Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie pewna rzecz w tym TT 8800GT XT. Mianowicie:

W zamian za to otrzymujemy jednak bardzo przyzwoite temperatury rdzenia kształtujące się na poziomie ~63'C pod obciążeniem i ~51'C w spoczynku

Leadtek (o ile RivaT i Everest podają prawdę) w spoczynku ma na rdzeniu 46-49 stopni przy ~ 850 obrotach wentylatora, natomiest pod obciążeniem osiąga 67-69* przy 1400obr.

Trochę bardziej się grzeje, ale ma troszkę wyższy zegar oraz chłodzenie to Zalman vf830 - czyli 1 heatpipe + 1 wentylator z automatem regulującym obroty.

Po 4 heatpipes, większej powierzchni finów oraz 2 wentylatorach spodziewałbym się znacznie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak z tym pomiarem temperatur...Ciśnienie się zmieni i już masz inną :wink: .Ile by wentyli nie dac to poniżej pewnych wartości nie spadnie -szans nie ma.Jeszcze kwestia dokładności obróbki spodu i nałożenia/jakości pasty.Czasem te elementy to kompletna porażka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozesz fakin shit.... Niech mi nVidia oddaje 200zł !! (swoja kupilem za 670zł) Jak teraz moga za tyle sprzedawac, to czemu wtedy nie mogli!!?? Dobra dobra, wiem ze to czysty marketing ;/ Jak sie chce byc jednym z pierwszych to sie przeplaca .. :P

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakich pierwszych :blink: ?Ja dałem coś koło 750(to była najniższa cena jaką znalazłem -wręcz okazja hehe) ,a już ich kilka było w okolicy -w tym niektóre po 1100 :wink: .Też mi smutno ale wiesz jak jest -chcesz trzymać kasę to kupujesz Mercedesa z '39 albo dzieła sztuki :razz: .Co i tak nie poprawia mi humoru...

No Panowie -jak tam sekcje zasilania po lekkim ociepleniu?U mnie wrzątek.Chyba jednak bloczek na niej wyląduje.Co za kretyni z Galaxy -1.32V na GPU i 6 warstw PCB :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwisz się , że ci się mosfety gotują :wink: , 8800gt na 1.05v pobiera 79wat , 8800gts 1.15v już 98wat , także możesz sobie wyobrazić ile pobiera 8800gt przy 1.32v.

 

No troszke luneło , ale w ostrowcu na bardzo krótki okres czasu.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem ,że się dziwię gotowaniu.Ja się dziwię jak można konstrukcję tak spitolić i udawać jeszcze "kult OC" :razz: .To jasne ,że będą skwierczeć tyle ,że bez przełożenia zworki(u mnie 1.32 właśnie) nie ma mowy o normalnym OC.A nie jest bezsensowne teraz u mnie gdyż żegnam w poniedziałek AMD.W sumie z tym CPU OC to sztuka dla sztuki w zasadzie.Odpadnie mi bloczek na NB więc coś sklecę na sekcję i niech jej będzie....No chyba ,że koleś weźmie grafę :wink:

BTW to Ci powiem ,że wczoraj w Kielcach byłem przez Słupię -w Górach mnie chciało z szosy zmyć :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiem że było, ale przejrzeć 200stron to troszkę ból, a może ktoś ma pod ręką.

Chodzi mi o to, na co przylepiać chłodzenie. PCB to chyba referent:

post-10657-1211021623_thumb.jpg

 

W planie mam przyklejenie czegoś na pamięciach oraz na tym co w czerwonych obwódkach. ALE czy gdzieś jeszcze??

Może na rewersie karty ??

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dość prostą metodę od lat -suchym i czystym palcem macam nieoczywiste(poza sekcją zasilania) miejsca i te gorące w stress oklejam.Na rewersie też zalecam pomacać(zwłaszcza tu -na spodzie ciężko) i dowalić jakieś obrzynki alu(CU nie warto -miedź potrzebuje solidnego dodmuchu).Pamięci też jak piszesz oklej -choćby dla odebrania ciepła z całego PCB jak najlepszego.Że o samych kostkach nie wspomnę :wink:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. zostawiam poki co stardardowe dwuslotowe chlodzenie na mojej galaxy, jedyne co musze zrobic, to dorzucic radiatory na rewers karty. na przodzie jest oryginalny na sekcji zasilania. moje pytanie: czy TO wystarczy do schlodzenia sekcji zasilania? znalazlem info, ze musze nalezaloby w 4 miejscach przykleic, a z drugiej strony chce jak najwiecej ciepla z pcb zabrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. zostawiam poki co stardardowe dwuslotowe chlodzenie na mojej galaxy, jedyne co musze zrobic, to dorzucic radiatory na rewers karty. na przodzie jest oryginalny na sekcji zasilania. moje pytanie: czy TO wystarczy do schlodzenia sekcji zasilania? znalazlem info, ze musze nalezaloby w 4 miejscach przykleic, a z drugiej strony chce jak najwiecej ciepla z pcb zabrac.

