Skocz do zawartości
nrl

Race Driver Grid

Rekomendowane odpowiedzi

No dzisiaj troche nie wyszlo bo zero organizacji do tego po DD padla mi gierka i serwer sie posypal.

No i kazdy krzyczal co by chcial za wyscig tyle, ze nie kazdemu mozna dogodzic i w jednym momencie mozna jechac tylko jeden wyscig. ;)

 

Na nastepna ustawke proponuje zasade, ktora zostala ustalona, ze wygrany wybiera typ wyscigu i nie moze sie powtarzac. Proste a przynajmniej trzeba sie troche postarac zeby jechac to co sie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj troche nie wyszlo bo zero organizacji do tego po DD padla mi gierka i serwer sie posypal.

No i kazdy krzyczal co by chcial za wyscig tyle, ze nie kazdemu mozna dogodzic i w jednym momencie mozna jechac tylko jeden wyscig. ;)

 

Na nastepna ustawke proponuje zasade, ktora zostala ustalona, ze wygrany wybiera typ wyscigu i nie moze sie powtarzac. Proste a przynajmniej trzeba sie troche postarac zeby jechac to co sie chce.

Dobre dobre, jechało się całkiem spoko, prawie ciągle pierwszy byłem :razz: :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawek najlepiej robic napierwszej stronie info co, gdzie i jak. ;]

 

 

FAQ autorstwa użytkownika ath

 

Dołączona grafika

Race Driver Grid FAQ - under construction;)

premiera - Świat: juz jest;); Polska: 16 czerwca 2008

 

strona domowa - http://www.codemasters.com/grid/index.php?...tory=EnglishUSA

 

demo - http://www.gamershell.com/download_25620.shtml

 

gameplay -

 

screenshots - http://www.gry-online.pl/S055.asp?ID=105556

 

 

 

Wymagania sprzetowe:

 

 

Minimalne wymagania:

 

- Windows XP/Vista. (Jeśli posiadasz Windows Vista, SP1 jest zalecany)

- DirectX 9.0c

- Pentium 4 @ 3.0GHz lub Athlon 64 3000+

- 1GB RAM.

- Karta Graficzna: GeForce 6800 / Radeon X1300 lub wyżej.

- Kompatybilna z DirectX Karta Dźwiękowa.

- DVD-ROM z możliwością odczytu płyt dwu warstwowych (Dual Layer)

- 12.5 GB Miejsca na dysku.

 

Zalecane wymagania:

 

- Windows XP/Vista. (Jeśli posiadasz Windows Vista, SP1 jest zalecany)

- DirectX 9.0c

- Intel Core 2 Duo @ 2.66Ghz lub Athlon X2 3800+

- 2GB RAM.

- Karta Graficzna: GeForce 8800 lub Radeon X1950

- Karta Dźwiękowa: Creative Sound Blaster X-Fi.

- DVD-ROM z możliwością odczytu płyt dwu warstwowych (Dual Layer)

- 12.5 GB Miejsca na dysku.

 

Obsługiwane karty graficzne:

 

ATI Radeon X1300, X1600, X1800, X1900, X1950, HD2600, HD2900, HD3870

NVIDIA Geforce 6800, 7100, 7300, 7600, 7800, 7900, 7950, 8600, 8800, 9800

 

Owe modele nie są obsługiwane w wersjach zintegrowanych lub laptopach.

Opis gry:

 

GRID jest czwartą już odsłoną cyklu Race Driver, jak zwykle przygotowaną przez brytyjską firmę Codemasters. Nie mamy tu jednak do czynienia z typową kontynuacją, a zupełnie nowym produktem, oferującym wiele rozwiązań nieznanych do tej pory miłośnikom tej serii. Całość pod wieloma względami nawiązuje do takich gier jak chociażby Project Gotham Racing, czy Forza Motorsport.

