Skocz do zawartości
eQ.

Euro 2008

Rekomendowane odpowiedzi

Żurawski to porażka.. kolejny raz przeskakujemy nad bramkarzem zamiast wsadzić tam nogę. Kolejny raz truchtamy i oszczędzamy zdrowie, a potem będziemy brylować na okładkach gazet i w wywiadach dla damskiej prasy.. żenada.

No dokladnie stary. On kiedys byl dobrym zawodnikiem, ale od wlasciwie kilku lat zadnego z niego dla reprezentacji pozytku nie ma. Ja naprawde sie nadziwic nie moge czemu z uporem maniaka kazdy kolejny trener wstawia go do reprezentacji i to w pierwszym skladzie. Ludzie, on juz swoje najlepsze lata ma dawno za soba :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w bardzo złym nastroju pomimo tego, że Kubica pokazał klasę. Nasi piłkarze z Krzynówkiem, Żurawskim i.. nie pokazali tak naprawdę nic specjalnego. To samo Smolarek. Mogli się bardziej postarać i agresywniej atakować Niemiecką bramkę. Było kilka akcji z udziałem Bialo-Czerwonych, ale były one zwykle kiepsko wykończone. Byli za wolni po prostu.. Strzelali często z pierwszej piłki, bez głębszego zastanowienia.. Co zakończyło mecz takim wynikiem, a nie innym. :-| Zero głębszego zaangażowania. Po prost powinni ruszyć 4 litery i wziąć się do ostrej gry, a nie bezsensownej kopaniny.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zawiedli boruc, zewlakow, bak, dudka, lewandowski, roger

zawiedli boczni obroncy i pomocnicy oraz atak. wg mnie to zurawski, lobodzinski, krzynowek i golanski do wymiany. tylko ze nie ma na kogo. brakuje bronowickiego, blaszcza i jelenia.

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od bramki

Boruc- oczywiście dobry mecz, nie zawinił przy bramkach bo nie miał przy nich szans, wybronił kapitalny strzał Ballacka, pewny punkt drużyny. 8/10 - za piękną interwencję, brak błędów.

Obrona

Golański - średni mecz, zawinił gola, Fritz mijał go czasami jak pionka, czasami dawał rade. 5/10

Żewłakow i Bąk - moim zdaniem zjadł ich trochę stres, dziwnie się ustawiali, widziałem dziury takie, że każdy napastnik powyżej 2m prześliznąłby się niezauważeny Miewali dużo lepsze mecze. 6+/10

Wasilewski - pracował, pracował i jakoś nie wychodziło, Podolskim robił co chciał na naszej prawej stronie, mógł grać ostrzej, ale chyba skitrał się przed czerwoną kartką. 6/10

Pomoc-i tutaj moim zdaniem lipton

Lewandowski i Dudka- niby grali niby nie, jako, że z tyłu jeszcze wybijali te piłki, tak do przodu nic, nie było playmakera, nie było gry środkiem, prostopadłych piłek które własnie powinny być, na 2 mało zwrotnych, duużych niemieckich stoperów, wiem, byli defensywnymi pomocnikami, no ale ktoś musi tą gre ciągnąc do przodu. Lewandowski jak i Dudka 6+/10

Krzynówek- to nie był jego dzień, na lewej stronie bez pomysłu ale i bez piłki, Fritz nie dawał się nabierać na markowane dośrodkowania, na prawej stronie, dwa ładne strzały. 5/10

Łobodziński- w 1 połowie całkiem ładne akcje, jednak to dużo za mało, za wolno, za mało dynamiki, Kuba Błaszczykowski tam powinien grać no ale... w takiej sytuacji, Leo pownien powiedzieć, żegnaj męska dumo i powołać Irka Jelenia, który szybkimi rajdami mógłby dawać rade. 7-/10

Żurawki- niewidoczny, bez tej iskry, blady, bezbarwny 4/10

Smolarek- bez szans z rosłymi stoperami, w przypadku prostopadłej piłki bardzo ładnie wyszedł, ale przy kolejnej już wrzutce (bez sensownej) najnormalniej w siecie nie miał szans, dlatego jak pisałem, trzeba było grać prostopadle na szybkiego Ebiego, środkiem, brakowało nam takiego Ballacka. 5/10

--------

Rezerwowi

Roger- bardzo dobry występ, jeden który się nie spalił ze "strachu"(?), zagrał swoje, chciał grać kombinacyjnie, starał się, to było widać, brawa dla niego. 7+/10

Piszczek- tutaj jest mi ciężko ocenić, niby nie wiele się zmieniło, ale też widać było, zę chciał, że się starał, może jakby miał więcej czasu. 6/10

Saganowski- za krótko grał, żeby coś pisać o nim, ale nic wielkiego do gry nie wniósł. 4/10

 

Takie moje odczucia.

