Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

I masz 71GB , gdy 4870 ma 115 na defie. Nadal bedziecie twierdzic , ze to nic nie daje , a ATI sobie dla jaj to dalo aby bylo fajniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I masz 71GB , gdy 4870 ma 115 na defie. Nadal bedziecie twierdzic , ze to nic nie daje , a ATI sobie dla jaj to dalo aby bylo fajniej?

masz podane wyniki widać że daje ale nie w takim stopniu jak byś sobie rzyczył nie będzie do 30-40% czy 60%

No dobra może to lepiej ci zobrazuje jak cyferki nie pomagają

Dołączona grafika

Dołączona grafika

robić resztę jak lost planet,Crysis(każdą plansze jak chcesz),stalker,XRX,COH,Gothic3,Colin McRae: DiRT,Far Cry 1.33 (1.4) HDR ,Battlefield 2142 ,crysis warhead

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I masz 71GB , gdy 4870 ma 115 na defie. Nadal bedziecie twierdzic , ze to nic nie daje , a ATI sobie dla jaj to dalo aby bylo fajniej?

ATi już kiedyś dla jaj sobie zrobiło szynę 512 bit po czym obudzili się i wrócili do 256. I też pisali o magicznej i kosmicznej przepustowości, a jak było to każdy wie. Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATi już kiedyś dla jaj sobie zrobiło szynę 512 bit po czym obudzili się i wrócili do 256. I też pisali o magicznej i kosmicznej przepustowości, a jak było to każdy wie.

tu jest inaczej ale nie tak jak by tego chceieli ale jest zysk średnio wychodzi 10% przy tych samych zegarach z większej palety gier raz więcej raz mniej. Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATi już kiedyś dla jaj sobie zrobiło szynę 512 bit po czym obudzili się i wrócili do 256. I też pisali o magicznej i kosmicznej przepustowości, a jak było to każdy wie.

Ale ddr5 to nie jest to samo co ddr3 , ddr5 ma pewne wady :wink:. Rozwiązanie ddr3 i szersza szyna jest lepsze , ale pcb znacznie bardziej skomplikowane i droższe w produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I masz 71GB , gdy 4870 ma 115 na defie. Nadal bedziecie twierdzic , ze to nic nie daje , a ATI sobie dla jaj to dalo aby bylo fajniej?

No i co w związku z tym ze ma większą przepustowość jak pozostaje jeszcze kwestia wpływu tej przepustowości na ogólną wydajność ... jeszcze

w żadnym teście zegar w zegar nie widziałem żeby większa przepustowość w 4870 zdeklasowała 4850. Niewątpliwie większa przepustowość dodaje wydajności

ale czy warto za te max 10% dopłacać ? to już chyba ściśle indywidualna sprawa. Osobiście jestem zdania że nie warto dopłacać tym bardziej jak ktoś ma te minimum

smykałki do bawienia się w mody. A ta 2x większa przepustowość jak widać w testach zegar w zegar przekłada się na te 10% więcej mocy ;).

Sam miałem 2900XT z "kosmiczną" przepustowością 130GB/s tyle że było to aż nad to dla tamtego układu.

 

Firekage skoro się tak upierasz przy swoim to może zademonstruj nam jakieś testy gdzie zegar w zegar (moim zdaniem tylko takie są miarodajne) widać ta wyraźną

wyższość DDR5 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu jest inaczej ale nie tak jak by tego chceieli ale jest zysk średnio wychodzi 10% przy tych samych zegarach z większej palety gier raz więcej raz mniej.

I właśnie o to cały czas toczy się dyskusja o 10%, a nie 60% to że zegar w zegar 4870 jest szybsze nie ulega wątpliwości tylko nie o 60%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Firekage skoro się tak upierasz przy swoim to może zademonstruj nam jakieś testy gdzie zegar w zegar (moim zdaniem tylko takie są miarodajne) widać ta wyraźną

wyższość DDR5 ??

Nie ma sprawy , polece do sklepu i kupie sobie 4850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Prosze o pomoc.

 

Mam dziwny problem ze swoim HD4870 palit Sonic.Zmieniłem mu chłodzenie na Accelero S1(nota bene nie pasowalo na niego i musiałem pozginać kilkanascie żeberek) na ktorym zamontowałem dwa 92mm fandery ustawione na FULL i po włączeniu gry w przeciągu kilku minut monitor zaczyna sie włączać/wyłączać aż w koncu pokazuje sie biały ekran lub biało zielony i krótko po tym pokazuje sie BSOD i reset.

