Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie patch zainstalowal sie bez problemow. Na sprzecie z podpisu dodal mi ok. 5-10 fps na 1 wyspie. Na drugiej jest ok. 22 fps i spada do 16 fps w goretszych momentach. Innych problemow nie zauwazylem oprocz tego, ze i tak co jakis czas widze BSOD lub RESC 10 error.

 

Aktualnie siedze juz na Asus P5Q Pro i Q6600 i jutro bede testowal GTA na tym sprzecie, reszta jak z opisu (RAM, gfx itp.)

no nareszcie ktoś z q6600 - czekam na info bo sam juz na dniach otrzymam od pana kuriera q6600 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos patcha...chodzi o tę aktualizację, która jest podsuwana do zainstalowania autoamtycznie, po uruchomieniu gry ? :wink: Jeżeli tak, to [po jej zamontowaniu nie widzę w zasadzie żadnych różnić; wszechobecne "ząbkowanie" i doczyty tekstur jak były są nadal.

 

Kilka refleksji co do samej gry, po pierwszym zachłyśnięciu się...1.) mechanika gry jest w zasadzie bez zmian; nie należy oczywiście psuć tego co jest dobre, ale mimo wszystko chciałoby się więcej nowego (cała struktura gry jest taka ja była, nic nie drgnęło); zmiany są raczej kosmetyczne 2.) fabuła jest całkiem niezła; poziom "Chłopców z fearjny" czy "Pulp fiction" to to jednak nie jest; ostatecznie nie można w tej materii mieć dużych zarzutów, choć chwilami zakrada się sztampa i przewidywalność, historia wypada interesująco 3.) w dalszym ciągu jest troszkę irytującuch usterek, z tragicznie zidiociałą policją na czele (funkcjonariusze zachowują się jak w starych kawałach o policjantach :wink: ), 4.) wymagania gry na tle oprawy graficznej to jednak duże nieporozumienie; gra w porównaniu ze współczesnymi tytułami nie olśniewa, a sprzętu potrzebuje takiego, że ho, ho...do tego są problemy z wyświetlaniem tekstur, kiepskim cieniowaniem czy wspomnianym bardzo wyraźnym "ząbkowaniem", 5.) teatr działań, choć bardzo dobrze przemyślany, jest jednak dalece mniej urozmaicony niż w GTA SA...6.) ogólnie jednak to GTA pełną gębą i mimo pewnych niedociągnięć, jak mówi poeta: "chwyta za serce" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjemny wypadek miałem na drodze :D

Dołączona grafika

Jechałem tym niebieskim autem stojącym w lewym rogu. Sobie śmigam uciekając przed COPsami a na krzyżówce mi ten pacan w mercu(?) granatowym wyskakuje. Dostał strzała tak jak widać, w tylne koło. I coś mnie tknęło żeby spojrzeć jak się obrca...okazało się, że zaczął płonąć, włącznie z 2 osobami w środku. Od samego uderzenia! Genialny ten patch! :) Mi się podoba, oby tylko mnie tak nikt nie załatwił po koniec jakiejś ważnej misji, bo inaczej wyrzucę płytę przez okno chyba ;]

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Havoc - ladny screen

A mnie udalo sie uruchomic GTA wreszcie - wgranie windowsa i wszystkie poprawki i jakos ruszylo no i oczywiscie wylaczenie GX 2.0 w asus xonar ;]

Tez mam pare screenow jak xfire zacznie dzialac to zamieszcze bo cos im serwer padl :)

Ogolnie gierka warta kaski po ciezkim prociesie instalacji udalo sie

Patch jak dla mnie poprawil jazde samochodami bo tak to byly bardzo "miekkie" teraz troche mniej i nie jest zle - co do kamery to w sumie fajnie ze sie mozna rozgladac podczas jazdy - dodaje to troche klimatu

co bym poprawil :

- wysiadam z auta to niech silnik gasnie ( no chyba ze sie da )

- cos jeszcze bylo ;p ale juz nie pamietam

ogolnei nie jest zle - komorka w tej postaci fajny pomysl :)