 

Opisywany produkt do zaoferowania ma trzy zasadnicze rodzaje zabawy. Decydując się na wyścigi rozgrywane w Stanach Zjednoczonych można przede wszystkim liczyć na opcję ścigania się ulicami największych amerykańskich metropolii, takich jak Waszyngton, Detroit czy San Francisco. Do wygrywania zawodów używa się natomiast zaopatrzonych w potężne silniki V8 muscle-carów, między innymi Chevroleta Corvette, Dodge’a Challengera czy Dodge’a Vipera. Imprezy organizowane na Starym Kontynencie obfitują w wyścigi rozgrywane na profesjonalnie przygotowanych do tego celu torach. Są to między innymi tak znane obiekty jak Donington Park, Silverstone, czy Nurburgring. Jeśli zaś chodzi o pojazdy, są to auta tak znanych i cenionych marek jak Aston Martin, czy Koenigsegg. Ostatnią grupę formują wyścigi rozgrywane w Japonii. Zawody te opierają się w głównej mierze na rywalizacji typu drift, w której używa się specyficznie przerobionych pojazdów od takich producentów jak Honda, Subaru czy Toyota. Gracz ma tu okazję zwiedzić zarówno najsłynniejsze japońskie miasta (m.in. Tokio), jak i znane z gry Need for Speed: Carbon górskie serpentyny. W miarę swoich postępów odblokowuje się nowe pojazdy, turnieje i inne ciekawe bonusy.

 

Gra charakteryzuje się zbliżonym modelem jazdy do poprzednich odsłon cyklu Race Driver. Wymagane jest więc perfekcyjne opanowanie rajdowej maszyny, gdyż tylko to może zapewnić ostateczne zwycięstwo. Z myślą o początkujących graczach przygotowano jednak wiele ułatwień, pomagających między innymi w pokonywaniu zakrętów. GRID oferuje wyjątkowo realistyczny model uszkodzeń. Dotyczy to zarówno niewielkich stłuczek, jak i potężnych kraks, które mogą doprowadzić do natychmiastowego zakończenia wyścigu. Kolejne uderzenia w negatywny sposób odbijają się na osiągach prowadzonej przez siebie maszyny.

 

Gra działa na silniku EGO, będącym modyfikacją engine’u zastosowanego w innej produkcji Codemasters – Colin McRae: DiRT. Główne usprawnienia objęły wygląd pojazdów oraz otoczenia. Wyścigi rozgrywane są na szczegółowo zaprojektowanych torach. W przypadku imprez organizowanych na terenach miejskich zadbano między innymi o charakterystyczne dla każdej metropolii zabytki. Nie zabrakło również szczegółowo animowanej publiczności, dynamicznie reagującej na poczynania gracza. Wersję PC przygotowano pod kątem procesorów dwu i czterordzeniowych.

Lista samochodow:

 

DALLARA FORMULA 3

FJ 1000

BMW 320si

CHEVROLET CORVETTE C5-R

CHEVROLET CORVETTE C6-R

CHEVROLET CAMARO CONCEPT

CHEVROLET LACETTI

MAZDA 787B

MAZDA RX-7 FD3S

TOYOTA SUPRA

TOYOTA COROLLA GT-S (AE86)

TOYOTA SOARER (JZZ30)

SUBARU IMPREZA

PONTIAC GTO

NISSAN 350Z

NISSAN SILVIA

NISSAN SKYLINE GT-R Z-TUNE

NISSAN R390 GT-1

TVR TUSCAN CHALLENGE

PORSCHE 911 GT3 RSR

PANOZ ESPERANTE

SPYKER C8 SPYDER

LAMBORGHINI MURCIELAGO RGT

ASTON MARTIN DBR9

SALEEN S7R

COURAGE C65

COURAGE LC70

LOLA B05/40

LOLA B06/10

FORD MUSTANG GT-R CONCEPT

FORD MUSTANG BOSS 302

DORAN RACING JE4

DODGE VIPER SRT10

MOPAR DODGE CHARGER SRT8 DRIFT

DODGE CHALLENGER CONCEPT

KOENIGSEGG CCXR

KOENIGSEGG CCGT

PAGANI ZONDA R

AUDI R10 TDI

CREATION CA06/H-JUDD

JUPITER EAGLERAY MK5

HONDA NSX-R

PLYMOUTH AAR 'CUDA

Lista tras:

 

Circuito del Jarama

Nürburgring GP circuit

Donington Park

Istanbul Park

Milan

Le Mans

Circuit de Spa-Francorchamps

Okutama Grand Circuit

Yokohama Docks

Shibuya

Mount Haruna

San Francisco

Washington DC

Detroit

Long Beach

 

 

Edycja pliku hardwaresettings:

 

"X:\Users\xxx\Documents\Codemasters\GRID\hardwaresettings\hardware_settings_config.xml"

X - litera dysku z windowsem

xxx - nazwa uzytkownika Twojego profilu

 

plik edytujemy np. notatnikiem

 

 

 

* Wylaczenie "PostProcess Effect" czyli rozmycia, ktore nie kazdemu pasuje.

