Skocz do zawartości
cavarr

Jego Ekscelencja K10

Rekomendowane odpowiedzi

wyobraz sobie, ze tak...

 

...jak wyjda steppingi...

Zarzucasz haremu że mija się z prawdą, a tak naprawdę to sam dorobiłeś sobie to "na codzien".

Chcieć to ja go będę najszybciej jak wyjdą steppingi robiące 3.5GHz na powietrzu. I wtedy tylko do zabawy

Nie wiesz czy miał na myśli wynik na co dzień, czy oc do benchy. Edytowane przez WestCoach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarzucasz haremu że mija się z prawdą, a tak naprawdę to sam dorobiłeś sobie to "na codzien".

a teraz ja zadam tobie pytanie

umiesz poprawnie interpretowac slowo pisane?

(pytanie nie wymagajace odpowiedzi, ale nie retoryczne)

 

na codzien 3,5 air - nie

do benchow sie zapewne da, nigdzie nie napisalem, ze do benchow to marzenia

 

tu wystapila u ciebie nadinterpretacja

 

 

 

Nie wiesz czy miał na myśli wynik na co dzień, czy oc do benchy.

napisal w nastepnym poscie, ze 3,5 do benchow

Edytowane przez demek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać źródło? Bo przeglądałem dziś forum abita i niczego się nie mogłem doszukać.

Mam nadzieję że chłopaki sobie nie polecą w kulki i wypuszczą nowy bios....

Fragment odpowiedzi udzielonej przez człowieka z supportu, na maila jednego z userów KN9:

According to the AMD company, the AM2+ can compatilbe with old AM2 MB. But we afraid that we do not get any

message from AMD yet. So here we can not give a exactly answer which KN9 Ultra has supported AM2+ processor

or not in the future.

Jak widać sprawa jest jeszcze otwarta i nie ma sensu dalej gdybać, lepiej będzie spokojnie czekać, aż firma zajmie oficjalne stanowisko w tej sprawie. Dyskusja na ten temat jest prowadzona tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz ja zadam tobie pytanie

umiesz poprawnie interpretowac slowo pisane?

(pytanie nie wymagajace odpowiedzi, ale nie retoryczne)

 

na codzien 3,5 air - nie

do benchow sie zapewne da, nigdzie nie napisalem, ze do benchow to marzenia

 

tu wystapila u ciebie nadinterpretacja

Weź już stary skończ, bo to nudne jest - po poniedziałkowym najeździe zrozpaczonych fanów AMD co to muszą zmienić platformę na intela, miałem nadzieję, że to już koniec. Intel ma lepszego proca czterordzeniowego, Phenom jest za drogi i nienajlepiej się kręci, płyty na 790FX są drogie... fajnie, super, masz rację - ale czy musisz ciągnąć to dalej? To co piszesz nie jest niczym odkrywczym - więc skończ to - a jak wciąż ci za mało, to załóż sobie osobny wątek i tam pisz, bo tutaj tylko śmietnik robisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@demek

Nie potrzebnie w poście 857 zacytowałeś całą wypowiedź harego i oddzieliłeś fragment o mijaniu się z prawdą linijką przerwy, co wyglądało jak byś się odnosił do 2 części postu i zarazem wciskał mu że manipuluje swoją wypowiedzią, stąd to nieporozumienie, zwracam honor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@demek

Nie potrzebnie w poście 857 zacytowałeś całą wypowiedź harego i oddzieliłeś fragment o mijaniu się z prawdą linijką przerwy, co wyglądało jak byś się odnosił do 2 części postu i zarazem wciskał mu że manipuluje swoją wypowiedzią, stąd to nieporozumienie, zwracam honor.

nic sie w sumie nie stalo

 

eot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź już stary skończ, bo to nudne jest - po poniedziałkowym najeździe zrozpaczonych fanów AMD co to muszą zmienić platformę na intela, miałem nadzieję, że to już koniec. Intel ma lepszego proca czterordzeniowego, Phenom jest za drogi i nienajlepiej się kręci, płyty na 790FX są drogie... fajnie, super, masz rację - ale czy musisz ciągnąć to dalej? To co piszesz nie jest niczym odkrywczym - więc skończ to - a jak wciąż ci za mało, to załóż sobie osobny wątek i tam pisz, bo tutaj tylko śmietnik robisz.

Intel nie ma lepszego Quad Core. To, że jest wydajniejszy nie znaczy, że jest LEPSZY.

Tutaj akurat mają chłopaki racje. To sa jednak te natywne cztery rdzenie. Trzeba mieć nadzieje na to, ze szybko zostaną one spożytkowane, chociaż do codziennej pracy do DualCore styka.

 

I mają też rację Ci, którzy piszą, że 3GHz od AMD do codziennej pracy styka. Sam mam 'tylko' X2 podniesionego na 2.5GHz (pieprzone F2). Łącznie mam 50 procesów i pracuje sie komfortowo.