Co do muzy w radio - nie zle - szczegolnie mi przypadla do gustu ruska stacja xd

Co do plynnosci rozgrywki w 1680x1050 - wszystko default chodzi znosnie - w sumie mozna komfortowo grac - co do fps nie odpaalem miernika ale tak na oko te 30 jest ale jak deszcz zacznie padac to czasami gorzej - mowa PC 1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam za soba ponad 15 godzin grania i ani jednego wyjscia do pulpitu

Jak przegladale m watki o FallOut3 to tez ludziska maja te problemy

moze warto dac komputer w fachowe rece niech posprawdza stabilnosc :)

ps

z Fall Outem tez nie mialem problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jechałem tym niebieskim autem stojącym w lewym rogu. Sobie śmigam uciekając przed COPsami a na krzyżówce mi ten pacan w mercu(?) granatowym wyskakuje. Dostał strzała tak jak widać, w tylne koło. I coś mnie tknęło żeby spojrzeć jak się obrca...okazało się, że zaczął płonąć, włącznie z 2 osobami w środku. Od samego uderzenia! Genialny ten patch! :) Mi się podoba, oby tylko mnie tak nikt nie załatwił po koniec jakiejś ważnej misji, bo inaczej wyrzucę płytę przez okno chyba ;]

To ja powiem cos od siebie.

Na kartach nVidii jak sprawdzałem, rozpędzam się uderzam w tyłek jakiegos samochodu stojacego na światłach zaczyna płąnąc :D (bez patcha gra)

Na ATI czy jest patch czy nie próbowałem wiele razy ani raz się auto nie zapalił :D

i teraz pytanie jak powinno byc <_<

 

Inna sprawa na Radkach (różnych) mam jakies 20h gry i ani jednego zawiasu ani wyjścia do pulpitu. Na 9800GT/GTX w ciagu około 2godz testowania jakieś 10 razy mi wypadł do pulpitu :/ W obu wypadkach Vista SP1 i stery 8.12 lub 180.84.

Edytowane przez torque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

torque

 

Wedle chAmerykanskich filmow akcji powinny plonac i wybuchac

Realnie nie maja prawa ,zbiorniki paliwa w nowych autach potrafia przezyc szczelnie

nawet mocna krakse .

 

W dalekiej przeszlosci jak mnie gra wychodzila do pulpitu

to zazwyczaj byla to wina niedowoltowanego CPU/GPU/RAMU

w dalszej kolejnosci sterownikow grafy.

Jak macie podkrecone sprzeta to warto sprawdzic temperatury/stabilnosc

choc GTA4 wygrzewaczem zbytnim nie jest , mojego proca po 2h grania rozgrzal do 55'C

40 minut Orthosa i mam na CPU 60'c

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie dziwi to ze nawet jesli przerzucili gta 4 z xboxa na PC to przynajmniej powinno to chodzić podobnie - wiec przy sprzęcie c2d 2.4ghz 2gb ram i np GF8600GT gra powinna chodzić CONAJMNIEJ identycznie co i na konsoli xbox360 a R* jakimś cudem zwiększył wymagania. Szkoda własnie bo przydało by sie mieć płynność w takim tutule

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mario2k

W tym pytaniu raczej miałem na myśli grę, jak w niej powinno być prawidłowo ;)

Ale ogólnie rzecz biorąc bardziej mi się podoba system ala kino ameryka :D można ładny grill na autostradzie urządzić.

 

A co do wyrzucania na pulpit to nie jest na pewno wina OC, bo wszytskie karty są na def taktach, a jesli byłby to proc to czemu na radkach ni wywala??

Edytowane przez torque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co bym poprawil :

- wysiadam z auta to niech silnik gasnie ( no chyba ze sie da )

- cos jeszcze bylo ;p ale juz nie pamietam

ogolnei nie jest zle - komorka w tej postaci fajny pomysl :)

Co do muzy w radio - nie zle - szczegolnie mi przypadla do gustu ruska stacja xd

Co do plynnosci rozgrywki w 1680x1050 - wszystko default chodzi znosnie - w sumie mozna komfortowo grac - co do fps nie odpaalem miernika ale tak na oko te 30 jest ale jak deszcz zacznie padac to czasami gorzej - mowa PC 1 :)

To juz lepiej opcje wlaczania/wylaczania silnika niz automatyczne wylaczenia w momencie gdy wysiadamy bo moglo by to bardzo irytowac

 

To ja powiem cos od siebie.

