Skocz do zawartości
m15m

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od jakiegos czasu moj dysk zachowuje sie conajmniej dziwnie ...

Co jakis czas plyta go nie widzi, sam system dlugo sie instaluje (w sobote przesiadlem sie na P45)

Kilka kabelkow sata juz uwalil ...

 

Ponizej zamieszczam screen ukazujacy kondycje w/w dysku, za sugestie bede ogromnie widzieczny

 

 

HDD

 

 

pz. przepraszam za umieszczenie dubla, ale boje sie ze strace dane przez ten cholerny dysk :angry:

jeśli to co pokazane na screenshocie jest prawdziwe to masz gigantyczną ilość błędów odczytu i pozycjonowania głowic - ja bym szybko ewakuował cenne dane a dysk oddał na gwarancje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to co pokazane na screenshocie jest prawdziwe to masz gigantyczną ilość błędów odczytu i pozycjonowania głowic - ja bym szybko ewakuował cenne dane a dysk oddał na gwarancje

jeśli chodzi o parametry 01, 07 i C3 to seagate'y tak mają - podają kolosalne wartości w HD TUNE itp. ale to jest Ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic 2x 500gb 7200.11 i zrobić raid 0, te seagate'y to dobry wybór do macierzy czy lepiej jakieś inne dyski??

Zastanów się nad 2x WD 640 AAKS. Cena podobna, różnica paru złotówek, a szybsze i pojemniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, moj dysk ma okolo 24 godziny i jego smart wyglada tak:

 

http://www.hddstatus.com/hdrepshowreport.p...cation=37547761

 

przy czym "Raw Read Error Rate" skacze, waha sie miedzy very good a normal. Za nim skacze sobie "Hardware ECC corrected". Co o tym myslicie? Norma dla ostatnich serii Seagate?

 

Opinie na jego temat sa... ciekawe:

http://sklep.benchmark.pl/pelny_46548.html

 

Jest na forum ktos, kto ma ST3500320AS od dluzszego czasu? circa 6 mies.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Hmm, moj dysk ma okolo 24 godziny i jego smart wyglada tak:

 

http://www.hddstatus.com/hdrepshowreport.p...cation=37547761

 

przy czym "Raw Read Error Rate" skacze, waha sie miedzy very good a normal. Za nim skacze sobie "Hardware ECC corrected". Co o tym myslicie? Norma dla ostatnich serii Seagate?

 

Opinie na jego temat sa... ciekawe:

http://sklep.benchmark.pl/pelny_46548.html

 

Jest na forum ktos, kto ma ST3500320AS od dluzszego czasu? circa 6 mies.?

 

1. Wedlug mnie ten smart jest normalny. Na Sigejtach wartosci

-Raw Read Error Rate

-Seek Error Rate

-Hardware ECC Recovered

mozna bodajze olac bo rosna lawinowo , sa to jakies wartosci z kosmosu.

 

2.Mam 2x500320AS , czas pracy 1280 i 1126 godzin to jest 53 i 46 dni , maja prawie 2 miechy :P i dzialaja bez problemow , brane w odstepie czasu z 2 roznych sklepow.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam 2x 500.11 w Raido i nie narzekam. Coś jednak jest z ich trwałością, gdyż po tygodniu jeden uległ trwałemu zabadsectorowaniu ;) Tragedii nie było, wymieniłem na nowy i obecnie jest wporządku. Średni transwer wyższy o jakieś 40MB względem konfiguracji 2x 250 NS. Jednak w moim odczuciu poprzednie dyski były odrobinę cichsze. Słuchalem także wersji 320GB, rzeczywiście piekielnie cicha, cichsza od swojego dwutalerzowego brata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 750 z 11 serii ma juz ponad 6 miesięcy i trochę się obawiam o dane, ciągle słyszę o padach barek 7200.11. Od niedawna w smarcie pojawiła mi się w pozycji Spin Retry Count wartość 4, najważniejsze dane juz zarchiwizowane, jest się czym przejmować?

