Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem niestabilne sektory na początku i system mi się nie włączał. Musisz przeskanować mhdd i użyć opcji erase delays żeby usunąć niestabilne sektory. (C7) też wpływa na działanie systemu ale tylko wtedy jak ciągle przybywa błędów (Ty masz tylko 1).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ponownie, zgrywam dane z tego 2TB ktorego kupilem bo 1TB mi sie zacząl sypac zey oddac go na gware. Wczoraj zrobilem test MHDD tego 1TB w zalaczeniu screeny ze scan'a i smart'a? Czy cos jeszcze w domowych warunkach moge z nim zrobić? (gwary nie mam w sensie nie moge znalezc paragonu) ale sie zastanawiam czy to juz smietnik czy cos da rade sie jeszcze z nim zrobic?

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Aha wszystkie te problemy co wyskoczyly byly praktycznie na samym początku skanowania (tzn. miedzy 4,5% a 5,5% jesli to ma jakies znaczenie) pozniej byl juz ogien.

 

hejka moglby ktos rzucic na to okiem i podpowiedziec czy cos jeszcze moge z tym dyskiem zrobić poza wyrzuceniem go na smietnik??? Wkurzylem sie mx. bo nie wiedzialem ze WD nie wymaga paragonu zakupu (ktory zgubilem) a jak zarejestrowalem produkt na ich stronie to gwara na niego skonczyla sie 28/09/2011....... KU*WA jakbym wiedzial to bym im go zawiózl 2 miechy temu bo tyle conajmniej lezy w szafie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob w MHDD pełny ERASE ( wklepany z klawy )...

 

Hejka, zrobiłem niestety kupa ;/

 

A mam jeszcze jedno pytanie bo to co zauwazylem to problemy te ktore widac na SMART'cie i SCANIE są tylko i wylącznie pomiędzy 4,5-5,5% podczas skanowania czyli praktycznie na początku HDD pozniej nie ma zadnych problemow sam szare pola czyli <150ms (w przewazającej wiekszosci <3ms) i w związku z tym mam pytanie czy nie da sie jakos wylączyc tych 1szych 5,5% HDD zeby tam glowica nie chodziła po talerzach? W sensie zmniejszyc jego pojemnosc o te 5,5% . Wiesz mając do dyspozycji wywalenie tego HDD a mniej z 1TB jakies ok 60-80GB i uzywanie go dalej to wybrałbym to drugie :D

post-108832-0-73945500-1321002989_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu słaby komunikat..... jedynie co ci pozostaje to stworzyc parycje pod linuxem i ja ukryć ( hidden) ... obciąć dysku od dołu się nie da od góry tak...

 

Ale ten dysk słabo wyglada jak mhdd wywala taki komunikat... moze się posypac mocniej...

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak . Spory raw error rate i C5=16 ciekawe ze 05=0 ale wiadc ze dysk ma problemy z odczytem danych z talerzy.

Można by go wyzerować ale bady logiczne mogą bardzo szybko sie pojawic / wrócić...

Edytowane przez Kwazor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów i koleżanki, mam problem z 3 dyskami twardymi - jeden dysk 3,5 cala a 2 dyski 2,5 cala, nie widzę jakiś poważnych z nimi problemów ale od pewnego czasu zacząłem się zastanawiać czy aby nic z nimi nie jest - przeskanowałem SMART programem HDTune - Bardzo was proszę o napisanie czy z moimi dyskami jest co nie tak, bardzo się martwię tym problemem, boje się ze kiedyś moje dane mogą być stracone, czekam na odpowiedz.

 

Dodam tylko że dyski diagnozowałem poprzez adapter do dysków twardych z zasilaczem pod USB, nie wiem czy to może mieć jakiekolwiek znaczenie. Być może ma jakiś wpływ na badanie moich dysków. Podaje poniżej model i SMART z HDTune.

 

ST9320320AS

 

Dołączona grafika

 

WD10EADS

 

Dołączona grafika

 

WD5000BEVT

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate ma juz troche relkoków i trzeba miec na niego uwagę ( zapas 12 sztuk jeszcze jest--w sumie granica niby 100-- jesli jest gw to go wyslij )

WD10EADS : tu mamy 3 sztuki sektorów z błedami z którymi elektronika sobie nie radzi ( warto by zastosowac erase waits w MHDD jesli nie pomoże to pełny ERASE --z ta komenda uwaga kasuje all )---dysk w stanie dobrym.

WD5000BEVT : 1 relok troszkę błedów odczytu ---ogolnie nic niepokojacego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate ma juz troche relkoków i trzeba miec na niego uwagę ( zapas 12 sztuk jeszcze jest--w sumie granica niby 100-- jesli jest gw to go wyslij )

WD10EADS : tu mamy 3 sztuki sektorów z błedami z którymi elektronika sobie nie radzi ( warto by zastosowac erase waits w MHDD jesli nie pomoże to pełny ERASE --z ta komenda uwaga kasuje all )---dysk w stanie dobrym.

