Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Źródła nie są zgodne czy 965 i 955 mają identyczne o/c. Według niektórych oba robią 3.8 GHz mniej wiecej, według innych 965 robi 'magiczne' 4 GHz czyli ma o 200 MHz wiecej [co wynika jakoby z wyższego zegara i identycznego zapasu o/c]. Ja bym wziął dziś jednak 955, bo do 965 nie oplaca sie doplacac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źródła nie są zgodne czy 965 i 955 mają identyczne o/c. Według niektórych oba robią 3.8 GHz mniej wiecej, według innych 965 robi 'magiczne' 4 GHz czyli ma o 200 MHz wiecej [co wynika jakoby z wyższego zegara i identycznego zapasu o/c]. Ja bym wziął dziś jednak 955, bo do 965 nie oplaca sie doplacac.

No tak, tyle że ja rozważam zakup między 945 ( 95 TDP albo 125 TDP ) i 955 BE.... na 965 nawet nie patrze bo to już przekracza mój budżet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem nowy komputer na Gigabyte MA790XT-UD4P, Phenom 2 X4 945 95W, 4x2GB Kingston 1333MHz CL9. Niestety na razie nie mogę zaszaleć bo jadę na BOXowym coolerze. Szukam właśnie jakiejś stabilnej konfiguracji i teraz testuje coś takiego:

Phenom2 X4 945 @ 3.375GHz 1.325V

Jutro przetestuje dokładniej i dam znać czy jest rock stable :)

 

@SinRock:

Ja stwierdziłem że wolę kupić tańszego X4. Wydaje mi że 945 nie ustępuje zbytnio 955 w oc. Na razie niestety nie mogę tego potwierdzieć (cooler), w każdym bądź razie przy 3.75GHz(15x250) 1.475V udało mi się zapuścić na 3-4 minuty prime :D Temperatury są za wysokie żeby testować dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Megabyte jak już go troche pomęczysz to daj znać jakie masz temperatury i ile udało ci się z niego wycisnąć ;) Ja do chłodzenia mam starego Scythea Infinity ( o ile dobrze mi się wydaje to jest on kompatybilny z am2 więc do am3 też powinien pasować? ) więc odrazu wezmę sie za oc :lol: Kompa składać będę dopiero w przyszłym tygodniu także mam chwile na zastanowienie się którego X4 kupić, 945 czy 955 BE... szkoda tylko ze nie ma nigdzie testów 945 z TDP=95 <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do OC tylko procki BE ( odblokowany mnożnik ), a jeśli kręcenie ma być już poważnie 3.8-4.0 to tylko płyty na chipsecie 790FX. Jeśli będziesz kręcił do 3.4-3.6 to obojętnie czy to będzie asrock, gigabyte czy asus i chipset moze byc 780/785/790 z literkami GM lub GX

Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do OC tylko procki BE ( odblokowany mnożnik ), a jeśli kręcenie ma być już poważnie 3.8-4.0 to tylko płyty na chipsecie 790FX. Jeśli będziesz kręcił do 3.4-3.6 to obojętnie czy to będzie asrock, gigabyte czy asus i chipset moze byc 780/785/790 z literkami GM lub GX

A czemu niby tylko?

Co to już HTT kręcić się nie chce? Procki BE nie dają wzrostu wydajności same w sobie więc jeżeli zapłacimy za samo BE więcej niż 20-30zł to zrobimy "interes życia :P".

Takie płyty jak Gigabyte 770T UD3P mają wysokie HTT max więc można na nich wykręcić do max nawet procesory energooszczędne 705e i 905e.

Kręcąc procesory nie BE ważna jest dobra pamięć, aby nie ograniczać się taktowaniem RAMu. Jak mamy BE to ram nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dość ciekawą informację dla osób chcących odblokować swojego Phenoma II (x2 i x3). Dwa miesiące temu złożyłem nowy komputer na Phenomie II X2 550 BE, na płycie Asusa M4A79T Deluxe. Musiałem oczywiście sprawdzić czy trafił mi się ten szczęśliwy procek który odblokuje się do x4 ale niestety nic z tego nie wychodziło, za każdym razem po zmianie ustawień ACC komputer nie chciał się włączyć. Nie pomagały updaty biosu. Aż tu nagle przedwczoraj trochę przypadkiem trafiłem na najnowszą wersję biosu (1501) w którego opisie zmian zaznaczone są zmiany w ACC. I o dziwo teraz bez żadnego problemu mój Phenom II x2 550 przemienił się w Phenoma II x4 B50 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że ty nie potrafisz to nie znaczy, że inni nie potrafią.

