Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 80"....i jakos na 720p nie narzekam. Rozumiałbym, gdyby gry byly natywnie w 1080p. Ale nie sa i tyle w temacie.

 

Bo masz projektor, ktory zdecydowanie lepiej sobie radzi z niską rozdziałką. Jednak wiekszosc oglada na ekranach LCD gdzie 720p po przeskalowaniu to jest bieda.

 

Tak swoja droga nie lepiej wam poczekac na nowy arcade ? Ja bym sie spodziewal , ze dostanie on obudowe jak slim i dysk 60 albo 120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tak swoja droga nie lepiej wam poczekac na nowy arcade ? Ja bym sie spodziewal , ze dostanie on obudowe jak slim i dysk 60 albo 120.

 

60 to dla mnie była by tragedia. Obecnie mam wolne 37 GiB. Owszem mógłbym usuwać gry w które rzadko gram, ale po co? Tak jest wygoda. Jak dla mnie 250-tka sie przyda.

 

 

A co do ostrości to od tego jest genialny skaler w klocku. U mnie na 26" HD ready jest spora różnica między 720p upskalowanym przez TV, a skalowanym przez klocka do 1360x768. Zwłaszcza teksty są teraz ultra ostre. Nawet skalowanie do 1080p i downscaling przez TV wygląda lepiej niż upscaling 720p przez TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 80"....i jakos na 720p nie narzekam. Rozumiałbym, gdyby gry byly natywnie w 1080p. Ale nie sa i tyle w temacie.

 

Kwestia jeszcze w jakiej odległości od ekranu się siedzi no ale konkluzja ta sama - nie ma to wielkiego znaczenia w praktyce.

Btw moja opinia budowana na bazie 42" LCD i nie siedze daleko od ekranu

Edytowane przez PoGo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema konsolowicze, dołączam do tego zacnego grona :D

Kupiłem X'a Elite, tymczasowo podłączam go do telewizora przez kabel component (czyli ten, co zasłania HDMI i wychodzą z niego 3 chinche - dwa audio i jeden wideo).

Kwestia jest tego typu, że docelowo chcę kupić monitor z HDMI.

No i znalazłem coś takiego:

ORYGINALNY KABEL AUDIO ADAPTER XBOX 360 MICROSOFT (1093563051) - Aukcje internetowe Allegro

Czy jeżeli kupię ten kabel, to będę mógł jednocześnie podłączyć kabel HDMI do monitora, by uzyskać obraz, oraz tę przejściówkę, w połączeniu z przejściem z chinchy na jacka, by podłączyć X'a do głośników?

 

Chyba, że nie wiem - użycie czegoś takiego:

X360 Kabel HQL SVGA HDTV NOWY BIGBEN -w-wa (1115787951) - Aukcje internetowe Allegro

da mi taką samą jakość. Wtedy nie ma co kombinować...

?

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema konsolowicze, dołączam do tego zacnego grona :D

Kupiłem X'a Elite, tymczasowo podłączam go do telewizora przez kabel component (czyli ten, co zasłania HDMI i wychodzą z niego 3 chinche - dwa audio i jeden wideo).

Kwestia jest tego typu, że docelowo chcę kupić monitor z HDMI.

No i znalazłem coś takiego:

ORYGINALNY KABEL AUDIO ADAPTER XBOX 360 MICROSOFT (1093563051) - Aukcje internetowe Allegro

Czy jeżeli kupię ten kabel, to będę mógł jednocześnie podłączyć kabel HDMI do monitora, by uzyskać obraz, oraz tę przejściówkę, w połączeniu z przejściem z chinchy na jacka, by podłączyć X'a do głośników?

 

tak

 

Chyba, że nie wiem - użycie czegoś takiego:

X360 Kabel HQL SVGA HDTV NOWY BIGBEN -w-wa (1115787951) - Aukcje internetowe Allegro

da mi taką samą jakość. Wtedy nie ma co kombinować...

 

Takie rozwiązanie nie powinno być złe. Mam dokładnie taki sam kabel u siebie i obraz jest świetny. No ale ja nie mam HDMI w konsoli :)

W twoim przypadku tańsze i lepsze rozwiązanie to HDMI + audio adapter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, lepiej te 40zł wydać na forze 3 ;>

A co do filmiku, to lepiej nie ściągać całej obudowy, tylko jej dolną część, a całość dodatkowo owinąć parę razy taśmą izolacyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to rzeczywiście i dobry pomysł. Muszę tylko to zrobić jakoś porządnie, bo jak ten metal i kabelki są na wierzchu to aż mnie coś boli...

Dzięki za rady :)

 

/mam forze 3 i halo 3odst - były w zestawie :P/

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem X'a Elite, tymczasowo podłączam go do telewizora przez kabel component (czyli ten, co zasłania HDMI i wychodzą z niego 3 chinche - dwa audio i jeden wideo).

Tak gwoli scislosci: to nie jest Component, tylko Composite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się... ponownie.

 

Drugi xbox martwy (tym razem Falcon Elite). Podczas gry w RDR obraz zrobił się czarny i mogłem podziwiać 3 czerwone diody. Gwoli ścisłości, nie ma to nic wspólnego z aktualnymi upałami, bo tandeciarstwo od MS'a stoi w klimatyzowanym pokoju.

