Skocz do zawartości
pmp

Asus P5q/p5q-e/p5q Pro/p5q Deluxe/p5q Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam płytę P5QL-E i do niej dokupiłem na śledziu 2x port COM. Wszystko ładnie wykryło - 0 konfliktów ale dane nie są przesyłane do tunera SAT ani odwrotnie. Kabel i tuner jest sprawny bo działa ze starszym komputerem. System to Vista x64, Bios ver. 905 - ale przed aktualizacją też nie działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam prośbę, czy ktoś mógłby podać link lub wkleić dokładną fotkę okolicy lewego górnego otworu na mocowanie coolera na procesor. Chodzi mi o to aby były jak najdokładniej pokazane były ścieżki na PCB wokół otworu na montaż coolera.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Dreggo11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta P5q procek 8400, ktory w tej chwili chodzi na 3,2 GHz, napiecie 1,25v. Chlodzenie Mugen i wetylator ustawiony na 7v, pasta AS 5.

W spoczynku mam teperature tak ok 37-40 C natomiast jak odpale orthosa to po 1 min temp. skacze mi o 100% i mam tak 85 C. Ogladalem zapiecie chlodzenia ale nie wyglada zeby ktorys z zaczepow odstawal, wiec czym moze byc spoodowana taka wysokoa temperatura ?

37-40st to masz wieksze niż ja na quadzie. Może czujniki są walnięte albo wyjątkowo nierówny IHS. Sprawdzałeś odczyty Real Temp i Core Temp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37-40st to masz wieksze niż ja na quadzie. Może czujniki są walnięte albo wyjątkowo nierówny IHS. Sprawdzałeś odczyty Real Temp i Core Temp?

Tak mierzylem Real Temp i Core Temp. I to sa wlasnie temp z Realtemp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejżyj procka pod światło z czymś równym czy prześwituje. Jak Ci nie zalezy na gwarancji i jest ewidentnie krzywy to zeszlifuj go.

Troche go zeszlifowalem po brzegach i dla porownania zalozylem boxa i wlasciciwe roznicy nie bylo zadnej, na krzysc Mugena 2-3 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do posiadaczy płyty . Czy ktoś mógł by wykonać testy w hdtune interesuje mnie użycie cpu ( prosił bym o screeny ) . Kilka dni temu po atakach blue screenów byłem zmuszony zakupić nowe mobo - jak się okazało niepotrzebnie ( zagadka wciąż nie rozwiązana ) . Nabyłem Gigabyte GA-EP45-DS3LR ( p45 + ich10r ) , w teście hdtune użycie cpu sięga 10 % , dodam że nie mam raidu . Poza tym nie da się niczego instalować i jednocześnie słuchać muzyki, Czasami podczas przewijania strony www mam cpu obiążone na 100 % . To wygląda jakby DMA było wyłączone ale oczywiście jest . Dodam że wcześniej na abicie ab9 takich problemów nie miałem . Pytam tutaj bo jeżeli to wina gigabytów to wezmę tego asusa chyba że mam walnięty egzemplarz - prawie na pewno . Prosił bym o wyniki w szczególności na ich10r .

 

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do posiadaczy płyty . Czy ktoś mógł by wykonać testy w hdtune interesuje mnie użycie cpu ( prosił bym o screeny ) . Kilka dni temu po atakach blue screenów byłem zmuszony zakupić nowe mobo - jak się okazało niepotrzebnie ( zagadka wciąż nie rozwiązana ) . Nabyłem Gigabyte GA-EP45-DS3LR ( p45 + ich10r ) , w teście hdtune użycie cpu sięga 10 % , dodam że nie mam raidu . Poza tym nie da się niczego instalować i jednocześnie słuchać muzyki, Czasami podczas przewijania strony www mam cpu obiążone na 100 % . To wygląda jakby DMA było wyłączone ale oczywiście jest . Dodam że wcześniej na abicie ab9 takich problemów nie miałem . Pytam tutaj bo jeżeli to wina gigabytów to wezmę tego asusa chyba że mam walnięty egzemplarz - prawie na pewno . Prosił bym o wyniki w szczególności na ich10r .

