Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nowego. Wszyscy producenci wytwarzają auta na rynki trzeciego świata. U nas (czyli UE) model nie jest oferowany od 10-ciu lat np ze względu na normy spalin a w takim Iranie tenże model kupujesz funkiel nówkę (najczęściej wyprodukowaną w fabryce w UE) bo u nich kładzie się lachę na "ekologię".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko ze ten co tak słabo wypadł(...)

Kiepski z fizyki jestem, ale czy aby na pewno ten czerwony słabo wypadł? Znaczy, wiecie, bądź co bądź to srebrny uderzył w "poduszkę" a i tak się nieźle zmiażdżył. Ciekawe jakby wyglądał gdyby jego za 20 lat zderzyli z wiele mocniejszą konstrukcją. Chyba przy takim zderzeniu wygra silniejszy, ale to nie zmienia faktu że silny wcale nie musi być taki twardy. Wiecie co mam na myśli mniej więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KGHM Zagłębie Lubin

 

I za to cie uwielbiam!!!

Mistrz sarkazmu i cietej riposty : ))))

 

BTW. Juz chcialem dzwonic do jednego z Panstwa Oktaba w sprawie bana. I szukac numeru do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakoś powątpiewam, by to podnoszenie akcyzy wyszło na dobre. Coraz więcej tych nakazów, zakazów, regulacji. Sądzę, że problem starych aut w Polsce sam by się rozwiązał, gdyby społeczeństwo POLSKIE było po prostu bogatsze.

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej, już kupiłem i opłaciłem żabę, która odpala, jeździ, hamuje i skręca, choć ze względu na Euro 3 masowo zabija małe foczki na biegunie (jeszcze zamierzam wydłubać zawór motylkowy z dolotu, ilość generowanego hałasu oraz martwych foczek zwiększy się). Roczny koszt utrzymania czegoś takiego, nawet po podwyżkach OC i tych tutaj zapowiadanych ekodebilizmach, jest nadal niższy niż wywalanie wagonu waluty na nową Dacię czy coś innego z silnikiem o pojemności kartonu mleka i rozczulająco niskim resursem.

 

Sądzę, że problem starych aut w Polsce sam by się rozwiązał, gdyby społeczeństwo POLSKIE było po prostu bogatsze.

Jak mawia rosyjskie porzekadło - syta sobaka nie myśli o gospodarzu, tylko sztuczki jej w głowie.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święta prawda i tyle. Nie ma co ideologii do tego doprawiać, ale z drugiej strony nakazy, zakazy, wymuszenia poprzez prawo to nie jest dobre rozwiązanie. Sam jestem ciekaw ja to będzie z tym 2025 tym w NL. Podobno nie kupisz już nic nowego poza elektrykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KGHM Zagłębie Lubin

W 2025 może już nie być NL jakie znamy, tylko jakieś Emiraty Niderlandzkie czy inny Wielki Kalifat Zachodnioeuropejski.

No i kobiety nie beda mogly prowadzic aut.

 

No i z tego co kiedys czytalem na MSN. Homoseksualisci tez nie beda mieli latwo. Studenci beda zaklejac im odbyty guma i podawac srodki na przeczyszczenie.

Edytowane przez NokiaFinland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z was sie orientuje, bo ciekawi mnie jeden temat związany z automatami. Jak wiadomo w automacie D - jedziemy do przodu, R - jedziemy do tyłu. Ale co się stanie jeśli np. wpadnę autem w poślizg, auto sie obróci i zacznie cofać, kiedy mam dalej pozycję D ?? Są tam jakieś "blokady", żeby sie skrzynia nie wysypała, czy to koniec dla skrzyni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z was sie orientuje, bo ciekawi mnie jeden temat związany z automatami. Jak wiadomo w automacie D - jedziemy do przodu, R - jedziemy do tyłu. Ale co się stanie jeśli np. wpadnę autem w poślizg, auto sie obróci i zacznie cofać, kiedy mam dalej pozycję D ?? Są tam jakieś "blokady", żeby sie skrzynia nie wysypała, czy to koniec dla skrzyni ?