Na kartach nVidii jak sprawdzałem, rozpędzam się uderzam w tyłek jakiegos samochodu stojacego na światłach zaczyna płąnąc :D (bez patcha gra)

Na ATI czy jest patch czy nie próbowałem wiele razy ani raz się auto nie zapalił :D

i teraz pytanie jak powinno byc <_<

A miales kiedys stluczke? bo zmierzam do tego ze gdyby kazda stluczka czy tez mocniejsze zaparkowanie w czyims bagazniku powodowalo pozar auta to chyba wolal bym jezdzic pociagiem;) Zastanawiam sie wiec jakimi autami jezdza programisci z NV skoro tak to wg nich wyglada ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam za soba ponad 15 godzin grania i ani jednego wyjscia do pulpitu

Jak przegladale m watki o FallOut3 to tez ludziska maja te problemy

moze warto dac komputer w fachowe rece niech posprawdza stabilnosc :)

ps

z Fall Outem tez nie mialem problemow

+1 :wink:

poprostu wydaje mi się ze albo 3/4 osób gra na piratach :lol2: albo mają straaaasznie zasyfiony system

 

u mnie oryginalne F3 i GTA4 chodzą bez problemów, a super kompa to ja raczej nie mam

 

PS

po ilu misjach pojawiają się wszystkie miasta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest parodią amerykanów [; czyli całe szczęście nie pro USiA.

Z tym wybuchaniem aut przy jednym mocnym dzwonie to raczej był fart.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie dziwi to ze nawet jesli przerzucili gta 4 z xboxa na PC to przynajmniej powinno to chodzić podobnie - wiec przy sprzęcie c2d 2.4ghz 2gb ram i np GF8600GT gra powinna chodzić CONAJMNIEJ identycznie co i na konsoli xbox360 a R* jakimś cudem zwiększył wymagania. Szkoda własnie bo przydało by sie mieć płynność w takim tutule

Nie z X'a tylko PS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Guru:

 

Przytrzymaj F to Ci Niko zgasi silnik, wyłączy się radio, ew. światła :E

 

Ja po niecałych 30h grania ukończyłem wątek główny i... mało.

Tzn. patrząc na wielkość mapy to... mało

I ogólnie biorąc pod uwagę słabą różnorodność misji... jakoś tak... dziwnie.

 

Czyli jednak mają autorzy w ~2010-2011 okazję pokazać następną odsłonę, która będzie lepsza od tej - zostaje czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem cos od siebie.

Na kartach nVidii jak sprawdzałem, rozpędzam się uderzam w tyłek jakiegos samochodu stojacego na światłach zaczyna płąnąc :D (bez patcha gra)

Na ATI czy jest patch czy nie próbowałem wiele razy ani raz się auto nie zapalił :D

i teraz pytanie jak powinno byc <_<

 

Inna sprawa na Radkach (różnych) mam jakies 20h gry i ani jednego zawiasu ani wyjścia do pulpitu. Na 9800GT/GTX w ciagu około 2godz testowania jakieś 10 razy mi wypadł do pulpitu :/ W obu wypadkach Vista SP1 i stery 8.12 lub 180.84.

u mnie wrecz przeciwnie. tzn na mojej 8800gt samochody nie ploną po waleniu ich w tył :D trzeba troche potluc fure zeby sie zapalila. gra bez pacza. to samo z wychodzeniem do pulpitu. gra w ogole nie wywala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy w grze można mieć 100% ? Mam u wszystkich misję 100% a procent całkowitej gry wynosi 65.xx%... WTF? Czy liczą się też stunty, assasiny, gołębie, dodatkowe misje dla ludzi itp?

