Skocz do zawartości
cavarr

Jego Ekscelencja K10

Rekomendowane odpowiedzi

Wynika z tego zatem, że pamięć cache L3 taktowana jest właśnie zegarem NB, czyli w przypadku procesora Phenom 9500 jest to 1800 MHz.

Pisałem już o tym tutaj pare dni temu ;)

 

Teraz pytanie jaką częstotliwość prezentuje w rzeczywistości kontroler pamięci.

Taką jak NB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no nie wydaje mi się, NB taktowana jest jako całość, pojedynczy podzespół. Ale pewien nie jestem :)

 

A co jeszcze do artykułu i kontrolera pamięci, nie wydaje mi się żeby przepustowość pamięci była uzależniona od szyny HTT, jest ona względem niej tylko ustawiana moim zdaniem oczywiście, trudno mi to powiedzieć skoro nie miałem k10 w rękach. W intelu ma się to inaczej bo masz kontroler w osobnym mostku który łącze się z procem poprzez FSB, a u AMD wiadomo nie ma czegoś takiego, memki łączą się z procem (jego NB) bezpośrednio. NB nie łączy się z rdzeniami poprzez szynę HTT.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no nie wydaje mi się, NB taktowana jest jako całość, pojedynczy podzespół. Ale pewien nie jestem :)

 

A co jeszcze do artykułu i kontrolera pamięci, nie wydaje mi się żeby przepustowość pamięci była uzależniona od szyny HTT, jest ona względem niej tylko ustawiana moim zdaniem oczywiście, trudno mi to powiedzieć skoro nie miałem k10 w rękach. W intelu ma się to inaczej bo masz kontroler w osobnym mostku który łącze się z procem poprzez FSB, a u AMD wiadomo nie ma czegoś takiego, memki łączą się z procem (jego NB) bezpośrednio. NB nie łączy się z rdzeniami poprzez szynę HTT.

Czekaj bo sam źle przeczytałem - napisaleś "nie" po NB, a przed "łączy się" - zamotane jest to strasznie.

 

"Nie nie - szyna HTT na 100% nie jest tym co łaczy NB z główną częścią procesora - zastanów się dobrze jaka w tym jest logika ;)

Zestaw wydajność L3 z ewentualną przepustowością HTT/FSB czy kij wie jak to teraz nazywać. BO dotychczas HTT to nie była szyna tylko zegar."

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie - szyna HTT na 100% nie jest tym co łaczy NB z główną częścią procesora - zastanów się dobrze jaka w tym jest logika icon_wink2.gif

No napisałem że nie jest przecie :)

 

BO dotychczas HTT to nie była szyna tylko zegar.

I nadal jest, tak mi się tylko jakoś źle napisało z rozpędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No napisałem że nie jest przecie :)

I nadal jest, tak mi się tylko jakoś źle napisało z rozpędu.

Tak naprawdę potrzebuje płyty na której mógłbym obniżyć mnożnik - zaraz jadę po jakieś siakieś to może się coś uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle egiełda zaprezentowała bdb teścik nowego procka amd :wink: .... co do jego samej wydajności :? ... moim zdaniem tylko niskie ceny skuszą userów do kupna no i cena płyt też będzie decydować miedzy wyborem platform intela i amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz lepiej już kupić jakiegoś czarnego 6400 + małe WC i prubować kręcić do 3,5 i się by miało lepszą wydajność przy podobnej cenie.

IMO kupowanie 6400+, jest co najmniej nietrafionym pomysłem.Lepiej kupić jak najtańszy X2 lub ewentualnie, jakichś słabszy z cache 1MB na rdzeń.

 

Szkoda ,że zapowiadana kompatybilność z podstawką AM2 jest mocno dyskusyjna.A to nie pomoże AMD, dodatkowo podkopując i tak słabnącą pozycję tego producenta.

Teraz, sensowna obniżka cen wraz z niższą ceną platformy(cpu+mobo) o ok.250-300zł, mogłaby niejednego przekonać do zakupu pierwszego 4 rdzeniowca.

