Skocz do zawartości
Drunk_ZoZol

Battlefield 3

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem jak porównać wasze procki do mojego laptopowego ale ogólnie na medium, textury ultra , bez AA w FullHD wyciągam ok 50-60fps (czasem spadki do 40 przy dużej zadymie ale jest płynnie. Co do tych 8 GB ramu - podczas gry, w czasie ładowania itp mogę bez problemu przechodzić do windy, minimalizować obraz itp - żadnego spowolnienia nie odczuwam przy 8 GB ramu a często minimalizuje bo sprawdzam temperatury :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak porównać wasze procki do mojego laptopowego ale ogólnie na medium, textury ultra , bez AA w FullHD wyciągam ok 50-60fps (czasem spadki do 40 przy dużej zadymie ale jest płynnie. Co do tych 8 GB ramu - podczas gry, w czasie ładowania itp mogę bez problemu przechodzić do windy, minimalizować obraz itp - żadnego spowolnienia nie odczuwam przy 8 GB ramu a często minimalizuje bo sprawdzam temperatury :)

 

I to jest podstawowy argument za >4GB bo jest płynnie przy włączonych aplikacjach w tle i zabawa Ctrl+Tab - co sam często używam.

Jakby patrzeć wyłącznie na samą grę zupełnie bez czegokolwiek w tle te 4GB powinno byc w miare ok. No ale jak się chce pełnego komfortu podczas gry potrzeba troche więcej.

U mnie dochodzi do 4.6GB zajętego ramu z włączonymi komunikatorami, programem pocztowym i przeglądarką z kilkoma otwartymi www.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi przy 4GB podczas gry czasami dyski zamielą, a jak zminimalizuję grę to chwilę muszę poczekać zanim będzie można cokolwiek zrobić ;)

Wyłączenie indeksowania i raid 0 nic nie dają :P

 

Widziałem na tablicy.pl kostki 1GB za grosze to może kupię :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest podstawowy argument za >4GB bo jest płynnie przy włączonych aplikacjach w tle i zabawa Ctrl+Tab - co sam często używam.

Jakby patrzeć wyłącznie na samą grę zupełnie bez czegokolwiek w tle te 4GB powinno byc w miare ok. No ale jak się chce pełnego komfortu podczas gry potrzeba troche więcej.

U mnie dochodzi do 4.6GB zajętego ramu z włączonymi komunikatorami, programem pocztowym i przeglądarką z kilkoma otwartymi www.

 

Sam gram z 4GB i o ile zużycie nie dochodzi do maksimum to jednak da się wyczuć, że pamięci jest absolutnie 'na styk' (high/ultra). Podczas gry nie daje się tego odczuć, ale gdy gram ze znajomymi prawie zawsze jestem ostatni na serwerze (bardzo długie ładowanie mapy). Po odpaleniu np firefoxa & thunderbirda w tle gra już potrafi przyciąć (do battleloga używam chrome).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sens

gametime.maxvariablefps limituje fps, render.drawfps tylko pokazuje fps-y(tak samo jak fraps i inne pochodne programy).

 

...

Co do tych diagramów, to one są z singla , do 64 osobowego caspiana nie ma co porównywać :)

 

PS. A ramu jest 4GB, to w sigu to lapek, leciwy z resztą. Maszynka do gierek to inna sprawa.

 

Porównanie na i5 (kampania - początek drugiej misji, po wyjściu z transportera):

Dołączona grafika

 

Jeżeli na Athlon II X4 645 w testach wyszło im użycie CPU na poziomie 70% to wg. powyższych testów zmiana procka nie powinna przynieść żadnych korzyści w BF3.

 

 

4 gb, owszem jest wystarczające ale tylko low i medium. Powyżej i wyższych rozdziałkach zdecydowanie NIE.

Mało tego nawet w 1280x1024 ultra , 4gb to ZA MAŁO.

Amen.

P.S. Nie widzisz orzeźwienia ? To ciekawe bo po godzinie grania na 4 gb po wyłączeniu gry ,plik wymiany wymuszał mielenie hdd przez minutę i w tym czasie nic na kompie nie można było robić (nie reagował). Przy 8 gb można swobodnie minimalizować , bawić się Aero przy włączonej grze ,wyłącza się błyskawicznie. Gra ładuje się praktycznie tylko za pierwszym razem , później gdy kończą się rundy i zaczynają następne dzieje się to błyskawicznie. Na 4gb coś się ładowało i trwało to zdecydowanie dłużej.

