Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Na moim Gainwardzie GS strasznie skwierczą cewki (no może nie jest to doprowadzające do szału ale słychać wyraźnie). Tez tak macie? tzn. nawet na innych 4850

 

Kurde a moja 3870 nawet nie pisnęła podczas gry (tylko podczas 3dmarka odrobinkę syczała)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim Gainwardzie GS strasznie skwierczą cewki (no może nie jest to doprowadzające do szału ale słychać wyraźnie).

Tylko utwierdzam sie w przekonaniu, aby omijac z daleka firmy typu Palit i pochodne.

 

Tez tak macie? tzn. nawet na innych 4850

NIE

 

 

Sapphire Radeon HD 4870 TOXIC:

http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=327865

WYPAS Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam szybkie pytanie: co moga oznaczac dwie diody swiecace na czerwono na "plecach" karty??

komputer kumpla sie nie wlacza i przekladam po kolei czesci do niego zeby go sprawdzic i jak wlozylem moja grafike (gigabyte hd4850 - referent) to zaswiacily sie te dwie diody :/ zasilanie odpada - napewno dobrze podlaczone i testowane podlaczone pod moj zasilacz pod ktorym dziala bez problemow w moim kompie

przestudiuje drugi raz instrukcje bo moze cos przeoczylem ale moze wczesniej ktos mial podobny problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie cewki tylko glaciator ;// buczy niemilosiernie.. tak jak wentyle na x700 :D ale mcw-60r juz czeka wiec bedzie szybki swap .. a tak to stery asusa sie gryzly z grami teraz chodza na tych prosto od ati .. i atitool tez nie dziala .. ;/ laduje sie dlugo, nie pokazuje MHz i zawiesza sys przy zamykaniu ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam Gainwarda Golden Sample,na pierwszy rzut oko oraz ucha wszystko jest w porządku. Nie testowałem go zbytnio bo i nie mam czym testować, pograłem chwilkę w Wiedzmina wszystko ok, dłuższą chwile pograłem w Medieval II nic nie stwierdziłem żadnych artów,bluescreenów. Jednak co mnie zdziwiło to pudełko na którym nie ma ani wzmianki że to golden sample, przed otwarciem już myśłałem że pomyłka ale wśrodku wszystko ok takty takie jak powinny być, zobaczymy jak pogram call of duty,stalkera albo crysis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dlaczego w GPU-Z w zakładce sensors GPU Core Clock jest 500Mhz gdy karta ma taktowanie 700Mhz :unsure:

Bo karta nie jest obciążona, wlacz jakis test np z atitool i zerknj wtedy na gpu-z gwarantuje ze bedzie 700 MHz.

Pozdrawiam ;]

 

Sorki panowie - senny człowiek i niestety nie odświeżyłem stronki ;p

Ide spac bo miesza sie pod kopulka.

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie mojego nieszczesnego Gainwarda GS... to:

 

Wiatrak w 2d pracuje na 6%, karta ma temperature ok. 46-48 stopni.

 

Problemy pojawiaja sie w 3D, kiedy temperatura karty dojdzie do ok. 60-64 stopni.. monitor sie resetuje, albo pojawiaja sie arty itp.

 

Przy "Video Card Stability Test" bez modyfikacji szybkosc wiatraka karta zdycha po ok. 1 minucie, wtedy to ma ok. 60-65 stopni.

 

Bez modyfikacji wiatraka karta nie przechodzi 3DMarka 2006, zdycha w Stalkerze i nie przechodzi benchmarku w Crysis..

 

 

Przy wiatraku lecacym na 50%.. karta zdycha, ale wytrzymuje troszke dluzej..

 

 

Przy 100% wiatraka 3DMark 2006 doszedl do konca, benchmark Crysis tez, ale Stalker sie wywalil..

 

 

 

Wyglada na to ze karta sie przegrzewa i zdycha przy ok. 60 stopniach..