 

Nie mam jakoś zaufania do Seagate najwięcej miałem Samsungów i WD'ków z których byłem bardzo zadowolony, tą barkę kupiłem przez przypadek, nie było ani Samsunga ani WD a ja nie mogłem czekać.

 

Praca głowic jest przyzwoita, tego się najbardziej obawiałem, ale niestety łożyska/silnik zaczęły głośno pracować i obecnie Barka jest najgłośniejszym elementem mojego kompa. Poważnie myślę nad wymianą na 1TB ale już nie Seagate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna w smarcie pojawiła mi się w pozycji Spin Retry Count wartość 4, najważniejsze dane juz zarchiwizowane, jest się czym przejmować?

Mi w 500gb ta wartość wynosi 5 ale nie zauważyłem żeby coś się działo.Żadnych badów.Pisze chyba na forum w opisie smarta że ta wartość odpowiada za błędy w zasilaniu dysku.Może miałem źle dociśniętą wtyczkę bo od dwóch miesięcy nie zwiększyła się ta wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mi w 500gb ta wartość wynosi 5 ale nie zauważyłem żeby coś się działo

Na jednej tez mam 5 i nic sie z nia nie dzieje , wartosc stoi , spin retry to bodajze proba rozruchu glowic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytając komentarze i opinie zaczynam się bać o swoje 500 gb :P

Ech, to normalne, że w tym temacie piszą ludzie, którzy albo mają problemy z dyskiem, albo chcą się pochwalić prędkościami dysku. Nikt tutaj przecież nie wchodzi i nie zostawia wiadomości w stylu "Moja barka dziala dobrze", pomyśl ilu takich użytkowników jest, którym ona po prostu działa i są zadowoleni (np. ja :D). Zawsze się zdarza, że jakiś procent ludzi kupi uszkodzony dysk, potem opisy ich problemów gromadzą się w jednym temacie i ugruntowują w złudnym przeświadczeniu wysokiej awaryjności danej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się domyślałem:

"Spin Retry Count- Ilość ponowień prób rozpędzenia tależy. Atrybut ten przechowuje łączną ilość prób uruchomienia tależy przed osiągnięciem pełnej szybkości obrotowej, pod warunkiem, że pierwsza próba nie powiodła się. Spadek tego atrybutu jest oznaką problemów z podsystemem mechanicznym dysku."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.hddstatus.com/hdrepshowreport.p...cation=2A14A81F

 

No to moj zwiazek z ST3500320AS wchodzi w kolejny etap ;)

 

seek error rate zaczyna sobie skakac, health z 94 na 91% a performance z 97-100 na 91 :/

 

---

 

Taaa, od lat korzystam z seagate, 4 boska seria, 7 wolny traktor - ale zero badsectorow, 11 - zaczynam zalowac ze nie wzialem spinpoint f1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F1 padają losowo, poza tym Samsungi różne mają opinie ...

Seagate ma dobrą opinię a patrząc po postach i usterkach to 7200.11 500GB do zbyt udanych nie należy .... albo po prostu jest ich najwięcej i % wychodzi podobna awaryjność .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak sobie czytam forum i czytam i już mam mętlik w głosie.... :)

Mam zamiar zrobić raid0 plus jeszcze jeden dysk na archiwum, plus ten który już mam.

W tej chwili mam dysk jak w sigu, ale takiego samego już nie da sie dokupić.

Zastanawiałem się nad nowymi barkami 320gb na raid i 500gb na arch z serii 11, lub 10, ale widzę że opinie są o ich awaryjności dużej... i teraz jestem w kropce. Zawsze miałem sigejty i jak do tej pory raz mi się zdarzyła kiedyś poważna awaria a tek to (odpukać) bez większych problemów, a tu widzę że barki serii 11 padają jak muchy po kilku tygodniach.....

