Skocz do zawartości
XvAK

Ati Radeon Hd58xx

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety zieloni doszli do wniosku, że tak dalej być nie może i od najnowszych sterowników, począwszy od numerku 186 uniemożliwili taki mariaż. Firma tłumaczy taką decyzję 'względami biznesowymi'. W sumie jest to nawet dość szczera wypowiedź na temat powodów utrudnienia życia klientowi.

 

I nie pytaj sie na nastepnej stronie o to samo.

www.google.pl nvidia forceware 185

= możliwe

rzeczywiście trudno znaleźć stery sprzed 186. niesamowite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda płyta główna skażona konkurencyjnym chipem, czy chipsetem z Radeonem nie będzie od tej chwili wspierać PhysX - obliczeń fizyki wykonywanych przy pomocy oprogramowania oraz grafiki firmy NVIDIA. Do tej pory klient mógł zbudować sobie system, w którym za przetwarzanie grafiki odpowiada produkt ATi/AMD, zaś za obliczenia fizyki (znacznie lepiej oprogramowane i wspierane) kartę NVIDII. Niestety zieloni doszli do wniosku, że tak dalej być nie może i od najnowszych sterowników, począwszy od numerku 186 uniemożliwili taki mariaż. Firma tłumaczy taką decyzję 'względami biznesowymi'. W sumie jest to nawet dość szczera wypowiedź na temat powodów utrudnienia życia klientowi.

 

I nie pytaj sie na nastepnej stronie o to samo.

I właśnie dlatego nie lubię nvidii, kombinują aby tu życie uprzykrzyć odgrzewają kotlety ogólnie syf malaria.  

 

No sorry ale skoro taka kombinacja działa to niech sobie działa. No ale to wielka strata dla nvidi jak mi przykro. Powinien być standard przyjęty i tyle. Jakiś soft co będzie śmigał i dogadywał sie z obiema firmami. Nad czymś chyba pracują ale pewnie to portwa. Na razie zostają nam modowane stery made by jakiś sprytny ziom i tyle.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy ludzie nie rozumieja tresci czytanej???? Chlopie walkowane to bylo juz x czasu temu NIE MA JUZ DAWNO MOZLIWOSCI TAKIEJ.

 

Każda płyta główna skażona konkurencyjnym chipem, czy chipsetem z Radeonem nie będzie od tej chwili wspierać PhysX - obliczeń fizyki wykonywanych przy pomocy oprogramowania oraz grafiki firmy NVIDIA. Do tej pory klient mógł zbudować sobie system, w którym za przetwarzanie grafiki odpowiada produkt ATi/AMD, zaś za obliczenia fizyki (znacznie lepiej oprogramowane i wspierane) kartę NVIDII. Niestety zieloni doszli do wniosku, że tak dalej być nie może i od najnowszych sterowników, począwszy od numerku 186 uniemożliwili taki mariaż. Firma tłumaczy taką decyzję 'względami biznesowymi'. W sumie jest to nawet dość szczera wypowiedź na temat powodów utrudnienia życia klientowi.

 

I nie pytaj sie na nastepnej stronie o to samo.

sideband już zajął się utrudnianiem życia nVidii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cos wiecej o tym mieszaniu? Bo bede mial na dniach 5870 i bym co do fizyki dokupil z nvidii. Jak to dziala? 5870 jako glowna karta i stery do niej. A fizyka z nvidii np. 9800 i co dalej - tez stery od nvidii??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zablokowali działanie sterów Nvidii z AMD, ale dla PPU Ageia są osobne drivery, więc Bartass13 dobrze kombinuje. Sam się zastanawiam jak będzie sobie radził z fizyką specjalizowany PPU, bo raczej w tym przypadku nie powinno byc problemów z działaniem w tandemie z radkami.

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to specjalizowana Ageia do fizyki jest mniej wydajna niż taki 8800GTS-512 (nie dam sobie ręki uciąć, ale tak gdzieś czytałem).

 

sideband kombinuje z odblokowaniem możliwości korzystania z GPU nVidii do fizyki a Ati do grafiki.

