Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po serii 4000 nie mogę się doczekać na serie 5000. Jestem bardzo zadowolony z ati, a oglądając tabele to będzie następny wymiatacz. Oczywiście wszystko się okaże podczas premiery która będzie ? Wie ktoś może ? Miała być w wakacje ale okazuje się że będzie przed premierą windowsa 7 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczmy relacje wydajnosci Radeona 3870 i 4870:

mimo duzo wiekszej ilosci shaderow 64 do 160, i tmu 16 do 40 dalej mamy marne 16 ROP, podczas gdy konurencyjny GT200 ma ich 32!

Jesli ich to ilosci AMD nie powiekszy zanczaco(do 32 najlepiej) cudu wydajnosciowego nie bedzie <_< .

Co z nawet 4 cyfrowej ilosci SPU skoro ROP'y je zadlawia :sad: .

Ati ma rbe , nie ropy :wink: . Ati brakuje tmu , z rbe nie jest żle , dlatego tak kuleje wydajność AF. Zamiast tych 40tmu jakby załadowali 64 to by była inna bajka - ale rbe/rop i tmu są bardzo tranzystorożerne :wink: . Dlatego ati tylko w grach gdzie shadery są mocno obciążone działa bardzo dobrze i znaczenie rop/tmu się zmniejsza , ponieważ obciążenie tych jednostek jest wyraźnie niższe. Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam powiem, że jedyne co mnie kręci w nowych radkach to proces 40 nm, bo na chwilę obecną podkręcony fabrycznie RADEON HD 4890 ma zupełnie wystarczającą wydajność - ale jego zapotrzebowanie na papu i ilość generowanego ciepła odrzucają.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam powiem, że jedyne co mnie kręci w nowych radkach to proces 40 nm, bo na chwilę obecną podkręcony fabrycznie RADEON HD 4890 ma zupełnie wystarczającą wydajność - ale jego zapotrzebowanie na papu i ilość generowanego ciepła odrzucają.

4850 - 110wat , 4890 - 120wat także bez przesady. Po prostu 4890 referent ma lipne chłodzenie i stąd takie tempy i hałas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sideband

rzeczywiscie RBE a nie rop'y- napislem jak zwyczajowo sie mowi na "to" mowi :wink:

 

Co do TMU jdnak mam inne zdanie, otoz znaczace powiekszenie ich ilosci i wydajnosci(kazda jednostka jest teoretycznie 2x wydajniejsza i jest ich ponad 2x wiecej niz w HD 2/3xxx) to ich duza wydajnosc teroetyczna ma sie nijak do rzeczywistych osiagow w grach.

 

To dzieki gruntownej przebudowie ROP karta dostala sporego kopa, tam gdzie jej wydajnosc kulala w stosunku do nV czyli w trybach z AA

 

Mimo ogromnego zwiekszenia ilosci jednostek cieniownia kara nie stala sie znaczaca szybsza od Hd38x0 w nowych grach(bez wygladzania).

Gdyby nie zwiekszenie zegarow i zastosowanie szybszych pamieci(ddr5), karta stala by niewiele wyzej w kwesti wydajnosci niz poprzednia seria.

Jedynym wyjatkeim byly by tryby AA gdzie poprawiono marna wydjnosc RBE HD2/3xxx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do TMU jdnak mam inne zdanie, otoz znaczace powiekszenie ich ilosci i wydajnosci(kazda jednostka jest teoretycznie 2x wydajniejsza i jest ich ponad 2x wiecej niz w HD 2/3xxx) to ich duza wydajnosc teroetyczna ma sie nijak do rzeczywistych osiagow w grach.

Ja cały czas pisze o tmu , bo one zostają obciążone przy włączonym AF, wydajność AA jest ok. W tmu to już nie ma co optymalizować , trzebać zwiększać ich ilość i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas pisze o tmu , bo one zostają obciążone przy włączonym AF, wydajność AA jest ok. W tmu to już nie ma co optymalizować , trzebać zwiększać ich ilość i tyle.

Po co zwiekszac, skoro nVidia ma drugie tyle i nie jest wydajniejsza. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tak duzej ilosci jednostek wykonawczych problemem jest przydzielenie zadan dla kazdej z nich, poprostu pewna ich czesci w danej chwili jest niewykorzystana,

 

Ja cały czas pisze o tmu , bo one zostają obciążone przy włączonym AF, wydajność AA jest ok. W tmu to już nie ma co optymalizować , trzebać zwiększać ich ilość i tyle.

Myslalem ze za AA odpowiadaja RBE?

TMU sluza chyba do teksturownia i filtrowania ale moge byc w bledzie :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie żle się wyraziłem , miałem na myśli , że ilość rbe jest wystarczająca i zostały poprawione , dlatego napisałem wydajność AA jest ok. Ale ilość tmu jest zdecydowanie za mała , za mało o te min 16tmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to prawda to ta szerokosc szyny wraz z DDR5 powinny dac wystarczajaca przepustowosc, nie podnoszac znaczaco ceny produkcji PCB jak mialo by to miejsce w przypadku 512-bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wrażenie, że już pamięci są na tyle szybkie, że ich dalsze przyspieszanie przez na przykład szerszą szynę mija się z celem, a tu nagle taki news. Czy to znaczy że wydajność samego GPU tak wzrośnie, że ramy znów nie nadążą?

No nieźle by było w kontekście premiery DX11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze nawet ddr5 przy 256b szynie nie wustarcza nowemu tworowi AMD.

Nie dziwi mnie to wcale skoro gt300 mam miec szyne 512bit z ddr5.

 

Gtx260 ma szyne 448bit i nie kosztuje kroci :wink:

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pcb od 65nm konstrukcji były drogie - 14warstw , nowe 55nm - 10warstw. Nvidia ponosiła duże straty na początku kiedy wypuścili gt200 65nm. Projektowanie pcb w przypadku ddr5 jest łatwiejsze i można na pewno ograniczyć ilość warstw , bo nie trzeba specjalnie "ciągnąć" ścieżek , jak to jest przy ddr3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto to wie. plotki ploteczki ;) ale trzeba przyznać że bardziej mi się widzi szersza szyna niż 256 :) gdyby 256 wystarczyła do nowych evergreenów które mają być zdrowo mocniejsze od obecnych karcioch to amd bez potrzeby waliło taką szynę do obecnej generacji :) a skoro nie dało mniejszej to znaczy że parametry karty zostały dobrane odpowiednio więc wielce prawdopodobne jest że 384 bity będą w evergreenach :) będzie skok wydajności i to nie mały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ze beda 2 wersje nowych radkow: RV870 i RV830

rv870 zapwoda sie groznie- prawie dokladanie tak jak z tabelki na 1 stronie tematu.

rv830- HD4070 z dodatkowymi 16RBE.

 

Co do szyny- mieli by ja zwezic jeszcze do 192bit??? To chyba niemozliwe.

Nowe radki mialy by szyne wazsza od poprzednich, i budzaca szyderczy usmiech w porownaniu z ta zapowiadana w GT300 :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedsprzedaż kart z RV870 wystartuje 10 września bieżącego roku

hmmm... i jeszcze nie ma zadnych konkretniejszych wyciekow, nieoficialnych testow, zdjec? ja bym celowal przynajmniej w pazdziernik - listopad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...