 

Co do meczów z Austrią i Chorwacją.

Chorwacja- ucieszył mnie mecz z Austrią, bo widać, że nie są tak silni jak to było zapowiadane, nie obawiam się ich już tak bardzo.

Austria- zasmucił mnie mecz z Chorwacją, bo widać, ze nie są tak słabi jak to było zapowiadane, jednak jak nasi się sprężą, są w stanie wygrać, zarówno z Austrią jak i Chorwacją.

Edytowane przez Dudek89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW Kto nie oddawał moczu podczas hymnu ;) ?

Chrzanić oddawanie moczu - jak Niemcy śpiewali swoją wojenną nutę to ja triumfowałem z Kubicą :)

Najleszy komentarz podczas meczu: "Dłuugie podanie do Krzynówka...który niestety czekał na piłkę w innej części boiska" ... po prostu padłem :lol:

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję jednak unikać określeń typu "szwaby" czy "szkopy" bo są one powszechnie uznawane za obraźliwe i pogardliwe w stosunku do narodu niemieckiego. Wiem, że przez wychowanie z uprzedzeniem do naszego zachodniego sąsiada łatwo przychodzi nam bagatelizowanie takich określeń ~ tzn. zupełnie nie zdajemy sobie sprawy z ich wagi ale nie zwalnia nas to z myślenia :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszych meczach mam nadzieje, ze Polsat juz nigdy nie wykupi zadnej wielkiej imprezy.

 

Poziom komentarza byl tak zenujaco niski , ze chcialem w pewnym momencie wylaczyc fonie w TV.

Ludzie moga narzekac na Szpakowskiego z TVP , ale niestety oprocz niego wiekszosc pozostalych pilkarskich komentatorow prezentuje poziom zera absolutnego.

 

 

Ech kurcze liczylem , ze obejrze powtorke w HD na Eurosporcie , ale po wczorajszym meczu jakoś mi przeszła na to ochota :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się zwycięstwa z Niemcami, liczyłem po cichu na remis. Nasi zagrali, jak zagrali. Żurawski, Smolarek, Krzynówek zagrali poniżej oczekiwań, zabrakło też dynamicznego Błaszczykowskiego. Niemcy są lepsi piłkarsko i to udowodnili. Ale my też pomimo to nie mamy się czego wstydzić. Pozostaje liczyć na cud i dać z siebie wszystko w meczu z Chorwacją i Austrią. Sądzę, że wyjście z grupy będzie graniczyło z cudem. Chorwaci są od nas lepsi, a Austriacy grają przed własną publicznością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno, pozostaje wierzyć, że Leo jakoś poukłada zespół, wyjdziemy z grupy i spotkamy z Niemcami w finale :>

No can do ;]. Jeżeli sie spotakamy z niemcami to w półfinale. Tylko trza bedzie wygrać z kolesiami z 1miejsca z grupy A czyli (Portugalią albo Turcja albo Czechami albo Szwarcarią).

 

http://www.euro2008.wp.pl/kat,1728,wid,100...ml?ticaid=1609a

Podzielam to zdanie. Mam nadzieje ze sie czegoś nauczyli po tej przegranej. Jak byśmy wygrali z Chorwacja i Austrią na pewno byśmy w siebie uwierzyli (tylko to sie liczy - przewaga psychiczna to w każdej dziedzinę 50% sukcesu). To było by coś pięknego pokonać Niemcy w półfinale - jest jeszcze szansa na rewanż tylko teraz trza wygrać 3 mecze z rzędu (no i liczyć ze Niemcy nie przegrają z drużyną z 2 miejsca grupy A :wink2:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 mecze a już wpadły 2 bramki ze spalonego - ale pamiętajcie, że nowe technologie niszczą piłkę!111111

Dobrze, że dziś chociaż zaczynają się mecze na poziomie <_<

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 mecze a już wpadły 2 bramki ze spalonego - ale pamiętajcie, że nowe technologie niszczą piłkę!111111

Ta. Zdeka mnie to denerwuje ze nie chcą wprowadzić powtórek (przynajmniej na ME i MŚ) albo innej technologi która by "patrzyła" czy nie ma spalonego. Było coś o tym (ze komp ma "patrzeć" na boisko i oceniać czy wszystko idzie z zasadami). Imo nie było spalonego przy golu Smolarka (na pewno był mniejszy niż 1 gol niemiec...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni nigdy niczego sie nie ucza. Zadna przegrana nic im nie dala.