Szuka nawet chętnych do testów - zgłaszajcie się do niego na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mowilem ze to dobrze ze nV zablokowala to. Zrobili to zwyczajnie dla kasy. A czemu? Bo ludzie kupujac radka do physx kupili by cos pokroju 9xxx albo nawet inne slabiaki i nV przeliczyla ze im sie to nie oplaca. Wola zachecac do nowych produktow z ktorych maja wieksza kase. Co do sterownikow modyfikowanych to wg mnie taka proteza. Nie twierdze ze nie bedzie sie dalo, tego zrobic tylko co po wyjsciu nowych? Za kazdym razem bedzie sie Sideband'a cisnelo zeby to sie spieszyl z nowa modyfikacja. A po wyjsciu Gt 300 moze sie zdazyc ze forceware'y sie przekrztalca w cos innego gdzie bedzie musialo troche czasu minac zeby to rozgryzc.

I zeby mi ktos nie zarzucil ze niedoceniam jego pracy bo sam jade na jego sterach ;)

Edytowane przez Eclipse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to specjalizowana Ageia do fizyki jest mniej wydajna niż taki 8800GTS-512 (nie dam sobie ręki uciąć, ale tak gdzieś czytałem).

Mimo wszystko wydaje mi się , ze ten cały psyhX w obecnej formie to i tak jednak wielka kupa. Na GTX295 fps potrafi spaść aż o 50% przy ustawieniach na high co jest troszkę niedorzeczne. Aż tak wymagające są iskierki czy ruchowe kartonowe pudła? Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba poważnie zastanowię się nad zatrzymaniem 8800GT, który będzie obliczał fizykę. Do tego oczywiście 5850. Coraz więcej gier wykorzystuje PhysX, a to by taniej mnie kosztowało niż dokupienie karty Agei, która wcale nie musi być wydajniejsza od mojego 8800GT. Jak się nie uda to najwyżej sprzedam go. Ale jestem dobrej myśli skoro side się za to bierze.

 

 

Trymek tak karta by siedziała w drugim slocie i obliczała tylko fizykę. Potrzeba do tego odpowienio zmodyfikowane stery, by to działało. Ale to chyba tyczy się tylko połączenia Radek+Geforce. 2 geforcy powinny sobie z tym standardowo poradzić. Ale to może niech Sideband się wypowie. Sam jestem ciekaw czy jest to "fizycznie" ;) możliwe.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiedźcie mi bo będę kupował nowy komp. 5870 czy 5850? Warto dopłacać do 70tki??? Czy nie opłaca się? Plusem 70tki jest chyba to, że będzie szybciej dostępna :)

Wszystko zależy ile masz kasy na całość i co już wybrałeś. Ale od takich pytań jest odpowiedni dział :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trymek tak karta by siedziała w drugim slocie i obliczała tylko fizykę. Potrzeba do tego odpowienio zmodyfikowane stery, by to działało. Ale to chyba tyczy się tylko połączenia Radek+Geforce. 2 geforcy powinny sobie z tym standardowo poradzić. Ale to może niech Sideband się wypowie. Sam jestem ciekaw czy jest to "fizycznie" ;) możliwe.

Jak to wygląda od strony technicznej to ja wiem. Chodziło o to co będzie lepsze tj. 8800GT+PPu czy 8800GT+fizyka z 8600GT, 8800GT itp.

A uczepiłem sie tego PPU, bo to jest znacznie mniej prądożerne ~25W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

I właśnie dlatego nie lubię nvidii, kombinują aby tu życie uprzykrzyć odgrzewają kotlety ogólnie syf malaria.  

 

No sorry ale skoro taka kombinacja działa to niech sobie działa. No ale to wielka strata dla nvidi jak mi przykro. Powinien być standard przyjęty i tyle. Jakiś soft co będzie śmigał i dogadywał sie z obiema firmami. Nad czymś chyba pracują ale pewnie to portwa. Na razie zostają nam modowane stery made by jakiś sprytny ziom i tyle.   

Sory , ale to jest biznes. Tylko oni tak robia? Bo to pewnie konkurenci sa wyjatkami i zachowuja sie poprawnie wzgledem klienta.

 

Przypomnij sobie CO ZROBIONO Gainwardowi jak zaczal wypuszczac 4850 na GDDR5.