 

Zdrowy rozsądek mówi że jak walniesz na hamulec to się wysprzęgli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrowy rozsądek mówi że jak walniesz na hamulec to się wysprzęgli...

 

Własnie chodzi o to, ze nie wszystkie skrzynie tak robią. Ja mam na przyklad taką, co trzyma cisnienie cały czas na światłach, a więc rusza bez żadnego opóznienia. Niektóre wysprzęglają, więc po puszczeniu hamulca jest jakby 1s opóźnienia zanim ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie koła się zablokują bo konwerter nie pozwoli aby koła kręciły się w przeciwna stronę do zadanej. Raczej nie powinno się skrzyni nic stać. Koledzy katowali mercedesy  clk430, w124 420 naprawdę rożne akcje - bączki, latanie bokami. Nie raz coś nie wyszło i zazwyczaj palili laka, czasem koła się blokowały ale to pewnie przez deptanie hamulca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły jak Cię poobraca to trzymasz nogę na hamulcu a nie na gazie. Mało mam do czynienia z automatami ale chyba większość klasycznych trzyma ciśnienie czyli rusza od razu po puszczeniu hamulca. Ergo, na postoju przy wrzuconym D jest uślizg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może z innej beczki teraz. "Rodzinne kombi" w okolicach 25-30k? Na chwilę obecną na tapecie jest alfa 159 i laguna 3. Pierwsza tylko jtd, druga 2.0 dci lub benzyna. Ma ktoś coś ciekawego do zaproponowania? Vag i generalnie niemcy odpadają. Peugota już jednego mam, w fordzie i toyocie się nie widzę. Może ktoś coś zaproponuje? Przebiegi 30-40k km rocznie więc ekonomia ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum po dość długiej przerwie, starość, życie itp ;)

 

@Mikelos - zobacz na Fiata Cromę, zaletą jest na pewno silnik 1.9 jdt, ceny części zamiennych na przyzwoitym poziomie, dużo miejsca z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat. Alfa ma mały bagażnik jak na kombi. U mnie wchodził w grę raczej segment E czyli bmw 5, e-klase itp Po przymiarkach na placu boju pozostała e-klassa, s6 i znowu saab. Volvo odpadło ze względu na lipne automaty, a najbardziej pasowało. Jak chcesz manuala to może v70? D5 dobre silniki, a T5 spokojnie przyjmują LPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoda aczfureczka aszusteczka w tedeiku i kombiku jest odpowiedzią na wszystkie pytania.

 

A na serio to nie wiem, może eurovan jakiś? Lancia Phedra? Chrysler Voyager? Alfa 159 sedan ma większy bagażnik niż sportwagon, ale głupi ci Rzymianie.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laguna 3 jest bardzo dobra. Jechałem nia raz w automacie 2.0T, fajnie idzie i bardzo wygodna. Podobno niezawodna, Renault pewnie chcialo pokazać że potrafią, po lipnej poprzedniej Lagunie. 2.0 dCi sporo pali jak na diesla. Ewentualnie może Vectra C 1.9 CDTI ? To fiatowski 1.9 JTD, fura wielka i całkiem udana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez chwilę myślałem o zafirze ale środek auta powoduje notoryczne odruchy wymiotne, to samo vectra. Volvo V70 poza zarąbistymi fotelami nie ma dla mnie żadnych innych zalet. Do eurovanów chyba jeszcze za mało zdziadziałem a poza tym wożenie rodziny będzie raczej weekendowo, na tygodniu latam sam więc to chyba przerost formy nad treścią. 

Kusi mnie jeszcze C5 na hydro, takiego jeszcze nie miałem. Wnętrze może szału nie robi ale do przeżycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C5 niezła fura ale jak dla mnie tylko 3.0 v6, reszta jest za słaba. Ale ja patrze na furmanki pod kątem autostrad i prędkości przelotowych 160+. Na + wygoda (zawias i fotele) i niezłe wyciszenie. Znajomy siedzi tylko w cytrynach i twierdzi że to najlepsze połączenie ale trochę kosztowne ze względu na spalanie. Zawias jak nie naprawiany przez mirków czy po przebiegach 200k+ po polskich drogach też dosyć trwały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...