Skocz do zawartości
misieek

9800GT i GTX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od kilku miesięcy borykam się z tego typu problemem. Włączam grę, wszystko niby ok. Pierwszy drobny problem to lekkie przycinanie w trakcie gry mimo 50fps wskazywanego przez frapsa. Drugi mały problem to fakt, ze komputer podczas gry chodzi jak rakieta, wentylator wyje w niebo głosy. Wentylatory pracują na tyle głośno, że komputer słychać w drugim pokoju przy zamkniętych dżwiach. O ile powyższe 2 problemy jakoś można ścierpieć pojawia się trzeci problem. Po kilku / kilkunastu, czasami kilkudziesięciu minutach gry gra zawiesza się na amen. Nie reaguje ctrl+alt+del. Dźwięk zapętla się (tak jakby ostatni ułamek sekundy z przed zawieszenia cały czas się powtarza, czyli tak naprawdę z głośniczków wydobywa się zapętlony, jednostajny odgłos o długości ułamka sekundy). Na monitorze widać ciekawy efekt. Na wyświetlanym obrazie pojawia się dużo kropek o jaskrawych kolorach:

 

Dołączona grafika

 

Co można z tym zrobić? Na tym forum wyszperałem, że może to być problem zasilacza. Zainstalowanie najnowszych sterowników karty graficznej ze strony zotaca nie pomaga. Częściowo problem rozwiązuje program evga precision po przestawieniu zegara pamięci z 900 na 800 (mimo, że w specyfikacji producent podaje 1800MHz). Jednak teraz przestało to być możliwie (po update sterowników karty graficznej). Po takim przestawieniu gra prawie nigdy się nie zawiesza, jednak skandalicznie głośna praca komputera i denerwujące zacinanie się na ułamki sekundy obrazu jest uciążliwe.

 

Liczę na waszą pomoc, bo szczerze mówiąc najchętniej, ze złości, wywaliłbym ten komputer przez zamknięte okno :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artefakty jak artefakty. Podaj temperatury jakie masz, pewno będą cokolwiek wysokie. Jaka jest reszta sprzętu? Jeśli mam w ciemno radzić, to weź odkurzacz, sprężone powietrze i czyść z kurzu ile wlezie. potem zajrzyj pod wentylatory na procesorze i na grafice czy przypadkiem pod którymś się nie zrobiła "kołderka" z kurzu (w razie czego oczywiście ją zlikwiduj).

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Temperaturę śledziłem wyświetlając ją z evgi w czasie gry. W stanie spoczynku GPU = 42*C, po włączeniu gry błyskawicznie rozpędza się do 60*C i potem po jednym stopniu aż do 70*C. Po osiągnięciu tych 70*C czasami spadnie na 69... 68, potem znowu wraca na 69-70 itp. Po osiągnięciu pułapu 70 stopni mija kilka minut, może kilkanaście i gra się wysypuje. Jedynym wyjściem jest naciśnięcie przycisku reset na obudowie.

 

Sprzęt to Core 2 Quad Q8200 2,33 + wspomniany zotac + 4GB DDR2 800 Kingstona + Obudowa i zasilacz Chieftec 400W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może sekcja, może memki? W ogóle dokładnie jaka karta (w sensie model) i czy coś było grzebane przy niej? Bo mimo temp. (IMO w normie) tak jakby coś się przegrzewało.

 

Dla ciekawostki powiem że z GF6600 miałem podobny problem. Karta pasywka, niby temp w normie bo w stresie 65 a po osiągnięciu takiej temp. zacinki, czasami BSOD. Wymiana pasty pod radiatorem + 80mm wentylatorek który trzyma kartę poniżej 50 stopni i problem z głowy.

 

Może trza by zajrzeć pod chłodzenie, zmienić pastę ;)

 

Edyta: i na jakich sterach jedziesz że zmieniać nastawów nie możesz? 196.21? Bo one tak miały. Więc albo dawaj stery od kolegi sideband albo bety w których to ponoć poprawiono. Chociaż to leczenie syfa pudrem bo karta powinna trzymać stokowe nastawy.