Wpływu na fps raczej nie ma ale komfort i jak to nazwałeś orzeźwienie jest właśnie pierwszą rzucającą się w oczy sprawą.

 

To, że alt+tab działa sprawniej to oczywiste. Jak napisałem na plus jest możliwość zmniejszenia do minimum pliku wymiany co niesie ze sobą szybszą reakcję przy minimalizowaniu gry i powrotu do niej. W kwestii rozgrywki, bo o to chodziło, 8gb "orzeźwienia" nie przyniesie. Z ciekawości sprawdziłem u znajomego czy rzeczywiście jest taka tragedia, na wyższych rozdziałkach, jak ją malujesz. Na mieszanych ustaweniach High/Ultra (AA z gry wyłączone, zamiast tego wykorzystany FXAA inj.), ram 4Gb, swap na stałe bodajże 4Gb (dysk HD103SJ) - gra działa sprawnie i nie ma żadnego mielenia o którym piszesz, wychodzi z gry chwilę dłużej, ale tragedii nie ma.. Mapy ładują się identycznie jak u mnie przy 8Gb ze swap-em 512Mb. Następna runda na tej samej mapie ładuję się momentalnie co jest oczywiste, natomiast kolejna mapa ładuje się identycznie, że tak powiem w chu. długo. Nie wiem jak karkand, ponieważ go nie ma. Jak Ci mieliło i ścinało kompa na minutę po wyłączeniu gry to trzeba było sprawdzić jak jest ulokowany plik wymiany na partycji, chyba że dynamicznie ustalany przez windows.. Edytowane przez vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sens

gametime.maxvariablefps limituje fps, render.drawfps tylko pokazuje fps-y(tak samo jak fraps i inne pochodne programy).

 

 

Porównanie na i5 (kampania - początek drugiej misji, po wyjściu z transportera):

Dołączona grafika

 

Jeżeli na Athlon II X4 645 w testach wyszło im użycie CPU na poziomie 70% to wg. powyższych testów zmiana procka nie powinna przynieść żadnych korzyści w BF3.

 

 

 

To, że alt+tab działa sprawniej to oczywiste. Jak napisałem na plus jest możliwość zmniejszenia do minimum pliku wymiany co niesie ze sobą szybszą reakcję przy minimalizowaniu gry i powrotu do niej. W kwestii rozgrywki, bo o to chodziło, 8gb "orzeźwienia" nie przyniesie. Z ciekawości sprawdziłem u znajomego czy rzeczywiście jest taka tragedia, na wyższych rozdziałkach, jak ją malujesz. Na mieszanych ustaweniach High/Ultra (AA z gry wyłączone, zamiast tego wykorzystany FXAA inj.), ram 4Gb, swap na stałe bodajże 4Gb (dysk HD103SJ) - gra działa sprawnie i nie ma żadnego mielenia o którym piszesz, wychodzi z gry chwilę dłużej, ale tragedii nie ma.. Mapy ładują się identycznie jak u mnie przy 8Gb ze swap-em 512Mb. Następna runda na tej samej mapie ładuję się momentalnie co jest oczywiste, natomiast kolejna mapa ładuje się identycznie, że tak powiem w chu. długo. Nie wiem jak karkand, ponieważ go nie ma. Jak Ci mieliło i ścinało kompa na minutę po wyłączeniu gry to trzeba było sprawdzić jak jest ulokowany plik wymiany na partycji, chyba że dynamicznie ustalany przez windows..

 

No to nie sprawdziłeś jak należy. Sprawdź na ustawieniach ultra a nie na mieszanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem tam dodać, że na fHD. Raczej styknie.

4 gb, owszem jest wystarczające ale tylko low i medium. Powyżej i wyższych rozdziałkach zdecydowanie NIE.

 

Edytowane przez vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kolejna ciekawostka:

 

mój sig czyli - i5 750, HD4770, 8Gb DDR3 (swap 512Mb), HD502HJ

vs

sig znajomego z którym przeważnie gram - Q8300, GTX260, 4Gb DDR2 (dynamiczny swap), HDD jakiś 300Gb

 

Znajomy lata już po mapie i zabija, natomiast u mnie w dalszym ciągu wczytuje się mapa.. Dodam, że razem rozpoczynamy grę, czyli BF3 nie był zarówno u mnie jak i u niego uruchamiany wcześniej. Opóźnienie występuje tylko przy ładowaniu nowej mapy. W BC2 problem leżał po stronie sterowników grafiki, tutaj nie mam pojęcia ocb.