WD5000BEVT : 1 relok troszkę błedów odczytu ---ogolnie nic niepokojacego

 

bardzo ci dziękuje za wstępną pomoc - powiem tak ten Seagate jest takim dyskiem który wykorzystuje tylko i wyłącznie do przenoszenia danych do innego komputera, bądź też do oglądania filmów z odtwarzacza HDD - Popcorn Hour C-200 - dysk już nie jest na gwarancji, czy jest to jakiś problem dla mnie ? czy to w czymś wadzi czy ten dysk wcześniej czy później padnie, proszę abyś mi powiedział tak mniej więcej na czym ten problem polega ?

 

co do 2 dysku tego 1TB WD, proszę mi powiedzieć czy koniecznie muszę zrobić to co powiedziałeś ? Czy jak tego nie zrobię to będzie z tym jakiś problem po czasie - pytam dlatego że jest do wewnętrzny dysk Popcorn Hour C-200 i trzymam na nim tylko i wyłącznie filmy oraz seriale - nie mam za bardzo gdzie tego przenieść - czy zrobić to co powiedziałeś ? czy można narazie czekać

 

a co do tego WD5000BEVT - służy on jakoś dysk zewnętrzny do trzymania gier na Play Station 3 i grania z niego czy to będzie też z czasem oznaczało dla mnie jakieś problemy ?

 

 

 

czekam na odpowiedz i dziękuje ci za zainteresowanie tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate : Dysk jest już "zmęczony" ale jeszcze żywy i do przenoszenia mało ważnych danych moze być.

WD10eads : Warto by z tego dysku wszytko zgrać i w MHDD zrobić pełne zerowanie by przywrócic pełna sprawność dysku..

WD5000 : Ten 1 rekol to normalne zużycie dysku i nic to grożnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o weryfikację dysku. Ma on 3 miesiące i komputer ostatnio potrafi się zawiesić zwłaszcza podczas operacji typowo dyskowych. Czy wg. SMART'a nadaje się na reklamacje?

 

Model Family:     Seagate Momentus 7200.4Device Model:     ST9500420ASGSerial Number:    5VJDWDB4LU WWN Device Id: 5 000c50 03d9b6d21Firmware Version: 0002SDM1User Capacity:    500 107 862 016 bytes [500 GB]Sector Size:      512 bytes logical/physicalDevice is:        In smartctl database [for details use: -P show]ATA Version is:   8ATA Standard is:  ATA-8-ACS revision 4Local Time is:    Tue Jan 03 00:52:14 2012 SMART support is: Available - device has SMART capability.SMART support is: Enabled

ID# ATTRIBUTE_NAME          FLAG     VALUE WORST THRESH TYPE      UPDATED  WHEN_FAILED RAW_VALUE  1 Raw_Read_Error_Rate     0x000f   115   096   006    Pre-fail  Always       -       92575423  3 Spin_Up_Time            0x0003   100   099   085    Pre-fail  Always       -       0  4 Start_Stop_Count        0x0032   100   100   020    Old_age   Always       -       173  5 Reallocated_Sector_Ct   0x0033   100   100   036    Pre-fail  Always       -       0  7 Seek_Error_Rate         0x000f   064   060   030    Pre-fail  Always       -       2713084  9 Power_On_Hours          0x0032   100   100   000    Old_age   Always       -       226 10 Spin_Retry_Count        0x0013   100   100   097    Pre-fail  Always       -       0 12 Power_Cycle_Count       0x0032   100   100   020    Old_age   Always       -       659184 End-to-End_Error        0x0032   100   100   099    Old_age   Always       -       0187 Reported_Uncorrect      0x0032   001   001   000    Old_age   Always       -       512188 Command_Timeout         0x0032   100   100   000    Old_age   Always       -       0189 High_Fly_Writes         0x003a   100   100   000    Old_age   Always       -       0190 Airflow_Temperature_Cel 0x0022   056   053   045    Old_age   Always       -       44 (Min/Max 23/47)191 G-Sense_Error_Rate      0x0032   100   100   000    Old_age   Always       -       165192 Power-Off_Retract_Count 0x0032   100   100   000    Old_age   Always       -       43193 Load_Cycle_Count        0x0032   079   079   000    Old_age   Always       -       43262194 Temperature_Celsius     0x0022   044   047   000    Old_age   Always       -       44 (0 17 0 0)195 Hardware_ECC_Recovered  0x001a   049   044   000    Old_age   Always       -       92575423197 Current_Pending_Sector  0x0012   100   100   000    Old_age   Always       -       1198 Offline_Uncorrectable   0x0010   100   100   000    Old_age   Offline      -       1199 UDMA_CRC_Error_Count    0x003e   200   200   000    Old_age   Always       -       0240 Head_Flying_Hours       0x0000   100   253   000    Old_age   Offline      -       228934641779286241 Total_LBAs_Written      0x0000   100   253   000    Old_age   Offline      -       1423553468242 Total_LBAs_Read         0x0000   100   253   000    Old_age   Offline      -       2956799447254 Free_Fall_Sensor        0x0032   001   001   000    Old_age   Always       -       39
Edytowane przez bender83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ostatnio z ciekawości zajrzałem do SMART moich dysków i co się okazało najgorzej wypadł jedyny Seagate którego posiadam.Skan powierzchni nie wykazał bad sectorów.Tutaj screeny z HD Tune:

post-176337-0-70549500-1326277466_thumb.jpg

post-176337-0-63213800-1326277492_thumb.jpg

Niestety nie mam skanu z MHDD bo dysk jak i napęd bios wykrywa jako SLAVE.Nie wiem jak to przestawić.Victoria tak samo odmówiła współpracy (win 64bit?).Dodam że wykonałem wszystkie testy oprócz Advanced Tests w SeaTools i dysk według tego jest w pełni sprawny.Nie mam z nim żadnych problemów,żadnych zwiech,błedów plików itd=Wszytko gra.GW mam jeszcze do listopada.Co mi radzicie?poddać go leczeniu czy tak zostawić i odesłać na GW?czekam niecierpliwie na wskazówki:)Pozdro!

PS. W jednej Toshibie mam 1 realokowany sektor ale to nic czy prawie 10K godz. pracy:)

EDIT:

Udało mi się przeprowadzić test w MHDD.Oto wynik:

post-176337-0-45530800-1326299170_thumb.jpg

Edytowane przez FHK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam tu pomocy bo nie wiem czy moge dysk wyslac na GW. A zostaly 2 miesiace tylko.

Current pending sector rosnie z dnia na dzien a relokacji nie ma.

Problemy wedlug mhdd sa na samym poczatku dysku i podobnie przy koncu,sektory wadliwe ulozone sa w linii.

Lacznie wykrywa ponad 20 badow i podobna ilosc z odczytem ~500ms.

Pierwszej partycji nie moge sklonowac wyskakuje blad odczytu. Windows sie wiesza powiedzmy 1-2/24h.

Gry smigaja tak jak powinny.

Dysk nie przechodzi Qick Testu w WD LifeGuard (Satus Code=07. Failed read test element).

Nie znam sie na dyskach i nie wiem co z tym zrobic, bo SMART niby nie pokazuje badow, ale C5 w HDTune

ma status WARNING.

 

WDC WD6400AAKS-55A7B0;

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazi82 dysk wystarczy wyzerowac w MHDD i powinno wszytko wrocić do normy ( ma błedy logiczne ) chyba ze lubisz serwisy to wysyłaj...

 

Hapek : Słabo słabo... Raw wysoki wręcz bardzo wysoki . C5 C6 = bardzo fatalnie to wyglada... Do tego błędy zapisu !

Zgrywaj dane i na serwis ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam błędy Ata CRC na samsungu F3. Wieczorem zmienię jeszcze kabel, ale ostatnio robiłem z nimi roszadę i pamiętam że na każdym było to samo.

 

Ale tak zacząłem myślęc, może warto 2letni dysk przelecieć MHDD (Erase/Remap)? Tak zapobiegawczo. Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam prawie nowy laptop Samsung (zakupiony we wrzesniu tego roku) i niepokoi mnie zachowanie dysku twardegozamontowanego w jego wnetrzu. Mianowicie po zainstalowaniu Hard Drive Inspector mam dosc rozniace sie od sieie wyniki. Raz jest cos takiego:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

z kolei innym razem wyniki oscyluja w okolicy 70% oraz zdarza sie rownież iz wszystkie trzy pozycje to 100%.

 

Jak rozumiec takie rozbieznosci. Czy z tym dyskiem jest cos nie wporzadku?

Edytowane przez damian34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian 34 ... te % to wiesz możesz sobie powiesić na scianie .... Olac takie programy one tylko wprowadzają w bład. Lepiej pokaż mi SMART z HD tune.

 

Grzesiu : Tak powinno pomóc Erase delays już powinno styknąć masz 1 bład logiczny. Ale jesli masz gdzie zgrac dane to zrób pełny erase wklepany z klawy ( masz troche błedów zapisu ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian 34 ... te % to wiesz możesz sobie powiesić na scianie .... Olac takie programy one tylko wprowadzają w bład. Lepiej pokaż mi SMART z HD tune.

 

Ale zamiescilem fotke z odczytem danych S.M.A.R.T. Ja rozumiem ze procenty to takie ogolne zobrazowanie.

Wedle zyczenia przedstawiam S.M.A.R.T. z programu HD Tune

Dołączona grafika

Zaobserwowalem jeszcze jedna niepokojaca rzecz. Nie moge przeprowadzic we wspomnianym programie testu Benchmark ani Error Scan. Albo wyskakuje komunikat ktory przedstawiam na ponizszym screenie albo komputer przestaje wogule reagowac na jakie kolwiek dzialanie

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę i od siebie dysk Seagete'a. Pracował dobre 2 lata jako systemowy, teraz ma robić jako magazyn. Aktualnie wygląda to tak

 

Status health: warning, do tego dwie opcje podkreślone na żółto, chyba nie wygląda to najlepiej? Do tego jeszcze bad sector ;/

Edytowane przez czeku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CRC dma : wymien kabel SATA

Bad Sektor : W mhdd opcja Erase waits...

 

Damian : w twoim przypadku jest dużo błedów zalecam Zerowanie pełne dysku ( zgraj wczesniej tylko dane )

Edytowane przez Kwazor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...