Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

ehhh.... To jest odniesienie wydajnosci nowych kart NV do X2 Ati. 1.0 oznacza bazowa wydajnosc 3870X2 i po wykresach stwierdzamy, ze karty GT260/280 sa szybsze czasami nawet o ponad 2.5 raza. Oczywiscie tabelka dla PRowcow, bo nic z niej nie wynika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh.... To jest odniesienie wydajnosci nowych kart NV do X2 Ati. 1.0 oznacza bazowa wydajnosc 3870X2 i po wykresach stwierdzamy, ze karty GT260/280 sa szybsze czasami nawet o ponad 2.5 raza. Oczywiscie tabelka dla PRowcow, bo nic z niej nie wynika.

Nic nie podali na temat ilości FPS, nie podali systemu, sterowników, konfiguracji zestawu. Mimo to wyniki dają do myślenia. Mimo to w tym temacie wolał bym się skupić na 40% przewadze 4870 nad 9800GTX i 30% przewadze 4870x2 nad 9800GTX_2, wszak te karty są tańsze i podobno wydajniejsze. Czy o będzie prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie podali na temat ilości FPS, nie podali systemu, sterowników, konfiguracji zestawu. Mimo to wyniki dają do myślenia. Mimo to w tym temacie wolał bym się skupić na 40% przewadze 4870 nad 9800GTX i 30% przewadze 4870x2 nad 9800GTX_2, wszak te karty są tańsze i podobno wydajniejsze. Czy o będzie prawda?

a powiesz mi czym sie roznia te wyniki % 4870 od tych gt200? tak wiec w sumie nie wiem nad czym chcesz sie skupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiesz mi czym sie roznia te wyniki % 4870 od tych gt200? tak wiec w sumie nie wiem nad czym chcesz sie skupic

pewnie chce sie skupic na wynikach 4870 X2 ( czyli karty ktora poki co nie istnieje ) :lol: Edytowane przez quo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co wynika z tych wyników że GTX 280 nie jest warty 650$.

Na miejscu NVIDI modliłbym się żeby 4870X2 za 499$ był słabiutki.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.w.

 

i skończcie z biciem piany panowie, poczekajmy na premierę, będą testy na w miarę porządnym portalu z polski(pure, e-g), to będziemy oceniać wydajność.

 

póki co to mamy bełkot z PR zielonych i czerwonych plus niezdrowe podniecanie się na forum. Bardzo nieprzyjemna i niestrawna kombinacja.

 

PS. naprawdę nie ma się czym podniecać - ot albo będą albo jednak jeszcze nie karty, które udźwigną kryzysa, bo poza nim to chyba wypuszczają je dla samej satysfakcji...co mi z tego że w cod4 zamiast 67 fps(wall, bez synchro i wall z 20 wiecej) zobacze te 120?Albo w Wiedźminie minimalne klatki to będzie nie 45 a 55?

PS2. tak, ati zawsze będzie miało u mnie, i nie tylko u mnie, wielkiego PLUSA, za głupi TV out oraz jakość filmów DVD/DivX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może dla odmiany trochę wieści z rynku:

ITBiznes

ITBiznes napisał:

Koniec z papierowymi premierami – AMD rozpoczęło już dostawy nowej generacji GPU do partnerów, w dniu premiery na rynku będzie więc duży wybór Radeonów 4850.

 

Według deklaracji producentów, najbardziej reprezentowaną grupą będzie Radeon 4850 z 512 MB RAM na pokładzie. Nie są znane ostateczne wersje układów; model z 512 MB GDDR3 ma kosztować w granicach 179-219 dolarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ati znalazło broń na NVidię, nie najszybsza karta, lecz tania w produkcji. Przy kosztach produkcji G92 i G80 Nv nie zjedzie tak mocno z ceny, żeby im zagrozić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ati znalazło broń na NVidię, nie najszybsza karta, lecz tania w produkcji. Przy kosztach produkcji G92 i G80 Nv nie zjedzie tak mocno z ceny, żeby im zagrozić.

A jakie to sa wg ciebie koszty za kawalek krzemu ,troche plastiku i troche zelastwa? Tchnologia jest od dawna dopracowana. Maksymalny uzysk z wafla jaki mieli osiagnac juz to zrobili. Jednostkowy koszt karty G92 i nowych radkow bedzie podobny. To sa wartosci wrecz smieszne przy cenie koncowej. Taka prawda. To wszystko jest z Tajwanu, bym sie nie zdziwil jak z jednej fabryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ati znalazło broń na NVidię, nie najszybsza karta, lecz tania w produkcji. Przy kosztach produkcji G92 i G80 Nv nie zjedzie tak mocno z ceny, żeby im zagrozić.