Edytowane przez vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi przy 4GB podczas gry czasami dyski zamielą, a jak zminimalizuję grę to chwilę muszę poczekać zanim będzie można cokolwiek zrobić ;)

Wyłączenie indeksowania i raid 0 nic nie dają

Takie numery to tylko z SSD przechodzą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam i 8 gb i ssd i o ile karkand sie ladnie laduje o tyle podstawka dlugo.. na ale to kwestia optymalizacji kodu ;)

 

niemniej jak teraz skrocili czas na poczatku rozgrywki to wiekszosc pojazdow pozajmowana zanim sie wbije- ale to raczej kwestia neta ;)

 

czekamy na dodatki i oby dalej bf3 sycil bo nie raz nieziemskie akcje ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w toto z 4 i 8gb ram więc podpisuję sie obiema rencami - 8gb(lub przynajmniej cokolwiek powyżej 4) to minimum dla tej gry, by nie wkurzało mielenie po około 40 min grania. Mielenie, zacięcia, fps dropy.

 

Swoją drogą zainstalowałem se toto wczoraj znowu....pograłem 10 min, w tym czasie padłem 8 razy, w tym 3 razy od swoich. Strzał z pistoletu, snajpy, jakis kaem. Dziękuję, postoję....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak SSD :) mimo ze mam 4gb ram to zwykle jestem jako jeden z 1szych na mapach.

 

No ale niedlugo planuje przesiadke na s1155 i 8gb zobacze czy bedzie roznica

Edytowane przez Sewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w toto z 4 i 8gb ram więc podpisuję sie obiema rencami - 8gb(lub przynajmniej cokolwiek powyżej 4) to minimum dla tej gry, by nie wkurzało mielenie po około 40 min grania. Mielenie, zacięcia, fps dropy.

 

Swoją drogą zainstalowałem se toto wczoraj znowu....pograłem 10 min, w tym czasie padłem 8 razy, w tym 3 razy od swoich. Strzał z pistoletu, snajpy, jakis kaem. Dziękuję, postoję....

 

 

Nie ma to jak SSD :) mimo ze mam 4gb ram to zwykle jestem jako jeden z 1szych na mapach.

 

No ale niedlugo planuje przesiadke na s1155 i 8gb zobacze czy bedzie roznica

 

8GB, SWAP off, gra zainstalowana na zwykłym dysku. Szybko się ładuje (chociaż przed patchem było szybciej), przy minimalizacji nie ma żadnych zacięć czy zwisów - nie odczułem też tego po dłuższym czasie gry.

Gregu - na tym to polega - jeden punktuje, drugi obrywa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to czym jest współczesny Battlefield :

Nowa taktyka na Operation Metro:

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=OxsbTjPe2fs&feature=youtu.be

 

Faktycznie, gra teraz wymaga niesamowitego skilla ;P

 

Tragikomiczne.

 

Całe szczęście przerzuciłem się na Gotham City Impostors, tam poprawne celowanie jest wskazane.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to czym jest współczesny Battlefield :

 

Tragikomiczne.

 

Całe szczęście przerzuciłem się na Gotham City Impostors, tam poprawne celowanie jest wskazane.

 

Ten filmik już się tu chyba przewinął. Generalnie teraz na Metro medykiem albo supportem jest mega łatwo wbić poziomy, bo tylko biegasz i rzucasz zaopatrzenie/apteczki a reszta robi wall of fire albo masowo rzuca granatami. Ale takie zabawy to tylko na serwerach bez FF, na tych "poważnych" zaraz by takich graczy pojechali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bender83 - zakupiłem w ciemno Gotham City Impostors - zobaczymy z czym to się je jak mi stema ściągnie całość ;d

 

co do BF3 - jestem właśnie po znakomitej rundzie rusha w trybie hardcore z TK = rozgrywka fenomenalna. Zgrane teamy, ogólnie mega akcje itp. Zaciekła obrona i atak, normalnie wojna na całego :D ps. admin czuwał = max 3 sniperów na team.

KH2002 z ogniem pojedyńczym + ACOG :oops: kocham tą broń :D

 

wniosek jest prosty = gra jest świetna = pod warunkiem znalezienia odpowiedniego serwera + ogarniętych ludzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...