Skocz do zawartości
Sysak

Szukam Gry!

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko ja nie jestem do końca pewny czy to był świat gry. Jeżeli kojarzysz takie płyty i każda inaczej się nazywała odnośnie gier na niej się znajdujących. Czerwona płyta była i to był świat akcji czy coś takiego, inna to świat wyścigów - też miałem. To było coś takiego jak się nie mylę i masa gier w środku. Przegrałem w tą grę trochę jak byłem naprawdę małym szczylem i mało już pamiętam, dzięki za stronę i czekam na więcej propozycji.

 

Po przejrzeniu strony, widzę że to jednak nie to. To była jedna płyta i na niej pełno gier, nie było podziału na pełne wersje i demo, po prostu pełno gier na jednej płycie, kiedy ją odpalałeś, wyskakiwało takie okienko i spis nazw, wtedy klikałeś na nazwę i dawałeś instaluj, po czym ona się instalowała.

 

Trafiłem na pewien trop, choć nie wiem czy prawdziwy. Znalazłem na allegro płytkę, która skądś mi się kojarzy i własnie na niej może być ta gra. Wiecie może, jak mogę sprawdzić jakie tytuły są zawarte na tej płycie? Może również być to któraś z serii, bo ta ma numer 3, są jeszcze najprawdopodobniej inne numery i musiałbym sprawdzić wszystkie, ale za bardzo nie wiem jak się za to zabrać.

 

http://allegro.pl/gry-przygodowe-3-najtaniej-na-allegro-okazja-i1694632941.html - link do aukcji.

Edytowane przez BanneDe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie nie ma wypisanej całej zawartości płyty, jest tylko opis co się na niej znajduje, czyli jakiego typu gry i wypisane 3-4 w przykładzie. Nadal nie mogę tego znaleźć, choć ciągle intensywnie szukam. Jeżeli ktoś przeczyta mój opis i skojarzy sobie to z tytułem, w dalszej części czekam niecierpliwie na odpowiedź.

 

@UP

Już jesteśmy coraz bliżej, tak wyglądało właśnie pudełko z tą grą, tylko teraz nie wiem czy to napewno były gry akcji. Możliwe, że były to gry przygodowe, podchodzące pod fantasy. W grze były potwory, my zaś chodziliśmy dziewczyną i używaliśmy magii. Dokładnie tak wyglądało to, jak jest pokazane na opakowaniu. Jeżeli mógłbyś jeszcze poszukać ze mną zdjęć takich pudełek, ale gier przygodowych i gier fantasy - również albionu.

 

Dodatkowo znalazłem obrazek, ale jest za mały żeby odczytać tytuły.

 

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQRMpCKSrol2BtYb6Vg8B7nz9gd8ArXe6eshWwu5g19rFxnnUxiOA

Edytowane przez BanneDe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem niewiele więcej. Tutaj garść nieposortowanych linków. Napisz do sprzedawcy, który wystawił płytę z "Grami przygodowymi 3" na Allegro z pytaniem o jej zawartość. Możesz też ją po prostu kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie trzeba najpewniej skupić się na opisie gry i poczekać na kogoś, kto skojarzy go z jakimś tytułem. Opis jest w moim pierwszym poście, dodatkowa informacja to taka, że gra pochodzi z wydawnictwa albionu z "gier przygodowych" bądź z "gier fantasy". Jeżeli ktoś zna tytuł, sowicie go wynagrodzę.

 

ZNALAZŁEM! Ten tytuł to "Dink Smallwood"

Edytowane przez BanneDe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega poprosił o polecenie jakiegoś dobrego symulatora tira a nie jestem w temacie. :o

Znam tylko ze słyszenia 18 wheels of steel, jest coś fajniejszego czy tylko ta seria się liczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Best Truck Simulators For PC zobacz tu.

 

@BanneDe: Na pewno ta gra była w zestawie gier Albiona? Jestem stuprocentowo pewny, że była w CD-Action jako pełniak (dostała 3/10 ale była bardzo fajna, bo parę razy ją przeszedłem). Zmylił mnie jednak twój opis - Dink to nie kobieta ;)

 

Teraz to i tak freeware, niedawno pojawiła się nawet wersja HD na kilka platform, w tym na komórki.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje gry na konsole mi nieznaną, bo jej nie pamiętam :P Gra polegała mniej więcej na tym, że byłeś małym stworkiem z kwadratowych płytek. Zwiedzałeś świat, spotykałeś inne płytkowe stworki i mogłeś im odgryźć jedną z płytek aby zyskać jego umiejętności jak np. dzięki królikowatemu czemuś potrafiłeś wyżej skakać. Można było spotkać "BOSSów" którzy byli znacznie silniejsi.Wiem, że ta gra istnieje bo oglądałem lets play.Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !!!

Szukam nazwy pewnej gry (myślę ze to prawdziwe wyzwanie:) )to co pamiętam:

 

1. wydana w latach tak mniej więcej 1995 -2000 ale raczej są to lata 90

2. polegała na tym że gracz miał swoją bazę w której produkował roboty i ulepszenia do nich (broń, pancerz) warto tu dodać że był to jeden budynek (nie że kilkanaście pojedynczych).

Budynek ten miał jakby pole siłowe pokazywane na pasku wokół niego. pole to posiadało kilka poziomów. w miarę jak wróg dobierał się do naszej bazy po zniszczeniu kolejnego poziomu energii powodowało eksplozję i niszczyło wszystkie roboty, które znalazły się w pobliżu analogicznie działo się gdy gracz atakował bazę wroga.

