Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Scythe

Tak, wiem że moge zrobic backup biosu z poziomu dosa.. Ale czy istnieje jakis program którym mogę zapisac bios z pod windowsa ? Cos al'a nibitor ;)

Edytowane przez Scythe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że radka miałem jakieś 8 miechów temu w kompie, mam pytanie jakie zapodać stery (same stery czy z tym CC) i co do podkręcania bo na dzień dzisiejszy o radkach nie wiem już nic :P

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że radka miałem jakieś 8 miechów temu w kompie, mam pytanie jakie zapodać stery (same stery czy z tym CC) i co do podkręcania bo na dzień dzisiejszy o radkach nie wiem już nic :P

CCC nie jest konieczne a do oc riva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Scythe

tak, gpu-z mozesz zgrac biosa klikajac na ikonke obok wersji biosu.

Ok. Dzieki wielkie.

 

A i ostatnie pytanie raczej :P

 

 

Zmiana tych napiec na dole faktycznie cos daje ? Jesli tak to ile moge dac bezpiecznie na WC ?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Scythe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mam Powercolor hd 3850, potestuję i zamieszcze wyniki.

ja tez mam i nie chce dac od siebie tyle :) potestuj i daj znac zobaczymy czy mamy jakies podobne karty

 

Obstawiam podbite przez producenta napiecia w biosie.

wyzsze napiecie = wieksze mozliwosci OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem trochę powalczyć ale ołówek chyba wymięka. max v jakie mi się udało wyciągnąć to 1,45v Max taktowania stabilne w markach jak i grach 958 MHz przy v jak wyżej. Temperatury idle 46stC stres 56st.

Mark2k3 3dmark2k5

 

2k6

Cpu 3,92

Mem 980 4-4-4

Edytowane przez Pewin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem trochę powalczyć ale ołówek chyba wymięka. max v jakie mi się udało wyciągnąć to 1,45v Max taktowania stabilne w markach jak i grach 958 MHz przy v jak wyżej. Temperatury idle 46stC stres 56st.

To malo ? lol gratz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem trochę powalczyć ale ołówek chyba wymięka. max v jakie mi się udało wyciągnąć to 1,45v Max taktowania stabilne w markach jak i grach 958 MHz przy v jak wyżej. Temperatury idle 46stC stres 56st.

Mark2k3 3dmark2k5

 

2k6

Cpu 3,92

Mem 980 4-4-4

pochwal sie no, jak robisz tego pencil moda? ta metoda: link ? mozesz opisac w skrocie co mam z czym zamalowac? nie wiem czy dobrze rozumiem to, co tam popisali :wink: dzieki

 

gratuluje wynikow :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Mam jedno drobne pytanie, czy któryś z Was chłopaki przesiadl się na ta kartę (trochę wykręcony 3850 lub 3870) z czegoś takiego jak mam w sigu,czyli podkrecony 1950xt?

Chodzi o wrażenia z gier,czy kop jest bardzo odczuwalny? Czy tylko trochę. Jak najbardziej subiektywne wrażenia mogą być.

Bo punkty w 3dmarku to mogę sobie porównać sam. Wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Mam jedno drobne pytanie, czy któryś z Was chłopaki przesiadl się na ta kartę (trochę wykręcony 3850 lub 3870) z czegoś takiego jak mam w sigu,czyli podkrecony 1950xt?

Chodzi o wrażenia z gier,czy kop jest bardzo odczuwalny? Czy tylko trochę. Jak najbardziej subiektywne wrażenia mogą być.

Bo punkty w 3dmarku to mogę sobie porównać sam. Wiadomo.

ja sie przezucilem z x700 pro i moge powiedziec ze kop w grach jest z... i nawet lepszy, no ale mialem generacje nizej, wiec to normalne, ale roznice zobaczysz napewno. tym bardziej, jesli grasz w wysokich rozdzielkach jak ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kardas

witam. Mam jedno drobne pytanie, czy któryś z Was chłopaki przesiadl się na ta kartę (trochę wykręcony 3850 lub 3870) z czegoś takiego jak mam w sigu,czyli podkrecony 1950xt?

Chodzi o wrażenia z gier,czy kop jest bardzo odczuwalny? Czy tylko trochę. Jak najbardziej subiektywne wrażenia mogą być.

Bo punkty w 3dmarku to mogę sobie porównać sam. Wiadomo.

 

W markach jak i w grach przyrost jest duży. Ja co prawda z x1800xt 512 się przesiadłem ale różnica jest odczuwalna zwłaszcza po oc. :D

 

alvin

Moda robie tego z faq metoda 1. "Maluje" rezystor ołówkiem i mierzę opór. Gdy wartość mnie zadowala uruchamiam grafe i mierzę napięcie.

Pozdrawiam.

ps. zastanawiam sie nad zwodowaniem grafy i hard modem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kardas

witam. Mam jedno drobne pytanie, czy któryś z Was chłopaki przesiadl się na ta kartę (trochę wykręcony 3850 lub 3870) z czegoś takiego jak mam w sigu,czyli podkrecony 1950xt?