 

-edytujemy wartosc postprocess enabled="false" z "false" na "true"

 

Efekt przed:

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Efekt po:

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

 

 

* Wylaczenie zaawansowanych kolizji obiektow (tylko wizualnie, bo samochod tak samo sie niszczy itp. , obrazenia wygladaja mniej widowiskowo, np. nie ma wgniecen, ale moze to byc pomocne dla ludzi ze slabszymi komputerami)

 

-edytujemy wartosci physics environmentalDamage="true" z "true" na "false" i vehicleDamage="true" z "true" na "false"

 

 

 

* Zwiekszamy rozdzielczosc odbic na karoserii

 

-edytujemy wartosc reflections faces="6" size="512" z "512" na "1024"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nastepna ustawke proponuje zasade, ktora zostala ustalona, ze wygrany wybiera typ wyscigu i nie moze sie powtarzac. Proste a przynajmniej trzeba sie troche postarac zeby jechac to co sie chce.

No dokladnie - to najlepsze co udalo sie nam ustalic :wink:

 

Szkoda tylko ze oprocz mnie, keva i kacimierza nikt nie chce driftowac :P

Chociaz z drugiej strony drift battle w 7 osob to bylby hardcore :razz:

 

Btw czy gra robi screenshoty ?

Przyznam ze odruchowo co jakis czas naciskalem sobie printscreena ale jakos nie widze efektow w glowym katalogu ani w documents and settings ...

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie dzisiaj yyy znaczy to już będzie wczoraj ;) tą gierkę i po NFS'ach (i tego typu podobnych) bardzo miała odmiana. Jak dla mnie bardziej niż dobrze jest a do tego grafika nie brzydka i bez kosmicznych wymagań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gierka niezla ;D tylko mam problema ;| wie ktos moze czemu przy obojetnie jakim dzwieku strasznie burczy w glosnikach/ sluchawkach ;S

takie trzeszczenie i to tylko w tej grze bo z dzwiekiem mam all ok :) z goory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktory kierowca wg Was jest najlepszy, najbardziej elastyczny i konczy wszystko w czołówce w kazdych rodzajach wyscigów na danym kontynencie?

czy kierowca EXPERT ze srednimi statystykami jest lepszy od PRO z maksymalnymi?

Pozdrawiam

Edytowane przez bartek84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

An Ultra HQ modified files pack was posted on SA by IcemanZero

 

Here is my Ultra High Pack. Visible Objects are maxed out, so are shadows and some AA. Just overwrite with your configuration. Start the game choose your resolution, everything should work fine. (BACKUP YOUR OWN FILES)

http://rapidshare.com/files/119545488/Ultr...h_Full.rar.html

 

Here are some pp changes (lighting etc) for the tracks.

http://rapidshare.com/files/119546867/ModV2.rar.html

 

config for POS systems on its way

 

Performance Pack for the "lower" end systems

http://rapidshare.com/files/119547139/Performance.rar.html

Dołączona grafika

 

Więcej:

• Ultra High GFX mod for grid - http://community.codemasters.com/forum/sho...ad.php?t=285801

• Grid realism mod (3Dcenter.de) - http://www.forum-3dcenter.org/vbulletin/sh...ad.php?t=418358

• Mod-Packs (High/Low) (3dcenter.de) - http://www.forum-3dcenter.org/vbulletin/sh...mp;postcount=17

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak w lemans nadchodzi noc i zapalają się światła też macie spadek framerate o połowę?Bo nie wiem co myśleć czy stery czy może tak wymagające są reflektory.

