Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

dlaczego nie od 100 ??

Pomaga czasem w oc, nie pytaj dlaczego :)

 

wiesz może za co to wogóle odpowiada, albo inaczej jaki ma wpływ na działanie kompa ??

Wyzsza wydajnosc podsystemu pamieci

 

czyli mam rozumieć że przy wysokim taktowaniu pamięci zwiększyć wartość ??.

w duzym uproszczeniu tak

 

Ej no bo jeśli ktoś ma dłużej tą płyte , a nie tak jak ja tydzień ;),

to zapewne zna wiele wiecej odpowiedzi na niuanse związane z jej urzytkowaniem niż ja ;).

Więc tylko grzecznie pytam o rzeczy na temat któych nie mam pojecia :unsure: .

Heh, P5K-E Wifi/AP uzytkuje trzeci dzień ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, P5K-E Wifi/AP uzytkuje trzeci dzień ;)

Hehe, ale doświadczenie niezmiernie większe ;), co widać po osiągnietych wynikach w OC. Z Tobą to równać się nie mogę ;).

 

Tylko że ta stronka po angielsku jest, a ja nie operuje aż tak dobrą angielszczyzną ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ale doświadczenie niezmiernie większe ;) , co widać po osiągnietych wynikach w OC. Z Tobą to równać się nie mogę ;) .

Trafiłeś w sedno

Tylko że ta stronka po angielsku jest, a ja nie operuje aż tak dobrą angielszczyzną ;) .

Nie panikuj... wszędzie screeny wiec nie powinno być aż takich problemów z rozszyfrowaniem co do czego. Znajomość podstawowego słownictwa wystarczy.

enjoy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj... wszędzie screeny wiec nie powinno być aż takich problemów z rozszyfrowaniem co do czego. Znajomość podstawowego słownictwa wystarczy.

enjoy :lol:

lol no tak grunt to że są obrazki ;).

 

No cóż to chyba nie pozostaje mi nic innego, jak przejrzeć te forum i coś samemu wywnioskować :).

Ale przydało by się jakieś FAQ na pierwszej stronie , bo jak ktoś pierwszy raz ma styczność z intelem i asusem , to ciężko na początku połapać się co i jak ;).

 

Ale dzieki za pomoc panowie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu klopotow z dzwiekiem. Tez zauwazylem u siebie rozne trzaski dochodzace z glosnikow. U mnie pomoglo podbicie napiecia mostka polnocnego na 1.4V.

 

Caly czas uzywam tych samych ustawien w biosie i dopiero niedawno to zauwazylem. Ja obstawiam, ze problem powoduje bios. Niedawno robilem update do 1012. Zaraz sprawdze 602, ktorego wczesniej uzywalem i dam znac czy pomoglo.

 

Edit:

 

Po wgraniu 602 wszystko wrocilo do normy. Nic nie trzeszczy na napieciu 1.25V. Dla prockow c2d 65nm to chyba najlepszy bios na P5K-E.

Edytowane przez nOrBi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly czas uzywam tych samych ustawien w biosie i dopiero niedawno to zauwazylem. Ja obstawiam, ze problem powoduje bios. Niedawno robilem update do 1012. Zaraz sprawdze 602, ktorego wczesniej uzywalem i dam znac czy pomoglo.

A sprawdzałeś czy na 1013 wystepuje ten sam problem ??, ja używam słuchawek i nie usłyszałem żadnych trzasków, a kiedy one się pojawiały ??, cały czas czy w jakiś konkretnych aplikacjach ??. Opisz jak możesz to sprawdze u siebie.

 

A czy te wcześniejsze BIOSy czasem nie powodowały jakiś problemów z pamięciami itp. Zawsze wydawało mi się że im nowszy bios tym lepszy.

 

Poza tym kiedyś trzeba sobie kupić chociażby jakieś Audigy 2 , bo te zintegrowane karty muzyczne do najlepszych nie nalerzą;).

