Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc! Podłącze sie do tematu. Mam abita ip35 i e2140, do tego Palita 8600gtsonic i Patrioty800Mghz cl5, chodzi to wszystko na zasilaczu Chiefteca 450W.

 

 

W tej chwili moj procek na boxowym chłodzeniu pracuje na 3.00MGhz(własnie w tej chwilitestuje go sp2004 i na razie bez błędów) normalnie mam go na 2800, co najlepsze bez podnoszenia napiecia smilies/shocked.gif. Karte mam wykręcona na 740/850 a ram w tej chwili mam ustawiony z 5-5-5-15 na 4-4-4-12 740Mgh na napieciu 2.05V. Cały komp pracuje stabilnie w windowsie i przechodzi wszystkie testy, wyjątek to bodajze przy tych krotkich timingach na 800MGhz pelnych wywalalo bledy w memtest..........

 

 

.........zapytacie gdzie jest problem? Otóz próbuje roznych ustawien bo czasem komp ladując winde (pod sam koniec robi) blue screena i restartuje :blink: , a czasem nie i pracuje bez problemu w obciazajacych gierkach3d. Podejzewalem zasilacz i zmienilem z chiefa420 ze slabą linią 12v na chiefa 450 z dobra linia 12v lecz widze ze jest tak samo. Ram na ustawieniu 4-4-4-12 800mghz przeszedl bez niczego 6 petli na mem tescie............

 

 

...prosze pomozcie zdjagnozowac w czym tkwi problem ?

 

 

P.S. Warto chiefteca 450W zamieniac za doplata na Hipera 530W?

 

P.S. A moze napiecie powinno byc jeszcze wieksze na ramie 2.1 lub 2.2?(przy 2.1 gorąca juz jest)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh zmienilem te pamieci na gaile 800Mghz 4-4-4-12 Ultra i co i ...........grrr to samo restarty nawet na napieciu 2.3V, oczywiscie za ktoryms razem system odpala i wtedy moge go testowac do opory mem testem, primem czy 3dmarkiem i na defult i na podkreconych czestotliwosciach jest ok...........chyba wywale ta płyte w kosmos i wzme inną tyle ze zastanawiam sie czy brac na I-p35 czy nie wziac czasem np Ab9 Abita....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh zmienilem te pamieci na gaile 800Mghz 4-4-4-12 Ultra i co i ...........grrr to samo restarty nawet na napieciu 2.3V, oczywiscie za ktoryms razem system odpala i wtedy moge go testowac do opory mem testem, primem czy 3dmarkiem i na defult i na podkreconych czestotliwosciach jest ok...........chyba wywale ta płyte w kosmos i wzme inną tyle ze zastanawiam sie czy brac na I-p35 czy nie wziac czasem np Ab9 Abita....

Miałem podobne objawy na aB9 i po jakimś czasie poszły 2 banki pamięci.

Identyczny problem też czytałem na innym forum, tym razem już dotyczyło IP35-E i komuś to samo przeszło po tygodniu.

Sprawdź może w innych slotach.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc!

Do 23:40 walczyłem z tym problemem i rozwiązałem, ale połowicznie.

Wniosek jest taki – trzeba pożegnać się ze swoim starym ulubionym w2k sp4, na XP sp2 nie ma żadnych problemów. Trochę dziwne, nie zauważyłem żeby nie było wsparcia dla 2000. Tak czy owak jest przestroga! Jednak w przyszłości spróbuję pomęczyć 2000 ze sterami od Intela.

Użyj nLite do zmodyfikowania instalki windowsa i dodaj sterowniki - pewnie bedzie działac normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

geile to padaka;) a patrioty co miales to w biosie 2,3v im trzeba bylo.

albo za male napiecie na cos dales i dlatego tak sie dzieje.

a ogolnie to taka sobie ta plyta abita;) ale asusy tez sa kaprysne.

