Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

znowu zonk

 

zlozylem wc i calego kompa , odpalam gitara , obraz jest , win chodzi wylaczylem bo cieklo z bloczka na cpu , poprawilem wytarlem co polecalo na grafe ( feser wiec nie przewodzi pradu ) i odpalam , zonk nie ma obrazu , monitor nie odpala , wczesniej tez cos takiego bywalo , daje clearcmos i nadal [gluteus maximus] :/ ( w tedy ruszal ) sam juz nie wiem co jest , wszystko podlaczone ok , nawet nie wiem czy to plyta czy grafa ( obie rzeczy nie dawno kupione )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu zonk

 

zlozylem wc i calego kompa , odpalam gitara , obraz jest , win chodzi wylaczylem bo cieklo z bloczka na cpu , poprawilem wytarlem co polecalo na grafe ( feser wiec nie przewodzi pradu ) i odpalam , zonk nie ma obrazu , monitor nie odpala , wczesniej tez cos takiego bywalo , daje clearcmos i nadal [gluteus maximus] :/ ( w tedy ruszal ) sam juz nie wiem co jest , wszystko podlaczone ok , nawet nie wiem czy to plyta czy grafa ( obie rzeczy nie dawno kupione )

Idz sprawdz do jakiegos znajomego te czesci, tutaj nikt nie jest wrozka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta latwo powiedziec ;] , sprawdze grafe w serwisie poki co bo tak bedzie mi najlatwiej jesli nie ona zostaje raczej plyta

Czy tak latwo to nie wiem, bo co innego pozostaje Ci zrobic jak nie chce blangac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to mozliwe ze jednak Feser One uszkodzil w jakis sposob grafe ?

Oczywiscie. Nawet jesli sam Feser nie przewodzi to na grafie mogl sie uzbierac kurz ktory juz przewodzi prad :) Takie male cholerstwo a jakie niebezpieczne (kurz ofcors).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem cały temat, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

 

Dwie sprawy z audio.

 

Mam IP35 i tuner WinFast TV2000Xp Expert. Żeby był dźwięk muszę podłączyć kabelkiem 4-pinowym (3 żyły) albo do CD1, albo do SPDIFO1. Możecie mi wyjaśnić, który do czego służy?

A drugi problem to jak zmusić Realteka, żeby obsługiwał 2+1 z subwooferem? Z tego co znalazłem to ma tylko opcje 2, 4 (2+2), 6 (2+2+1+S), 8 (2+2+2+1+S) głośników.

W poprzednim kompie z AC97 mogłem to skonfigurować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CD1, albo do SPDIFO1. Możecie mi wyjaśnić, który do czego służy?

CD - do podłączenia cdromu, nagrywarki etc po to żeby odtwarzać płyty CD AUDIO bezpośrednio po kablu analogowym, tutaj podłącz tuner

SPDIF - tu podłączasz sygnał cyfrowy zgodny z tym standardem S/PDIF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jaki kurz , sprzet prawie nowy czysty jak lza ;]

dobrym zwyczajem, jak już coś pocieknie (nawet feser), jest dobrze wysuszyć taki komponent. Jeśli czas goni można użyć suszarki. Nie raz na tym forum czytałem o kartach, które dopiero po kilku dniach zaczynały pracować bez problemów. IMHO pospieszyłeś się zbytnio. Płyn mógł sie dostać pod jakieś kości itroche to potrwa zanim wyschnie. Poza tym elektronika nigdy nie jest czysta. Zawsze sa tam jakieś odciski palców, pot, resztki topników i takie tam. Mam nadzieję że odpali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie na Ip35 mam 2140 - 1,6Ghz@3Ghz BOX , Kingston DDR2 Kingston DDR2 1GB 667Mhz@900Mhz i powiem, że nie mam ŻADNYCH problemów ! , komputer 24/h i 0 problemów z płytą. Ostatnio miałem 5dni pod rząd bez resetu i wszystko śmiga sieciówka również, nie mam się do czego przyczepić, nie wymienił bym tego ABITA teraz na żadną inną (w tym przedziale cenowym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, proszę o pomoc.

 

Czy ktoś ma na tej płycie tuner WinFast TV2000Xp Expert?