 

 

Czy może ktoś sprawdzić, czy po odłączeniu zasilania na płycie ASUS P5K-E występuje podwójny start ?

Nie, ale mogę sprawdzić , tylko puźniej :) , bo teraz nie mogę kompa wyłączyć. Jeśli nie zapomne ;).

Edytowane przez mak888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

mam Asusa P5K z najnowszym biosem i dzis zapodałem E8400

niestety na 4Ghz nie ma szans, proboje caly czas na 3.8 (420x9)

i niestety wysypuje sie przy napieciu 1.4v, przy 1.425 2h trzyma i dalej nie sprawdzałęm.

pamieci synchronicznie - Geil Ultra 2x1024MB dane na 5-5-5-18 z napieciem 2.10 (probowalem 2.3v)

nie wiem co mam teraz zmieniac, pamieci raczej nie ograniczaja, NB na 1.4v, reszta na AUTO.

 

co poradzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś sprawdzić, czy po odłączeniu zasilania na płycie ASUS P5K-E występuje podwójny start ?

No sprawdziłem , faktycznie po odłączeniu zasilania występuje podwójny start :).

 

hej

 

mam Asusa P5K z najnowszym biosem i dzis zapodałem E8400

niestety na 4Ghz nie ma szans, proboje caly czas na 3.8 (420x9)

i niestety wysypuje sie przy napieciu 1.4v, przy 1.425 2h trzyma i dalej nie sprawdzałęm.

pamieci synchronicznie - Geil Ultra 2x1024MB dane na 5-5-5-18 z napieciem 2.10 (probowalem 2.3v)

nie wiem co mam teraz zmieniac, pamieci raczej nie ograniczaja, NB na 1.4v, reszta na AUTO.

 

co poradzicie ?

Spróbuj na innym strapie , daj z 1,5 na NB , spróbuj na mniejszym mnożniku cpu.

I generalnie przeglądnij z ostatnie 2 strony tematu, powinieneś znaleźć tam jakieś wskazówki co do ustawień, ja już powoli obczajam co i jak ;).

 

Aha możesz dać Load Line Calibration na enable jest wtedy stabilniejsze zasilanie cpu i mniejszy vdrop.

 

Jakby ktoś pytał co daje Transaction booster , to ustawienie na enable i wybranie level 1 , powoduje wiekszy transfer pamięci ( u mnie o 300 MB/s ) i krótszy czas dostępu ( u mnie o 10ns ), na inny level nie próbowałem. Jak ktoś sprawdzi to niech się podzieli wrażeniami ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś pytał co daje Transaction booster , to ustawienie na enable i wybranie level 1 , powoduje wiekszy transfer pamięci ( u mnie o 300 MB/s ) i krótszy czas dostępu ( u mnie o 10ns ), na inny level nie próbowałem. Jak ktoś sprawdzi to niech się podzieli wrażeniami ;).

Dużo zalezy od fsb i strapa/dzielnika pamieci w tym transaction booster. Mozna tym sie pobawic w memsecie spod windowsa, nazywa sie performance level i im nizej tym wydajniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sprawdziłem , faktycznie po odłączeniu zasilania występuje podwójny start :).

 

 

 

Spróbuj na innym strapie , daj z 1,5 na NB , spróbuj na mniejszym mnożniku cpu.

I generalnie przeglądnij z ostatnie 2 strony tematu, powinieneś znaleźć tam jakieś wskazówki co do ustawień, ja już powoli obczajam co i jak ;).

 

Aha możesz dać Load Line Calibration na enable jest wtedy stabilniejsze zasilanie cpu i mniejszy vdrop.

 

Jakby ktoś pytał co daje Transaction booster , to ustawienie na enable i wybranie level 1 , powoduje wiekszy transfer pamięci ( u mnie o 300 MB/s ) i krótszy czas dostępu ( u mnie o 10ns ), na inny level nie próbowałem. Jak ktoś sprawdzi to niech się podzieli wrażeniami ;).

heh sorry kolego ale o takie rzeczy jestem zielony, jaki konkretnie strap ? (nawet nie wiem co to jest)

Load Line Calibration dawalem na enable i wysypuje sie tak samo w orhosie po okolo 1 min.

