Skocz do zawartości
cavarr

Jego Ekscelencja K10

Rekomendowane odpowiedzi

przeszukałem temat i nie znalazłem nic o tych dzielnikach, mógłbyś powtórzyć jesio raz ? bo nie za bardzo wiem ocb ;)

Ale co powtórzyć? Ze pisałem, że w K10 częstotliwość pamięci zależy od częstotliwości HTT a nie od częstotliwości procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

A niech będzie nawet niezbyt szybki - nowy, niezbyt drogi procek spowoduje spadek cen C2D a to chyba jest w naszym interesie nie? Ja sam wolę AMD ale jeżeli będzie kasa to będę się patrzył co jest "lepsiejsze" a jak na razie to właśnie Intel rulz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak poczekał na testy MILANS'a i na porównania w pakowaniu archiwów, konversji filmów i innych .... coś mi się widzi że w tych zastosowaniach on nie będzie dużo gorszy. Jak dadzą dobrą cenę to kto wie ilu się skusi. Ja osobiście bym się nie pakował do domowego użytku... przynajmniej na dzisiaj.

 

bęcki jak bęcki... prescotty też zbierały, więc teraz pora na odegranie się.... ciekawe co będzie później :D

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I się okaże że nehalemy bedą niewiele szybsze od obecnych C2D i C2Q, ale bym się śmiał wtedy :P czekam na testy forumowe :D i tak mysle, ze wspolczesnne kompy w aplikacjach takich cywilnych to X4 potrzebują tak jak moja babcia samolot :P K10 X2 to bedzie moim zdaniem przy dobrej polityce cenowej strzał w dziesiątke, a jak wyjdzie Windows Seven to się pomyśli, bo Viista to chała :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bęcki jak bęcki... prescotty też zbierały, więc teraz pora na odegranie się.... ciekawe co będzie później :D

 

Pozdrawiam.

Święta prawda :D narazie phenom nie zaskakuje pozytywnie a te 10% wydajności więcej co mają się znaleźć w sklepach to chyba nikt nie wierzy... :mur: Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownywalny chociaz z Athlonami 64? :D

Nie no, nie popadajmy w skrajności. Ale szybki to on nie jest.

 

Ja bym jednak poczekał na testy MILANS'a i na porównania w pakowaniu archiwów, konversji filmów i innych .... coś mi się widzi że w tych zastosowaniach on nie będzie dużo gorszy. Jak dadzą dobrą cenę to kto wie ilu się skusi. Ja osobiście bym się nie pakował do domowego użytku... przynajmniej na dzisiaj.

 

bęcki jak bęcki... prescotty też zbierały, więc teraz pora na odegranie się.... ciekawe co będzie później :D

 

Pozdrawiam.

Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz z tymi archiwami i filmami. Jedynie H.264 jakoś tam wykorzystuje dobrze ten procesor, ale znowóż jest on na równi C2Q.

Jego wydajność boli. Wykresów nie umieszczam, bo przygotwujemy już artykuł. Monitorujcie egielde :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

egielda, O!K! :) generalnie, juz sie zastanawialem nad przyszlym rokiem (wiosna 2008) i zmiana platformy wkoncu. Crossfire czy SLi - a wiec AMD czy Intel. narazie bardziej AMD, gdyz taniej a i wydajnosc (i tak wysoka) nie bedzie zla.

 

a wiec czekam na testy :)

Edytowane przez alcapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej BIOS:

We managed to learn that AMD was able to fix that problem through a micro-code update that is being prepared as we speak (...)

If you already own a Phenom, this micro-code update will be packaged with one of next versions of BIOS for your motherboard. This fix will enable normal performance at clocks starting from 2.4 GHz and beyond.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crossfire czy SLi - a wiec AMD czy Intel.

No popatrz, czyzbym byl wybrancem, ze uruchamialem cf i sli na platformie intela ;) ? Teoretycznie nawet mozna by bylo zrobic sli i cf w jednym pc ;)

 

BTW Dotykalem K10 tydzien temu, czy moge juz otwarcie powiedziec, ze jest kijowy w ch*j :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Dual-Cores: Phenom X2 vs. Penryn Dual-Core vs. Core 2 Duo :lol:

...

Te wykresy są bardzo pouczające: żedan z tych procków nie nadaje się do Crysisa (czyli do dx10/10.1?), z tą różnicą że amd nie nadaje się o 20-30% bardziej. Trzeba będzie poczekać ze 3 lata na nowsze procki i gfx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wykresy są bardzo pouczające: żedan z tych procków nie nadaje się do Crysisa (czyli do dx10/10.1?), z tą różnicą że amd nie nadaje się o 20-30% bardziej. Trzeba będzie poczekać ze 3 lata na nowsze procki i gfx.