Spokojnie dadzą radę to są takie same radiatory jak Pentagrama, naklejałem takie na rewers karty :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poki co zamontowalem wiatrak (bez radiatora oczywscie) od boxa intelowskiego na full rpm od spodu podwieszajac go na jego "zaczepach", chce sprawdzic granice oc i halas czy inne duperele w tej chwili sa nieistotne. cokolwiek jakby lepiej teraz, w markach nie przekracza 60 stopni, ale mimo wszystko miedzy wentylem a pcb przydaloby sie troche metalu jakiegokolwiek. wydaje sie wiecej niz 700/1890/2100 nie pociagnie.. co przy 1.3V wydaje sie przynajmniej odrobine za malo. lepszym rozwiazaniem chyba byloby kupic jakas evge lub inna solidnie wykonana, accelero, bios mod i wynik pewnie bylby ciekawszy.

zastanawia mnie jeszcze, dlaczego na poprzednim 88gt - inno3d referent 675/1728/2000 mialem wynik w 3d05 17892, zas na obecnej przy taktach 725/1890/2100 bylo ok 17000, dopiero ze sterami 174.74 od Sidebanda wyrzucilo 17700. roznica niewielka, tyle ze nie w ta strone :blink: nie sadze aby cokolwiek bylo przekrecone, bo wowczas bylby freez (lub arty przy memkach), a takowych brak. atitool nie wylapuje zadnego bledu przy taktach 725/1890/2100. co moze powodowac roznice? reszta konfigu bez zmian zadnych. moze to byc spowodowane polrocznym systemem? wiem, ze problemy trywialne, ale dzis wyjatkowo wkrecila mi sie zabawa ze smarkami ^_^ pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprzednim 88gt - inno3d referent 675/1728/2000 mialem wynik w 3d05 17892, zas na obecnej przy taktach 725/1890/2100 bylo ok 17000, dopiero ze sterami 174.74 od Sidebanda wyrzucilo 17700.

Kurcze mało coś.

Zainstralowałem ostatnie oficjalne sterowniki (175.16), karta bez dodatkowego oc czyli 650/1620/1800, procek @3,26 GHz 3D05 (standardowe ustawienia) ~ 19650.

P.S.

Dziś zainstalowałem sp3 więc jeszcze zapuściłem 3DM05. Wynik - 20.225

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie pewna rzecz w tym TT 8800GT XT. Mianowicie: Leadtek (o ile RivaT i Everest podają prawdę) w spoczynku ma na rdzeniu 46-49 stopni przy ~ 850 obrotach wentylatora, natomiest pod obciążeniem osiąga 67-69* przy 1400obr.

Trochę bardziej się grzeje, ale ma troszkę wyższy zegar oraz chłodzenie to Zalman vf830 - czyli 1 heatpipe + 1 wentylator z automatem regulującym obroty.

Po 4 heatpipes, większej powierzchni finów oraz 2 wentylatorach spodziewałbym się znacznie więcej.

A u mnie w idlu po umiarkowanym o/c (740/1100) jest 43stC, w lekkim stresie (20minut Fur'a+artifact test z atitoola) max 57stC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w idlu po umiarkowanym o/c (740/1100) jest 43stC, w lekkim stresie (20minut Fur'a+artifact test z atitoola) max 57stC :)

Jeśli przy zamkniętej budzie i bez dodatkowego nadmuchu na kartę (czyli standardowe chłodzenie - 1 wentyl z przodu budy + 1 wentyl pod zasilaczem + zasilacz) to są temperaturki, jakie chciałbym widzieć dla takiego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mini teścik robiłem -jest fajne ciepełko(choler...e parno raczej :wink: ) więc ogólny nawiew w budzie wypiąłem(mam ogólny ze względu na 3xbloczek -coś musi wiać oprócz zasilacza aby inne elementy chłodzić w tym sekcję mobaska) i założyłem boczek budy(ledwo go odnalazłem hihi).

No i gramy -po około 20 minutach radiator na sekcji wrzątek(dosłownie niemal -łapucapnie około 80 lub więcej.Parzy mocno).Gram dalej...BSOD.Oooooo -coś się dzieje!Dawno nie widziałem :wink: .

Ok -gram w co innego i...replay BSOD.Dobra myślę, starczy tego -karta ma posłużyć jeszcze.Włączam nawiew.Temperatury radiatorów na sekcji i okolicy błazeńskie -można język przystawić jak ktoś lubi dziwne sytuacje :razz: .Gram, gram, gram....i gra!Czyli ta sekcja jasno i ostatecznie może dokuczyć...zwłaszcza na Galaxy i po OC(zworka...).