G92 mozna dostac juz za 140$

a za niedlugo wejdzie wersja g92b w 55 nm ktora bedzie jeszcze tansza w produkcji

tak wiec nie powiedzial bym aby ATI znalazlo bron na NV

po prostu stara sie konkurowac i jak narazie ciagle przegrywa ( w sensie podzialu rynku )

 

nowe uklady wygladaja bardzo obiecujaco na papierze

mam nadzieje ze przelozy sie to na doskonala wydajnosc

jesli tak, to NV do czasu wydania ukladow w 55 nm moze miec klopoty ( po raz pierwszy od dlugiego czasu )

 

w kazdym razie mi sie nasuwa takie porownanie

rok temu za 2x cene radka 3850 mozna bylo kupic grafe 2x od niego slabsza ( 8600 gts )

ten ~4 krotny spadek ceny za jednostke wydajnosci mowi sam za siebie

ATI juz przymusila NV do zmiany polityki cenowej seria HD3000

teraz maja szanse naprawde mocno ich przycisnac

 

kto wie, moze moja nastepna karta to bedzie radek :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie to sa wg ciebie koszty za kawalek krzemu ,troche plastiku i troche zelastwa? Tchnologia jest od dawna dopracowana. Maksymalny uzysk z wafla jaki mieli osiagnac juz to zrobili. Jednostkowy koszt karty G92 i nowych radkow bedzie podobny. To sa wartosci wrecz smieszne przy cenie koncowej. Taka prawda. To wszystko jest z Tajwanu, bym sie nie zdziwil jak z jednej fabryki.

Spotkalem sie z szacunkami ,ze g92 kosztuje nvidie ok. 80 $ , wiec do 8800gt oni wychodza na zero czy wrecz dokladaja zeby robic rynek.

Zreszta niski uzysk g92 byl oficjalnym wytlumaczeniem dla akcjonariuszy nvidii czemu filma osiagnela mniejsze zyski od prognozowanych.

 

Jak ktos uwaza , ze kawalek krzemu do produkcji ukladu jest tani to chyba nie ma pojecia jak to jest produkowane i jak wielki sztab cholernie dobrze platnych specjalistow na to pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkalem sie z szacunkami ,ze g92 kosztuje nvidie ok. 80 $ , wiec do 8800gt oni wychodza na zero czy wrecz dokladaja zeby robic rynek.

Zreszta niski uzysk g92 byl oficjalnym wytlumaczeniem dla akcjonariuszy nvidii czemu filma osiagnela mniejsze zyski od prognozowanych.

 

Jak ktos uwaza , ze kawalek krzemu do produkcji ukladu jest tani to chyba nie ma pojecia jak to jest produkowane i jak wielki sztab cholernie dobrze platnych specjalistow na to pracuje.

To o czym piszesz to totalna bzdura. Karty graficzne to nie konsole ze jakas firma ma do nich dokladac. Najdrozszym elementem ukladu jast technologia, know how czy jak to nazwal. nVidia wydala olbrzymie pieniadze na badania przy g80. Tyle tylko ze te badania juz dawno sie zwrocily. G 92 to tylko face lifting istniejacego bardzo dobrego ukladu. Tutaj naklady na badania byly wrecz iluzoryczne bo po co mieli wywarzac otworzone drzwi. G 92 to najbardzije dochodowy chip nV o czym bylo glosno. To wlasnei na nim zarobili miliard dolarow na badanie nad gt 200. Niedawno byly podane wyniki finansowych nV. Jesli by dokladali do interesu jak piszesz to nap-ewno nie byly by takie.

 

Piszesz o sztabie ludzi i pracujacych na liniach produkcyjnych. Zgadza sie tylko ze to kompletnie nvidii nie interesuje ona zawiera kontrakt na wyprodukawanie X chipow ktore sprzedaje firmom. G 92 to odcinanie kuponow, to czysty zysk i to ogromny a nie jak twierdzisz minimalny. Z punktu widzenia fabryk to tylko plastik, krzem i metal o wartosci iluzorycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajac zycie informacje na temat kosztow produkcji podawane mediom

maja sie niejak z rzeczywistymi kosztami , osobiscie uwazam ze sa one dosc znacznie zawyzane

to samo dotyczy kosztow produkcji gier , matryc LCD dyskow napedow BlueRay i wielu innych .

Przeciez gdyby producenci podali ze koszt wytwozenia ukladu GPU klasy G92 jest rowny polowie tego co nam podaja media to tak jak by sami sobie ograniczali zysk z sprzedazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie to sa wg ciebie koszty za kawalek krzemu ,troche plastiku i troche zelastwa? Tchnologia jest od dawna dopracowana.

No to pykaj te układziki jak to takie proste, zarobisz fortunę a i Polska stanie się potęgą GPU ;)

Technologia jest znana (55nm) od niedawna, ATI ma ją w praktyce od pół roku, nVidia jeszcze jej nie ma.