3. nie pamiętam za nic fabuły niestety (pamiętam że gra miałem najprawdopodobniej z cd action ale nie pamiętam czy demo czy pełna)

4. istotne jest jeszcze to że była to strategia w której gracz widział wszystko z takiej perspektywy jak mniej więcej warcraft 3(bez przybliżania)

 

Czy w ogóle kojarzy ? pamiętacie coś takiego - szukam jej już jakiś czas i nic a tak się chce wrócić....

z góry dziękuję za pomoc mam nadzieje ze ja tez w jakimś tam sposób pomogłem w pierwszym zdaniu.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ ATH

 

Gier z serii 18WoS trochę jej , od wg. mnie najlepszego Pedal to The Metal i starszego Across America po nowe Hulin i Long Haul , jest też Extreme Trucker - przewożenie różnych nadgabarytowych czy dziwnych ładunków na dość krótkich trasach .

 

Niech próbuje wszystkie z serii 18Wos - z naciskiem na AA i PTTM .

 

Do tego można jeszcze spróbować King of The Road i Ring'n'roll .

 

Tak poza klasycznym rozwożeniem towaru to jeszcze Hard Truck Apocalypse ale to raczej krzyżówka samochodówki i strzelanki/gry akcji - owszem możemy jeździć ciężarówkami ( jest ich kilka rodzajów - od zwykłych autek dla farmerów poprzez 3 osiowe Urale na ogromnych Belazach kończąc ) , do tego masa broni - km-y, działa , wyrzutnie rakiet , lasery itp.

 

Towar to w zasadzie to co zdobędziemy/kupimy i sprzedamy gdzie indziej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kilka lat temu grałem w taką fajną strzelankę przez internet. Niestety nie pamiętam jej tytułu;/ ale postaram się opisać ją jak najdokładniej. Była to strzelanka multiplayer grało się śmiesznymi(jakby bajkowymi) ludzikami. Opierała się na wchodzeniu do pokoi, gdzie mogła przebywać określona ilość graczy i wteyd gra się zaczynała. Plansze były przeróżne, np. pokój dzienny(jak w domu), po którym biegało się tymi ludzikami i strzelało do innych,(można było biegać po regałach, było mnóstwo przejść, tłuc z gościami w muszli klozetowej) Z każdego zabitego wypadał jak dobrze pamiętam żołędź, który się zbierało, można było ich mieć kilka i wszystkie wypadały z ciebie jak zostałeś zabity, następnie można były z tymi żołędziami udać się do teleportu, gdzie stały takie tablice i za jeden żołądź się rysowało jedno grafiti i dostawało się punkt. Bronie były przeróżne, np. miotacz balonów na wodę, itp. Na każdej z map ukryta była broń specjalna, która przy jednym trafieniu zabijała wszystkich w polu rażenia. Przepraszam bardzo ale lepiej chyba tego nie umiem opisać. Mam nadzieję że ktoś natknął się na tą grę:)

 

Niestety nie pamiętam, ale wydaje mi się że była to gra po angielsku

Edytowane przez venonax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś casualowej strzelanki dla ojca. Zawsze grał w RPG i turowe strategie, ale ostatnio po graniu w Masss Effecta wypytuje się o strzelanki (najchętniej coś w stylu 'Kompanii braci', albo podobnego). Mnie tam nigdy do strzelanek nie ciągnęło, a znając umiejętności manualne mojego ojca przydałoby się coś 'lekkiego'.

 

PS Na PC.

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam pewnego tytułu, jednak nie mam zbyt dużo informacji na jego temat. Otóż gra była w stylu Hard Truck Apocalypse, postapokaliptyczny klimat, poruszanie się po świecie za pomocą pojazdów, grę zaczynało się w nic nie znaczącym pojeździe, a kolejne maszyny większego kalibru zdobywało się w miarę upływu fabuły (prawdopodobnie nie kupowało się ich tylko dostawało). Wiem że jedną z misji był pościg za pociągiem. Niestety nie posiadam żadnych screenów, a gra prawdopodobnie jest z drugiej połowy lat 90. Mam nadzieje że te szczątkowe informacje pozwolą wam na znalezienie tego tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Od pewnego czasu chodzi mi po głowie gra w którą grałem jakieś (uwaga) 10-14 lat temu. Grałem w jej demko, prawdopodobnie z czasopisma I/O. Tematyka "militarna" lekko futurystyczna. Rozgrywka toczyła się na mapie widzianej od góry (podobnie jak w Starcraft). Zdaje mi się, że można było obracać kamerą, a więc grafika 3d. Celem rozgrywki było zniszczenie Bazy przeciwnika. Gracz jak i przeciwnik posiadali Bazy które były chronione przez PŁASZCZ, pole siłowe które trzeba było najpierw zniszczyć i które chyba miało 3 warstwy. Jednostkami bojowymi były roboty (podobne do tych dwunożnych chodzących dużych pojazdów wojennych ze star wars)z różną bronią.

W miarę dobrze pamiętam, że (przynajmniej w demo) były dwa typy jednostek, jeden typ robotów atakował za pomocą lasera, natomiast drugi (i pamiętam, że nazywał się WYCIERACZ lub podobnie) atakował tylko i wyłącznie jednostki wroga które się PORUSZAŁ (nie mógł atakować jednostek jeżeli te stały w miejscu). Pomiędzy misjami można było (nie pamiętam za co) kupować ulepszenia. Dobrze pamiętam upgrejda po którym pole siłowe się odnawiały. Tak wogle te upgrejty to kupowało się po przez "dialogi" z przynajmniej dwoma postaciami. Naturalnie mówie tu o dialogach w postaci MENU a nie faktycznej interakcji bohatera z NPC. Były nimi jakiś robot i bodajże jakiś profesor.

To tyle co pamiętam na ten temat. Google nie wie nic na temat Wycieracza. Fajnie by było, gdyby ktoś się znalazł co grał też w tą grę.

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...