 

Czy działa dźwięk?

 

Za sugestią @rafa podpiąłem kabelek do CD1 na płycie. Nie wiem, czy źle go podpiąłem (wtyczka jest 4 pinowa, a kabelek 3 żyłowy), czy źle coś ustawiam w sofcie?

 

Może to wina HD audio? Może na AC97 to tylko działa?

 

Dodam, że tuner jest OK, bo działał na poprzednim kompie.

Edytowane przez j32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja proszę o pomoc.

 

Otóż dalej borykam sie ze swoim Pioneerem DVR-212 SATA. Najpierw miałem problemy z nagrywaniem, ale okazało się, że nagrywarka nie będzie nagrywać przy kontrolerze ustawionym w tryb AIHC (zwis systemu, albo zatrzymanie nagrywania), ale przestawienie kontrolera w tryb IDE pomogło. Niestety teraz mam kolejny problem. Otóż praktycznie po każdym wyłączeniu kompa, podczas detekcji napędów wyrzuca mi zamiast „Pioneer” ciąg różnych krzaków i zatrzymuje się start systemu. Próbowałem zmieniać kabelki SATA, porty i niestety nic to nie daje.

Udało mi się znaleźć tymczasowe rozwiązanie. Otóż wystarczy wyłączyć zasilanie dla zasilacza i wcisnąć POWER w budzie. Dla płyt na P35 powinno oznaczać, to przywrócenie ustawień Default BIOS, ale u mnie dalej pamięta moje ustawienia, ale zato nagrywarkę rozpoznaje prawidłowo i system wstaje. Wystarczy jednak np. zresetować, po takim starcie system lub wybrać „Uruchom ponownie” i znów w czasie Posta mam krzaki zamiast wykrycia Pionner’a.

Ponieważ pomaga w/w metoda, to wydaje mi się, że to nie wina kabli SATA lub portu, lecz ustawień Bios lub nagrywarki. Może chodzi jeszcze o wersje Bios. Aktualnie mam 1.4 v5. Czy oficjalny bios na stronce Abita v1.4 będzie lepszy?

I jeszcze jedno. Czy istnieje możliwość ustawienia w mojej płycie, dysku pracującego w trybie AIHC, a nagrywarki w IDE? Jeśli tak, to jak to ustawić, bo próbował różnych rzeczy, ale szczerze mówiąc nie mam o tym pojęcia.

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja proszę o pomoc.

 

Otóż dalej borykam sie ze swoim Pioneerem DVR-212 SATA. Najpierw miałem problemy z nagrywaniem, ale okazało się, że nagrywarka nie będzie nagrywać przy kontrolerze ustawionym w tryb AIHC (zwis systemu, albo zatrzymanie nagrywania), ale przestawienie kontrolera w tryb IDE pomogło. Niestety teraz mam kolejny problem. Otóż praktycznie po każdym wyłączeniu kompa, podczas detekcji napędów wyrzuca mi zamiast „Pioneer” ciąg różnych krzaków i zatrzymuje się start systemu. Próbowałem zmieniać kabelki SATA, porty i niestety nic to nie daje.

Udało mi się znaleźć tymczasowe rozwiązanie. Otóż wystarczy wyłączyć zasilanie dla zasilacza i wcisnąć POWER w budzie. Dla płyt na P35 powinno oznaczać, to przywrócenie ustawień Default BIOS, ale u mnie dalej pamięta moje ustawienia, ale zato nagrywarkę rozpoznaje prawidłowo i system wstaje. Wystarczy jednak np. zresetować, po takim starcie system lub wybrać „Uruchom ponownie” i znów w czasie Posta mam krzaki zamiast wykrycia Pionner’a.

Ponieważ pomaga w/w metoda, to wydaje mi się, że to nie wina kabli SATA lub portu, lecz ustawień Bios lub nagrywarki. Może chodzi jeszcze o wersje Bios. Aktualnie mam 1.4 v5. Czy oficjalny bios na stronce Abita v1.4 będzie lepszy?

I jeszcze jedno. Czy istnieje możliwość ustawienia w mojej płycie, dysku pracującego w trybie AIHC, a nagrywarki w IDE? Jeśli tak, to jak to ustawić, bo próbował różnych rzeczy, ale szczerze mówiąc nie mam o tym pojęcia.