 

Z punktu widzenia fabryk to tylko plastik, krzem i metal o wartosci iluzorycznej.

Chyba chcesz nas poprzewracać śmiechem ;)

zapomniałeś jeszcze, że nVidia ma czarodziejską różdżkę, która kupkę piasku i kruszynkę złota zamienia w drogie i nowoczesne procesory. Jakie filmy oglądasz? Może za dużo harrego pottera?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu koledzy nie dawno poruszyli temat ze nvidia ma lepsza wydajnosc w wiekszosc gier bo producenci pisza gry pod nvidie. Ja osobiscie tego nie czaje, moim zdaniem wszystko co robia dla nvidi to biora od niej kase i wstawiaja jej logo podczas wlaczania gry. Bo przeciesz jak by pisali gre pod dana karte to jak by mozna bylo grac na innych kartach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiesz mi czym sie roznia te wyniki % 4870 od tych gt200? tak wiec w sumie nie wiem nad czym chcesz sie skupic

tym że mamy się do czego odnieść? <_< a wykresy porównawcze z gt200, to jest narazie gdybanie, że jedni zakładają że drudzy mają taką wydajność.

 

osobiście wstrzymałem się z zakupem jakiegoś gf9600gt do czasu premiery nowych radków, bo pomimo że zawsze miałem grafe by zieloni.

Wie może ktos jak się będzie rozwiązane patent z obniżaniem taktów w 2D przez serię 4xxx, będzie to tak rozwiązane jak w 3xxx czy może coś udoskonalą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o sztabie ludzi i pracujacych na liniach produkcyjnych. Zgadza sie tylko ze to kompletnie nvidii nie interesuje ona zawiera kontrakt na wyprodukawanie X chipow ktore sprzedaje firmom. G 92 to odcinanie kuponow, to czysty zysk i to ogromny a nie jak twierdzisz minimalny. Z punktu widzenia fabryk to tylko plastik, krzem i metal o wartosci iluzorycznej.

Jasne bo ci ludzie pracuja tam charytatywnie i koszta ich pracy napewno nie przekladaja sie na cene koncowa :D

 

A plytki podlozowe sa tak tanie , ze Politechniki Warszawskiej nie stac na to by dac studentom wiecej niz 2-3 sztuki 2" na laboratorium.

 

No ale dobra nie bede dyskutowal z guru technicznymi co clean room pewnie widzieli tylko na zdjeciach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu koledzy nie dawno poruszyli temat ze nvidia ma lepsza wydajnosc w wiekszosc gier bo producenci pisza gry pod nvidie. Ja osobiscie tego nie czaje, moim zdaniem wszystko co robia dla nvidi to biora od niej kase i wstawiaja jej logo podczas wlaczania gry. Bo przeciesz jak by pisali gre pod dana karte to jak by mozna bylo grac na innych kartach?

Gra jest optymalizowana pod daną kartę, a nie pisana pod nią. W sumie to może nawet nie tyle optymalizowana pod GeForce'a co może być rówież pisana w ten sposób by gorzej współpracowała z Radkami. Jak jest napradę się nie dowiemy...

 

Co do cen, to na pewno ceny podawane przez media nie są prawdziwe, jednak nie należy rónież przesadzać w drugą stronę, wszystkie surowce używane do produkcji układów muszą spełniać określone normy, czystość i takie tam (jak ktoś widział na oczy i czytał jakiekolwiek normy to wie że to nie jest prosta sprawa) więc ich taniość należy włożyć między bajki. Druga sprawa to właśnie kwestia pracowników, im też się dużo płaci i to pochłania olbrzymie koszty.

 

Dla porównania (wiem, że karty graficzne to inna sprawa, ale pewien obraz będziecie mieli) koszt produkcji myszki kosztującej u nas ok 50 złociszy to niecałe 7 zł (z robocizną...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producenci gier nie biorą kasy za wstawienie logo Nvidii, tylko biorą "nieodpłatnie" jej specjalistów, którzy pomagają zoptymalizować grę. A jak już się oni postarają żeby wycisnąć wszyskto, co się da ze swojej architeORT: ORT: ktury, to się może okazać, że sprzęt konkurencji nie jest "używany maksymalnie". W końcu obie firmy postawiły na co innego.

 

A chodzić - lepiej lub gorzej - to będzie na obu, bo pośredniczy w tym DX, czy inny OpenGL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDP to ok 160W....

Można jeszcze dodać, że DTP dla 4850 to ~110W

 

4850 już w sklepach ;) - cena szok :blink:

http://www.informatique.nl/cgi-bin/iqshop....=I&A=515146

http://www.electronicagigant.nl/nl/product...ti-hd4850,512mb

 

Techdemo - marna jakość

http://translate.google.com/translate?u=ht...ja&ie=UTF-8

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...