 

Zablokowali działanie sterów Nvidii z AMD, ale dla PPU Ageia są osobne drivery, więc Bartass13 dobrze kombinuje. Sam się zastanawiam jak będzie sobie radził z fizyką specjalizowany PPU, bo raczej w tym przypadku nie powinno byc problemów z działaniem w tandemie z radkami.

Ageia ponoc jest znacznie slabsza od 8600GT.

 

Mimo wszystko wydaje mi się , ze ten cały psyhX w obecnej formie to i tak jednak wielka kupa. Na GTX295 fps potrafi spaść aż o 50% przy ustawieniach na high co jest troszkę niedorzeczne. Aż tak wymagające są iskierki czy ruchowe kartonowe pudła?

To popatrz na Mirrorsa i ATI. Bez niego , gdy on jest i tak wylaczony , ta gra chodzi tragicznie. Popatrz na Shifta , mimo , ze lazi na cpu to przy ATI potrafi wolniej chodzic. Prawdopodobnie niekotre gry jakos tam sie opieraja na sterowniku fizyksa i czesc. Kwestia pewnie samego kodu do fizyksa. Zobacz , ze Mirrors na GT200 lazi swietnie , ale !!! Wlasnie , ale - po aplikacji pacza 1.1 zmika strutt. Bez tego masz niby te 50-60 FPS , ale co chwile "zabkowanie".

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eclipse troszkę się zakręciłeś lub nie czytasz ze zrozumieniem ,ja napisałem że zastanawiam się nad ageia physx lub 9800 do physx ,a stery od physa mogą być starsze ,za to ageia to osobny sprzęt. I poczytaj najpierw co kto pisze a potem się gorączkuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info odnośnie HD5870x2 oraz HD5850x2

 

Fotki:

http://www.hardwarecanucks.com/news/video/...images-surface/

 

http://www.hardwarecanucks.com/forum/rumor...html#post260976

Details about the 5870x2:

 

-No idea on clocks still, guy didn't say. I would assume they would be stock 5870 clocks

- The card is 12" long or longer. I could not measure it with anything, but it was significantly longer than the 5870.

- The card uses 1x 6 pin and 1x 8 pin power headers

- It is a 2gb card

- It performs similarly to 2 4870x2's in Quadfire

- The stock cooler is similar in design to the 5870, just looks more "badass".

- No idea on temps, or fan speed/ noise levels since I didn't see it in action

- 2 slot design

- 2 DVI outputs and 1 unknown connector (I am guessing its a "mini display-port" for Eyefinity)

 

Details on the 5850x2:

 

-No idea on clocks, however I assume that 5850 stock clocks will be applied

- Card is the same length as the 5870x2

- Card uses the same power connectors as the 5870x2

- No idea on memory capacity

- No idea on performance

- The stock cooler is much different from the 5870 and 5870x2.

- uses two "dualorb" style coolers to cool each of the the gpu's directly and independant of the other

- fan's draw power from solder points on the PCB of the card

- Fans intake air from inside of case and dump heat back in to the case.

- No heatsinks on the memory to cool it down

- 2 slot design

- 2 DVI outputs and 1 unknown connector that is identical to the one found on the 5870x2

Edytowane przez kap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trymek tak karta by siedziała w drugim slocie i obliczała tylko fizykę. Potrzeba do tego odpowienio zmodyfikowane stery, by to działało. Ale to chyba tyczy się tylko połączenia Radek+Geforce. 2 geforcy powinny sobie z tym standardowo poradzić. Ale to może niech Sideband się wypowie. Sam jestem ciekaw czy jest to "fizycznie" ;) możliwe.

88gt będzie zdecydowanie lepszy od ppu chociażby dlatego , że jest na pci-express. Tak jak pisałem od serii 186 physx wyłącza się , jak w systemie jest także karta ati. Pewnie jest to odblokowania , ale potrzebuje beta testerów , ale jak zwykle wszyscy czekają na gotowca ehh. Ktoś tu pisze , że można stosować starsze stery - tak można , ale raczej wiąże się to z mniejszą wydajnością i kompatybilnością(błędy) w nowych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

Niedługo zamieniam 8800GTSa na Radosława 4890. Oprócz tego mam 8600GT więc na pewno z ciekawości porobię testy fizyki w grach. W czym teraz warto testować?

Edytowane przez m_lesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...