Budżetowy Pentium dual core po OC ma porównywalną, bądź lepszą wydajność w typowych aplikacjach, i naprawdę ciężko znaleźć uzasadnienie do wydania 3x tyle na proca.

Natomiast dla typowej "roślinki" kupującej w markecie, te 250 zł mogło by zrobić różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no cuż generalnie to olali nas zdziebka, moim zdaniem teraz lepiej już kupić jakiegoś czarnego 6400 + małe WC i prubować kręcić do 3,5 i się by miało lepszą wydajność przy podobnej cenie.

 

 

 

e tam czarny, wystarczy jakikolwiek F3 ;]

 

:P

 

ale prawda jest taka że ten nowy procek to średniawka ;/

może go nie testowali przed produkcją ?

Edytowane przez TOMAHAWK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę to tylko raz i więcej już nie będę pisał odnośnie wojny między AMD a Intelem.

a ja mam pytanie do osob glosno krzyczacych jeszcze pol roku temu, ze k10 zmiazdzy intela - dlaczego k10 nie miazdzy c2q?

 

 

 

Właśnie dlaczego? Co teraz mają powiedzieć osoby, które zakupiły płyty na AM2 bo z licznych wypowiedzi innych użytkowników przejście z X2 na phenoma miało być takie łatwe i takie piękne? Pamiętam jak przed wakacjami sam zmieniałem platformę i wszędzie w dziale co kupić?? można było przeczytać o tym, że: kup Abita KN9 do tego AMD x2 Brisbane 3600 (o ile dobrze pamiętam) i będziesz miał platformę przyszłości bo później wymienisz sobie procesor na phenoma :rolleyes: . A znając Intela wraz z wprowadzeniem nowych procesorów pewnie znów coś namieszają z podstawką(np. inne zasilanie procka) itp itd...

Jedynie jakie usprawiedliwienie tych osób mi do głowy przychodzi to iż nikt z nich nie przypuszczał, że nowy procesor AMD okaże się niezbyt wydajny (nie chciałem specjalnie napisać iż jest kiepski) oraz, że AMD chyba powoli przejmuje nawyki od ATI i lubi papierowe rewolucje. Mam tylko nadzieję, że AMD szybko naprawi swój błąd i pokaże nam jeszcze na co je stać. Tylko co z tymi osobami, które zakupią teraz phenoma?? AMD wymieni im procesor na taki sam a pozbawiony "bugów"?? Nawet nie zamierzam się rozpisywać tutaj na temat platformy Spider od AMD. AMD po prostu za dużo rzeczy próbuje wyprodukować naraz i oto są tego skutki. Dobra, ale to już inny temat i nie chcę zaczynać znów wojny AMD vs Intel bo to i tak do niczego nie prowadzi. :wink:

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje +10 ;)

Tym niefortunnym krzykacza co to zazekali sie ze Phenom bedzie taki cacy

i namawiali szarych userow do kupna platformy AMD pod Phenoma wlasnie ;)

 

Na szczescie wybralem c2d :P

 

Wracajac do tematu , oby AMD poszlo po rozum do glowy ,obnizylo ceny Phenoma

potem nowa lepsza rewizja , lepsze OC i nie bedzie tak Tragicznie

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlaczego? Co teraz mają powiedzieć osoby, które zakupiły płyty na AM2 bo z licznych wypowiedzi innych użytkowników przejście z X2 na phenoma miało być takie łatwe i takie piękne?