Zrobisz 4.0-6.0GHz na procku bez odblokowanego mnoznika i shitowych pamieciach ? jesli tak daj screena, jesli nie dasz - NIE POTRAFISZ :D Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

życzę powodzenia w kręceniu procka przez HTT na shitowych pamięciach typu 4x2GB Kingston 1333MHz CL9 :D

Co jest złego w tych pamięciach? Testowałeś podobny sprzęt i chcesz się podzielić opinią czy po prostu tak Ci się wydaje a przy okazji chętnie ponabijasz sobie posty?

 

W tej chwili testuje pamięci memtestem żeby upewnić się że są stabilne. Chodzą już ponad godzinę na 1333MHz CL7 1.65V

 

A jeśli chodzi o HTT to już od dłuższego czasu mam ustawione 250MHz. Dobieram tylko odpowiedni mnożnik procesora. Można łatwo obliczyć że przy tym htt mogę zapuścić cpu na 3.75GHz. Żeby dobić do 4GHz potrzebuję dobić do 266MHz co nie powinno być wielkim problemem nawet dla tych pamięci. Zawsze mogę podnieść napięcie lub zluzować timingi.

 

Natomiast jeśli chodzi o wybór 945 a 955 to myślę że to zależy od preferencji kupującego.

 

Stabilne 4GHz nie robi każdy 955 a nawet 965. Trudno ocenić jaki procent kręci się tak wysoko zwłaszcza że właściciele padak nie lubią się chwalić ;). 945 do tej pory sprzedawał się słabo, po ubiegłotygodniowej obniżce można liczyć na więcej egzemplarzy więc dopiero po jakimś czasie można będzie wysnuć odpowiednie wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz 4.0-6.0GHz na procku bez odblokowanego mnoznika i shitowych pamieciach ? jesli tak daj screena, jesli nie dasz - NIE POTRAFISZ :D

Zrobisz 4-6GHz na procku BE? Ha... hahahaha :P

Phenoma 2 kręci się do 3,6GHz a jak ktoś lubi bardzo to do 3,8. Dalej się nie opłaca więc to tylko sztuka dla sztuki. Wydajność rośnie coraz wolniej a pobór prądu i koszt chłodzenia coraz szybciej.

Do 3,6GHz wystarczy shitowy ram a jak nie to zawsze można mu obniżyć mnożnik.

 

Poza tym Valid to nie wszystko. Puść prime na 24 godziny to pogadamy czy masz te 4GHz czy tylko screena z Validem :P

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz 4-6GHz na procku BE? Ha... hahahaha :P

tak

 

a ty zrobisz 4-6Ghz na procku bez BE ? jesli tak pokaz screena, jesli nie - NIE POTRAFISZ

 

Co jest złego w tych pamięciach? Testowałeś podobny sprzęt i chcesz się podzielić opinią czy po prostu tak Ci się wydaje a przy okazji chętnie ponabijasz sobie posty?

to jest zlego ze przy duzym OC bedziesz musial zwiekszac CL i/lub wykonywac inne [ciach!]ly jeszcze bardziej zmniejszajace wydajnosc pamieci

Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, jak ktoś chce bić rekordy lub jest leniwy i chce mieć znośne o/c, może kupić BE. Jak ktoś ma czas / ochotę do zabawy w ręczne O/C, zabawę z dzielnikami pamięci itp, może kupić bez BE (o ile jego ambicje to nie wiećej niż okolice 3.8 GHz). Proste ;-)

 

Ja ze swojej strony powiem tak, skoro BE w AMD nie kosztuje majątku, to warto w nie inwestować. Bo przestawienie napięcia i mnożnika to tak banalne O/C, że aż chce się je mieć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ty zrobisz 4-6Ghz na procku bez BE ? jesli tak pokaz screena, jesli nie - NIE POTRAFISZ

A Ty pokażesz ??

Zresztą na taktowanie powyżej 4 GHz to trzeba mieć LC

życzę powodzenia w kręceniu procka przez HTT na shitowych pamięciach typu 4x2GB Kingston 1333MHz CL9 :D

Jesteś wróżką, że stwierdzisz na jakich kościach są pamięci i na jakie OC pozwolą ??

Mam Kingstony DDR2 800 CL5 i bez problemu lecą na 1100 CL5. Wszystko kwestia jakie kości pamięci zastosował producent.

to jest zlego ze przy duzym OC bedziesz musial zwiekszac CL i/lub wykonywac inne [ciach!]ly jeszcze bardziej zmniejszajace wydajnosc pamieci

Jeśli za poluzowaniem timingów pójdzie wzrost taktowania pamięci, to wydajność nie musi być gorsza, a wręcz nawet lepsza. Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest zlego ze przy duzym OC bedziesz musial zwiekszac CL i/lub wykonywac inne [ciach!]ly jeszcze bardziej zmniejszajace wydajnosc pamieci

No i jakie to ma przełożenie na wydajność na co dzień? Ile FPSów więcej będziesz miał w GTA IV? Zero?