Wrzuciłem tego moda ultra high i poustawiałem wszystko na maxa pokaz slajdów 2fps,zużycie pamięci na grafice było 960mb.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

An Ultra HQ modified files pack was posted on SA by IcemanZero

 

Here is my Ultra High Pack. Visible Objects are maxed out, so are shadows and some AA. Just overwrite with your configuration. Start the game choose your resolution, everything should work fine. (BACKUP YOUR OWN FILES)

http://rapidshare.com/files/119545488/Ultr...h_Full.rar.html

 

Here are some pp changes (lighting etc) for the tracks.

http://rapidshare.com/files/119546867/ModV2.rar.html

 

config for POS systems on its way

 

Performance Pack for the "lower" end systems

http://rapidshare.com/files/119547139/Performance.rar.html

Więcej:

• Ultra High GFX mod for grid - http://community.codemasters.com/forum/sho...ad.php?t=285801

• Grid realism mod (3Dcenter.de) - http://www.forum-3dcenter.org/vbulletin/sh...ad.php?t=418358

• Mod-Packs (High/Low) (3dcenter.de) - http://www.forum-3dcenter.org/vbulletin/sh...mp;postcount=17

 

Dobre ;). Chociaż nawet na skrinie widze w niektórych miejscach "słabe" cienie.

 

Realism mod wygląda świetnie. Thx za linki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre ;). Chociaż nawet na skrinie widze w niektórych miejscach "słabe" cienie.

 

Realism mod wygląda świetnie. Thx za linki :).

oj tam kto sie wpatruje w to wszystko podczas szybkiej agresywnej jazdy.

Nie badzmy takimi fetyszystami, to nie topic o Crysis :P

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak w lemans nadchodzi noc i zapalają się światła też macie spadek framerate o połowę?Bo nie wiem co myśleć czy stery czy może tak wymagające są reflektory.

Ja mam dokładnie tak samo. FPSy spadają dramatycznie przy włączonych światłach. <_< Stery 171.23, dawno nie zmieniałem, są może jakieś lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak w lemans nadchodzi noc i zapalają się światła też macie spadek framerate o połowę?Bo nie wiem co myśleć czy stery czy może tak wymagające są reflektory.

0 spadków. Cały czas stałe 55-65fps.

1280x1024, all max, AAx16, FW 174.74

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem extra sesje:

Superstar - 6 zawodników, Elite - 1, Legend - 1

No i wypas jazda, w razie jakiejś stłuczki pełna kultura, nikt się nie przejmuje 1 miejscem bo fajnie jak już dojeżdza się w czołówce. Fajnie to wygląda jak wszyscy jadą ciurkiem i nikt się nie zderza. No i extra punkty idą do rankingu, raz za zwycięstwo miałem ich 7 a za 3 miejsce 5. Pierwszy raz grało mi się tak przyjemnie. Życzę wszystkim takich wyścigów. ROOKIE PAMIĘTAJCIE O UŻYWANIU HAMULCA NA ZAKRĘCIE.

Edytowane przez Keniger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez wczoraj gralem to bylo paru Championow i jeden Superstar, ale co z tego? Kolesie nadal nie potrafia hamowac, albo jakis Rookie do nich dobije. Kolesie sie rozwalili i wyszedlem na 2 miejsce jadac rowno caly czas z kolesiem z 1 miejsca, za nami blisko nikogo nie bylo. Nie probowalem wiec go wyprzedzac na poczatkowych okrazeniach, bo jeszcze by we mnie wlanal albo ja bym go przy zakrecie uderzyl i by byl zonk. Tak to sobie smigalem powoli za nim, az w koncu koles nie wytrzymal presji "pomaranczowej kropki" i wypadl na zakrecie. :D

 

Ogolnie ciezko o dobry wyscigi, ale czasem sie uda wejsc na serw gdzie jest 3-5 normalnych graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy znany jest Wam problem wywalania gry do windowsa?

otóż po wymienie grafiki z 8600GT na 9600GSO gra przestała mi działać

uruchamiam > pokazuje sie logo GRID na czarnym ekranie > i napis 'wyslij raport bla bla bla' lub nie wysylaj