 

po 15 min wywala na 3750Mhz (415x9) :-( nedza

 

ehh lamer ze mnie :-P

Edytowane przez zaqzax12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zalezy od fsb i strapa/dzielnika pamieci w tym transaction booster. Mozna tym sie pobawic w memsecie spod windowsa, nazywa sie performance level i im nizej tym wydajniej.

MaSell a jaki jest najodpowiedniejszy strap ?? , ja mam duży mnożnik na procku bo x12 , więc nigdy nie bede miał fsb powyżej 320. Jaki powinienem sobie strap ustawić ??, obecnie jade na 333 i nie wiem czy to dobry wybór ??.

 

heh sorry kolego ale o takie rzeczy jestem zielony, jaki konkretnie strap ? (nawet nie wiem co to jest)

Load Line Calibration dawalem na enable i wysypuje sie tak samo w orhosie po okolo 1 min.

 

po 15 min wywala na 3750Mhz (415x9) :-( nedza

 

ehh lamer ze mnie :-P

strap to dzielnik czestotliwości NB/ pamięci ( chyba że się mylę to niech mnie ktos poprawi, ale mniejsz o to ) , dokładnie to chyba się nazywa NB strap i jest to opcja zaraz za fsb , masz tam do wyboru 200,266,333,400 i auto, spróbuj wybrać na 333, albo jakąś inną wartość 266,400.

Edytowane przez mak888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strap im nizszy tym szybszy, jednak sa wtedy tylko dostepne nieludzkie dzielniki pamieci :)

czyli coś z przedziału 200,266,333 bedzie w sam raz ?? chociaż im niższy strap , to zauważyłem że wolniejsze transfery pamięci są ( nie dużo co prawda, ale różnice były ).

 

Bo nie wiem czy dobrze zinterpretowałem im niższy ?? :)

Edytowane przez mak888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem juz kazdego strapa, caly czas proboje na 1.40v

dalem 3,9Ghz (434x9) wywala odrazu, load line calibration na enable tak samo probowalem na disable.

timingi ramu zmniejszylem, napiecie podnioslem na 2.3v i nic.

jak narazie ciezko mi przebic 412x9, probowalem 450x8,5 i tez pada.

 

:-/

 

dodane:

 

super nawet na 1.435 nie idzie na 3.9Ghz :-(

ja to mam szczescie nic tylko se w lep walnac

Edytowane przez zaqzax12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to mam szczescie nic tylko se w lep walnac

Skoro to sprawa życia i smierci to zapytam: po co Ci to?

Potrzebujesz 4GHz+ do codziennej pracy (bo Word szybciej działa ;-P)

Bijesz rekordy w SPi

Chcesz mieć satysfakcje że "mój sprzęt tyle może"

 

Z kilkunastoletniego doświadczenia z różnymi komputerami (zaczynałem na 386 DX :wink: ) powiem ze liczy sie tylko jedno: cisza....

Do "normalnej" pracy (gry, filmy, internet) 0,5GHz w tę lub drugą strone naprawde nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kilkunastoletniego doświadczenia z różnymi komputerami (zaczynałem na 386 DX :wink: ) powiem ze liczy sie tylko jedno: cisza....

Do "normalnej" pracy (gry, filmy, internet) 0,5GHz w tę lub drugą strone naprawde nie ma znaczenia.

O widzę że kolega też zaczynał od 386 DX :D , hehe to były czasy :).

 

No i oczywiście zgadzam się z kolegą , cisza !!!!! , to jest najważniejsze, bo jak siedze przed kompem i słyszę dobiegający hałaś z środka, to aż mnie skręca :/. A cisza to jest to :D.