 

Pozdrawiam .

Żadna płyta żadnego producenta nie będzie sie tak zachowywać. Albo jest walnięta albo coś sterowniki źle działają.

Instalowałeś najnowsze od Intela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie dokonałem małego oc(pierwszy raz ^^) na procku 8400. http://i40.tinypic.com/24xjek8.jpg co o tym myślicie wszystko ok ? Planuje dobić do 3,4ghz mam nadzieje że się uda hehe.

Dokładnie, stare CPUZ może coś błędnie pokazywać a ty masz jakąś archaiczną wersje 1.26.

 

Bądźmy szczeży, 3150 z 3000 to jest żadne osiągnięcie ;) a 3.4 to te procki robią "z palca" bez zmiany napięć.

Zwiększ mnożnik a walke z OC zaczniesz dopiero ok 4.0GHz...

 

Pozatym polecam czytac wątek o prockach E8XXX

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie dokonałem małego oc(pierwszy raz ^^) na procku 8400. http://i40.tinypic.com/24xjek8.jpg co o tym myślicie wszystko ok ? Planuje dobić do 3,4ghz mam nadzieje że się uda hehe.

:lol2: + zajebiste temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A proszę uprzejmie:

post-167891-1238867024_thumb.png

 

Testy wykonane na P5Q Pro z AHC1 i WinXP SP3

 

Pozdrawiam .

Bardzo dziękuje , to uświadcza mnie w przekonaniu że coś jest nie tak bo zaczynałem zakładać że świruje .

 

 

Żadna płyta żadnego producenta nie będzie sie tak zachowywać. Albo jest walnięta albo coś sterowniki źle działają.

Instalowałeś najnowsze od Intela?

Jeżeli chodzi o stery to też się nad tym zastanawiałem . Ściągłem najnowsze ze strony gigabyte . Może coś przeoczyłem . Jakie sterowniki instalujecie ? .

 

 

Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc .

Pozdrawiam .

Edytowane przez Suanis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tescie na egieldzie czytalem ze na P5Q-E powyzej 500FSB sa problemy z przyciskiem RESET i przepustowoscia PCI-E, czy zostalo to poprawione w nowyszych biosach ? Zastanawiam sie nad plytka ale potrzebne mi wysokie FSB 24/7.

 

Asus P5Q-E ceciach!e się dziwnie niską wydajnością w niektórych testowych grach przy FSB 550 MHz, co może wskazywać na problemy z przepustowością złącza PCI-Express x16.

 

Wydawać by się mogło że płyta jest naprawdę dobra. I z pewnością taka jest, dla osób które nie potrzebują FSB wyższego od ~500 MHz na co dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jeżeli chodzi o stery to też się nad tym zastanawiałem . Ściągłem najnowsze ze strony gigabyte . Może coś przeoczyłem . Jakie sterowniki instalujecie ? .

...

Bardzo często strony producentów płyt sa nie aktualne. Zawsze sprawdzaj stery do chipsetu na stronie Intela jak pisałem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tescie na egieldzie czytalem ze na P5Q-E powyzej 500FSB sa problemy z przyciskiem RESET i przepustowoscia PCI-E, czy zostalo to poprawione w nowyszych biosach ? Zastanawiam sie nad plytka ale potrzebne mi wysokie FSB 24/7.

z resetem sa problemy nawet przy fsb = 300 i nie, nie zostalo to poprawione w nowszych biosach. reset 'dziala' tak ze nie resetuje tylko zawiesza plyte. jeszcze asus ma czelnosc pisac w reklamach o 1.5 mln zadowolonych uzytkownikow serii p5q. paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jak tak miałem. na FSB=380Mhz Reset w ogóle nie działał, resetował system, monitor czarny, a wentylator z GPU kręcił się jak szalony. Na FSB=400Mhz Reset na razie działa (tzn. nie testowałem go jakoś specjalnie długo, ale jak był potrzebny to komputer uruchamiał się normalnie, wcześniej nie). Jakkolwiek jest to pewna niedogodność to mimo wszystko z płyty jestem bardzo zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wzialem plytke bo inne mi z jeszcze gorszych powodow nie pasowaly.