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Part No z pudełka doprowadził mnie do tej karty Zotac Nvidia Geforce 9800GT Synergy.

 

Nie sądzę, żeby wina leżała po stronie nagromadzonego kurzu. Problem występuje od początku. Komputer był cały nowy, łącznie z obudową. Sterylnie czysty.

 

foh 23 -> wymiana pasty pod radiatorem karty graficznej? Mogę ją zmienić. Radiator też dużo nie kosztuje.

 

Przy karcie graficznej nic nie było grzebane poza softwareową zmianą częstotliwości pamięci na karcie co w pewnym sensie rozwiązywało problem. Teraz po update sterowników nvidii ten trik jakimś cudem przestał działać także niestety trochę klops.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wymiana pasty pod radiatorem (ale skoro od początku taki problem to IMO nie ma sensu). Aczkolwiek jak patrzę to widzę że w karcie memki gołe.

 

Dołączona grafika

 

 

A więc jeżeli masz gwarancję to ślij na gwarę. Jak ci to nie odpowiada możesz zmienić chłodzenie. Spróbować dokleić radiatorki na VRAM. Ewentualnie jak z przewiewem w budzie? Jest coś na wywiewie. Może da się jakiś wentylatorek na bocznej ściance postawić by nawiewał na grafikę?

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

odebrałem dziś z serwisu tą właśnie kartę graficzną...

przyczyną serwisowania były artefakty podczas pracy w 2D...

nie wiem czy inne gf też tak mają ale w przypadku tej karty jest tak że podczas uruchamiania systemu cooler na karcie pracuje na max obrotach... a gdy system się już załączy wiatrak znacznie zwalnia i dalej pracuje dużo ciszej.

po odebraniu kary z serwisu podpiąłem ją no i wiatrak cały czas pracuje na max... nie zwalnia gdy system się załaduje...

ściągnąłem nowe sterowniki.. też nic nie pomogło.

 

Co może być tego przyczyną ?? czy mam oddać kartę ponownie do serwisu ?

 

aha...

nie wiem czy to może mieć znaczenie ale podczas gdy karta była w serwisie używałem starej karty radeon x550.

wcześniej usunąłem sterowniki gf (żeby sie nie "gryzły") i zainstalowałem od radeona

po odebraniu karty analogicznie zrobiłem ze sterownikami(usunąłem od ati zainstalowałem od nvidi)

czy może być tak ze coś jest nie tak ze sterownikami ??

 

Proszę o pomoc bo nie chce robic zamieszania w serwisie skoro karta możliwe że jest dobra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Korzystając z artykułu http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4699 chciałem włączyć tryb 2D w moim ZOTACu 9800GT http://gpuz.techpowerup.com/10/02/23/2cd.png. Po sflashowaniu karty okazało się ze podczas normalniej pracy w Windowsie taktowania karty są takie same. Wykonałem wszystko pokolei jak jest opisane w poradniku. Podejrzewam ze po prostu tryb 2D nie jest uaktywniony u mnie. Konkretnie chodzi o punkt

Kilka wpisów wcześniej powinna znajdować się wpis o wartości 1802 (oznaczony na zielono). Dokładnie po tej wartości znajduje się fragment, który nas interesuje. W tym przypadku ma on wartość 00FF.

Dokładnie jest to następujący ciąg

0000 1802 00FF

U mnie jest następujący ciąg

FF00 0018 0200 FFFF

który zmienilem na

FF00 0018 0200 03FF

Może jednak robię coś źle? No chyba że w moim W7 jak jest włączone aero nie jest możliwe przejście karty na tryb 2D. Edytowane przez GeorgeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z dokarmieniem karty graficznej Gigabyte nVidia 9800gt 1Gb DDR3 256bit (GV-N98TOC-1GI), karta wpięta jest w płytę główną Intel DG35E i zasilana za pomocą Chieftec CFT-600-14CS. Mimo tego, że karta wymaga zasilacza minimum 450 Watt, a ma dostępny zasilacz 600W, nie działa poprawnie; zgłasza problem pod tytułem "Ta karta nVidia otrzymuje niedostateczną ilość mocy(...)". Płyta główna szału nie robi i głów nie urywa, ale czytałem, że ze spokojem obsłuży karty oparte na chipsecie 9800gt, tylko, że ograniczy wydajność do PCI v1.0.

