Skocz do zawartości
cavarr

Jego Ekscelencja K10

Rekomendowane odpowiedzi

no własnie ze potem coś sie tak shaxowało ze sam sie ustawiał na 6,5 ;)

 

swoja drogą - juz wiem co oznacza te NB Frequency - taktowanie kontrolera pamięci ;) można je zmieniać dowolnie z posiomu BIOSu i zmieniać napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...juz wiem co oznacza te NB Frequency - taktowanie kontrolera pamięci ;)

I cache L3 :) nie wiedziałeś?

 

Edit:

Wpływ częstotliwości NB na opóźnieniea cache:

3120MHz

1980MHz

 

Całkiem przyjemna różnica.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I cache L3 :) nie wiedziałeś?

 

Edit:

Wpływ częstotliwości NB na opóźnieniea cache:

3120MHz

1980MHz

 

Całkiem przyjemna różnica.

Problem tylko w tym, że mocno "niektóre" płyty główne mogą regulować tą częstotliwość. Inna sprawa, że mi z tym kontrolerem wygląda na nieco inną sprawę.

 

AMD Phenom - test procesora sklepowego - podobno ma mieć 10% wyższą wydajność ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Phenom - test procesora sklepowego - podobno ma mieć 10% wyższą wydajność ;)

Z tego co mi wiadomo to o 10% większą wydajność mają mieć procesory w rewizji B3, czyli planowane modele 9700 i 9900 :-P

 

http://img413.imageshack.us/my.php?image=jhggr1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to o 10% większą wydajność mają mieć procesory w rewizji B3, czyli planowane modele 9700 i 9900 :-P

 

http://img413.imageshack.us/my.php?image=jhggr1.png

Również podobno rewizja którą mam nie ma prawda działać przy taktowaniu wyższym niż 2400 Mhz - a jednak działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Sefiros

Tak swoją drogą, czemu Phenom operuje na tak wysokim napięciu? 1.3V to bardzo dużo, jak 65-nanometrowy procesor. Spodziewałem się przynajmniej 1.150V...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus a sprawdz cos takiego wez podkrec procesor do 2.6GHz i obciąż wszystkie 4 rdzenie w 100% a do tego wlacz np skanowanie dysku lub jakis jeszcze jeden obciazajacy progam z tego co wiem to wtedy procesor moze sie sypnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus a sprawdz cos takiego wez podkrec procesor do 2.6GHz i obciąż wszystkie 4 rdzenie w 100% a do tego wlacz np skanowanie dysku lub jakis jeszcze jeden obciazajacy progam z tego co wiem to wtedy procesor moze sie sypnac

Sprawdzałem tego typu akcje na 2475 MHz - na więcej (najprawdopodobniej) płyta nie pozwala - ale jeszcze teraz spróbuję go odpalić na tej częstotliwości i oprócz dwóćh orthosów dam superpi, i inne rzeczy - np. lost planeta puszczę w kółko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego pamieci chodza jako 400 a nie 533MHz sorki ale w tym wypadku to nawet CL5 jest wydajniejsze od CL4 w 400MHz jakos innym serwisom sie udalo zrobic tak jak powinno a wam nie? Dziwne

 

dobra ale wracajac do testow to hmm mbo juz gorsze niemogliscie wybrac dlaczego GB? A nie ASUS ktory nie stwarza tylu problemow co GB

 

jakos w waszym serwisie testy najgorzej wyszly ze wszystkich ktore widzialem w sieci

 

 

jaka macie rewizje biosu na mobo? najnowsze bios to F2 jesli macie F1 to zrobcie update:

 

Fix AM2+ CPU compatibility issues and improve DDR2 compatibility

Edytowane przez 21szpak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego pamieci chodza jako 400 a nie 533MHz sorki ale w tym wypadku to nawet CL5 jest wydajniejsze od CL4 w 400MHz jakos innym serwisom sie udalo zrobic tak jak powinno a wam nie? Dziwne

Przesiadka na 533 CL5 daje zysk na poziomie 6:26 do 6:31, więc jak Cie proszę nie naciągaj. I pokaż mi te inne polskie serwisy, które testowały na 533. Przy czym ten zysk był największy właśnie w superpi, gdzie wzrost wynosił oszałamiające 1%. Mniej więcej tyle, co kombinowanie z przełączaniem trybu pracy kontrolera.

 

dobra ale wracajac do testow to hmm mbo juz gorsze niemogliscie wybrac dlaczego GB? A nie ASUS ktory nie stwarza tylu problemow co GB

A byłaby wyższa wydajność? :blink:

Nie miałem możliwości dostać innych płyt - ale postaram się o nie i sprawdzę możliwości O/C bo tylko w tym względzie sytuacja może się zmienić.

 

jakos w waszym serwisie testy najgorzej wyszly ze wszystkich ktore widzialem w sieci

Poczytaj komentarze, m.in. do WinRAR'a to się dowiesz

 

 

Co do wersji BOSu - nie sądziłem, że będziesz mnie posądzał o to, że sprawdzę czy nie ma nowszej wersji BIOSu.

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21szpak - nie szukaj dziury w całym. Faktem jest ze obecnie phenomy nie są czymś rewelacyjnym. u mnie procek nawet nie chciał sie odpalic z pamieciami @ 1066....