Z góry dzięki za pomoc

To wez sprawdz przy oficjalnym BIOSie ze stronki Abita. Polecam rowniez zmiane firmware samej nagrywarki, moze pomoc. A napewno nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, proszę o pomoc.

 

Czy ktoś ma na tej płycie ma tuner WinFast TV2000Xp Expert?

 

Czy działa dźwięk?

 

Za sugestią @rafa podpiąłem kabelek do CD1 na płycie. Nie wiem, czy źle go podpiąłem (wtyczka jest 4 pinowa, a kabelek 3 żyłowy), czy źle coś ustawiam w sofcie?

 

Może to wina HD audio? Może na AC97 to tylko działa?

 

Dodam, że tuner jest OK, bo działał na poprzednim kompie.

Jaka grafa ?

 

Mam to samo tzn tuner dziala ogolnie gitara ale zmieniajac kanaly robi sie mute i po wlaczeniu nadal dzwieku nie ma :/ , korzysta zkarty sb , wczesniej mialem 7900gt i 2900xt i nie bylo problemow , hmm sprawdzales inne sloty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka grafa ?

 

Mam to samo tzn tuner dziala ogolnie gitara ale zmieniajac kanaly robi sie mute i po wlaczeniu nadal dzwieku nie ma :/ , korzysta zkarty sb , wczesniej mialem 7900gt i 2900xt i nie bylo problemow , hmm sprawdzales inne sloty ?

Mam Asusa 8800GTS 512.

Slotów nie zmieniałem, bo czytałem, że najlepiej jak najdalej od grafy, żeby zakłóceń nie było.

 

Acha, u mnie dźwięku w ogóle nie ma - od samego początku. Wiem mniej więcej o czym piszesz, bo na starym kompie miałem automatyczne ściszenie dźwięku po 2-3 sekundach.

 

Jeszcze taka informacja, bo może się przydać. Reinstalowałem stery i program z najnowszymi wersjami. Nawet odinstalowałem stery specjalnym ich softem. Potem wyczyściłem jeszcze rejestr. Nic nie pomogło.

Edytowane przez j32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zmianie biosu na oficjalny 1.4, dodatkowo zmieniłem nagrywarkę do portu SATA3 i [gluteus maximus] :mur:

W trybie kontrolera AIHC mam wywalenie Nero, a po zmianie na IDE wywala błąd nagrywania. Zarówno CD jak i DVD. Pojedyncze pliki lub obrazy ISO - nie ma znaczenia, zawsze wywala błąd nagrywania.

Juz mi ręce opadją. Albo jestem taki lewy, albo ta nagrywarka jest uwalona - dodam że to druga, bo pierwsza miałe te same objawy i poszła do wymiany na obecną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo masz zajefajnego pecha, albo dali tą sama nagrywarke bez naprawiania bo moze u nich chodzila albo masz uwalona tasiemke od sata :?:

Przy mnie koles w krakowskim PC Projekt dał mi nową, a tasmy juz sprawdzałem.

Cholera, a nie chciałem dziadować z LG lub Lite-On i dopłaciłem do Pioneer'a :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość ustawienia w mojej płycie, dysku pracującego w trybie AIHC, a nagrywarki w IDE?

Już Ci pisałem że nie da się na jednym kontrolerze miec dwóch trybów na raz!

Pozostaje ci się pozbyć dysku i kupić na SATA i ustawić kontroler jak ci się podoba.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Ci pisałem że nie da się na jednym kontrolerze miec dwóch trybów na raz!

Pozostaje ci się pozbyć dysku i kupić na SATA i ustawić kontroler jak ci się podoba.

Mój Samsung jest na SATA2, ale jak to ustawić w BIOSIE - proszę o opis łopatologicznie. Dodatkowy kontroler Jamicona jest włączony, ale gdzie fizycznie podłączyć nagrywarkę, żeby chodziło na tym kontrolerze, bo standardowe 6 portów SATA w moim Abicie obsługuje kontroler płyty. W instrukcji płyty niczego nie znalazłem, a moja poprzednia płyta miała tylko IDE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Twojej sygnaturki widze że masz IP35 a nie IP35pro więc o jakim JMicronie my tu rozmawiamy?? :huh:

Strona 1-1 manuala do Twojej płyty. Najwyraźniej nie wiesz co kupiłeś albo tej instrukcji nie czytałeś ;)

Nie ma tam żadnego dodatkowego kontrolera innego niż ICH9R.