 

Uprzedzam pytanie - karta jest połączona z zasilaczem osobnym, sześciopinowym kablem do zasilania podzespołów PCIE. Próbowałem używać różnych kabli, próbowałem zasilać przejściówką z kabli przeznaczonych do dysków ATA. Efekt ciągle ten sam. Już przy ekranie powitalnym płyty głównej, czy też w BIOSie widać błędy w grafice, więc nie jest to też raczej kwestia sterowników.

 

Czy przychodzi Wam do głowy coś, o czym mogłem zapomnieć? Być może ustawienia BIOSu zabraniające modułom PCIE pobieranie dodatkowej mocy? Przyda się każda pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam grafika którą wymieniłem w temacie posiada chłodzenie zalmana

zgłosiłem reklamacje tej karty.

powodem były artefakty w 2D

niby naprawiono tą kartę ale gdy ją podłączyłem po pewnym czasie ponownie pojawiły się artefakty a do tego chłodzenie pracowało cały czas na max obrotach.

zgłosiłem reklamacje ponownie i dodałem fakt ze chłodzenie pracuje głośniej niż wcześniej.

po odzyskaniu po raz kolejny karty artefakty już nie wyskakują ale chłodzenie nadal pracuje bardzo głośno co przed zgłoszeniem po raz pierwszy reklamacji nie miało miejsca.

Wyglądało to tak(przed zgłoszeniem reklamacji, gdy były już zainstalowane sterowniki do karty) gdy pojawiało się logo windows i ładowały się wszystkie sterowniki wentylator karty zwalniał i pracował cicho, praktycznie niesłyszalnie, teraz wentylator nie zwalnia i pracuje to bardzo głośno co jest uciążliwe.

Przypuszczam ze serwisanci od siedmiu boleści zaktualizowali bios karty bądź w prowadzili w nim zmiany odnosnie fan'a.

Poszedłem do serwisu po raz kolejny i już na miejscu w sklepie spr tą kartę i powiedziano mi ze karta jest w pełni sprawna a gdy spytałem dlaczego wcześniej chłodzenie mogło pracować ciszej to nie odpowiedziano mi na to pytanie...

Czy mogę żądać wymiany karty na nową lub zwrot pieniędzy w tym przypadku ?

Jak by nie było to karta którą teraz mi oddano nie jest w takiej samej sprawności w jakiej jest nowy odpowiednik...

Jeśli serwis/sklep w którym kupiłem tą kartę nie zgodzi się na wymianę lub zwrot pieniędzy to czy mogę spróbować szans u rzecznika konsumentów ? może jednak coś da się z tym zrobić.

To chłodzenie chodzi jednak dosyć głośno i jest to denerwujące przy dłuższej pracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"196.75 – Ostrzeżenie!

Niektórzy klienci zgłosili problem z nieprawidłową prędkością obrotową wentylatora po zainstalowaniu najnowszych sterowników WHQL w wersji 196.75. Dopóki nie będziemy w stanie potwierdzić występowania wspomnianego problemu i odnaleźć jego przyczyny, rekomendujemy pozostanie przy obecnie wykorzystywanych sterownikach w wersji 196.21 WHQL lub ich ponowne zainstalowanie. Sterowniki w wersji 196.75 zostały tymczasowo usunięte z naszej witryny internetowej."