Co radzicie? Jak to z tymi nowymi barkami jest? padają? może wychodzi jakiś nowy firmware który coś poprawia... a może WD albo jakieś samsungi

poradźcie

z góry dzięki

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie ten dział ale powiem Ci co ja bym zrobił na Twoim miejcu:

- na macierz 2x320 od WD seria AAKS (ze względu na niski czas dostepu i wysokie transfery)

- na przechowanie danych najlepiej jakąś 640ke (ze względu na dobry współczynnik cena pojemność) może być ta sama seria WD, może być Samsung F1 choć ostatnio można trafić wolniejsze sztuki to jednak nie ma to wielkiego znaczenia w tym wypadku

W tym wypadku Seagate 500GB bym odrzucil ze względu na najwyraźniej nie do konca udaną partie dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

wczoraj znalazłem w sieci jeszcze takie info, że jakiś czas temu oficjalnie seagate wystosowała notę do posiadaczy dysków z serii 11 z numerami firmware SD BD i coś tam.... że mają się zgłaszać do serwisów w celu jakichś poprawek mających na celu usunięcie niedoróbek tej serii.....

Nie pamiętam teraz czy to chodziło o jeszcze nowszy firmware czy jakąś mechaniczną poprawkę, ale być może to eliminuje błędy i można by zaryzykować kupno takiej barki....?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę się do dyskusji, bo połakomiłem się na ten dysk ostatnio. Po cyrkach z dolarem miał on o dziwno najlepszy przelicznik cena za 1GB.

Mogę tylko potwierdzić problemy z serią wymienioną w tamtej notce prasowej. Trafił mi się właśnie z tej serii z firmware SD17, ale problem nie dotyczył zatrzymywania się silnika tylko jak się okazuje buforowania zapisu. Wystarczy poczytać zagraniczne fora. Objawiało się to kilkunastosekundowym klikaniem głowic dysku (oraz co zauważyłem chyba tylko ja pojawianie się nowych badów w SMARCIE po każdorazowym takim zwieszeniu.) Skanowałem dokładnie całą powierzchnię dysku w MHDD i HDTune i nie było żadnych wadliwych sektorów - ot tak ciekawostka.

Podczas odczytu dysk pracował jak należy. Tymczasową radą na usterkę było wyłączenie buforowania zapisu w systemie, co skutkowało znacznym spadkiem wydajności - niedopuszczalne. Niepocieszony zbytnio zakupem nagryzmoliłem do Seagate'a.

Zacytuję mój post z boarda w innym serwisie:

"Po dość krótkiej wymianie zdań z kolesiem "automatem" od zadawania idiotycznych pytań, który miał wiedzę o dyskach taką jak przedszkolak odezwał się do mnie normalny technik. Kazał podać dokładne numerki dysku i podrzucił nowy firmware o oznaczeniu SD1A. Zarzuciłem i dysk na razie nie wykazuje dawnych objawów. 250GB przerzucałem non stop i nawet się nie zająknął. Zapisywał 110-130MB/s bez problemów. Potem krótka sesja 50GB z danymi z laptopa i też bezproblemowo.

Pozostaje tylko powiedzieć: Dziękuję SEAGATE! "

 

Także według mnie problem został jak najbardziej zażegnany i można śmiało wsysać dysk, gdyż przelicznik zł/GB nadal pozostaje najlepszy - 35gr/GB. (a jeszcze kilka dni temu był o 30zł tańszy)

 

Subiektywnie porównując działanie dysku w kieszonce wellanda gdzie był 500GB 7200.11 (działa mimo że kieszonka obsługuje niby max 1TB ;)) ma troszeczkę cichsze głowice. Bardzo pozytywnie oceniam wibracje, które są bardzo małe - widać że talerze zostały bardzo dobrze wyważone. Wibruje mniej niż mój egzemplarz 500GB 7200.11, a w końcu ma 2 talerze więcej, BRAWO. POLECAM.

P.S. Widzę, że psioczą niektórzy na 500GB. Ja tam polecam, smigał aż miło, teraz będzie odpoczywał na półeczce HEHE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...