Tylko wersja pro ma go i stosowne opcje w bios :)

 

Jak chcesz włączyć AHCI na dysk to musiałbyś mieć nagrywarke na IDE. Ale podejżewam że inna nagrywarka mogłaby działać prawidłowo. Próbowałeś zmiany firmware?

Wątpie żeby żadna nagrywarka nie działała na tym kontrolerze i myśle że to konkretny problem u Ciebie - byc może tego modelu nagrywarki.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Twojej sygnaturki widze że masz IP35 a nie IP35pro więc o jakim JMicronie my tu rozmawiamy?? :huh:

Strona 1-1 manuala do Twojej płyty. Najwyraźniej nie wiesz co kupiłeś albo tej instrukcji nie czytałeś ;)

Nie ma tam żadnego dodatkowego kontrolera innego niż ICH9R.

Tylko wersja pro ma go i stosowne opcje w bios :)

 

Jak chcesz włączyć AHCI na dysk to musiałbyś mieć nagrywarke na IDE. Ale podejżewam że inna nagrywarka mogłaby działać prawidłowo. Próbowałeś zmiany firmware?

Wątpie żeby żadna nagrywarka nie działała na tym kontrolerze i myśle że to konkretny problem u Ciebie - byc może tego modelu nagrywarki.

Odnośnie dodatkowego kontrolera, to płyta wg specyfikacji go nie ma, ale jak dam tryb kontrolera w SATA lub AIHC, to po Post mam dodatkowy JMicron i wyrzuca, że nie ma nieczego podpiętego.

 

Odnośnie nagrywarki i tryby AIHC, to po lekturze z sieci wiem, że niektóre modele nie chodzą w tym trybie i trzeba dać SATA lub IDE i chyba mój Pioneer się do nich zalicza :angry:

Edytowane przez adnet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak dla ścisłości - AHCI - Advanced Host Controller Interface :D

Mój błąd.

 

Właśnie zostałem dłużej w pracy o i testuje dziada z biurowym kompem. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem koledze komputer na IP35 i włożyłem tam nagrywarkę LG pod SATA, i wszystko działało prawidłowo. W biosie ustawienie SATA oczywiście na AHCI.

Odnośnie problemów z temperaturami, to jeśli przejście z idle w stres objawia się nagłym i wysokim skokiem temperatury, to oznacza, że radiator nie przylega całą powierzchnią do procesora, bądź jest nałożone za dużo pasty. Sam miałem na Freezerze kolegi taki właśnie przypadek. Idle 40, stres 80 aż wieszał się komp. Wystarczyło wypolerować Freezera na lustro i temp. stawała na 50 stopniach - więc różnica bardzo duża.

Inna bajka to że niektóre egzemplarze procków mają krzywe czapy. Miałem kiedyś takiego E4300. Polerka radiatora nie pomagała. Skoki temp. były bardzo duże tak, jak różnica temp między idle a stresem.

Teraz na obecnym procesorze temp w idle mam 18-19 sopni, a w stresie do 40 stopni. Wiatrak 60% obrotów, 2 wiatraki w budzie puszczone na 50% obrotów. Jednym słowem cicho i chłodno.

 

Następna sprawa to wgrywanie biosu z pomocą dyskietki... Nie wiem, kto takie głupoty napisał że trzeba utworzyć dyskietkę startową w DOS. Przecież wystarczy nagrać na pustą dyskietkę pliki zciągnięte z biosem płyty i to wszystko! Waga tych plików w sumie to 1.05MB

 

Mam jeszcze pytanie, jako że u mnie też nie jest do końca wszystko cacy... Chodzi o to, że gdy chcę by komp przeszedł w stan hibernacji , to często się wiesza na planszy Windowsa. W biosie mam ustawione S3. Czy to może być wina OC sprzętu, czy czegoś innego???

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...