Skocz do zawartości
Drunk_ZoZol

Battlefield 3

Rekomendowane odpowiedzi

tak troche z innej beczki.. nie macie wrazenia, ze zwiadowcy (snajperzy) w BF3 tylko przeszkadzaja w grze?

99,9% grajacych zwiadowca, swoja taktyke opiera na kampieniu.

nie robia nic pozytecznego...

Tak na moje oko to z 90% w ogóle grających gra tylko dla siebie i ma w [gluteus maximus] cele do wykonania, kolegów w teamie itp, niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety bywa tak że znalezienie dobrego składu na losowym serwie graniczy z cudem. Zawsze na początku próbuje sie dołączyć do składów ale po chwili widzę że albo każdy jest gdzie indziej albo biegną wszyscy na złamanie karku bez jakiejkolwiek strategii i tak jeszcze dobrze nie siadłem a tu już zaliczyłem 5 zgonów z powodu solidarności z składem. Oczywiście wszyscy to mechanicy. Czasem więcej potrafie zdziałać sam niż z całym tak pięknie zgranym składem.

A snajperzy to wogóle inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na moje oko to z 90% w ogóle grających gra tylko dla siebie i ma w [gluteus maximus] cele do wykonania, kolegów w teamie itp, niestety...

 

Z drugiej strony nie byłbym taki szybki ze zrzucaniem całej winy na tych graczy, moim zdaniem developer zawinił tutaj najbardziej.

 

Gra niestety nie promuje teamworku należycie, już nawet stareńkiemu BF2 szło to lepiej. Mam tu na myśli po trochu uproszczony interfejs do zarządzania squadem, ale też przede wszystkim system przydzielania punktów. Interfejs zarządzania squadem jest znacznie lepszy w BF2. System przydzielania punktów jest słaby zarówno w BF2 jak i BF3.

 

Gracz niby dostaje odpowiednie narzędzia do zabawy drużynowej, jednak nie jest odpowiednio nagradzany za ich użycie. Samotni gracze grają sami sobie, bo teamwork z obcymi zwyczajnie się nie opłaca.

 

Przykładów są dziesiątki, pierwszy lepszy świeży post z Reddita:

Dear DICE: I drove an AMTRAC all game. I made 100% sure it didn't die. I had over 100 team mates spawn on me. My gunner always had cover over the MCOMs. My team won easily, because everyone have a safe forward spawn position. This was my score at the end of the game. : battlefield3

 

Innym przykładem może być pilot helikoptera. Dobry pilot to niemal pewny worek punktów/fragów dla GUNNERA, pilot paradoksalnie z tego ma niewiele.

 

Gadżety recona? Polatajcie całą rundę MAV'em, przy odrobinie szczęścia nie będziecie ostatni na serwerze.

 

Edit: profil: http://battlelog.battlefield.com/bf3/soldier/alCatraz321/stats/226927146/

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też prawda, pilot heli w BF2 miał przynajmniej 1pkt za asyste czyli 50% tego co gunner a tu śmieszne 10pkt.

Premie za działanie w składzie też powinny być znacznie większe.

 

Dobrze że chociaż podnieśli wcześniej pkt za flagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gracz niby dostaje odpowiednie narzędzia do zabawy drużynowej, jednak nie jest odpowiednio nagradzany za ich użycie.

Z tym komplenie nie mogę się zgodzić. W BF2 miałeś +1 za asysty(50% tego komu asystowałeś). W Bf3 mogę biegać, pomagać i będę w pierwszej piątce na serwerze. Dice prawe nie dał, jak już mówiłem, odpowiednich narzędzi do wspólnej gry. Po za tym cyferki i punkty nie zrobią Ci "teamplay".

 

Asysta za zniszczenie Mav daje więcej punktów niż za samo zniszczenie. W Bf3 ma wrażenie, że pilot heli na koniec rundy wychodzi lepiej niż ten z BF2.

 

Medyk jest zbędny bo zdrowie się regeneruje. Amunicji wystarczy do kolejnego odrodzenia, bo odpowiedni "perk" załatwi sprawę. Mapy są ciasne, a odrodzę się na każdym z drużyny i zawsze jestem w centrum walki, defibrator zbędny. To na kim mam polegać jak nie na sobie? Dice zapomniał co robi w BF grę zespołową.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym komplenie nie mogę się zgodzić.

 

Trochę źle się wyraziłem (co poprawiłem juz w oryginalnym poscie), za co przepraszam. Porównanie do BF2 dotyczyło interfejsu do składów, bo tu BF3 wypada blado. Jeśli chodzi o przydzielanie asyst to pod pewnymi względami wygrywa "dwójka", a pod innymi "trójka", ale koniec końców obydwie wypadają blado.