W połączeniu z dwoma gigabajtami pamięci jest już fajnie. A co dopiero na 3GHz.

 

Ale o jedno mam zastrzeżenie do AMD. Faktycznie to mogli zostawić nazwę K8L - bo K10 to IMO to nie jest.

 

EDIT: Odnośnie artu na PCL. Nie ma to jak pisać w podsumowaniu 3 akapity o TYM SAMYM, ale ze zmienionym słownictwem co nie? :lol:

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do podkręcania K10:

 

Nikt nie zauważył, że te procesory robią ~2.6GHz na DEFAULT'owym napięciu i chłodzeniu? :lol:

 

Ja bym tej kwestii jeszcze nie przekreślał, dopóki procesor nie trafi we właściwe ręce... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwroc uwage ze nie mozesz ani podniesc napiecia ani zmieniac mnoznika na obecan chwile wiec to zdeczka bez sensu ;)

Widocznie nie doczytałem :-|

Nawet z poziomu biosu?

 

EDIT:

 

Zresztą, na 100% po jakimś czasie będzie można zmieniać vcore :)

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na PClab ze coś tam AMD chce pozmieniać w tym K10 o wypuścić niedługo poprawionego i szybszego w niektórych zastosowaniach nawet do 10% na tym samym zegarku, ciekawe ile w tym prawdy, że na tym etapie można coś jeszcze poprawić :blink: Bo architektury ruszyć nie mogą, wiec co mogą? zmiejszyć opuźnienia cache i coś jeszcze? Bo ja nie mam pomysłu :)

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile w tym prawdy to sie zobaczy w praniu, gadaniny ostatnio było za dużo,a efekty baardzo przecietne. @kretfr: Przy obecnym wydzielaniu ciepła przez tego proca chcesz musz dać wieksze volty? :lol: Jesteś posiadaczem mocnego WC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na PClab ze coś tam AMD chce pozmieniać w tym K10 o wypuścić niedługo poprawionego i szybszego w niektórych zastosowaniach nawet do 10% na tym samym zegarku, ciekawe ile w tym prawdy, że na tym etapie można coś jeszcze poprawić :blink: Bo architektury ruszyć nie mogą, wiec co mogą? zmiejszyć opuźnienia cache i coś jeszcze? Bo ja nie mam pomysłu :)

Czytaj PCLab a będziesz w zimie w smigałach od Jezusa chodził.

 

Niby co mają przyspieszyć w proceosrach sklepowych, skoro procesory SKLEPOWE sa już na newegg i na Allegro np?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kretfr: Przy obecnym wydzielaniu ciepła przez tego proca chcesz musz dać wieksze volty? :lol: Jesteś posiadaczem mocnego WC?

Ilość wydzielanego ciepła to akurat dla mnie nie problem. Ja chce tylko, żeby się skalował - reszte da się załatwić :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby co mają przyspieszyć w proceosrach sklepowych...

No w obecnych to nic, ale gdzieś tam pisali że w następnych rev. mają współczynnik IPC zwiększyć do około 4 (teraz około 3 jest). Ile w tym prawdy, się zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęli więc od bardzo złe, bardzo złej strony. Phenom teraz straci w oczach użytkowników i potem trzeba będzie naprawdę to nadrobić, zeby nadgonić stratę marketingu.

Pozatym 3 -> 4 = 33,3%. Więc 10% to taka liczba chyba z kosmosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ,że rozgorzała dyskusja nt. kompatybilności mobasków z k10.IMO nawet bez zmiany BIOSu , Phenomy powinny śmigać bezproblemowo, pomijając HT3.0 i osobne taktowanie każdego z rdzeni.Co najwyżej będziemy mieć podczas POST komunikat "unknown processor"jak było z Bartonami w wer.mobile .

Inny przykład, to stosowanie notebook-owych procków, na zwykłych płytach, z zastosowaniem przejściówek.

 

Na przykładzie K10 i ich niskich częstotliwości bazowych, można wysnuć wniosek ,że AMD ma jeszcze kłopoty z procesem 65nm.

Na potwierdzenie tego, można podać przykład rdzenia Brisbane .Tutaj->linky,pewien wnikliwy osobnik doszedł do bardzo ciekawych wniosków.

W skrócie -procesory AMD ,szeregowane i oznaczane są, według zdolności do całkowitego wyłączania tranzystorów.Innymi słowy, zachowują się jak nie całkiem wyłączona żarówka, pobierając oczywiście prąd - i to całkiem sporo!

Bo najgorsze sztuki w 65nm mają pobór sporo wyższy niż najgorsze w 90nm "@1.1V, they are drawing almost 50% more current than AMD's worst 90nm part"

Także wspomniane 3,5Ghz wydaje się raczej mało prawdopodobne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...