Skocz do zawartości
nrl

Race Driver Grid

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro tak, to gdzie ta wyższosc NFS nad GRID'em?

Samochody nie przyspieszają do 100km/h w 2 sekundy?

Ja rozumiem, że to jest zręcznościówka...ale bez przesady :blink: Żeby ae86 po 3 sekundach miała 150 na budziku? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na multi to i ja bym pogral :) moze jakas liga ppc? :D

Ligę można stworzyć ale wtedy jedynym rozwiązaniem jest sędzia i pojedynek 1 na 1. Więcej graczy to już będzie loteria a nie wyścig. Oczywiście trzeba organizatora a ja się tego nie podejmę bo nie mam czasu (pracuję) ale są wakacje więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Słyszałem, że w pełnej wersji nie ma kwalifikacji, prawda to? Trzeba zawsze startować z końca stawki? Jak tak to istna porażka (przecież Q były w RD3), stawia zakup tej gry przez mnie pod znakiem zapytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej gram tym mam więcej podziwu dla panów z Codemaster. Ileż oni musieli się napracować żeby wprowadzić takie udogodnienie jak jazda pod prąd, ustawianie się w poprzek drogi, części na drodze wyrzucające samochód w powietrze, punktowanie zwycięzców wyścigu a nie całego turnieju dzięki czemu nooby napierdzielają bez opamiętania aby dojechać na 1 miejscu, ścinanie całych zakrętów. Widać że to mistrzowie kodu i lata doświadczenia zrobiły swoje. Z przyjemnością czekam na Formula 1 od tych panów już widzę te 2 okrążenia toru i 1 pitstop, 300 na liczniku i 1 zakręt.

 

PS. Panom koderom polecam zrobienie Destruction Derby, wtedy naprawdę nikt nie miał by im nic do zarzucenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do destruction derby to polecam zarzucić tak z 20-30 okrążeń :D Świetna zabawa imo, auto wygląda jak puszka na wysypisku ^^

pzd

Na publicu? Wiecej jak 2 z 12 osob nie dojedzie. Jak na 4 okrazeniach trafia sie tak, ze tylko 4 z 12 dojezdza a 2 wypada na pierwszym zakrecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Kolega ma Celeron D 2.53 GHz 1GB ramu i ATI 1950 PRO i gra nawet na 800x600 chodzi tragicznie na medium/low. Czy na tej karcie mogłoby to jakoś chodzić na chociażby Pentium Dual Core 2180?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Race Driver Grid 1.1

 

Intel E2140 1.6 GHz @ 3.0 GHz (1,304v / Box ) | EVGA 650i Ultra | GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 800 MHz | Radeon X1950 Pro PowerColor 512MB TVHD

 

Kamera w gridie ustawiona na "oddalona kamera"(przy wewnętrznej spadek o 2 FPS). Do Grida wgrany mod aby się tak nie świecił na źółto Dargos Mod Realistic Lighting

 

Ustawienia grafy:

1024x768 (100Hz) 4xMSAA

Headlights || High

Wind || Off

Shadows || High

Particles || Ultra

Mirrors || On

Crowd || On

Ground Cover || High

Vehicle Drivers || Ultra

Vehicle Lod || Ultra

Trees || Low

Reflections || Ultra

Motion Blur || Off

Skidmarks || Off

Cloth || Off

Damage Level || High

 

Log z Frapsa(test na 60 sekundach gry)

Frames: 2345 - Time: 60000ms - Avg: 39.083 - Min: 31 - Max: 46

 

Moje screeny z tej gry na tych ustawieniach.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Wielkie dzięki czyli chyba muszę go namówić do wymiany Celerona bo w większości gier ma strasznie niski FPS np NFS Pro Street, Grid itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki czyli chyba muszę go namówić do wymiany Celerona bo w większości gier ma strasznie niski FPS np NFS Pro Street, Grid itd

Niech najpierw sprawdzi czy ma tego Celerona na S775, bo inaczej mobo też do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat panowie koderzy zrobili tak, ze w multi na czolowe nie da sie wjechac bo osoba, ktora na ciebie jedzie "traci polaczenie" (czerwony nick) i przelatuje przez ciebie jako ghost car.