 

Sprawdziłem sytuacje na Furmark i ATItool i przy tak dobrym chłodzeniu jakie mam teraz następował reset po kilku minutach.Po nastawieniu na sekcje zasilania dodatkowego nawiewu wszystko działa stabilnie.

 

Czy to możliwe ze Fander 92mm(nawet na max rpm) nie wytwarza takiej mocy aby przebić sie przez ożebrowanie Accelero i skutecznie schłodzić sekcje zasilania?Przeciez nie po to kupowałem Accelero żeby mi fandery chodziły na FULL i żeby dostawiac dodatkowe chłodzenie.Dla mnie to jest co najmniej dziwne bo przeciez wielu z Was ma własnie Accelero S1 i zamontowane na nim dwa 92mm.Sekcja zasilania nie jest goła tylko posiada cienki radiator ktory zapewne masakrycznie sie nagrzewa.Niestety nie posiadam tam czujnika temp aby sprawdzić jaka jest temp.Temp GPU w okolicach 45*C w stresie .

 

Czy może takie zachowanie spowodowane jest czymś innym?Jak myslicie?

HD4870 Palit Sonic Dual to najwieksza porazka Palita chyba.Najgorszy wsród 4870.

 

Jak pisałem wyżej o swoim problemie tak dzisiaj próbowałem chyba wszystkiego.Zamontowałem 2x120mm na Accelero S1 dołożyłem boczny nawiew i po minucie w ATItool ekran w grafitti i BSOD i reset.Masakra.Zamontowałem palitowe chłodzenie ktore buczy,huczy i nie daje spac ale wszystko działa stabilnie :blink: Wyglada na to ze sekcja zasilania w tym Palicie to bardzo ale to bardzo słaby punkt i potrzebuje nawiewu nie 120mm wentylatorem na 1200rpm ale 70mm ciach!em na 5000rpm :mur:

 

Ma ktos tego Palita co ja i ma na nim zamontowane Accelero S1?

http://www.gral.pl/preview/Palit_Microsyst...Edition_36.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage
Podziekowal , jakos zupelnie wylecial mi ten art z glowy.

 

Chyba wyszlo na moje. O ile nie upieralem sie , ze 60% bedzie wiecej (a jedynie przytoczylem , ze kolesiowi z PCL tyle wyszlo w jakims tescie z Crysisa) tak tutaj widac czarno na bialym , ze sam ram w jednej z gier dal az 32% roznice. Widac , ze mialem racje , zreszta na koncu Focus pisal o bandwiczu w kontekscie coraz wyzszych rozdzialek. Serio Panowie , ten ram nic nie daje... W LP jesli sie nie myle byly roznice po 20%... No i jak? Czulem w "moczu" , ze cos jest nie tak , dlatego upieralem sie , ze ten bandwicz ma duzy wplyw na granie czego sam doswiadczylem wlasnie w Crysisie , zas oc nie ma juz az takiego znaczenia - pierwsze 2 screeny z komentarzem.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wyszlo na moje. O ile nie upieralem sie , ze 60% bedzie wiecej (a jedynie przytoczylem , ze kolesiowi z PCL tyle wyszlo w jakims tescie z Crysisa) tak tutaj widac czarno na bialym , ze sam ram w jednej z gier dal az 32% roznice. Widac , ze mialem racje , zreszta na koncu Focus pisal o bandwiczu w kontekscie coraz wyzszych rozdzialek. Serio Panowie , ten ram nic nie daje... W LP jesli sie nie myle byly roznice po 20%... No i jak? Czulem w "moczu" , ze cos jest nie tak , dlatego upieralem sie , ze ten bandwicz ma duzy wplyw na granie czego sam doswiadczylem wlasnie w Crysisie , zas oc nie ma juz az takiego znaczenia - pierwsze 2 screeny z komentarzem.

Kolego ja swoje pamiątki do 2420MHz bez vmoda kręce więc po OC moja karcioszka ma podobną wydajność co 4870. Różnice są, ale zależnie od gry i dla mnie opłacalność kupna 4850 za 529zł w czerwcu ubiegłego roku była dużo większa niż kupno sporo droższego 4870. Oczywistym jest fakt, że 4870 jest wydajniejszy, ale istnieje też kwestia ceny i podatności 4850 na OC.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teścik Toxic'ów od Saphira http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4400-58

Wydają się fajną ofertą szczególnie ze względu na chłodzenie.

ehh to teraz jeszcze bardzej sie napalilem, bo od 2 tygodni czekam na konkursowego sapphirka a go ani widu ani słychu:( Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziekowal , jakos zupelnie wylecial mi ten art z glowy.