 

Medyk jest zbędny bo zdrowie się regeneruje. Amunicji wystarczy do kolejnego odrodzenia, bo odpowiedni "perk" załatwi sprawę. Mapy są ciasne, a odrodzę się na każdym z drużyny i zawsze jestem w centrum wali, defibrator zbędny.

 

Racja, osobiście gram niemal wyłącznie inżynierem, bo daje najwięcej możliwości. Tym bardziej że bronie Assaulta nie wydają się być lepsze od kilku "rodzynków" w klasie inżyniera (G36C, G53).

 

Po za tym cyferki i punkty nie zrobią Ci "teamplay"

 

Teamwork robią oczywiście gracze, ale bez odpowiedniej nagrody to jest tylko ich dobra wola. Wyobraź sobie jak bardzo wzrosło by użycie SOFLAM gdyby recon i inżynier dzielili się zdobytymi fragami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Medyk jest zbędny bo zdrowie się regeneruje. Amunicji wystarczy do kolejnego odrodzenia, bo odpowiedni "perk" załatwi sprawę. Mapy są ciasne, a odrodzę się na każdym z drużyny i zawsze jestem w centrum wali, defibrator zbędny. To na kim mam polegać jak nie na sobie? Dice zapomniał co robi w BF grę zespołową.

 

Dlatego gram na HC, tam juz nie jest tak kolorowo i zycie sie nie odnawia.

 

Wczoraj gralem RUSHa i niestety ale nie moge sie przemoc do tego trybu, mialem w druzynie jednego ogranietego typka i razem udalo nam sie wysadzic 4 stacje ale na nastepnych mielismy spore problemy, a reszta teamu siedziala w krzakach i liczyla staty. Dostaje obledu jak widze cos takiego :/ niestety ale naprawde ciezko znalesc kumatych gosci.

 

Zauwazylem rowniez, ze w godzinach od 10-15 gra mi sie najlepiej, mam wrazenie, ze ludzie wiedza wtedy co maja robic i gra naprawde ma rece i nogi, a w pozniejszych godzinach jest poprostu tragedia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak nie mogę dobrać sobie drużyny, to zajmuję się tropieniem kamperów. Tu jednego z noża, tam inny dostanie łepszota. Teraz ogarniam MAV bo widziałem, że z niego też da się zabić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po zamieszaniu, jutro wszyscy zapomną. Koleś nie jest już moderatorem, odbanowali graczy których zbanował na forum, inny moderatorzy bija pokłony i przepraszają, a cała sprawę Dice i EA ma w duszy. :angry:

 

Będzie kolejny pacz, kolejne "nerfy", kolejne czity, kolejne DLC, kolejne płacze i "flejmy" na forach i tak dalej. W 2013 będzie BF4 i zacznie się od nowa. :mur:

Idę spać, jakoś mnie to wszystko przygnębia...

 

...ale kosa w plecy paru kamperą i będzie ok. :P

 

 

Edit

Trochę źle się wyraziłem (co poprawiłem juz w oryginalnym poscie), za co przepraszam

Spoko. Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy znaleźliście sposób na to, by wyszukiwarka serwerów szukała rund, które się zaczęły zamiast tych co kończą się za 2 minuty ??

To jest moja bolączka

 

 

((( Gdyby ktoś z przyszłych nabywców BF3 zastanawiał się czy gra pójdzie na sprzęcie podobnym do mojego to powiem, że pójdzie, ale będzie szło bardzo powoli i irytująco :P obniżenie czegokolwiek nic nie pomoże ehh ...

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w ogole sadzicie o nowych broniach? Jak Wam sie widza w stosunku do tych standartowych??

 

Ja narazie potestowalem 3

- MG36 - z raczka dosc celny... ale jego DMG zostawia wiele do zyczenia...

- QBU-88 - masakrator... Ta bron jest boska ;]

- L85A2 - Bardzo milutko karabinek... Narazie nie za duzo nim pogralem, ale juz go lubie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie boli, że pistolety są znacznie słabsze niż bfbc2. W bad company z colta miałem więcej ubić niż z jakiejkolwiek innej broni (zakładając, że m16/m16spec to różne bronie), a tu colt 1911 to jakaś pukaweczka, a nie pistolet kalibru 0,45cala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

black screen to ja mam i bez zmiany mapy...

 

 

mi na razie nie kalkuluje sie kupno dodatku, ale widziałęm i slyszalem duzo dobrego o PP-19 i L85A2. poczekam az bedzie tanszy albo jakis combo pack 2 na raz.

 

no pistolety troche kapiszonowe. dlatego mam tylko G18. przynajmniej wypluwa szybko (auto) no i ma chyba 20 nabojow w magazynku

Edytowane przez ZlyDzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A co w ogole sadzicie o nowych broniach? Jak Wam sie widza w stosunku do tych standartowych??