powiedzieć jasno, że zostały oszukane przez AMD. Nie pierwszy raz zresztą bo jednym z kłamstw było oświadczenie o niesłychanie długiej zywotności 939 i jakim to 939 nie będzie kolejnym socket A, a przeżyło ją "przejściowe" 754 :lol: . Teraz wszystko się składa w całość. Najpierw wycofano procki pod 939 aby sztucznie wpędzić tłum a AM2, do przejscia na AM2 miała równierz skłonić niesłychana wydajnoć phenoma którym wtedy jeszcze łudziło AMD. Ja już AMD dziękuję i w styczniu przesiadam się do konkurencji. Niech AMD ziemia lekką będzie. Pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzieć jasno, że zostały oszukane przez AMD. Nie pierwszy raz zresztą bo jednym z kłamstw było oświadczenie o niesłychanie długiej zywotności 939 i jakim to 939 nie będzie kolejnym socket A, a przeżyło ją "przejściowe" 754 :lol: . Teraz wszystko się składa w całość. Najpierw wycofano procki pod 939 aby sztucznie wpędzić tłum a AM2, do przejscia na AM2 miała równierz skłonić niesłychana wydajnoć phenoma którym wtedy jeszcze łudziło AMD. Ja już AMD dziękuję i w styczniu przesiadam się do konkurencji. Niech AMD ziemia lekką będzie. Pa

Nie macie pojęcia jak sprawa wygląda.

Może słusznie się wypowiadacie jak sprawa wygląda od strony konsumenckiej, ale nie ma podstaw, aby bluzgać AMD.

AMD ostatnio jak wiecie wykupiło firmę ATI (zrobiło to notabene mając już nie małe długi).

Nowa gałąź jaką teraz muszą się zając jest nie lada wyzwaniem i procesem, który wymaga niezłej pracy.

Walka z Intelem nie jest łatwa.

AMD nie posiada chociaż by reklam w mediach (http://www.benchmark.pl/artykuly/technika/AMD_Spider/strona-1.html).

Tak właściwie to Wy sami reklamujecie tą markę (i chwała Wam za to).

AMD się mniej kręci, bo posiada mniej megaherców (widać przegrana taktyka).

Intel natomiast wyraźnie kontratakuje w tej ciężkiej dla firmy chwili (może odpowiedź za ten wykup ATI i dalsze plany w związku z tą decyzją firmy A).

Nikt chyba nie chce aby konkurencja wygasła ?

Dlatego zachcęcam do kupna AMD, chciaż by dlatego, że nie kręcąc (PowerNow!) AMD jest tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zachcęcam do kupna AMD, chciaż by dlatego, że nie kręcąc (PowerNow!) AMD jest tańsze.

To chyba nie widziales testu jakie jest oszczedzanie energii w Penrynie.

 

EDIT:

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showd...i=3153&p=10

Edytowane przez odbytorq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzieć jasno, że zostały oszukane przez AMD. Nie pierwszy raz zresztą bo jednym z kłamstw było oświadczenie o niesłychanie długiej zywotności 939 i jakim to 939 nie będzie kolejnym socket A, a przeżyło ją "przejściowe" 754 :lol: . Teraz wszystko się składa w całość. Najpierw wycofano procki pod 939 aby sztucznie wpędzić tłum a AM2, do przejscia na AM2 miała równierz skłonić niesłychana wydajnoć phenoma którym wtedy jeszcze łudziło AMD. Ja już AMD dziękuję i w styczniu przesiadam się do konkurencji. Niech AMD ziemia lekką będzie. Pa

 

 

 

pokaż mi w którym miejscu ?

 

nie zapominaj o ddr2...

 

to narazie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie macie pojęcia jak sprawa wygląda.

Może słusznie się wypowiadacie jak sprawa wygląda od strony konsumenckiej, ale nie ma podstaw, aby bluzgać AMD.

AMD ostatnio jak wiecie wykupiło firmę ATI (zrobiło to notabene mając już nie małe długi).

Nowa gałąź jaką teraz muszą się zając jest nie lada wyzwaniem i procesem, który wymaga niezłej pracy.

Walka z Intelem nie jest łatwa.

AMD nie posiada chociaż by reklam w mediach (http://www.benchmark.pl/artykuly/technika/AMD_Spider/strona-1.html).