W ogóle z tymi pamięciami są jakieś jaja. 1T nie działa nawet przy częstotliwości 333 MHz co jest już dla mnie absurdalne. 533 z CL4 w ogóle zapomnij - a podobno ktoś przetestował w takim trybie.

 

Róznica między 400 CL4, a 533 CL5 jest marginalna, a stabilność na ustawieniu 400 CL4 o niebo większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczergo jest tak beznadziejnie a miało być tak pięknie? AMD mowilo o wydajności równej / wyższej C2Q, dziwne że blefowali. No naprawdę tego nie rozumiem, w normalnych zastosowaniach różnica między C2Q a K10 jest odczuwalna już, a to niedobrze... jak by to było powiedzmy 3 FPS mniej albo 5 sekund dłużej to bym powiedział "oke, różnica mało - nie odczuję jej" ale jak patrzę na Twoje testy (gratulacje za ich solidnosć!) to widzę że różnice są nieraz naprawdę znaczne.

 

Mam nadzieje że AMD jakoś wymusi na producentach NOBO aktualizacje biosów, bo mnie skusi do zakupu K10 fakt, że sobie kupie procek, wsadżę do KN9 i wsio, jak bym miał nowe NOBO brać specjalnie pod K10 to wole zainwestować w platforme Intela, ale że płyta główna taka w miare kosztuje 3 - 4 stówki to zalezy od tego czy bede w stanie wlozyc K10 do KN9, jak nie, aktualizacja platfomrmy na Intela. I pewno podobnie pomyśli sporo userów "świadomych" co mają teraz płyty AM2, jak im się da możliwość wsadzenia K10, to pewno wsadzą, jak nie, uciekną do konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://techreport.com/articles.x/13633/1

 

wg. mnie najlepszy test w sieci u nich wszystko wyszło ok z pamieciami a ze wty macie problem to juz inna kwestia nic chyba moge krytykowac to co uwarzam za niedopracowane

A czytać waść umiesz?

 

Corsair TWIN2X2048-8500C5D

DDR2 SDRAM at 800MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://techreport.com/articles.x/13633/1

 

wg. mnie najlepszy test w sieci u nich wszystko wyszło ok z pamieciami a ze wty macie problem to juz inna kwestia nic chyba moge krytykowac to co uwarzam za niedopracowane

Większość gier źle przetestowali - ciągle ograniczała ich karta graficzna - źle dobrane testy. Ale - skupię się nad wspólnymi aplikacjami:

 

Lost Planet nasze wyniki się pokrywają

winzip - podobnie jak u nas winrar - phenom mocno przegrał

W Div'xie u nich nieco lepiej wypadł AMD

W Lame wyniki się pokrywają

Jeśli Cinebencha potraktujemy jako 3dstudio maxa to mniej więcej jest podobnie

PovRAy również

 

I z tego co widze to procesor wypada u nich porównywalnie do naszych testów. Tyle, że oni testowali wersje wyżej taktowane, których jeszcze nie ma na rynku i stąd odnosi się wrażenie, że Phenom nie jest taki kiepski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko w tym, że mocno "niektóre" płyty główne mogą regulować tą częstotliwość. Inna sprawa, że mi z tym kontrolerem wygląda na nieco inną sprawę.

Można se w wpcredit/wpcrset zmieniać mnożnik NB ;]

 

Mam nadzieje że AMD jakoś wymusi na producentach NOBO ...

Co to jest "NOBO"? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się test podoba - brawa dla testujących. Ukazuje procesor w zastosowaniach domowych przeciętnego użytkownika. Widać, że AMD się nie popisało, może nowsze rewizje będą się lepiej zachowywać. Gdyby chociaż ten procesor był tak samo wydajny jak C2Q to nie byłby takim rozczarowaniem jakim teraz jest. Tylko martwi mnie to iż tak dumnie mówiono, że procesor będzie kompatybilny z AM2 a producenci płyt to już różnie do tego zagadnienia mogą podchodzić. Jeśli zaś chodzi o motyw z fanboy'ami to jestem za. Wiele osób swego czasu mówiło jaki to Phenom będzie potężny i jak to zmiażdży Intela i że nie opłaca się pchać w C2D czy nawet DC itp. itd. Niestety tak się nie stało, chociaż AMD zadziwiło nas swoją klapą z tym procesorem. Mam tylko nadzieję, że poprawią swój błąd jak to uczynił Intel :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak nieskromnie spytam ....ma ktos jakies info w temacie nowych biosow do Foxconna C51XEM2AA na nf590 z obsluga K10 ? ....bo jesli chlopy dadza ciala na tym polu to bankowo wracam do intela.Jak sie postarali to MOZE jak ceny spadna pomysle o X4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw a propo artykułu bo czytam:

Pierwszym procesorem dwurdzeniowym do zastosowań domowych był Pentium D na bazie rdzenia Smithfield, który to w istocie nie był niczym innym, jak dwoma Prescottami sklejonymi w jeden kawałek krzemu.

Były dwoma prescottami na jednej płytce, a nie sklejonymi w jeden kawałek krzemu, aczkolwiek takie chyba też występowały.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak nieskromnie spytam ....ma ktos jakies info w temacie nowych biosow do Foxconna C51XEM2AA na nf590 z obsluga K10 ? ....bo jesli chlopy dadza ciala na tym polu to bankowo wracam do intela.Jak sie postarali to MOZE jak ceny spadna pomysle o X4

nVidia sika na AMD ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...