Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

Palit hmm

Na pewno będzie fajny tylko żeby chodził za 3 miechy później 450 i kręcił sie bez problemu na 750 mhz

 

To będzie niebo

 

Acha pamiętajcie o sterownikach teraz testy będą trochę zaniżone

 

Bo coś tak kojaże że pierwsze smarki 8600gts to jakies 5800 a ja po ustawieniu swojego sonica na gts-a mam ponad 6200 mało ale zawsze coś jak by tak 9600 gt skoczyło z 11000 do 12000 ... ach te marzenia ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy na pclabie roznia sie znacznie od wszystkich innych...

 

niby na pclabie 9600GT ma wydajnosc rowna/lepsza od 8800GT a na innych portalach jednak 9600GT jest slabszy od 8800GT (jest na poziomie HD 3870)

 

z tego co widze cena tych kart to 600-750 zl narazie - moim zdaniem to nieoplacalne, mam nadzieje, ze dzieki obnizka cen HD 3850/3870 9600GT szybko stanieje do 450-550 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem nawet 8800GTS sie chowie teraz tylko kasę zbierac ...

I musi po tanieć ;p

 

"9600GT Sonic, co dodatkowo rozszerza kompatybilność karty. 3-fazowy system zasilania zaprojektowany przez jest znacznie lepszym rozwiązaniem od standardowego sytemu 2-fazowego i pozwala karcie Palit GeForce 9600GT Sonic utrzymywał? niższą temperaturę co oznacza dłuższe życie karty oraz dużo wyższe możliwości podkręcania. Sugerowana cena detaliczna to 519 PLN."

 

:o

Edytowane przez mati2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem nawet 8800GTS sie chowie teraz tylko kasę zbierac ...

I musi po tanieć ;p

 

"9600GT Sonic, co dodatkowo rozszerza kompatybilność karty. 3-fazowy system zasilania zaprojektowany przez jest znacznie lepszym rozwiązaniem od standardowego sytemu 2-fazowego i pozwala karcie Palit GeForce 9600GT Sonic utrzymywał? niższą temperaturę co oznacza dłuższe życie karty oraz dużo wyższe możliwości podkręcania. Sugerowana cena detaliczna to 519 PLN."

 

:o

Tja...

 

A na vr-zone czy jakimś innym serwisie zagranicznym coś pisali, że te 3 fazy sobie radzą gorzej z zasilaniem karty od 2 faz i się właśnie o wiele bardziej grzeją :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainward zapewne też ma 3 fazy jako że to palit a że na pclabie Bliss GeForce 9600 GT PCX Golden polecieli na 776/1940/1081 MHz wiec jest nad czym sie zastanawiać ;p

 

etam niech tylko będzie za te 520 Soniczek a poznije około 400 i będę w niebie jeszcze tylko mojego 8600gt s+ sprzedać za 250...

 

Nie będe wydawać na karty całego majątku na piwko też musi zostać ;]

Edytowane przez mati2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zwrócić uwagę na ten test->[H]Enthusiast, gdyż sposób testowania pokazuje rzeczywisty obraz wydajności 9600GT.Goście testują w podobny sposób jak nasza egiełda,czyli w grze(co zresztą stało się przyczyną sporów z Firingsquad i Anandtech->link1, ilink2