 

Czy może ktoś z Was, kto niedawno reklamował x'a napisać mi w kilku punktach, jak to teraz wygląda? Od dwóch lat nie kontaktowałem się z nimi i może zaszły jakieś zmiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie dzięki warunkom niemal laboratoryjnym ;) w jakich był używany (klimatyzacja, częste sprzątanie itd)

 

Elite był zakupiony w grudniu '07. Akurat awaria pierwszego x'a zbiegła się w czasie z premierą wersji Elite, więc po odesłaniu konsoli do MS'a od razu zakupiłem nowszą wersję.

 

Teraz też mi konsola pada przed samą premierą najnowszej wersji x'a i scenariusz będzie identyczny- w moim przypadku MS dobrze sobie to zaplanował :lol:

 

PS. Wkrótce po naprawie będę wystawiał na sprzedaż Elite'a 120gb z jednym czarnym padem, adapterem WIFI od MS'a, kilkoma grami, pudłem, okablowaniem itd w cenie ok. 800PLN, zapraszam zatem chętnych.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlazlem dzis do Euro RTV, a tam Elite 120GB z Halo3 i Forza 3 za 849zl. Zas nowy klocek 250GB w gazetce za 1090zl.

 

W Mediaexpert ma być od piątku za 999PLN. I gdyby tylko ta sieć miała swoje sklepy w dużych miastach, to od razu bym tam się wybierał. Zobaczymy co zaproponuje sklep dla idiotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zwrocic uwage na dopisek na dole: "Zestaw zawiera rowniez jeden kontroler bezprzewodowy z modulem Play&CHarge oraz (...) Migration Kit" - standardowe wyposazenie, czy MM sie "szarpnal"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Raczej się szarpneli, bo normalnie nigdzie tego nie dają.

 

EDIT.

 

W Krakowie 1049, i nie ma info o dodatkach. Ktoś tu chyba kiedyś się kłócił o cenę bo się różniła między marketami, ale chyba w przypadku gry, ciekawe czy w tym wypadku też by przeszło.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę napisać coś co nie pozwoli mi spłonąć z w[ciach!]ie... (kupiłem tydzień temu elita za podobne pieniądze)

 

to wciąż stary x który się będzie brudził tak jak dekoder N oraz PS3 slim! Dołączona grafika

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę napisać coś co nie pozwoli mi spłonąć z w[ciach!]ie... (kupiłem tydzień temu elita za podobne pieniądze)

 

A pytałem nawet na GG czy kupiłeś, bo coś mi się zdawało, że nie wytrzymałeś ;) A powiem więcej: będzie brudził się bardziej, bo jest w połysku. PS3 slim jest w macie, a dekoder N-ki jest biały....wiec nie widać kurzu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę napisać coś co nie pozwoli mi spłonąć z w[ciach!]ie... (kupiłem tydzień temu elita za podobne pieniądze)

 

to wciąż stary x który się będzie brudził tak jak dekoder N oraz PS3 slim! Dołączona grafika

 

Chyba PS3 fat... A tym dekoderem od nki zieminaki przerzucasz, że się brudzi? ;) Szmateczka z mikrofibry, przetarcie raz na tydzień (chyba, że strasznie się u Ciebie kurzy w tej Łodzi :D ) i wygląda jak nowy. A kupna starego x'a w cenie slima przez moją wrodzoną grzeczność nie skomentuję ;)

 

Dekoder n'ki jest w czarnym połysku, Jacku (hdd).

 

PS. Jak dobrze pójdzie, to w piątek wieczorem slim zagości już u mnie, oby tylko był dostępny w normalnej cenie (ca. 1000PLN) w Krk albo Kce.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po .... cholewe ci nastepny kloc?   :lol2: czy we wnetrzu zmienilo sie cos co by bylo warte kupna nowego zamiast starego? ;]

 

dzieki za minusa.dacl ludziom troche wladzy i prosze ;]

 

more, more, more

Edytowane przez Sarkazm
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o wersję SLIM ? Ma zmienione chłodzenie no i płyta główna też jest inna. Proces technologiczny to 45 nm. W wersji Jasper (ostatni model FAT jaki wyszedł) CPU i GPU zostały zrobione w 65nm. Więc ta nowa wersja wydziela mniej ciepła i pobiera mniej prądu. No i chodzi znacznie ciszej. Wszystko to zapakowane w dość ładnej czarnej obudowie. Oczywiście jest więcej zmian:

 

 

http://www.cdaction.pl/news-13104/e3-2010-xbox-360-slim-dokladna-specyfikacja-i-tansza-wersja-w-planach.html

 

 

Czy awaryjność mniejsza od zwykłej wersji Jasper ? Sam jestem ciekaw.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajnie, mam ochotę na nowy "gadżet". Premium wymieniłem swego czasu na elite, elite wymieniam na slim. A gdybyś z czytaniem nie miał problemów, to byś zauważył, że "katalizatorem" tej decyzji jest również wysłanie aktualnego xboxa do Frankfurtu.

 

edit- może komuś się przyda- planowana cena na start w katowickim MM- 1099PLN bez migration kit czy też gier. Może 16ego będzie jednodniowa "promocja" w cenie 1049PLN.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...