Wlasnie wgralem bios z Xtremesystems i sie bawie (wygodny ten flash w biosie, bios z hdd od razu). Pamieci chodza duzo lepiej niz na P31 gdzie o przekroczeniu 1ghz nie bylo mowy. Na NB siedzi juz bloczek mnp ale wedlug wskazan i tak w stresie do 40C dochodzi (400FSB, 1.14v) - Radek ma 30C w idle a to 37 wiec chyba czujnik cos zle dziala albo sie tak mocno grzeje, dodatkowo Vnb wiekszej roznicy w temp nie robi. W czasie wiele nieplanowanych resow po OC juz raz wlaczyl mi sie Bios Recovery ale wszystko sie naprawilo.

 

Napiecia prezentuja sie tak:

BIOS / REAL

Vnb 1.2 - 1.243

Dimm 2.0 - 2.1 - tak jak wszyscy pisza zawyza az o 0.1

VPLL 1.5 - 1.55

VTT 1.1 - 1.12

VCPU - nie wiem gdzie mierzyc

 

Zauwazylem ze na nowym biosie 19xx plyta nie zawyza napiec jak sie da minimalne. Dzieje sie to tylko na starszych biosach (sprawdzalem na 7xx).

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki najlepszy bios do p5q-e? zamierzam zrobic aktualizacje z 13*** ze wzgledu na budowe RAID

 

ostatnio wgrałem najnowszego biosa, jaki sie ukazał cos tam 2001 Raid 0 postawiony 3x HDD

nie było tez problemów ze starszymi biosami

z Raid-em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Proszę o możliwie szybką odpowiedź. Właśnie dotarła do mnie P5Q-E i mam pytanko. Wtyczka do zasilania 12v znajdująca się przy sockecie ma 8 wejść/pinów. Połowa zasłonięta jest taką zaślepką. Mam ściągnąć tą zaslepkę i podłączyć całą kostkę czy tylko to co jest odsłonięte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki bardzo. Jeszcze jedno pytanko, przy wyłączonym kompie przyciski power i reset dalej się świecą, tak ma być ? W Gigaszrocie nie było takich bajerków, więc jestem trochę ciemny :D

Edytowane przez Zieger69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5Q Deluxe gubi Wam czasami ustawienia biosu? Po przejściu na 2001 i większym OC płyta zaczęła się dziwnie zachowywać. Po zapisaniu ustawień z biosu i restarcie nie bootuje (wentylatorki się kręcą). Dopiero odłączenia zasilania pomaga i wstaje na ustawieniach prawidłowych (te które zapisałem) i działa stabilnie. Czasami również po starcie wstaje na domyślnych ustawieniach. Teraz komputer mam włączony kilka dni, żeby rano się nie bawić w ustawianie wszystkiego od nowa:/ Czasami nawet restarty to podowują.

 

Zworka ClearCMOS w dobrej pozycji. Bateryjka też raczej sprawna ale jeszcze jutro się upewnię. Macie jakieś pomysły? Q6600 działa mi teraz na 3.6 (9x400) i chciałbym tak zostawić, gdyby tylko nie było tych problemów:/ Wcześniej na 8x400 było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz co prawda testuję nowego procka, ale wcześniej zaraz od momentu wypuszczenia tego biosu (i aktualizacji oczywiście), na płycie śmigał lekko wykręcony Q9450 (FSB 425) i nie było tego typu problemów.

Edytowane przez ShotgunXC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...