 

dziwna sprawa, gdzies na necie w szczątkowych ilosciach znalazłem podobnie opisywane problemy uzytkownikow kart 8800 lub 9xxx

zainstalowanie najn. driverow nvidii nie pomaga, rowniez DirectX

ten blad wlasnie mowi cos o bibliotekach directX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponowie moje pytanie, które zadałem z 2 tyg temu - spotkał się ktoś z taką sytuacją, że nie można ustawić wyższej rozdzielczości niż 1152? Myślałem, że to sterowniki zawalały ale przed chwilą zainstalowałem 175.16 i nadal nie mogę ustawić 1440x900 - nawet jak edytuje ten plik z ustawieniami i wpisuje tą rozdziałke to automatycznie po wejściu do gry mam 80x600 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dziś to już mam dość. Finito kończę z tą grą dopuki tym $#$#$ z codemaster, tak #$#@$# bo skoro to mistrzowie kodu to dlaczego tak spaprali tę grę. Co 2 wyścig to lag a o dziwo na początku nie był tak często to teraz non stop. Chyba zapomnieli o beta testach albo im się spieszył skok na pieniążki. Na szczęście mam wersję światową.

 

P.S W CD-Action ta gra dostała 10/10 bo niby w niej nie ma żadnych poważnych błędów :) Gratuluję recenzentom też bym napisał recenzja po kilku godzinach grania ale napewno nie dałbym 10.

Edytowane przez Keniger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co 2 wyścig to lag a o dziwo na początku nie był tak często to teraz non stop..

Zmien neta, a pozniej narzekaj na kod gry, bo ja akurat nie mam zadnych problemow z jakimis lagami.

 

Za to mam problem z noobami, ktore podpatrza cos na spekcie i probuja to robic wchodza mi tym samym w droge... gram freestyle drifta, mam tam swoje miejsce na ktorym smigam, zrobilem ponad 220mln pkt(7min/runda) i odrazu w nastepnej rundzie 3 inne auta jezdza w tym samym miejscu dobijajac do mnie i tym samym kasujac mi licznik... normalnie porazka grac z takimi ludzmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało to pojawiło sie drugie demo grida:

http://www.neostrada.pl/tpsa/run?n=msi_str...st&p1=59914

Zawiera dwie trasy, na których możemy rywalizować w ramach wyścigów eBay Motors Muscle Series.

Dla tych co nie mają neo

http://www.gamershell.com/news_52546.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak w lemans nadchodzi noc i zapalają się światła też macie spadek framerate o połowę?Bo nie wiem co myśleć czy stery czy może tak wymagające są reflektory.

Wrzuciłem tego moda ultra high i poustawiałem wszystko na maxa pokaz slajdów 2fps,zużycie pamięci na grafice było 960mb.

 

0 spadków. Cały czas stałe 55-65fps.

1280x1024, all max, AAx16, FW 174.74

Sprostowanie...

W 1440x900. W dzień mam 49-57 fps (średnio 55), a w nocy 26-31 :mur: W 1440x900 pamięć używana wynosi 500MB (czyli max karty), w 1280 jest to jakieś 460MB i pewnie z tego wynika taki spadek FPS. Tylko dziwi mnie to, że własnie w 1440 użycie pamięci jest większe, przecież 1440x900 to mniej pikseli niż 1280x1024 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S W CD-Action ta gra dostała 10/10 bo niby w niej nie ma żadnych poważnych błędów :) Gratuluję recenzentom też bym napisał recenzja po kilku godzinach grania ale napewno nie dałbym 10.

Oni grali na full ORYGINALNEJ wersji. A nie jak niektórzy(albo większość) na piratach, dlatego mogły nie występować błędy. Może to różnicy nie robi, niewiem. Nie grałem jeszcze w full wersję(dopiero 23 czerwca.....) to trudno mi oceniać te wasze wszystkie problemy, ALE:

 

Nadal powtarzam. Masz problem z grą? Pytaj się obsługi technicznej a nie na forum....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie tak samo. FPSy spadają dramatycznie przy włączonych światłach. <_< Stery 171.23, dawno nie zmieniałem, są może jakieś lepsze?

Mam te same stery i nie mam tego problemu.

 

Natomiast dobijają mnie te poszatkowane cienie, nic nie pomaga <_< Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...