Masz racje, jednak weź pod uwagę, że taktowanie wynosiło 2,4Ghz. Penryna podkręcisz do 4Ghz i zacznie się nadawać do Crysisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hector Ruiz gets Top Spot

 

Written by Matthew Cameron

 

Friday, 30 November 2007 13:57

 

24/7 Wall Street has given Hector Ruiz, of AMD, the top spot on their list of "CEOs Who Need To Return To Business School." Some call Mr. Ruiz Wrecktor - a lot of people downright hate him. 24/7 Wall Street reiterates the fact that less than two years ago, AMD was trading stocks at $42; now they are trading for less than $10/share. 24/7 WS goes on to criticize Ruiz's purchase of ATI.

 

While you may not agree with some of his past moves and decisions, I kind of like the ol' chap.

 

Teraz juz wiadomo kto zawinił i wprowadził AMD w taki dołek

 

http://www.247wallst.com/2007/11/ceos-who-need-t.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

W teście jest mowa o rozdziałce 800x600, noFSAA, noAF, a wyniki baardzo cieniutkie - wątpię żeby dodatkowe 1.6GHz dało komfort do jakiego przyzwyczailiśmy się w dx9, choć pewnie jako tako da się postrzelać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teście jest mowa o rozdziałce 800x600, noFSAA, noAF, a wyniki baardzo cieniutkie - wątpię żeby dodatkowe 1.6GHz dało komfort do jakiego przyzwyczailiśmy się w dx9, choć pewnie jako tako da się postrzelać ;)

Podniesienie rozdzielczości, AA i AF (zachowując odpowiednią wydajność) wymaga wyłącznie lepszej karty graficznej, tak więc jeśli jakiś procek sobie poradzi w 800x600, tak samo sobie poradzi w 1600x1200. W najgorszym przypadku dla 2,4Ghz widzę 26,9fps dla peleryny, więj 3,5Ghz już powinno załatwić sprawę i dać te 40fps, co w crysis jest całkiem grywalne. Na procka mają wpływ tylko system, sterowniki, detale w grze (np. fizyka, obiekty), miejsce testu.

 

Na kartę graficzną rzeczywiście trzeba będzie poczekać 2 lata, ale to nie temat o grafach, więc nie rozwijam tego.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle udało mi się zapamiętać z rozmowy telefonicznej. Milans kazał coś skrobnąć, bo prawdopodobnie bedzie online dopiero jak skończy benche (zapewne niedziela wieczór :-P)

 

OC Team Śrem ( :lol2: ) przerzucił się na jakieś highend'owe MSI AM2+, jednak OC Phenoma nie poprawiło się, w porówaniu do Asusa (NForce 5). Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj CPU trafi pod wode z lodem :)

Bajer, jakim jest zmiana napięcia kontrolera pamięci nie daje żadnych rezultatów, tak samo jak zmiana różnych timingów, HT itp. Procek się po prostu skończył. Tzn gdyby nie HTT wall, to pewnie poleciałby więcej :-|

3 jądra kręcą się podobnie, na poziomie lekko powyżej 2500Mhz, a jedno brzydkie kaczątko - tylko ~2400MHz. Postara się go jeszcze namówić na OC przy włączonym jednym jądrze :-P

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz dziś skapitulałem. generalnie to same problemy juz od samego początku. Na AM2 niezbyt dobrze szło krecenie więc postanowiłem dorwać jakąś płytę pod AM2+. Trafił mi sie MSI K9A2 PLATINUM. Procek na nowej płycie kreci się... identycznie :/. Generalnie jedna wielka kicha - nie wiadomo dlaczego ale sterowanie mnożnikiem jest z poziomu BIOS zablokowane :/ Z drugiej strony po włożeniu opterona płyta bez problemu śmigała przy HTT 400.

 

Co do dokładnych testów wydajności.. Ciężko zdrobić coś MHz w MHz gdyż Opteron któego mam ma mnożnik 9x, Brisbane 9,5 a Phenom 11. Nie da się więc dobrać mnożnikw tak, aby proce i RAM miały tę samą częstotliwość.

 

No i jeszcze jedno - nie wiem czy to możliwe ale jeżeli wierzyć CPUZ to pamieci pracowały przez moment z timignami 1-3-3-3-1T ? (ustawienia kontrolera pamieci na AUTO)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...