Skocz do zawartości
nrl

Crysis

Rekomendowane odpowiedzi

W kwestii silniczka tej gry i udziału proca - kolejny epizodzik w moim konfigu: nowo nabyty E8200

 

Dla przypomnienia starsze wyniczki (Vista DX9 HIGH/1280x1024):

 

X2@2.8Ghz - 27fps

E2140

@2664 - 32.26fps

@3000 - 35.91fps

 

E8200

@3000 - 45fps

 

Dodatkowo 1024x768 Custom

E2140@3000 - 50fps

E8200@3000 - 65fps

AA x min. 4 i AFx16 włączone czy wyłączone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączone. Z tym, że nie próbuję się chwalić wyniczkami (wiadomo: Vista, nie podkręcone dobrze), a pokazuję jak mi ta gra chodzi na różnych prockach, jaki tu konkretnie mają wpływ na wydajność. Na tej samej karcie graficznej i na tych samych ustawieniach.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na postęp w sterownikach nv od tamtych czasów , no chyba , że testy przeprowadziłeś na tych samych wersjach sterów za czasów x2, e2xxx, e8xxx ;). Może tak walnij 1280x1024 dx 9.0 , all high (nie vhigh) - cpu bencz 1 . Jeśli możesz to podaj wyniczek coś chciałem obadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd mam tą grafę, testowałem Crysisa na 169.25, 169.28, 169.44 i obecnie na 174.74 (Vista ofc)

 

Na wynik bench'a GPU nie miały istotnego wplywu. OK 1fps różnic.

Te dwie ostatnie wersje bardzo poprawiły wydajność w szczególnych wypadkach - np. w drugiej misji na początku, gdy się patrzy na parujący lód. Skończyły się te debilne spadki (na ATI nie występowały).

 

Robię tylko testy GPU, bo porównuję wpływ procka na samo produkowanie ramek dla grafiki i jak widać, ma sporo roboty przy rozstawianiu sceny, bez żadnej demolki i fizyki.

 

bench CPU (rozumiem, że to ta demolka z wyrzutnią rakiet)

1280x1024, HIGH, Vista DX9

Average FPS: 42.77

Min FPS: 21.42, Max FPS: 58.26

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego moda to u mnie niestety jest spadek i to dosc duzy, caly czas jest tak mniej wiecej 24-27 klatek.Faktycznie o niebo lepiej wyglada gra, skaly itd...wszystko zrobilem wedlug instrukcji.Pozniej spowrotem wrocilem do swoich plikow no i dziwne gra dostala kopa tylko ze przeskoki są czasami(wszystko bardzo wysokie oprocz cieni srednie i jakosc cieni wysokie plus wygladzanie x2)to ponizej 30 nie widzialem.Jesli chodzi o zuzycie procka to jeden rdzen targa na polowie a drugi prawie na full, 2Gb tez czasami wykorzystane jest cale wtedy przycina.Jak dowale 4Gb to zdarzylo mi sie zuzyc przy dlugim graniu 2,2gb pamieci .Standardowo to tak 1,8Gb to norma.Gdy detale dalem wszystko na minimum to zuzycie spadlo to 1,4Gb.

 

System VISTA rozdzielczosc 1280x1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd mam tą grafę, testowałem Crysisa na 169.25, 169.28, 169.44 i obecnie na 174.74 (Vista ofc)

 

Na wynik bench'a GPU nie miały istotnego wplywu. OK 1fps różnic.

Te dwie ostatnie wersje bardzo poprawiły wydajność w szczególnych wypadkach - np. w drugiej misji na początku, gdy się patrzy na parujący lód. Skończyły się te debilne spadki (na ATI nie występowały).

 

Robię tylko testy GPU, bo porównuję wpływ procka na samo produkowanie ramek dla grafiki i jak widać, ma sporo roboty przy rozstawianiu sceny, bez żadnej demolki i fizyki.

 

bench CPU (rozumiem, że to ta demolka z wyrzutnią rakiet)

1280x1024, HIGH, Vista DX9

Average FPS: 42.77

Min FPS: 21.42, Max FPS: 58.26

Ano CePU ;) ma co robić w tym tytule.

Choć u mnie do końca procesora Krejzis wykorzystać nie umie.

Max obciążenie na obu rdzeniach to 75-80% a czasami i mniej z czego jeden rdzeń minimalnie mniej się poci.

 

ps. u mnie w teście powyżej przy 1024 AAx2 i Ultra High Mod mam średnio 56 klatek... XP 32bit.