Patrząc na przeróżne testy, musiałem zareagować , gdyż wydajność 9600Gt jest trochę zawyżana , choć jest to przyzwoita grafa.Może ją sobie sprawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jakim cudem karta, która jest dokładną połówką 8800GTS 512 (dokładniej to G92 zastosowanego w nim) ma aż taką wydajność? Na moje oko powinna ona być sporo niższa od GTSa. PCLaba już pominę bo tam nawet czasami przewyższa GTSa. Ciekawe czy to te nowe sterowniki a jeśli tak to gdzie znaleźli tyle dodatkowej mocy B-) Na Tom's Hardware wspominali, że wszystkie optymalizacje były dostępne już w G92. Może je tylko uaktywnili? Dlaczego nowe sterowniki są tylko dla 9600GT? Moim zdaniem zrobili coś co wszystkim ich kartom mogłoby dać sporego kopa. Pytanie tylko czy zastosują to w sterownikach dla starszych kart (tzn. 8800GT i GTS) bo wtedy 9600GT już by tak nie błyszczał :D Ja i tak skłaniam się coraz bliżej 3870 bo z AAx8 jeśli wierzyć testom wygrywa z 9600GT. Jest za to ciut słabszy w DX10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jakim cudem karta, która jest dokładną połówką 8800GTS 512 (dokładniej to G92 zastosowanego w nim) ma aż taką wydajność? Na moje oko powinna ona być sporo niższa od GTSa. PCLaba już pominę bo tam nawet czasami przewyższa GTSa. Ciekawe czy to te nowe sterowniki a jeśli tak to gdzie znaleźli tyle dodatkowej mocy B-) Na Tom's Hardware wspominali, że wszystkie optymalizacje były dostępne już w G92. Może je tylko uaktywnili? Dlaczego nowe sterowniki są tylko dla 9600GT? Moim zdaniem zrobili coś co wszystkim ich kartom mogłoby dać sporego kopa. Pytanie tylko czy zastosują to w sterownikach dla starszych kart (tzn. 8800GT i GTS) bo wtedy 9600GT już by tak nie błyszczał :D Ja i tak skłaniam się coraz bliżej 3870 bo z AAx8 jeśli wierzyć testom wygrywa z 9600GT. Jest za to ciut słabszy w DX10.

Nowe bety nie są tylko do 9600 , .... 174 daje lekkiego kopa w Crisis nawet na dziadku GTxie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G80 i G92 są trochę inaczej zbudowane (w G9x poprawili kilka błędów) stąd można wnioskować, że więcej zyska seria G9x.

W G9x poprawili ROPy oraz tą nieszczęsną kompresję - sahdery są jakie były - aha no i dodali po 4 TA do każdego "Quada". Z jednej strony zmiany niewielkie, z drugiej spore - ale nie można mówić o tym, by jakies sterowniki poprawiały wydajność na 8800 GT, a na 8800 GTX'ie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

lub budżetowego 8600 GT (do pracy i starych gier wystarczy) i zaoszczędzić 300 zł

Dodam tylko tyle , ze ten kastracik w 1024x768 , czasami w 1280 pociagnie Ci tez nowe gry , nie stare. Crysis smiga po oc na med z woda na high , COD4 na fullu itd. Serio , to nie jest slabiusienka karta , masz ciut lepiej niz 7900 :wink:

 

Pogieło ich z tymi cenami :mur:

Mam nadzieje ze to sie szybko zmieni, bo inaczej to tylko 8800gs.

Spokojnie , przypomnij sobie ile kosztowal 8600GT w czasie premiery , gdy Focus robil recke , a po ile mozna miec dzis. Jesli nie pamietasz to bylo to cos kolo 500 zl , gdy dzis masz i po 300...a za Inno 289...

 

TU trochę taniej.

 

Trochę mi żal ludzi ,którzy sprzedają 8800GT by kupić 9600GT(spotkałem sie z tym na zachodnich forach) :lol2: ale marketingowcy, to chyba jedyne stworzenia prócz szczurów ,które przetrwają na ziemi -gdyby zdarzyła sie jakaś katastrofa :D

Wiesz , czesc chce miec mozliwosc odpalania 2 filmow na raz itd , jak w notkach prasowych :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , czesc chce miec mozliwosc odpalania 2 filmow na raz itd , jak w notkach prasowych :-P

No to sobie odpal kilka okienek i nie widze problemu na każdej karcie, ale ludzie chyba nie zrobią tego kosztem sprzedaży lepszej karty.

 

Trochę cen sklepowych 9600gt:

http://www.gral.pl/sklep.php?w=prod_lista&...%26%23187%3B%A0

http://www.esc.pl/advanced_search_result.p...amp;x=0&y=0

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co narzekać ceny jak na start i na ilość 9600gt w kraju takie w miarę 8800 gt latało po ponad 1000zł a ludzie brali i najlepsze że ze względu na obniżkę 3850 którego 9600 ma byc konkurentem cenowym za jakiś czas będzie pewnie za max 450 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...