Skocz do zawartości
cavarr

Jego Ekscelencja K10

Rekomendowane odpowiedzi

No i to niby jest topowy model? To będzie najwyższy i najdroższy z dostępnych w tym miesiącu.Kurs dolara ~2.5PLN.

A czy on kosztuje 1500 po kursie 2.5?

 

BTW - myślałem, że zaczynają od FX, ale faktycznie nie. 1500 to conajwyżej te fx mogą kosztować.

Edytowane przez McDracullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

penry dla nas ze tak powiem to 313$ a nie 999$ :P

czyli najtanszy penry z 12mb cachem a co do amd fajnie ze ratio ma 4.25 to robi, wrazenie ale sse3 poprostu lezy no i do tego procesor z 0-rowym oc to po ch**** nam taki pracesor?

intel sie bardzie kaluluje chyba ze x4 bedzie w cenie 300pln to faktycznie produkt roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ot

Gdzie ty widziałeś info że penryn będzie po 313$? (pytam się bo ja nie widziałem)

takie info krąży po sieci ;) już od kilku dobrych tygodni, a jeśli nie widziałeś to wystarczy wejść do tematu http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=218632 i przeczytać. Najtańszy procek na rdzeniu penryn będzie po US$163 zakładając, że bierzesz 1000 sztuk :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko cavarr tam są podane ceny w styczniu a nie w listopadzie jakbyś nie zauważył a ceny AMD są już podane na półkach sklepowych. Poza tym za 160$ to penryn dwurdzeniowy będzie więc trochę porównanie wiadomo skąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem 200mmx i bylem zdowolony :D:D:D

 

hary przejrzy ten test na ocbench :/ ich testy nie odbiegaja od tego co potem sie oglada wiec k10 poprostu nie jest wart swojej ceny na chwile obecna jeszcze biorac do tego 10% oc to jest smiech na sali!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra niech będzie słaba wydajność. Jak DWU-rdzeniowy intel ma kosztować 270$ to ja już napewno kupie sobie CZTERO-rdzeniowego AMD za te kase i jeszcze będzie siano na chłodzenie :D

 

Nowe ceny Phenomów x4

 

B-)

 

A co OC to niebył bym taki pewien że nowe procki tylko 10% się podkręcają :D ta pogłoska wyszła z tego że jakieś noobki podkręcali Phenoma na Gigashicie... nic dziwnego. Mało widziano screenów Phenomów na 3Hz?? A nawet na 3.2... nie będzie tak tragicznie :D

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak? Ile sztuk miałeś w rękach że tak twierdzisz? I w czym są mało wydajne, poza SPi?

Ja też naprawdę chciałbym wierzyć, że to jest fajny procesor. Ale on nie miał być tak samo wydajny jak Core.

 

On miał być spoooooroooo wydajniejszy niż architektura Intela. Do tego miał być tani.

O ile z tym drugim pogłoski powoli zaczynają być realem to z tym pierwszym jest naprawdę źle.

 

Zobacz też, ze AMD ciągle chwali się tym, ze jest to natywny QCore. I co z tego? To tak naprawdę jeszcze nie wiele wnosi.

Aha, i nie trzeba niby zmieniać chłodzenia. Ciekawe niby jak w aluminiowego boxa z Semprona 45W wsadzisz coś co połyka dwa razy więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hary przejrzy ten test na ocbench :/ ich testy nie odbiegaja od tego co potem sie oglada...

Tak, tylko testy na płytach serwerowych, z ramem ECC i HT 2.0.

 

W 3D

Ja tam widziałem i testy gdzie jest miej jak i bardziej wydajny od C2Q na XS ;] Więc nie wiem w co wierzyć jak narazie.

 

Ja też naprawdę chciałbym wierzyć, że to jest fajny procesor. Ale on nie miał być tak samo wydajny jak Core.

No i z dotychczasowych testów w których przegrywa nie jest dużo mniej wydajny od c2.

 

Zobacz też, ze AMD ciągle chwali się tym, ze jest to natywny QCore. I co z tego? To tak naprawdę jeszcze nie wiele wnosi.

Komunikacja między rdzeniami jest lepsza niż w intelu, tyle to wnosi, ale że żadne programy nie potrafią tego wykorzystać to cóż, nie ich wina.

 

A co OC to niebył bym taki pewien że nowe procki tylko 10% się podkręcają :D ta pogłoska wyszła z tego że jakieś noobki podkręcali Phenoma na Gigashicie... nic dziwnego. Mało widziano screenów Phenomów na 3Hz?? A nawet na 3.2... nie będzie tak tragicznie :D

Prawdziwych? Mało ;] Chciałbyś być którymś z tych noobków z XS. Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ale to sa prawie 1.5roczne procesory!"

 

Dlatego K10 będzie tańsze ;] Naprawde nie przesadzajmy że nowe AMD jest takie do [gluteus maximus] i się do niczego nei nadaje, owszem jest 'mniej' wydajne, ale nie 'mało' wydajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wystarczy że megaherc w megaherc będą szybsze od K8 sporo i cena będzie za czterordzeniowe taka no... do ludzi. Nie będę zmieniał platformy, nawet dla tych 20% 30% wydajności. Wszystko sie rozbija o cenę, jak będzie niska, to ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DaRoN jeśli mogę coś zasugerować, może powinniście sprawdzić prócz wydajności w 32 bitowych operacjach również 64 odpowiedniki? Z tego co przeczytałem w necie, magistrala instrukcji SSE dostała kopa w postaci 128bitów... Może wydajność K10 ogranicza sam system operacyjny? Oczywiście zawsze to może być moja rewolucyjna teoria, ale warto byłoby ją sprawdzić.

 

Nie bijcie :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...