Edytowane przez PoulN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd mam tą grafę, testowałem Crysisa na 169.25, 169.28, 169.44 i obecnie na 174.74 (Vista ofc)

 

Na wynik bench'a GPU nie miały istotnego wplywu. OK 1fps różnic.

Te dwie ostatnie wersje bardzo poprawiły wydajność w szczególnych wypadkach - np. w drugiej misji na początku, gdy się patrzy na parujący lód. Skończyły się te debilne spadki (na ATI nie występowały).

 

Robię tylko testy GPU, bo porównuję wpływ procka na samo produkowanie ramek dla grafiki i jak widać, ma sporo roboty przy rozstawianiu sceny, bez żadnej demolki i fizyki.

 

bench CPU (rozumiem, że to ta demolka z wyrzutnią rakiet)

1280x1024, HIGH, Vista DX9

Average FPS: 42.77

Min FPS: 21.42, Max FPS: 58.26

No to tak Mariusz. Oczywiście test robiony na tym co w podpisie pod windows xp (1280 x 1024 all high tak jak prosiłem Ciebie). Stery 174.70:

-average: 43.07

-max: 55.18

-min: 27.48

 

Co Ty na to ??

Proc w niewielkim stopniu wpłwa na wzrost fps przechodząc z x2 na dual cora było to dość widoczne, bo jakoś 5 fps na minimalnym więcej, ale chyba na e8xxx nie przechodzę , bo cena do tego co to oferuje jakoś nie racjonalne to jest. Aczkolwiek jakbyś osiągnoł na nim ponad 4ghz wtedy bym pewnikiem zmienił zdanie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ja na to...

No pokazaleś mi, większa wydajność za mniej kasy (Vista vs XP) :lol:

E2140(OC) bez wątpienia ma rewelacyjny stosunek ceny do wydajności. Nie wiem, czy nawet będę go sprzedawał.

Ale i tak zostanę przy swoim. Mam czarno na białym wyniki ze swojego konfigu (test GPU).

Zakupu E8200 za równe 5 stówek nie żałuję. OC dopiero się zacznie. Na @3200 chłodniejszy od E2140

 

A po za tym trochę dołujący dla mnie ten twój wynik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak z tym, że u mnie to już jest koniec , a Ty dopiero zaczynasz zabawę z OC na nowym procku więc jak zapodasz mu ponad 4 ghz a jest to możliwe sytuacja może być całkiem sympatyczna. Niestety nie mam jak zrobić tego na viście, bo system ten doprowadza mnie do szału ( wywala mi się non stop pulpit i wiele osób tak ma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam następujący dylemat:

Jestem szczęśliwym, niestety tylko chwilowym posiadaczem gry Crysis, i postanowiłem oczywiście wypróbować patch 1.2. Trochę mnie zdumiało kiedy po zainstalowaniu w prawym dolnym rogu miałem numerek inny niż przed instalacją patcha ale jednak nie 1.2 a 1.1.1.6116 ( czy coś takiego ;] ). Czy to tak ma być, czy jednak coś jest nie tak?

Druga sprawa jest taka że czytając o sposobach uruchomienia gry w very high oczywiście znalazłem sposoby na modyfikację plików tak aby pod ustawieniami high były efekty z wyższych ustawień. Znalazłem jednak taki mały programik który uruchamia grę i tam mam po prostu możliwość wybrania very high. Dodam że oczywiście gram na WinXP. Czy to ma prawo działać czy jednak jest to taki pic na wodę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgraj jeszcze patch 1.2.1(naprawiony blad przez ktory rozlaczal sie z serwerami) jesli grasz w necie i wtedy zobaczysz czy bedziesz mial aktualna wersje gdy nie jestes pewien bo pelno serwerow zobaczysz do ktorych mozesz sie polaczyc.Co do porogramu nic mi nie wiadomo bo na Viscie pykam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wydal na ta gierke jakiekolwiek pieniadze to bardzo bym sie zdenerwowal. Wczoraj gram sobie w najlepsze, skonczylem upierdliwa i dosyc smieszna wymiane ognia z pokracznie wygladajacym stateczikiem....iiii koniec. Heh. Rozumie grafika grafika, efekty efektami, ale te pare h to stanowczo za malo. Odnosnie grafiki - Far Cry zrobil na mnie wieksze wrazenie. Tutaj juz nie ma az takiego przeskoku. Nie mowie ze jest zle, bo jest pieknie, ale szoku brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Gdybym wydal na ta gierke jakiekolwiek pieniadze to bardzo bym sie zdenerwowal. Wczoraj gram sobie w najlepsze, skonczylem upierdliwa i dosyc smieszna wymiane ognia z pokracznie wygladajacym stateczikiem....iiii koniec. Heh. Rozumie grafika grafika, efekty efektami, ale te pare h to stanowczo za malo. Odnosnie grafiki - Far Cry zrobil na mnie wieksze wrazenie. Tutaj juz nie ma az takiego przeskoku. Nie mowie ze jest zle, bo jest pieknie, ale szoku brak.