 

Chyba wyszlo na moje. O ile nie upieralem sie , ze 60% bedzie wiecej (a jedynie przytoczylem , ze kolesiowi z PCL tyle wyszlo w jakims tescie z Crysisa) tak tutaj widac czarno na bialym , ze sam ram w jednej z gier dal az 32% roznice. Widac , ze mialem racje , zreszta na koncu Focus pisal o bandwiczu w kontekscie coraz wyzszych rozdzialek. Serio Panowie , ten ram nic nie daje... W LP jesli sie nie myle byly roznice po 20%... No i jak? Czulem w "moczu" , ze cos jest nie tak , dlatego upieralem sie , ze ten bandwicz ma duzy wplyw na granie czego sam doswiadczylem wlasnie w Crysisie , zas oc nie ma juz az takiego znaczenia - pierwsze 2 screeny z komentarzem.

Kiedy ty skończysz tą walkę z wiatrakami??

Tu jest taka mentalność i np. płyta główna za 200zł to to samo co płyta za 600zł, więc do czego dążysz?

 

Kolego ja swoje pamiątki do 2420MHz bez vmoda kręce więc po OC moja karcioszka ma podobną wydajność co 4870. Różnice są, ale zależnie od gry i dla mnie opłacalność kupna 4850 za 529zł w czerwcu ubiegłego roku była dużo większa niż kupno sporo droższego 4870. Oczywistym jest fakt, że 4870 jest wydajniejszy, ale istnieje też kwestia ceny i podatności 4850 na OC.

A 4870 był za niecałe 700zł więc różnica WARTA dopłaty.

Co z tego, że ołówek kosztuje 1,5zł i mod jest prosty jak ja preferuje plug&play??

Kręcić to ja mogę, ale najwyżej programowo.

BTW. policzyłeś cenę chłodzenia?? :lol:

ehhh

 

EDIT>>mam 4850, ale jakoś nie czuje potrzeby zaciekle bronić tego czego jestem akurat w posiadaniu

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pitolicie - o przepustowosci ze 4850 w sumie goni 4870 z duuuzo zybszymy ddr5

potestujcie sobie z AAx4 lub w rozdziałkach 1920x1200 albo 2560x1600 zobaczymy jakie wtedy będą róznice.... w 2560x1600 dzieki przepustowosci ATI gromi GTX-y od NV....wiem wiem ale jaki odsetek ludzi ma taka rozdziłke... ja akurat jej uzywam i mi to potrzebne..

inna sprawa jest kupowanie 4870 do monitora 19" i rozdzialek 1440x900 czy nizszych - wtedy nawet podrasowany 9800gtx czy 4850 da rade w kazdej grze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W LP jesli sie nie myle byly roznice po 20%...

to może trochę faktów a nie domysłów

Dołączona grafika

Takty widać i tu różnica wychodzi 33% ale jak 4850 jest taktowany 825/1160 osiąga 32.6 i różnica spada do 5%

32.6-34.4=5%

proponuje także przejżeć ten test

http://www.computerbase.de/artikel/hardwar...t3d10benchmarks

szczególnie porówanie 625/993 DDR3 i 625/1800 DDR5

oraz ten mimo że procedury mają skopane to robiąc to samo różnice i tak wychodzą

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=503&...ctr_str_numer=4

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tak, całe 20zł wydane na zapinke do bloku, który dostałem gratis do obudowy.

Pewnie wiekszosc z nas ma cos gratis. Kupujac swojego pierwszego ATI , to jest 4850 musialem za niego dac prawie 580 zl , gdy Komputron mial 4870 ref za 700 , a za 720 mial Zerotherma.

 

to może trochę faktów a nie domysłów

Czyli wedlug Ciebie tamten art Focusa i ekipy to domysly , ok. ComputerBase mam w 4 literach. Pewnie tez wiekszosci uda sie tak podkrecic jak tobie , pewnie wiekszos ma tez bloki wodne na kartach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wiekszosc z nas ma cos gratis. Kupujac swojego pierwszego ATI , to jest 4850 musialem za niego dac prawie 580 zl , gdy Komputron mial 4870 ref za 700 , a za 720 mial Zerotherma.