EDIT -radiator o którym mowa to ten na rewersie sekcji.Mimo ,że kawał alu tam posadziłem na taśmę 3M wymaga on choćby delikatnego nawiewu.Inaczej cały misterny plan wpiz... :rolleyes:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że robię karcie mały hardcore. Jeszcze nic nie nalepione ani nic nie dmucha ... Ale działa stabilnie. A w sumie to nie tak, że nic nie dmucha - wentyl z posadzonego zalmana owiewa zarówno pamięci jak i sekcję zasilania. Leadtek przechwala się, że obniża to o około 20* temperaturę na pamięciach i zasilaniu. Może coś w tym jest ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Conti:

a jakie oc?

 

u mnie w sumie na karte wieja 3 wentyle (oryginalny, od spodu boxowy intela, z boku 250mm), przy wszystkim na "glosnych" obrotach karte wygrzalem do 82 stopni w fur benchmark :blink: . widac ze karta "czuje" to 1.3V.. ale, przy otwarciu drzwi na balkon w chlodny wieczor w 3dmarku nie bylo wiecej niz 50 stopni ^_^ mimo wszystko chyba jednak accelero bedzie potrzebne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że robię karcie mały hardcore. Jeszcze nic nie nalepione ani nic nie dmucha ... Ale działa stabilnie. A w sumie to nie tak, że nic nie dmucha - wentyl z posadzonego zalmana owiewa zarówno pamięci jak i sekcję zasilania. Leadtek przechwala się, że obniża to o około 20* temperaturę na pamięciach i zasilaniu. Może coś w tym jest ...

Gigashit ma to samo chłodzenie, a sekcja i pamięci grzeją się niemiłosiernie.

 

Sekcja u mnie wygląda tak:

 

http://img221.imageshack.us/my.php?image=chodzonko1ml7.jpg

 

http://img228.imageshack.us/my.php?image=chodzonko2ku1.jpg

 

Pamięci mają na okon 80-90* bo nie idzie utrzyamć palca nawet na sekunde, sprawdzane! Radiatory już zakupione...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Conti: a jakie oc?

oficjalne sterowniki (175.16), karta bez dodatkowego oc czyli 650/1620/1800, procek @3,26 GHz

I dopóki nie zrobię dodatkowego chłodzenia to nie ruszam nic w góre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Conti: sadzilem ze od wczoraj cos sie zmienilo :wink:

 

ja swoje tez skrece na def, nie gram w nic takiego teraz co moglby ta karte zmeczyc, a i zabawa w smarki mi przeszla po wczoraj.. nie mam do nich sily, naczytalem sie sporo i nie widze przyczyny slabszych niz normalnie wynikow. zmarnowalem jedynie calkiem fajna sobote <_< pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dodatkowe. RivaTuner (monitor) pokazuje:

- core clock rop / shader - to wiadomo

- memory clock - to wiadomo

- core temp - to wiadomo

- ambient temp - temperatura otoczenia ???

- fan speed / % - to wiadomo

 

Everest dodatkowo pokazuje 2 rzeczy:

- temperatura pamięci procesora graficznego - co to i skąd to ??? co ją mierzy?? przeważnie jest trochę niższa niż core i znacznie wyższa niż ambient.

- GPU vcc - 3,25 V - to jest zagadka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy zamkniętej budzie i bez dodatkowego nadmuchu na kartę (czyli standardowe chłodzenie - 1 wentyl z przodu budy + 1 wentyl pod zasilaczem + zasilacz) to są temperaturki, jakie chciałbym widzieć dla takiego chłodzenia.

Dokłądnie takie warunki u mnie panują. Z przodu 80mm, z tyłu 120mm, zasilacz 140mm, buda zamknięta, brak dodatkowego nawiewu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozesz fakin shit.... Niech mi nVidia oddaje 200zł !! (swoja kupilem za 670zł) Jak teraz moga za tyle sprzedawac, to czemu wtedy nie mogli!!?? Dobra dobra, wiem ze to czysty marketing ;/ Jak sie chce byc jednym z pierwszych to sie przeplaca .. :P

a co maja powiedziec Ci co w grudniu kupili po 1100-1200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna kwestia, otóż na karcie mam wentyl z wtyczką 4 pin, czy do tego gniazda na karcie można podłączyć inny wentyl 4 pin z PWM (np jakiś Arctic z PWM)? fajnie by było jakby karta sama regulowała prędkość wymienionego coolera:) ktoś próbował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę ,że tak.Zerknij od niczego na kolory kali czy tak samo "idą" lub jak masz to podepnij miernik skąd te napięcia idą.Ale u siebie podłączałbym na zasadzie "wtyka wchodzi?to ok".Bo jakaś unifikacja tych wtyczek jest w hardware...chyba :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do podłaczania wentyla np:(jakiś Arctic z PWM) to bym nie ryzykował bo nie wiadomo jakie obciazenie moze byc dopuszczalne na wyjsciu pod wentylatorek na grafice.

kiedys dawno temu za czasow athlonka XP podłączenie jakiegos duzego wentylka do płytki powodowało "uwalenie" tego gniazdka pod wentylek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...