Chodzi o wrażenia z gier,czy kop jest bardzo odczuwalny? Czy tylko trochę. Jak najbardziej subiektywne wrażenia mogą być.

Bo punkty w 3dmarku to mogę sobie porównać sam. Wiadomo.

 

W markach jak i w grach przyrost jest duży. Ja co prawda z x1800xt 512 się przesiadłem ale różnica jest odczuwalna zwłaszcza po oc. :D

 

alvin

Moda robie tego z faq metoda 1. "Maluje" rezystor ołówkiem i mierzę opór. Gdy wartość mnie zadowala uruchamiam grafe i mierzę napięcie.

Pozdrawiam.

ps. zastanawiam sie nad zwodowaniem grafy i hard modem...

Hmm, a jak mierzysz rezystancję tego rezystora? Czy dużo będę ryzykował nie mierząc napięcia?:)

jak narazie zmieniłem napięcia softwarowo, ale z mojego 3850 udało się wyciągnąć tylko 770 Mhz na rdzeniu... Nie wiem czy to napięcie w rzeczywistości zwiększyło się do 1,33 V.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pochwal sie no, jak robisz tego pencil moda? ta metoda: link ? mozesz opisac w skrocie co mam z czym zamalowac? nie wiem czy dobrze rozumiem to, co tam popisali :wink: dzieki

 

gratuluje wynikow :D :D

 

hmm w 3850 rdzen na 950? :o ja tez chce u siebie takie cos :D:D:D da rade?

 

u siebie w biosowym v_modzie przy 780 mam zwiechy Cod4 itp (po zmniejszeniu do 770 juz jest ok) wiec czy oplaca sie bawic w pencil mode i siegac jeszcze wyzej?

Edytowane przez teeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm w 3850 rdzen na 950? :o ja tez chce u siebie takie cos :D:D:D da rade?

 

u siebie w biosowym v_modzie przy 780 mam zwiechy Cod4 itp (po zmniejszeniu do 770 juz jest ok) wiec czy oplaca sie bawic w pencil mode i siegac jeszcze wyzej?

3870!! Warto mierzyc napiecie bo czasem mimo intensywnego smarowania ołówkiem nie obniża sie rezystancja wręcz można zmazać poprzednio naniesioną warstwę ołówka

 

 

 

Edyt.

Wg mnie opłaca się. W markach przyrost zdecydowany a w grach wydajność na pewno się nie pogorszy;)

Edytowane przez Pewin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3870!! Warto mierzyc napiecie bo czasem mimo intensywnego smarowania ołówkiem nie obniża sie rezystancja wręcz można zmazać poprzednio naniesioną warstwę ołówka.

moge prosic o odpowiedz na moje pytanko? :)

 

*edit*

 

kolejny test 3850 z 512 mb, szkoda ze powercolora nie ma

 

http://pclab.pl/art31403.html

Edytowane przez alvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Mam jedno drobne pytanie, czy któryś z Was chłopaki przesiadl się na ta kartę (trochę wykręcony 3850 lub 3870) z czegoś takiego jak mam w sigu,czyli podkrecony 1950xt?

Chodzi o wrażenia z gier,czy kop jest bardzo odczuwalny? Czy tylko trochę. Jak najbardziej subiektywne wrażenia mogą być.

Bo punkty w 3dmarku to mogę sobie porównać sam. Wiadomo.

Ja się przesiadłem z GeForce 8800 GTS Gainward Bliss 320MB na Sapphire HD 3870 512MB DDR4 i różnica jest dość spora na korzyść Radeona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygładam się temu testowi 3850 na PClab i nie widzę specjalnych korzyści z dodatkowych 256 MB ramu, karta jest chyba po prostu sama w sobie za wolna i 512 ramu jej jest zwyczajnie zbędne, bo i tak w wysokich rozdziąłkach sobie nie radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygładam się temu testowi 3850 na PClab i nie widzę specjalnych korzyści z dodatkowych 256 MB ramu, karta jest chyba po prostu sama w sobie za wolna i 512 ramu jej jest zwyczajnie zbędne, bo i tak w wysokich rozdziąłkach sobie nie radzi.

Jak testowali 3850 na in4, to przewaga wersji 512MB była większa, oczywiście wszystko zależy od gry, bo w niektórych zysku nie ma żadnego.

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=438

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygładam się temu testowi 3850 na PClab i nie widzę specjalnych korzyści z dodatkowych 256 MB ramu, karta jest chyba po prostu sama w sobie za wolna i 512 ramu jej jest zwyczajnie zbędne, bo i tak w wysokich rozdziąłkach sobie nie radzi.

30 sekund testu. średnio 50fps. 1500 klatek. Niech wersja z 256MB przytnie raz do 5fps. Da to 1455 klatek. 50 fps vs 48.5. Roznica tyle co nic, co? A w komforcie olbrzymia - przycinka co 30 sekund!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie nie zgodze, mam 256MB i wogole nic nie przycina i nic mi nie przeszkadza, radze wyposzzyc sie w grafike zanim jakiej opinie wobec niej sie wyda,

 

taak i dobre to zdanie, ze karta jest slaba.... slaba wobec czego, kogo, ? 8800GT a cena? haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...