Przy wiatraku rozpedzonym do 100%.. temperatura karty oscyluje w granicach 55 stopni.. (w Video Card Stability Test)

w grach nie mam jak sprawdzic temperatury, ale pewnie nawet jesli jest wiatrak na 100%, to temp. przekracza granice 60stopni...

 

To sa tylko takie moje przypuszczenia.... :mur:

 

Na dotyk przy max obciazeniu karta jest bardzo goraca ale nie parzy itp. wiec GPU-Z chyba nie powinien sie mylic...

 

 

 

 

Dzis zlozylem zlecenie serwisowe w ESC.. i czekam na dalsze instrukcje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do tego zestawu co masz na dole to nie warto brac tego 4870 poszukaj najtańszego 4850 i dokup dobre chłodzenie i tak ta kart będzie za szybka do tego procka AMD Athlon 64 3000 2560Mhz B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do tego zestawu co masz na dole to nie warto brac tego 4870 poszukaj najtańszego 4850 i dokup dobre chłodzenie i tak ta kart będzie za szybka do tego procka AMD Athlon 64 3000 2560Mhz B-)

nie nie komp oczywiscie bedzie nowy e8400 + p5q-e + 2-4GB ramu A-data :wink: takze ponawiam pytanie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtop ale moze ktos krotko podpowie mi np. linkiem. Troszke szukalem w sprawie ale nie znalazlem satysfakcjonujacej odpowiedzi- kolega, z ktorym konkuruje jak male dzieciaki ;-] w 3dmarku i kreceniu procka...he he (poki co leje Mu tylek!)- chodzi 'dumny i blady' bo nastepne sterowniki Nvidii maja juz powodowac duzy skok wydajnosciowy poprzez oblicznie fizyki w grach- w procesorze karty (moze cos pokrecilem ;-]). Czy szykowana jest jakas odpowiedz abysmy-My Radeusze nie potoneli w oceanie Nvidiowego potopu? A moze to nie takie straszne jak sie wydaje? Moze ktos ma info gdzie mozna znalezc jakies obiektywne info? Dziekuje. Pzdr,J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys poszukał to bys znalazł

 

nvidia od G92 (8800GT i GTS512) ma obsługe fizyki przez GPU

odciąża to CPU, ale daje grafice wiecej do generewonia (w skrócie - pogniecione pudełko trudniej wyrenderować niż proste)

zatem bez obaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie komp oczywiscie bedzie nowy e8400 + p5q-e + 2-4GB ramu A-data :wink: takze ponawiam pytanie :rolleyes:

To wes sobie tego Gainward PCI-E Radeon HD4870 512MB DDR5 256bit gdzieś go widziałem za tyle skąpiec 685 zł jak cos to se zmienisz sam chłodzenie za zaoszczędzona kasę pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys poszukał to bys znalazł

 

nvidia od G92 (8800GT i GTS512) ma obsługe fizyki przez GPU

odciąża to CPU, ale daje grafice wiecej do generewonia (w skrócie - pogniecione pudełko trudniej wyrenderować niż proste)

zatem bez obaw

 

Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nvidia od G92 (8800GT i GTS512) ma obsługe fizyki przez GPU

odciąża to CPU, ale daje grafice wiecej do generewonia (w skrócie - pogniecione pudełko trudniej wyrenderować niż proste)

zatem bez obaw

Jeżeli chodzi dema technologiczne to tak ciśnie gpu , ale physix w grach mało co obciąża gpu tylko ciśnie cpu ile wlezie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wes sobie tego Gainward PCI-E Radeon HD4870 512MB DDR5 256bit gdzieś go widziałem za tyle skąpiec 685 zł jak cos to se zmienisz sam chłodzenie za zaoszczędzona kasę pozdrawiam

czyli bardziej oplaca sie brac normalnego referenta najtanszego + jakis chlodzenie tak? a jesli chodzi o dobre chlodzenie do 4870 to co jest godne polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...