Powiedzmy sobie szczerze wiekszosc z naszych "reprezentantow" to drewniaki ktore graja tylko dlatego ze maja powiazania rodzinne, kolezenskie itd...

Jest wielu zawodnikow w naszej lidze ktorzy daliby duzo wiecej z siebie by tylko reprezentowac nasze Barwy Narodowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasi zagrali tak jak zwykle na większych imprezach... niestety :?

Również uważam, że wyjście z grupy byłoby cudem... Szczególnie po obejrzeniu wczorajszego meczu Chorwacji nie widzę jakoś większych szans na ich pokonanie. Chorwaci naprawdę mają kilku piłkarzy światowej klasy i wczoraj tylko dość dobra obrona Austriaków nie pozwoliła zwiększyć wyniku. A jak będzie kiedy staną naprzeciw Bąka, Żewłakowa, Golańskiego? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni nigdy niczego sie nie ucza. Zadna przegrana nic im nie dala.

Powiedzmy sobie szczerze wiekszosc z naszych "reprezentantow" to drewniaki ktore graja tylko dlatego ze maja powiazania rodzinne, kolezenskie itd...

Ototo +1

Już o tym pisałem .. przecież to są kubki Engela z kosmetycznymi zmianami i do tego nie ustawione :blink:

Zamiast murzyna jest Roger, który na dodatek nie gra całego meczu.

No i Smolarek grający to co reszta, a kiedyś grał coś tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie wygrac meczu z bardzo dobra druzyna bez typowego rozgrywajacego, mecze z portugalia dlatego tylko dobrze zagralismy bo skrzydla szarpaly i gralismy bardzo dokladnie. Lewandowski to srodkowy obronca a nie osoba prowadzaca gre, zreszta dudka w wisle tez czesto na srodku obrony wystepuje( tyle ze lewandowski jeszcze potrafi cos do przodu tak dudka to jedynie wybic ), to oni maja rozgrywac ? dyktowac tempo gry ?

 

Zurawski to nawet szkoda gadac, co oni w nim widza ? koles totalna klapa, zero szybkosci, zero dryblingu, zero gry glowa, zero kreatywnosci bo swietnie gra plecami do bramki przeciwnika ? nie tym sie charakteryzuja napastnicy czy gracze majacy wykanczac akcje

 

Krzynowek slabo ale widac bylo ze sie staral, wszak lata leca lepszy juz nie bedzie, szkoda ze nie bylo kuby :/ on pociagnol by na szybkosci gre po boku, lobodzinski niezle nawet ale bez wiekszych przeblyskow.

Smolarek ... ciezko ocenic, nie bylo go widac ale grajac samemu przeciwko stoperom i Fringsowi ciezko cos naszarpac, niby mogl sie po pilke wracac ale wtedy kto by absorbowal obroncow ? Niemcy podeszli by wyzej a przy szybkosci naszych graczy to nawet by sie cieszyli.

 

Na pocieszenie zostaje fakt ze Niemcy to naprawde bardzo dobry zespol i wg mnie ogonie jako zespol nie wygladalo to najgorzej, nie murowalismy caly mecz bramki liczac na farciarski remis a zagralismy odwaznie, skonczylo sie jak sie skonczylo mowi sie trodno kto nie ryzykuje nie wygrywa

 

teraz trzymac kciuki przed nastepnym meczem zeby sie chlopaki nie zalamaly i oby LEO ustawil ten burdel w solidna calosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję jednak unikać określeń typu "szwaby" czy "szkopy" bo są one powszechnie uznawane za obraźliwe i pogardliwe w stosunku do narodu niemieckiego. Wiem, że przez wychowanie z uprzedzeniem do naszego zachodniego sąsiada łatwo przychodzi nam bagatelizowanie takich określeń ~ tzn. zupełnie nie zdajemy sobie sprawy z ich wagi ale nie zwalnia nas to z myślenia :idea:

Szwabia to kraina geograficzna w Niemczech (m.in. Badenia Wirtembergia) , tamtejsci Niemcy samo o sobie mowia Schwab, wiec nie przesadzaj. Poza tym ja mecz ogladalem na ZDF (cos jak TVP2) i tak jak oni tam wysmiewali Polakow, to az zal sie robilo - w dodatku tematem przewodnim caly czas byle "polskie" gazety Fakt i SE i ich karykatury - i jakos nikt nie podal informacji ze obydwie naleza do niemieckich koncernow wydawniczych... Poza tym poprawnosc polityczna to ostatnia rzecz jaka chcialbym widiec na forum, moze jeszcze "murzyn" to tez obrazilwe, i powinnismy uzwac slowa "afroafrykanin" lub "afroamerykanin" ? Daj spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwabia to kraina geograficzna w Niemczech (m.in. Badenia Wirtembergia) , tamtejsci Niemcy samo o sobie mowia Schwab, wiec nie przesadzaj. Poza tym ja mecz ogladalem na ZDF (cos jak TVP2) i tak jak oni tam wysmiewali Polakow, to az zal sie robilo - w dodatku tematem przewodnim caly czas byle "polskie" gazety Fakt i SE i ich karykatury - i jakos nikt nie podal informacji ze obydwie naleza do niemieckich koncernow wydawniczych... Poza tym poprawnosc polityczna to ostatnia rzecz jaka chcialbym widiec na forum, moze jeszcze "murzyn" to tez obrazilwe, i powinnismy uzwac slowa "afroafrykanin" lub "afroamerykanin" ? Daj spokoj.

 

Szwab

 

inaczej mówiąc to tak jak gdybyś w stosunku do Polaków używał tutaj określenia "polaczki" itp.

żeby była jasność ~ jeśli będziesz tak pisał w kontekście tej geograficznej krainy to nie mam nic przeciwko ale w innym wypadku uważam że podpada to pod pierwszy pkt regulaminu.

postaw się w sytuacji obcokrajowca który korzysta z naszego forum i doskonale rozumie zamieszczane tutaj treści.

argument komentatorów zagranicznych stacji obrażających Polaków w żaden sposób nie uprawnia do popełniania tego samego błędu.

nie widzę żadnego sensownego powodu dla którego miałbyś używać takich określeń, pzdr

 

[edit]

Murzyn podobnie jak Rumun to z językowego pktu widzenia określenia neutralne natomiast obarczone pewnym stereotypem i stąd używanie ich również wymaga czasem przemyślenia.

Gdybyśmy jednak szukali odniesienia dla "szwaba" w stosunku do osoby czarnoskórej to byłby nim zapewne "czarnuch" i dlatego proponuję nie zamieszczać tego typu określeń.

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wczoraj w po meczu na polsacie pokazywali jakieś tam symulację komputerowe (w 3D) i wykazali, że I bramka była ze spalonego dla niemców oraz że Smolarek również był na spalonym, więc nie ma co rozdzierać sobie szat z powodu nie uznanej bramki

2. Akurat Żurawskiego nie lubiłem... tyle, że kończą nam się napastnicy

3. Oglądaliście konferencje prasową? Co jak co, ale Beenhakker ma to coś, że nie da się człowieka nie lubić. Na mnie wywarł niesamowite wrażenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję rozpocząć krucjatę na onecie!11111

Nie masz większych problemów?

 

"Kapitan reprezentacji Maciej Żurawski ma naderwany mięsień czterogłowy uda i w fazie grupowej już nie zagra - poinformował na konferencji prasowej lekarz reprezentacji Jerzy Grzywocz. Mariusz Lewandowski też ma uraz - stłuczony i skręcony staw skokowy, ale jest szansa, że w czwartek zagra przeciwko Austrii."

xX

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję rozpocząć krucjatę na onecie!11111

Nie masz większych problemów?

nie chodzi o krucjatę tylko kulturę słowa. Używanie takich określeń nie świadczy o ludziach, o których się pisze, tylko o autorach takich wypowiedzi, ich poziomie intelektualnym. Uważam, że to spory problem i nie widzę nic złego w tym by takie zachowania zauważać.

----------------

 

Oby ten news o Żurawskim nie okazał się zasłoną dymną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...