Skocz do zawartości
nrl

Crysis: Warhead

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, na pewno nie robił żadnych manipulacji, nawet nie zmieniał detali, grał na tym co było ustawione domyślnie (wiadomo, all low). Być może się pomyliłem i był to Radek 9600 ;) . Jedną z niewielu gier w które nie grał, bo nie mógł odpalić było Call of Duty 4. Przy mnie ciorał w Crysis, TDU, Kane & Lynch (5fps - skończył całe) , BF2 z botami, nowego NFS.

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, na pewno nie robił żadnych manipulacji, nawet nie zmieniał detali, grał na tym co było ustawione domyślnie (wiadomo, all low). Być może się pomyliłem i był to Radek 9600 ;) . Jedną z niewielu gier w które nie grał, bo nie mógł odpalić było Call of Duty 4. Przy mnie ciorał w Crysis, TDU, Kane & Lynch (5fps - skończył całe) , BF2 z botami, nowego NFS.

Wyrobił sobie tolerancje na low fps :lol2:. Też bym tak chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregor1230 masz test na konfigu z sygnaturki najnowsze stery 178.13.Na tym drugim teście avalanche w porównaniu do 177,92 w max i avg fps 2 klatki więcej.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Coś u ciebie słaby minimalny fps może to dlatego że 2gb ramu.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedną z niewielu gier w które nie grał, bo nie mógł odpalić było Call of Duty 4. Przy mnie ciorał w Crysis, TDU, Kane & Lynch (5fps - skończył całe) , BF2 z botami, nowego NFS.

Hmm ja nie wiem czy slowo "gral" nie jest przypadkiem naduzyciem, chyba bardziej pasowaloby "jedna z niewielu animacji poklatkowych ktorej nie mogl obejrzec" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ten crysis benchmark znajduje sie?

Stronę wcześniej.

@kurczak

Crysis to bardzo dziwny mark. Na 4gb dalej minimalny 5 fps. Wystarczy inne taktowanie cpu/gpu i minimalny rośnie ale średni spada . Gdzie się podziały te rododendrony ?? łuuu uuu

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Niezły framerate :D

Jesli jest to zrobione pod katem forum to rozumiem , ale jesli kolega gral z takim to tego nie czaje. Dokladnie to samo jest na labie. Wala na srednich kartach (srednie to dzis od 9600GSO/Gt do 8800GT) max detale , co sie tylko da , ale pod DX10 i czesto jeszcze w rozdzielczosciach HD i pulpitowych. Pozniej framerate 11 FPS (by PCLAB) i koles pisze , ze nie rozumie jak mozna narzekac skoro on majac 11 mial dobra zabawe i nie narzekal...

 

To juz majac srednia karte (wyzej) dalbym 800x600 czy 1024x768 z tymi detalami i cieszyl sie obrazem , jego wygladem (detale of koz) ale i frameratem wysokim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

to Ty chyba nigdy monitora LCD nie miałeś :lol:

Chyba :) Jesli spali mi sie moj Nec CRT to kolejnym bedzie uzywany CRT.

 

Jesli mialbym grac w Crysisa po to by miec 11-20 FPS przez monitor LCD to nie gralbym w ogole , albo ustawil to:

http://gamextract.com/?p=2917

Da sie Crysisa tak tweakowac aby wygladal i chodzil :>

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage, a ja nie czaje ludzi dla ktorych te 18 klatek to tragedia, zgadza sie, ze komfort gry jest troche gorszy od np. tych 40 klatek, ale bez przesady. Tego na pewno nie nazwalbym tragedia tylko leciutkim zwolnieniem obrazu ;p

A zreszta dyskusja na ten temat wydaje sie byc bezsensowna bo przeciez kazdy czlowiek jest inny i dla jednego 18 klatek nie jest tragedia, a dla drugiego jest.

I tyle na ten temat. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

TIP , framerate w okolicach 15 w Crysisie jest poziomem niegrywalnosci. Ostatni boss w Warheadzie , tam bedziesz mial podobny framerate. Juz celowanie jest ciezkie. W Crysisie sensowne minimum to 25.`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopa daje zmniejszenie shader'ów na poziom "gracz", różnica nie jest olbrzymia, a nawet można się sprzeczać, który tryb wygląda bardziej realnie... U mnie w full hd, przy wszystkim na "entuzjasta" zmiana właśnie shader'ów na poziom "gracz" dawała przyrost 10-15fps, czyli zamiast średnio 30fps miałem ponad 40 i grało się komfortowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kazdym z zaprezentowanych tu screenów jest wybuch, wiec nie wiem do czego sie przyczepiacie, u mnie na 4870 X2 jak srednio jest 40/50 fps w podstawce Crysisa-a tak przy wybuchach spada makabrycznie

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Kopa daje zmniejszenie shader'ów na poziom "gracz", różnica nie jest olbrzymia, a nawet można się sprzeczać, który tryb wygląda bardziej realnie... U mnie w full hd, przy wszystkim na "entuzjasta" zmiana właśnie shader'ów na poziom "gracz" dawała przyrost 10-15fps, czyli zamiast średnio 30fps miałem ponad 40 i grało się komfortowo.

Shaderow? Co masz na mysli? Wiem , ze zmiana cieni w grze daje boosta , a roznicy w obrazie przynajmniej ja nie widzialem , za to boost jest odczuwalny.

 

na kazdym z zaprezentowanych tu screenów jest wybuch, wiec nie wiem do czego sie przyczepiacie, u mnie na 4870 X2 jak srednio jest 40/50 fps w podstawce Crysisa-a tak przy wybuchach spada makabrycznie

No nie mow , ze to przez komunikacje X2 jest taki spadek :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shaderow? Co masz na mysli? Wiem , ze zmiana cieni w grze daje boosta , a roznicy w obrazie przynajmniej ja nie widzialem , za to boost jest odczuwalny.

Cieniowania. Właśnie sobie zainstalowałem GTX280. Na max nie daje rady na full hd, ale jak się zmniejszy cieniowanie, na 'gracz' to już duży zysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest przyrost FPS ok 5-7. Gra się komfortowo, a na oko nie widzę różnic w grafice. Niestety podczas wybuchów i większej zadymy nadal spada do kilkunastu i gra staje się niegrywalna. Trzeba się rozejrzeć za nowym GPU.

Najpierw się upewnij, czy to nie CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana GPU na znacznie lepszy wiąże się z wymianą CPU . To oczywiste ;) Jedno napędza drugie.

 

Po zmianie ustawień cieniowania postanowiłem jednak się wziąć za grę. . Jestem teraz w misji z oblodzonym lotniskowcem i zaczyna się robić "gorąco". Nie było praktycznie chwili bym się nudził. Praktycznie ciągle coś się dzieje. Bez zbędnego przemierzania kilometrów terenu jak w pierwszych misje w podstawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieniowania. Właśnie sobie zainstalowałem GTX280. Na max nie daje rady na full hd, ale jak się zmniejszy cieniowanie, na 'gracz' to już duży zysk

Walniesz testa na tym gtx ?? Też się zastanawiam nad zmianą karciochy. Jeśli możesz to trzaśnij na ustawieniach entuzjasta dx 9 w 1280x1024 i ta sama mapa co ja i kurczak80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...