 

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl
Jakie masz sterowniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam 9800GT Asusa, taką:

 

post-16542-1269942225,24_thumb.jpg

 

 

Czy jest jakiś sposób na uciszenie wentylatora w trybie 2D ?. Bo mimo ze siedzę na przeglądarce ta cholera wyje jak nie wiem... Próbowałem riva tuner zmniejszyć obroty z 35% na 25% (dużo ciszej), ale po kilku minutach znów przestawia się na 35% :/

 

Czy jedyny sposób to kupienie jakiegoś innego chłodziwa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przymierzam się do zmiany karty z 8600 na 9800; max. pobór prądu tej drugiej to 115W, jednak jak wygląda sprawa w sytuacji regularnej pracy z komputerem, net, filmy, OpenOffice, etc? Czy różnica w poborze prądu obu kart będzie duża? 8600 zdaje się ciągnie max. 45W. Producenci piszą głównie o max poborze.

 

Większą część czasu pracuje z komputerem i pogrywam raz w tygodniu, jednak 8600 zaczyna już się męczyć mocno.

Edytowane przez effect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecierz sam napisales jaki jest pobor 8600 i 9800 gtx.

W czasie grania karta bedzie pobierac maximum mocy, ale w czasie, gdy karta bedzie w 2d to majac przydzielony odpowiedni profil karta bedzie/powinna wykorzystywac minimum swoich mozliwosci (parenascie wat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie co to jest "Error ckeck" w teście karty graficznej OCCT?

Za co odpowiada ta funkcja, czy jest używana w liczeniu grafiki w grach, czy można ją wyłączyć?

 

Pytam, ponieważ od roku posiadam GF 9800GTX+ od Palita i karta ewidentnie jest uszkodzona. Wyłącza komputer prawie w każdej grze (gaśnie monitor, brak sygnału z karty graficznej, wszystkie wiatraki w obudowie na max obrotach). Potrafi działać dobrze na Borderland, Mass Effect 2, Crysis, a innym razem resetować na Wiedżminie, Far Cry 2, czy starociach jak pierwszy Tomb Raider. Absolutnie żadnej konkretnej zależności typu wymagająca grafika itp. 7 gier na 10 powoduje reset. Natomiast ciekawostką jest, że przechodzi wszystkie testy w programach diagnostycznych i benchmarkach, poza OCCT z włączonym sprawdzaniem błędów. Wtedy zachowuje się tak jak w grach. Przy wyłączonej funkcji error ckeck test przechodzi leciutko, karta jest jedynie mocno nagrzana (prawie 80 stopni), ale to jedyny test który potrafi ją tak rozgrzać.

 

Mam podejrzenie że może to byc związane właśnie z ta konkretną funkcja karty. Niestety żona mi zagubiła paragon z gwarancją więc musze się męczyć z tym palitoskim śmieciem.

Edytowane przez hmf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje taniego i cichego chłodzenia do 9800GT Asus. Bo już nie wytrzymuje tego hałasu...

 

Karta po lekkim oc...

 

Cooling.pl : Arctic Cooling Accelero L2 Pro [AC079] - 47.90PLN

 

Wybaczcie za laickie pytanie.

Czy w 9800GTX oba zasilania 6pin trzeba zasilić czy drugie jest tylko na wypadek niestabilnej pracy ?

 

Maja byc dwie wtyczki przypiete.

Przy jednej wtyczce dostaniesz komunikat o zbyt slabym zasilaniu karty albo bedzie pisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są przyzwoite wyniki podkręcania 9800GTX+ ?

Czasu nie mam aby testować i tak na lekko ustawiłem 800/1900/2400 aby nie mieć problemów.

Z pewnością są to ustawienia przeciętne ale jednak nie wiem jak bardzo.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę dostać gejforsa 9800GX2. Mam na niego za słabą zasiłkę, więc nasunął mi się taki pomysł:

Oddzielić karty (są 2 pcb) i jedną z nich włożyć do kompa.

Będzie tak działać? I czy będzie je potem można na lajcie z powrotem złożyć tak, żeby działały razem?

Edytowane przez Hejger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...