No i co z tego, wystarczy że kręćnie lekkiego bączka w ostatniej chwili, lub zatrzyma się bokiem i masz potracone połączenie... z wyścigiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś miał ten problem i pytał to sorry:

 

Mam Grida od 2 dni. Na XP wszystko chodzi ok na full detal AA XQ16 itp poniżej 40fps nie widziałem, jednak pojawia się problem na Viście 64, gdy kończę wyścig i powinna nastąpić powtórka, ja zamiast niej dostaję blue screena.... :/ (fps wg frapsa ok -2 względem Xp, detale te same) Przekręcenie sprzętu odpada, gdyż zapuszczałem orthosa razem z 3dm 2006, włączałem Crysisa i nie było problemu. Blue wyskakuje zawsze przy uruchamianiu powtórki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do grających na klawiaturze.

Czy Wam tez auta sprawiają tyle problemu z opanowaniem ich?

Gra fajna ale strasznie ciezko sie w nią gra. Lekki skret i samochody już tańczą oberka, nawet wyłączenie stabillity control na nie wiele sie zdaje.

Inna sprawa, że pomimo starań i hamowania samochody non stop wylatują z toru (zawsze gdzieś koło zachaczy trawe albo żwir) albo zahaczają bandy, a jeden taki błąd i już można zapomnieć o dogonieniu przeciwników.

Co do drogi hamowania to jest dluga jakby to TIR a nie auto sportowe hamowało.

MAcie jakies rady jak w to grać? Jak ustawić parametry sterowania w grze aby można było w nią normalnie pograć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram tak, wspomaganie hamowania i stabilizacja off, najwyższy poziom trudności. Hamuj pulsacyjnie i dopiera pod koniec możesz dać full(na chwilkę) lub ręczny(delikatnie) i skręt. Trochę trzeba spędzić czasu na wyczucie samochodu , każdy prowadzi się inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do grających na klawiaturze.

Czy Wam tez auta sprawiają tyle problemu z opanowaniem ich?

Gra fajna ale strasznie ciezko sie w nią gra. Lekki skret i samochody już tańczą oberka, nawet wyłączenie stabillity control na nie wiele sie zdaje.

Inna sprawa, że pomimo starań i hamowania samochody non stop wylatują z toru (zawsze gdzieś koło zachaczy trawe albo żwir) albo zahaczają bandy, a jeden taki błąd i już można zapomnieć o dogonieniu przeciwników.

Co do drogi hamowania to jest dluga jakby to TIR a nie auto sportowe hamowało.

MAcie jakies rady jak w to grać? Jak ustawić parametry sterowania w grze aby można było w nią normalnie pograć?

 

Ja gram na klawie, tylko ze z asystami wlaczonymi, bo inaczej to sie nie da. No i nie mam problemow jakis ze skrecaniem czy cos. Tutaj <- masz moj przejazd z demka na klawie(tyle ze kamera przemieszczajaca sie. Po za mala wpadka na jednym z zakretow :P jest ok xD

 

A co do hamowania, zalezy to od auta, np. takie Lambo hamuje lepiej niz Mustang. Najlepiej hamuja formuly, praktycznie zawsze jak pojade wyscig formula to hamuje duzo wczesniej niz powinienem bo przyzywczajony jestem do innych aut :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do grających na klawiaturze.

Czy Wam tez auta sprawiają tyle problemu z opanowaniem ich?

Gra fajna ale strasznie ciezko sie w nią gra. Lekki skret i samochody już tańczą oberka, nawet wyłączenie stabillity control na nie wiele sie zdaje.

Inna sprawa, że pomimo starań i hamowania samochody non stop wylatują z toru (zawsze gdzieś koło zachaczy trawe albo żwir) albo zahaczają bandy, a jeden taki błąd i już można zapomnieć o dogonieniu przeciwników.