 

 

Czyli wedlug Ciebie tamten art Focusa i ekipy to domysly , ok. ComputerBase mam w 4 literach. Pewnie tez wiekszosci uda sie tak podkrecic jak tobie , pewnie wiekszos ma tez bloki wodne na kartach...

Ad.1

Ceny są ruchome i tego nie da się zmienić.Ty kupowałeś po tyle ja inaczej a tera jest weśmy MSI za 597 tu nie zmieniasz chołodzenia do moda i najtańszy 4870 który jest za 759zł w dniu dzisiejszym.Różnica spora jak ktoś planuje mod i ma poukładane w głowie.

Ad.2

Wcale tak nie twierdze ale była na temat tego konsultacja i z 30 paru gier do głównego wykresu wzięto tytuł The Chronicles of Riddick gdzie akurat gra jest bardzo zależna od przepustowości pamięci jak Fear to są dwa tytuły,powiedmy sobie szczerze nie gramy w te gry teraz w Riddick nie grałem więcej niż 30min ,przelicz resztę jaka średnioa ci wyjdzie z Crysis wychodzi 9%.Zaówasz że porównanie jakie omawiamy to 4850 po modzie gdzie 4870 nie ruszamy,są pierwsze wykresy pamięci ustawione na 1200 gdzie nie jest stabile jak podkręcasz GPU a test przeprowadzony 1120 a 4850 to 1103,my rozmawiamy o 825/1160 i 830/1120 gdzie jest bardzo trudno osiągnąć nie ruszając V a rzczej bym powiedział 800/1100 jak nie jest ustawione na 100% wiatraka,rozumiem porównanie mod karta nie mod ale oto właśnie chodzi.Do 825 nie jest potrzebny blok,tak ostatno ustawiłem jechałem 930 lub 860.

Nie możesz niegować osób np. jak ja GPU bloki posiadałem wcześniej i nic mnie więcej nie kosztowało poza mazaniem ołowkiem tracąc ogołnie max 10% w ogólnym,z racjonalnego myślenia dopłata nie była warta świeczki wolałem zakupić dwie gdzie różnica zmniejsza się jeszcze bardziej.Są dwa aspekty takiegop wyboru nie wiesz co i jak i zadbać do bierzesz 4870 zero problemów lub wiesz co i jak i wiesz że nie zepsujesz i wybierasz taniej troche mniej wydajnie ale bardziej opłacalne bo w tej i wtej pograsz tak samo.

 

PS. 4870 też można walnąc moda ale trzba lutować co wiąże się z utratą gwarancji i jest owiele trudniejszy ale to takie metorycznie dumanie.

Za błedy z góry przepraszam ale jeszcze firefoxa nie zinstalowałem,składnia tak samo ale myśle że zrozumiale napisałem.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż - mój radek 4870 w sobotę odszedł do krainy wiecznych shaderów. Wygląda na to, że któraś z kości pamięci zaniemogła i tyle. Mam nadzieję, że na gwarancji uda się sprawę załatwić. Jedno co mnie negatywnie zaskoczyło to fakt iż obecnie ten sam model jest droższy o 100 zł w porównaniu do okresu gdy swoją kupiłem. Niestety dolar i euro zrobiły swoje...

 

Zastanawiam się czy, w przypadku pomyślnych wiatrów, nie zmieniać referenta na Toxic 512Mb z dopłatą, czy może iść na całość i nabyć wersję 1024Mb Toxic. Jak będzie źle to jakąś tanią grafikę kupię i do lata się na niej pomęczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wgrać sobie zmodowany bios do 4850. RObiłem to winflashem. Komputer zawiesił się, nie można było rusyzć myszą, więc go zresetowałem. Teraz karta w ogóle nie wstaje. Czy można wgrać stary bios "w ciemno"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wgrać sobie zmodowany bios do 4850. RObiłem to winflashem. Komputer zawiesił się, nie można było rusyzć myszą, więc go zresetowałem. Teraz karta w ogóle nie wstaje. Czy można wgrać stary bios "w ciemno"?

Druga karta na zwykłe PCI i jazda ;). Pozatym jak ja zmieniałem bios u siebie to też miałem zwis, który po jakimś czasie znikł i bios się wgrał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...