Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

Tańsza propozycja niż u nas w kraju ;) ale jeżeli trzeba grafę wysyłać do uk na gwarancję to chyba nie ma co się spieszyć.

 

Z wyników testów jestem zadowolony. Szkoda, że trzeba jeszcze czekać zanim u nas się pojawią w sklepach. Łatwiej by się czekało jak miałbym sprawne gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z testu na bechu:

Okazało się, że GeForce GTX295 nie poradził sobie ze sprzętowym wspomaganiem procesu przetwarzania strumienia zakodowanego VC-1 ( DXVA - brak hardware acceleration), obciążając podczas odtwarzania CPU na poziomie 33-42%, a momentami - podczas większej akcji - nawet do 55%. Dzięki wbudowanej specjalistycznej jednostce UVD2, z przetwarzaniem takiego materiału doskonale poradził sobie natomiast Radeon. Pod tym względem karty ATI wciąż górują nad konkurencją, tym bardziej że usprawniona jednostka Enhanced UVD2 potrafi już wspomagać wideo wysokiej rozdzielczości na dwóch niezależnych monitorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobór energii nawet mniejszy od 4870 w stresie ! Szok ! Click! . Wydajność jak dla mnie przewidywalna . Pamiętacie jak było po premierze 280 ? też wypadał lekko pod kanapką poprzedniej generacji . Sytuacja się zmieniła po dopracowaniu sterowników nie wspominając o podrasowaniu al'a 285 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie to ciekawi jak to się będzie skalować podczas podkręcania :) np w anandtech i7 920@3.33GHz ciekawe o ile fps będzie więcej przy np 4.0GHz. trzeba czekać na testy prywatne nie portalowe... bo może się okazać że to będzie kompletny overkill....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HiHi i ati zmiotło nvidie a sterowniki jeszcze dobrze nie działają :]

 

A wyniki CF powalają przecież jak nvidia by zrobiła nowa kartę dając 2x wszystkiego więcej niż w GTX285 to był by potwór...

A jakie to duże by było ...

A i tak taka karta była by gorsza od CF'a czy X2 Ati ...

 

Chyba nvidia musi zmienić architekturę bo ta się im kończy ;p

 

Szkoda że unas w testach jest mało porównań 5870 do 4890 rozumie że nówka jest następcą 4870 ale częstotliwością to 5870 i 4890 są sobie równe więc wzrost % będzie jeszcze mniejszy niż przy porównaniu do 4870.

 

Jak poprawią sterowniki to można spodziewać sie minimalnej przewagi nowej karty gdzieś tak 60% ?

To już był by dobry wynik bo przecież przepustowość pamięci znacznie nie wzrósła.

Pewnie ati później puści grafę z szyną np.320 bitów plus jeszcze szybsze pamiątki do tego podkręcą rdzeń i dadzą nast xx%

 

A nvidia da nam następnego kotleta;p

 

Ps. Zastanawia mnie która firma jako pierwsza da grafice osobny układ do liczenia AA i Aizo.

Czy w ogóle takie coś się pojawi. Miło by było odpalić AA i nie zobaczyć spadku fps.

Rdzeń by się nie musiał tym bawić przez co by nie rósł a jak by rósł to nie po to.

Do tego obecne układy dostały by kopa bo zajmowały by się tym co teraz robią jak AA się nie odpali czyli w niektórych przypadkach nie było by spadku z 50 na 40 fps .

Edytowane przez mati2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wy sie podniecacie a to tylko kolejny radek co za rok czy 2 lata bedzie złomem kur... po co oni robią takie karty jak gier nie ma o takich wymaganiach wy sie jaracie ze cross fire i sli a mozna przeciez polączyć pare płyt głównych i mieć 10 kart tylko trzeba sie znać a nie czytać testy jak debil niewiadomo po co .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wy sie podniecacie a to tylko kolejny radek co za rok czy 2 lata bedzie złomem kur... po co oni robią takie karty jak gier nie ma o takich wymaganiach wy sie jaracie ze cross fire i sli a mozna przeciez polączyć pare płyt głównych i mieć 10 kart tylko trzeba sie znać a nie czytać testy jak debil niewiadomo po co .

skończyłeś? cry off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wy sie podniecacie a to tylko kolejny radek co za rok czy 2 lata bedzie złomem kur... po co oni robią takie karty jak gier nie ma o takich wymaganiach wy sie jaracie ze cross fire i sli a mozna przeciez polączyć pare płyt głównych i mieć 10 kart tylko trzeba sie znać a nie czytać testy jak debil niewiadomo po co .

Dobrze ze ty sie znasz i pewnie masz polaczone 10 plyt 10 procesorow 30 kart graficznych i 40gb ramu, o 20 dyskach w raid nie wspomne:) A majac juz tyle tych kart graficznych to nie potrzeba potworow, gf 64mb wystarczy, w koncu podlaczajac je razem uzyskales prawie 2gb pamieci. Po co robia takie karty skoro nie ma gier o takich wymaganiach hehe kupa smiechu chlopcze, ale pozostawie to bez komentarza. Po co w ogole ludziom auta czy inne srodki transportu skoro mamy nogi?

 

Tak myslalem zeby sie skusic na 5850, ale jak mam czekac miesiac na pierwsze testy to chyba jednak kupie w tym tyogdniu 4890...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam bo nie ma sensu kupić tego radka a karty graficzne są do GIER !!!! a gier nie ma i tyle. Już pisalem ze jak ktoś chce i ma szmal to może sobie podłączyć płyty główwne i karty graficzne ile chce tylko poco .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie są testy HD5870, a o HD5850 nic... Jednak techPowerUp przerobił HD5870 na HD5850 obniżając taktowania i blokując dwa bloki SIMD:

 

http://www.techpowerup.com/reviews/ATI/Radeon_HD_5870/1.html

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lysyn i @Michael

 

Z tego co wiem to jak towaru nie ma na magazynie czyli dostępność w ich systemie sprzedaży (www) jest 0, to odrzucają takie zamówienie i trzeba ponownie składać, tak mi przynajmniej tłumaczyli w jednym oddziale i kazali ponownie składać jak będzie na stanie. Ponadto jak nawet się załapiecie to jak w centrali nie będziecie odbierać to poczekacie na paczkę do następnego tygodnia.

 

Jakoś przemęcze jeszcze tydzień/dwa, zanim u nas będzie można kupić to bez problemu, może coś ciekawego jeszcze wyjdzie na jaw ;). Nie pamiętam żeby takie problemy były przy generacji 4xxx, od razu chyba były w sklepach ? (bo jakoś po premierze od razu kupiłem).

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...