Tak właściwie to Wy sami reklamujecie tą markę (i chwała Wam za to).

AMD się mniej kręci, bo posiada mniej megaherców (widać przegrana taktyka).

Intel natomiast wyraźnie kontratakuje w tej ciężkiej dla firmy chwili (może odpowiedź za ten wykup ATI i dalsze plany w związku z tą decyzją firmy A).

Nikt chyba nie chce aby konkurencja wygasła ?

Dlatego zachcęcam do kupna AMD, chciaż by dlatego, że nie kręcąc (PowerNow!) AMD jest tańsze.

Smieszne argumenty. Skoro AMD mialo klopoty, to po cholere dodatkowo wykupilo ATI?

 

AMD dalo ciala i teraz zbiera baty - naturalna kolej rzeczy. Nie chce, zeby konkurencja wygasla, ale jednoczesnie chce miec komputer o wydajnosci adekwatnej do kwoty, jaką na niego przeznaczylem. Wczesniej mialem 2 kompy na platformie AMD i bylem bardzo zadowolony. Niestety teraz nie ma nawet czego porownywac.

 

Po "porażce" K10 podejrzewam, ze nastaną ciezkie czasy dla AMD i bedzie juz tylko gorzej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim myśleniem to Intel po wypuszczeiu p4 powinien dawno paść.

Taaa... Tylko że Intel miał i ma nadal ok. 75% rynku, większe możliwości marketingowe, więc P4 to było najwyżej potknięcie się giganta, a dla AMD jakakolwiek porażka wydajnościowa będzie początkiem końca. Szansą jest jedynie walka cenowa...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak samo jak wtedy 90% klientów było nieświadomych i kupowało nadal intela tak i teraz większość nieświadomych będzie kupowało to co im polecą w sklepie. Ja tam się nie boje o AMD, nie było, nie jest i nie będzie z nimi źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakby chcieli to by już wypuścili K10 na ddr3 bo wg. dokumentacji technicznych na stronie AMD kontroler DDR3 mają już opracowany, widocznie stwierdzili że jeszcze nie czas na AM3.

 

A zlepic tak poprostu dwa x2 nie byloby takie proste, wymagałoby i tak zmian w architekturze, każdy X2 ma swój IMC i potrzebuje osobnych slotów pamięci, u intela komunikacją między dwoma osobnymi procami na jednej płytce i pamięcią zajmuje się chipset, amd od dawna nie wykorzystuje zewnętrznych chipsetów do takich zadań.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw: jak w ogóle ma się sprawa z tym "czwartym" rdzeniem graficznym wbudowanym w procesory AMD ? Też to była bujda jak RHT czy jednak ktoś jakieś info upolował?

 

[gdybanie]Bo może AMD włąsnie nad czymś takim pracuje ? Przecież wątpliwe jest że kupili ATi żeby wypuszczać gnioty z niedopracowanymi sterowniakami itp jak to u ati od dawna. Nie jest to dziwne że sprawa nagle ścichła?[/gdybanie] Tak w sumie to można gdybać, ale co jeśli ? Pamięci DDR3 + 3 rdzenie CPU + 2GHz GPU zintegrowany i w zasadzie byłaby to troszkę rewolucja... Jak ktoś ma jakieś info to mógłby rzucić linkiem do poczytania. Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma jakieś info to mógłby rzucić linkiem do poczytania. Z góry dziękuję.

Pierwszy link z googla:

 

http://pclab.pl/art23320.html

 

Chyba, że ktoś ma alergię na pclaba... To poszukajcie gdzie indziej :)

Chociaż... trochę stara ta publikacja... Ale poczytać można, choćby z ciekawości, jeśli ktoś chce głębiej poznać ten ciekawy pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel też ma integrować wkrótce uklad graficzny z cpu i pewnie i tak to zrobi szybciej niż AMD, tylko on musi jeszcze dojść do tego jak zrobić wydajny układ graficzny (narazie to integry intela nie zachwycają), a AMD już to wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...