 

Overlord

 

a to twoje def vcore to co to ma znaczyc?? bo o ile wiadomo to plyta jak ma na auto to sama podnosi a abit najmniej ma 1,32v ;)

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam od jakiegoś czasu Abita IP35, Pentium E2140 i RAM Patriot LLK 800 CL4. Mam następujący problem. Po zmianie wartości FSB na wyższą komputer dziwnie się zachowuje. Po ustawieniu FSB na 375Mhz podczas restartu komputer sie wyłącza (wiem, że to jest normalne), potem się włącza, następnie się znowu wyłącza (to już nie jest normalne), żeby na końcu się włączyć i nie wyświetlić niczego na monitorze (monitor zostaje w stanie czuwania). Jeśli wyłączę komputer i znowu włączę sytuacja się powtarza. Jedyne co wtedy mogę zrobić to wyłączyć komputer, odciąć zasilanie, podłączyć zasilanie, i włączyć komputer. Wtedy się odpala bez double boota, a ustawienia które wcześniej ustawiałem są nadal. FSB jest 375Mhz, proc taktuje z zegarem 3Ghz. Przynajmniej tak pokazuje BIOS, a windows już zupełnie co innego. CPU-Z pokazuje zegar 1,6, everest to samo. Myślę sobie co jest grane? Chcę znowu zajrzeć do BIOSu więc restart kompa, ale ZONK. Komp się nie odpalił. Dwa razy wyłącza się i dwa razy się włącza, tyle, że z czarnym ekranem. Więc ja znowu odłączam zasilanie, etc i wchodze do BIOSu, daję LOAD OPITMIZED DEFAULTS i restart kompa. Wszystko jest OK. Następnie spróbowałem dać FSB 220. I ZONK. Komputer się włącza z double bootem tylko, że jak już ma się odpalać po drugim włączeniu to ten zaczyna piszczeć. Długie dźwięki z krótkimi przerwami. Gdzie można się dowiedzieć co to oznacza? Nie ma tego w instrukcji.

 

Ma ktoś jakiś pomysł jak ustawić FSB na 375Mhz, żeby komp się włączał??? PLS HELP

 

PS: TIMINGI i VRAM zawsze ustawiam ręcznie i to ustawianie nie jest powodem problemów (sprawdzone z domyślnym taktowaniem FSB)

Edytowane przez Piotrek09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam od jakiegoś czasu Abita IP35, Pentium E2140 i RAM Patriot LLK 800 CL4. Mam następujący problem. Po zmianie wartości FSB na wyższą komputer dziwnie się zachowuje. Po ustawieniu FSB na 375Mhz podczas restartu komputer sie wyłącza (wiem, że to jest normalne), potem się włącza, następnie się znowu wyłącza (to już nie jest normalne), żeby na końcu się włączyć i nie wyświetlić niczego na monitorze (monitor zostaje w stanie czuwania). Jeśli wyłączę komputer i znowu włączę sytuacja się powtarza. Jedyne co wtedy mogę zrobić to wyłączyć komputer, odciąć zasilanie, podłączyć zasilanie, i włączyć komputer. Wtedy się odpala bez double boota, a ustawienia które wcześniej ustawiałem są nadal. FSB jest 375Mhz, proc taktuje z zegarem 3Ghz. Przynajmniej tak pokazuje BIOS, a windows już zupełnie co innego. CPU-Z pokazuje zegar 1,6, everest to samo. Myślę sobie co jest grane? Chcę znowu zajrzeć do BIOSu więc restart kompa, ale ZONK. Komp się nie odpalił. Dwa razy wyłącza się i dwa razy się włącza, tyle, że z czarnym ekranem. Więc ja znowu odłączam zasilanie, etc i wchodze do BIOSu, daję LOAD OPITMIZED DEFAULTS i restart kompa. Wszystko jest OK. Następnie spróbowałem dać FSB 220. I ZONK. Komputer się włącza z double bootem tylko, że jak już ma się odpalać po drugim włączeniu to ten zaczyna piszczeć. Długie dźwięki z krótkimi przerwami. Gdzie można się dowiedzieć co to oznacza? Nie ma tego w instrukcji.

to normalne zachowanie... ip35(-e)

 

mysle ze powodem moga byc pamieci a nie sam procesor... albod aj mnoznik 6 i zobacz czy wstanie na jakims innym fsb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest normalne? To, że bez double boota, czy to, że pokazuje 1.6Ghz?

 

Mam obniżyć napięcia na NB?

 

Pamięci mają standardowo 2.2V.

 

Tak właściwie to wydaje mi się, że proc w ogóle nie jest kręcony gdyż temp. nie rośnie.

Edytowane przez Piotrek09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zapomniałem dodać: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...mp;hl=Abit+IP35

 

tu maż topic, przeczytaj cały, to powinno rozwiązać większość twoich problemów.