 

zaqzax12 może twoja sztuka już nie chce więcej iść :/. Przecież niekt nie powiedział że każde e8400 pujdzie na 4GHz . Ale próbój dalej może coś jeszcze da się zrobić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to sprawa życia i smierci to zapytam: po co Ci to?

Potrzebujesz 4GHz+ do codziennej pracy (bo Word szybciej działa ;-P)

nie no troche zartuje, ale patrzac na te wszystkie recenzje ze "niemal kazdy idzie na 4Ghz"

tak sie nastawilem, z reszta czyste Mhz mi sie przydaja - niestety do gier M$ a konkretnie do FSX,

takze fajnie miec wiecej przy kodowaniu filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a spróbuj zmienić CPU PLL Voltage na 1,5 , i chyba tam była jeszcze jakaś jedna opcją dotycząca procesorów wykonanych w 45nm.

dawałem dla PLL 1.5v a nawet 1.7v nic nie dało

narazie stabilnie chodzi na 3790Mhz ale przy napieciu 1.43v (wytrzymal 6h i przerwalem test)

 

ile bezpiecznie napiecie mozna dac dla takiego CPU, bo nie chce by przestał mi dzialac

np. po 6 miesiacach.

 

rozsadne wydaje mi sie do 1.45v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z takim v-dropem to ja sobie moge krecic :-/

ustawilem w biosie se 1.4v, everest w idle pokazuje 1.37v a pod obciazeniem 1.30v, cpu-z 1.308.

ehh, wiec jak tu mam krecic skoro nawet dobrze nie lapie.

 

chce zrobic ten pencil mod, zwykly olowek wystarczy ? caly taki rezystor trzeba zamalowac nim ?

 

 

----

update:

 

haha, zamalowałem ołówkiem to co trzeba, chociaz mi sie udało :-P

przed --> 1.4v w biosie --> idle 1.37v --> load 1.30v

teraz --> 1.4v w biosie --> idle 1.39v --> load 1.38v

 

tylko co mi to da :-P

 

no i jeszcze jedno, czy taki VMOD jest szkodliwy dla cpu, bo do czegos taki Vdroop byl zrobiony ...

Edytowane przez zaqzax12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Kupiłem proca E8200. Jest to selekt (4GHz 1.22V). Idzie elegancko na 3.9GHz, dalej zmienianie napiecia ani nic nie pomaga. Wygląda jakby mobo się skończyło. Kompletnie nie wiem, co robić. Jaki BIOS proponujecie wgrać, by wysupłać chociaż 500 zamiast 488 MHz?

 

Pozdrawiam,

Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest "dziwna" sprawa z moją p5k-e. Mianowicie mój młodszy bardzo pomysłowy brat stanął na boku obudowy i wgniótł boczną ścianke i delikatnie tacke pod mobo :angry:

Myśle sobie nic sie nie stało, blache sie wyprostuje. Załanczam kompa a ty zonk xD Wiatraki sie kręcą przez jakieś 3sek i ja ma sie załączyć monitor komp sie wyłącza i po 3sek znów startuje i tak wkółko ;/ Jeszcze przed nadepnięciem na obudowe zachaczył i wyrwał wtyczkę zasilania więc do zwarcia nie doszło.

 

Uszkodzeń też nie widze, inne podzespoły sprawdzone i wszystko działa tylko ta płyta :mad: Więc chyba pozostaje tylko serwis? ;/

Miał ktoś może z was taką sytuacje z restartami (speaker cały czas milczy)?

Ile trwa przeważnie gwara u Asusa?

Edytowane przez ViziR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fredek, zmieniałem.. GTL też ruszałem, ale nie wiem, jakie są optymalne ustawienia. Ktoś może wyjaśnić, czym dokładnie jest GTL i za co odpowiada? Stosunek mnożników?

 

Vizir, płyta dotyka tacki... Masz tak, jakbyś nie przykręcił płyty na kołkach, tylko położył na mobo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...