 

Pozdro

Tutaj masz wszystko ładnie rozpisane

http://www.xbox360achievements.org/forum/s...ead.php?t=70783

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy w grze można mieć 100% ? Mam u wszystkich misję 100% a procent całkowitej gry wynosi 65.xx%... WTF? Czy liczą się też stunty, assasiny, gołębie, dodatkowe misje dla ludzi itp?

 

Pozdro

Liczy sie wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 :wink:

poprostu wydaje mi się ze albo 3/4 osób gra na piratach :lol2: albo mają straaaasznie zasyfiony system

 

u mnie oryginalne F3 i GTA4 chodzą bez problemów, a super kompa to ja raczej nie mam

 

PS

po ilu misjach pojawiają się wszystkie miasta??

Z tego co pamietam to po obrabowaniu banku czyli okolo 37% ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To jakim cudem wyjaśnicie że niektórym gra chodzi ok (w sensie bez wywalania sie i innych dziwnych cudów)?

 

Mam NV i ani mi się gra nie wywalała, ani się samochody nie zapalały. Dużo się najeździłem po mieście i sporo się nazderzałem (także bardzo mocno), i jedyny raz kiedy mi się zapaliło auto to jak dymiącym już samochodem wypadłem z autostrady.

 

Skoro gra potrafi chodzić super stabilnie na niektórych kompach, to wina wysypywania się musi leżeć gdzieś indziej. Z Falloutem 3 też nie miałem ani raz problemu, a multum ludzi narzeka. To jest dziwne.

 

Dla testu polecił bym zainstalować czysty system na innym dysku i nie instalować w nim nic poza sterami, wymaganym softem i grą. Jeśli będzie się wywalać no to wtedy można będzie stwierdzić że to pewnie wina gry, a konkretnie zapewne tego że nie lubi się z danym sprzętem/sterami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież za wywalanie do pulpitu bez słowa zwykle ma wpływ komputer, a nie program, o ile tylko na innych maszynach działa ok. Tfurcy gry testują ją na pewno na gołym, w pełni zaktualizowanym systemie i niepodkręconym sprzęcie ... Trzeba brać na to poprawkę. Jeśli gra zamyka się z określonym błędem, to możemy winić autorów (tak jak te kodami podanymi przez Rockstar) - spotkali się z czymś takim i nie usunęli usterki. Nawet u mnie, na egzotycznym 2008 server gra chodzi stabilnie, wyrzuca mnie do pulpitu tylko gdy próbuję dać ustawienia grafiki powyżej zasobów systemowych, o czym z resztą ostrzega wcześniej na czerwono :P. Jedyny problem mam z padem, ale z tym się użera połowa właścicieli GTA - Rockstar ewidentnie spieprzył jego obsługę. *Dwa razy*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przed patchem też po mocnym walnięciu auta się zapalały :P U mnie też gra się ani razu nie wywaliła gram na WinXP32bit. Wie ktoś jak podłączyć przyczepę do ciężarówki? A i po patchu mogę włączyć tekstury high na karcie 512MB i nie znikają, nie doczytują się co chwile tak jak to było przed patchem.

Edytowane przez TranceFan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram już od 5 godzin i nic się jeszcze nie wywaliło, patch zainstalowany no i zauważyłem że gierka jak by płynniej jeszcze chodziła, nie doczytuję już tak jak przed patchem. Co do samej gry to na razie ukończyłem jedną misję :D, ciągle się bujam po mieście i robię rozpierduchę, gra jest naprawdę świetna a fizyka miazga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "moj bench"
Average FPS: 29.71
Duration: 37.13 sec
CPU Usage: 97%
System memory usage: 48%
Video memory usage: 100%

Graphics Settings
Video Mode: 1024 x 768 (59 Hz)
Texture Quality: Medium
Render Quality: Medium
View Distance: 16
Detail Distance: 31

Hardware
Microsoft® Windows Vista" Ultimate
Service Pack 1
Video Adapter: NVIDIA GeForce 8600 GT
Video Driver version: 180.84
Audio Adapter: Speakers (Creative SB Audigy 2 ZS (WDM))
Intel® Pentium® Dual CPU E2160 @ 1.80GHz

gra miażdży po prostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...