 

1. dubble bot występuje:

-(chyba) po odłączeniu od prądu

-gdy przesadzisz z OC

 

2. to jest na chipie p35?, standardowo tam jest chyba 1,2V

3. odpal orthos, załącz test, i zobaczysz ile masz MHz na procku

 

aha, tak jak pisałem, pamięci masz pewnie ustawione na 400 (800) MHz i jak dźwigasz FSB to pamieci padają, ustaw je w biosie na 200 (400).

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pomyliłem z SB. Faktycznie na NB jest 1.25V. Pamięci ustawiam tak, żeby były na luźnych częstotliwościach (PC900). Idę jeszcze po próbować.

 

PS: Ten topic z linku czytam już od 3 tygodni:P

Edytowane przez Piotrek09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Double boot to standard. Zegar 1.6 powoduje wlaczone oszczedzanie energii, mnoznik obniza sie na 6x. Wylacz w biosie C1E i EIST. Podbij troche napiecie proca. To tylko Pentium E wiec kolo 375 to juz moze byc wall.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze szpachla bardzo Ci dziękuje. Odkąd zacząłeś się udzielać w moim topicu wreszcie coś drgnęło z OC.

 

No więc tak jest: Faktycznie PC900 przy CL4 to nie jest luz dla pamięci. Winda nie wstaje. Dałem na PC800 i jak na razie jest OK.

FSB jest na 266 i jest ok. Proc ma zegar 2.1Ghz. NB ma 1.37V, proc 1.35V. I teraz działa. Idzie właśnie 3DMark 03 (jedyne oprogramowanie testujące jakie mam), zobaczymy jaki będzie przyrost wydajności.

 

Tylko, że do 3Ghz (takie postawiłem sobie zadanie) jeszcze daleka droga.

 

Próbowałem dać 375, ale wtedy już komp nie wstaje (jest to co mam opisane w pierwszym poście).

 

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krec fsb synchronicznie z ramem :P To znaczy 266 fsb = 533 pamiec, 333 fsb = 667 pamiec, 400 fsb = 800 pamiec. Do testowania sciagnij orthosa. U mnie IP35-E 425 fsb chodzi bez podnoszenia zadnego napiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic nie daje. Ostatnie FSB przy jakim się włącza to 300 (napięcia nie zmieniane, nawet RAM na 1.8V i winda się ładuje). 310 już nie. Niezależnie od taktów RAMu.

 

Zauważyłem dość istotną rzecz. Mianowicie przy częstotliwości wyższej od 300 nie włącza się... karta graficzna. Jej wiatrak milczy.

 

Jakieś sugestie?

 

Na dzisiaj już kończę.

Edytowane przez Piotrek09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest normalne? To, że bez double boota, czy to, że pokazuje 1.6Ghz?

 

Mam obniżyć napięcia na NB?

 

Pamięci mają standardowo 2.2V.

 

Tak właściwie to wydaje mi się, że proc w ogóle nie jest kręcony gdyż temp. nie rośnie.

 

Jak mówisz że czytałeś pełny topik z Abit IP-35 to tak sie zastanawiam czy podniosłeś napięcia na pamięciach do 2,2 V. Po przeczytaniu tego całego topiku wnioskuje że tego nie zrobiłeś. Spróbuj. Może i pamięci mają standartowo 2,2V -ale płyta ustawia 1,8V. FSB 400 powinno iść bez podnoszenia jakichkolwiek napięć za wyjątkiem napięć na DDR2 ,które powtarzam, ustaw na 2,2V. I nawet bym spróbował zostawić timingi 4-4-4-12 np.

Edytowane przez Pat_Garrett

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie udzielam sie juz w tym topicu, mówie mu co ma robić, a on i tak robi swoje.

 

Prowadz te ustawienia:

VNB=~1,5V

VMEM= ~2,2V, timingi 5-5-5-15

VCPU= ~1,360V

PCI-Expres frequency= 105 MHZ, tryb nie linked tylko unlinked

FSB=266MHZ

DDR2=266MHZ (pc 533) (najniższa z możliwych)

 

jak to ustawisz to nic nie ruszaj, tylko zmień fsb na 333, potem możesz próbować czy pójdzie coś dalej,

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...