Ja wydałem i jestem bardzo zadowolony... no ale na piracie nie pograsz sobie w multi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wlasnie teraz przelecialem na szybkości dwie stronki tematu wstecz i zrozumialem ze ta gra tylko w minimalnym stopniu sluzy graniu ;]

Bardzo mnie to nie dziwi ... gdy pojawił się Crysis wiele serwisów pisało, że to nie gra tylko benchmark według którego większość osób będzie przez długi czas porównywać compy :wink:

 

Osobiście gry jeszcze nie skończyłem ... a to jakiś patch, a to nowe stery, a to nowe mody, a to zmiana VGA :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też grę ukończyłem , uważam że tak jak far cry gra wiele traci gdy przestajemy walczyć w dżungli z ludźmi.Nie przy ciągła mnie do monitora jak cod 4 ale też miło się grało.Nie spodobał mi się tylko ten level na statku obcych z zerową grawitacją.A co do końcówki to hmmm ciekawe co nas czeka w części drugiej [;

 

PS. j/w jako bench też sobie radzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos problemy z odpaleniem Crysisa po wgraniu service pack 1 dla Visty ?? U mnie poprostu sie wlacza i tylko pokazuje ilosc klatek i czarny ekran.Swiezy system (z wczoraj) i wszystko smigalo tylko jak sp1 wgralem to lipa jest odrazu...

 

 

 

EDIT

Po deinstalacji SP1 dalej lipa

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wlasnie teraz przelecialem na szybkości dwie stronki tematu wstecz i zrozumialem ze ta gra tylko w minimalnym stopniu sluzy graniu ;]

Ta gra służy do multi, a w singlu mozna potestowac po przejsciu 3 razy gierki ;). Radzę zapuścić to na jakiś big screen najlepiej tak z 42 cale to wtedy zmienisz zdanie co do szoku graficznego :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do multi mam CoD4 & UT 07, nie wyobrazam sobie grac w Crysisa na necie, aczkolwiek jesli bede miec okazje napewno przetestuje. Co do wiekszego TV - j/w - tylko ciagle nie mam ochoty i czasu zniesc kompa na doł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wydal na ta gierke jakiekolwiek pieniadze to bardzo bym sie zdenerwowal. Wczoraj gram sobie w najlepsze, skonczylem upierdliwa i dosyc smieszna wymiane ognia z pokracznie wygladajacym stateczikiem....iiii koniec. Heh. Rozumie grafika grafika, efekty efektami, ale te pare h to stanowczo za malo. Odnosnie grafiki - Far Cry zrobil na mnie wieksze wrazenie. Tutaj juz nie ma az takiego przeskoku. Nie mowie ze jest zle, bo jest pieknie, ale szoku brak.

Poki co crysis to jedyna gra, ktora sprawiła, że musiałem szukać szczęki na podłodze (mowa o aspekcie graficznym). Co do fabuly etc - no coz, ja wiele nie wymagałem od pozycji, która ma zaprezentować mozliwosci nowego silnika (i wycisnąc siódme poty ze sprzętu). Polecam za to eksperymentowanie z modami, mapami etc - niektore sa naprawde bardzo ciekawe. Crysis w wersji vanilla jest na raz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do multi mam CoD4 & UT 07, nie wyobrazam sobie grac w Crysisa na necie, aczkolwiek jesli bede miec okazje napewno przetestuje. Co do wiekszego TV - j/w - tylko ciagle nie mam ochoty i czasu zniesc kompa na doł...

No widzisz i wszystko jasne , bo ja mam odmienny pkt widzenia i nie nawidzę serii ut , a cod mnie nie pociąga zbytnio. Poprostu jesli lubisz unreal to wydaje mi się, że crysis w multi raczej nie podpasuje Ci, ale możesz spróbować.

Co do TV to może wnieś sobie TV na górę i niech tak już zostanie :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...