 

Ja narazie potestowalem 3

- MG36 - z raczka dosc celny... ale jego DMG zostawia wiele do zyczenia...

- QBU-88 - masakrator... Ta bron jest boska ;]

- L85A2 - Bardzo milutko karabinek... Narazie nie za duzo nim pogralem, ale juz go lubie ;]

 

Najlepszy jest FAMAS, którego na pewo znerfią bo każdy płacze jaki on jest OP. Ale fakt, jak pierwszy zaczniesz strzelać, to nikt nie ma szans, a często ktoś może zacząć strzelać, a i tak zginie. Jak by miał extended mag, to by był totalny killer, a tak najwięcej ginąłem przeładowując.

Inna sprawa że assaultem prawie nie gram, ale chciałbym chociaż zrobić wszyztkie unlocki, więc jak zrobie gwiazdki innymi broniami to pewnie bede dokańczał FAMASem.

 

Z innych broni jakoś nic mnie nie zachwyciło. PP-19 na pewno fajny magazynek i rate of fire, ale sprawdza sie głównie na bliskich odległościach. Shotgun jest beznadziejny, półautomatyczna snajperka absolutnie tragiczna. Bronie inżyniera też raczej przeciętne.

 

Supportowym QBB-95 mi sie bardzo przyjemnie pograło, ale raczej też tylko gwiazdke zrobie, bo M60 wygrywa.

 

L96 to pierwsza jednostrzałowa snajperka jaką grałem, więc nie mam odniesienia.

 

Ogólnie to zrobiłem po 10 killi każdą bronią, i do większości pewnie nie wróce, bo mam pare ulubionych z podstawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w ogole sadzicie o nowych broniach? Jak Wam sie widza w stosunku do tych standartowych??

 

Ja narazie potestowalem 3

- MG36 - z raczka dosc celny... ale jego DMG zostawia wiele do zyczenia...

 

IMHO najlepsza bron supporta, ale ja w sumie preferuję celność nad dmg.

 

Oprócz tego G53. Ze statystyk widzę, że z tą bronią gra mi się najlepiej.

 

Famas fajny ale z tłumikiem nie da się w nic trafić.

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio odkrylem moc jaka drzemie w P90

unlock na nia mialem juz od dluzszego czasu, ale troche zniechecal mnie jej wyglad :P

brzydkie to jak nie wiem.

ale za to doslownie pluje nabajami z czestotliwoscia MAC'a 10, celnosc conajmniej dobra, skupienie ognia rowniez no i ma 51 naboi, co w bezposrednich starciach jest bardzo czesto decydujace.

bardzo wiele razy ubilem tym P90 dwoch kolesi stojacych obok siebie, bo po prostu mialem wiecej naboi niz tamci.

fajne jest rowniez to, ze jest to bron dostepna dla kazdej z klas, wiec nie trzeba sie "przestawiac" na nowa giwere kiedy mamy ochote zmienic z assault'a na inzyniera ;)

polecam bez dwoch zdan P90

niedoceniona, ale cholernie skuteczna zabawka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym śmieciowym Origin da się zrobić jakąś kopię zapasową danych gry?

Funkcja ściągania aktualizacji posysa na całej linii.

Zrobiłem format nie robiąc żadnego backupu, wczoraj instaluję BF3 z płytki - ściąga się 4GB patchy. Ściągnąłem około 2GB i wyłączyłem wszystko z myślą, że dokończę dziś. A tu... niespodzianka - zamiast ściągać od 2GB zaczęło mi ściągać od 400MB. Czyli po prostu usunęło 1,6GB resztę ściągniętych danych. Dołączona grafika

W moim przypadku takie ściąganie jednak trochę trwa (2Mbit). Jak EA może firmować tak wybrakowany shit. W porównaniu do Steama się nawet nie umywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yeah! i tak gościu zrobił 200 fragów, za pięknych czasów jak panowała demokracja można było głosować kicki a teraz 1 troll i serwer martwy...

Edytowane przez Zeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może zapytam inaczej.Kupiłem sam klucz.Grę mam na dysku no bo ją pobrałem.Wystarczy nagrać/skopiować sam folder z gra i będzie działac po formacie?

 

watpie, bo bedzie ci brakowalo wszystkich wpisow w rejestrze a ta opcja naprawy ostatnim razem jak wlaczalemj, chciala od nowa pobierac gre ^^, ale Skoro robisz format to nic nie szkodzi sprobowac. Gry ze steam'a maja problem z dzialaniem po czyms takim, chyba ze pochodza z edycji Skidrow albo Razor1911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...