Co do drogi hamowania to jest dluga jakby to TIR a nie auto sportowe hamowało.

MAcie jakies rady jak w to grać? Jak ustawić parametry sterowania w grze aby można było w nią normalnie pograć?

na początku było cieżko, pamietam pierwsze dni, troche sie wkurzalem, nie da sie prowadzic tych aut myslalem.

Zaczalem sie bawic asystami, opcjami czułości i w koncu...to opanowałem. Ja gram z wszystkimi asystami włączonymi, kiedys jezdzilem jeszcze z stability control OFF ale raz mi szlo, raz nie, w koncu wszystko mam ON, czulosc lekko pozmienialem, ale nie pamietam juz co dokladnie. Potrzebujesz poprostu wyczuc giere, pozniej bedzie swietna zabawa.

PS.bawilem sie tez kierownicą ligitacha z pedałami, wylanczasz wszystkie asysty wtedy i jest fajnie ale...dla mnie tylko w drifcie, nie dawalem rady jezdzic okrazen z tymi szybkosciami nie wywalając co chwile w bandy

 

 

ps2. jak wy nagrywacie te filmiki, jakimi programami? i czy w czasie gry czy w czasie replaya? muli kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początku było cieżko, pamietam pierwsze dni, troche sie wkurzalem, nie da sie prowadzic tych aut myslalem.

Zaczalem sie bawic asystami, opcjami czułości i w koncu...to opanowałem. Ja gram z wszystkimi asystami włączonymi, kiedys jezdzilem jeszcze z stability control OFF ale raz mi szlo, raz nie, w koncu wszystko mam ON, czulosc lekko pozmienialem, ale nie pamietam juz co dokladnie. Potrzebujesz poprostu wyczuc giere, pozniej bedzie swietna zabawa.

PS.bawilem sie tez kierownicą ligitacha z pedałami, wylanczasz wszystkie asysty wtedy i jest fajnie ale...dla mnie tylko w drifcie, nie dawalem rady jezdzic okrazen z tymi szybkosciami nie wywalając co chwile w bandy

 

 

ps2. jak wy nagrywacie te filmiki, jakimi programami? i czy w czasie gry czy w czasie replaya? muli kompa?

Od tego jest pan fraps ;].

http://www.fraps.com/

 

Zeby sie pobawić w długie nagrywanie trza wydać 37$ ale imo warto.

 

A nie odpowiedziałem na inne twoje pytania. Ja w czasie replaya ponieważ nagrywam z 30fps filmiki wiec fps w grze tez spada do 30 (a wtedy cieżko sie gra). Teoretycznie można nagrywać z fpsem na poziomie 60 ale pliki bedą 2 razy większe ;]. A 3 min film z frapsa bez kompresji zajmuje bagatela ok 1GB ;]. Oczywiście później w łatwy sposób można to prze konwertować np VirtualDub'em (świetny darmowy program):

http://www.virtualdub.org/

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bawiłem się ustawieniami stability control i jakąś tam jeszcze opcją które po wyłączeniu lub zmniejszeniu powodowały że bolid się nie ślizgał ale ciężej skręcał i na okrążeniu traciło się ponad 2 sekundy. Więc jest to bardzo nieopłacalne i lepiej się uczyć na takich ustawieniach jakie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego jest pan fraps ;].

http://www.fraps.com/

 

Zeby sie pobawić w długie nagrywanie trza wydać 37$ ale imo warto.

 

A nie odpowiedziałem na inne twoje pytania. Ja w czasie replaya ponieważ nagrywam z 30fps filmiki wiec fps w grze tez spada do 30 (a wtedy cieżko sie gra). Teoretycznie można nagrywać z fpsem na poziomie 60 ale pliki bedą 2 razy większe ;]. A 3 min film z frapsa bez kompresji zajmuje bagatela ok 1GB ;]. Oczywiście później w łatwy sposób można to prze konwertować np VirtualDub'em (świetny darmowy program):

http://www.virtualdub.org/

Nie wiem jaki procek Ci wyrobi nagrywanie w czasie gry w 60fps ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...