Takie różnice zauważysz dopiero w SuperPI. Jeżeli komp służy ci do grania w SuperPI to gratulacje :D

 

Podsumowując, jak ktoś chce bić rekordy lub jest leniwy i chce mieć znośne o/c, może kupić BE. Jak ktoś ma czas / ochotę do zabawy w ręczne O/C, zabawę z dzielnikami pamięci itp, może kupić bez BE (o ile jego ambicje to nie wiećej niż okolice 3.8 GHz). Proste ;-)

 

Ja ze swojej strony powiem tak, skoro BE w AMD nie kosztuje majątku, to warto w nie inwestować. Bo przestawienie napięcia i mnożnika to tak banalne O/C, że aż chce się je mieć :D

A jeżeli 945 kosztuje już 618zł (morele.net) 615zł (Camino) a 955 wciąż 795zł to warto? Wg mnie kompletna bzdura. Nawet jak byś miał 100MHz więcej dzięki temu BE to i tak 150zł za to całkowicie się nie opłaci.

 

Edit:

No dobra w morele 955 jest już za 672. W takim razie nie jest to już tak nieopłacalny zakup. Można dopłacić jak ktoś nie chce kombinować. Choć w niektórych sklepach cena nadal szokująca.

ceneo do 1012zł :zonk: jeżeli ktoś to kupi to gratulejszyn :D

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jakie to ma przełożenie na wydajność na co dzień? Ile FPSów więcej będziesz miał w GTA IV? Zero?

Takie różnice zauważysz dopiero w SuperPI. Jeżeli komp służy ci do grania w SuperPI to gratulacje :D

Jeśli phenom ii 955be ma taka sama wydajność w grach w full hd jak i7 920, to oznacza ze ci ktorzy kupili 920 sa frajerami, bo maja tyle samo klatek co ci którzy kupili phenoma ii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisz sobie w google: phenom ii 955 be oc, albo wejdz na valida.

:lol2: Dobre :damage_wall:

Co mnie obchodzi valid, mnie interesuje stabilna praca na co dzień. Mając mnożnik 15 możesz bez problemu podkręcić PII do 4.5GHz, ale do tego to już trzeba mieć LC, bo na powietrzu nie da rady. Jako, że większość ludzi którzy podkręcają ma chłodzenie powietrzne, także 945 starczy do osiągnięcia 3.8GHz. Jak były zablokowane mnożniki, to ludzie sobie radzili, a teraz jak jest możliwość kupna procka z odblokowanym, to wszyscy przekonują jaka to zaleta przy podkręcaniu. Może przy ekstremalnym tak, ale do domowego użytku nie robi to żadnej różnicy. No chyba, że ktoś jest tak leniwy, iż nie zasięgnie jakiejkolwiek wiedzy i bez kręcenia mnożnikiem nie jest wstanie nic zrobić.

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: Dobre :damage_wall:

Co mnie obchodzi valid, mnie interesuje stabilna praca na co dzień. Mając mnożnik 15 możesz bez problemu podkręcić PII do 4.5GHz, ale do tego to już trzeba mieć LC, bo na powietrzu nie da rady. Jako, że większość ludzi którzy podkręcają ma chłodzenie powietrzne, także 945 starczy do osiągnięcia 3.8GHz. Jak były zablokowane mnożniki, to ludzie sobie radzili, a teraz jak jest możliwość kupna procka z odblokowanym, to wszyscy przekonują jaka to zaleta przy podkręcaniu. Może przy ekstremalnym tak, ale do domowego użytku nie robi to żadnej różnicy. No chyba, że ktoś jest tak leniwy, iż nie zasięgnie jakiejkolwiek wiedzy i bez kręcenia mnożnikiem nie jest wstanie nic zrobić.

jak cie nie interesuje valid to nie wypowiadaj się w tym wątku, pleciesz głupoty ze nie ma różnicy czy jest BE czy nie-BE to zrób z 945 6GHz. Procesory z BE zawsze będą się lepiej kręciły niż zwykle i nie zmienisz tego nawet chodź byś napisał 10000 postów. Po co piszesz bzdurne rzeczy o zasięgnięciu wiedzy, jak jesteś taki obeznany i światły w dziedzinie podkręcania to skręć procka zwykłego do takiego poziomu jak kręcą procki BE jeszcze na pamięciach typu kingston albo goodram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiada ktos z was Phenoma II x2 545? Ciekaw jestem jakie Oc macie na tym procku bo wlasnie zakupilem sobie za bagatela 220zł. Proca bede mial w przyszlym tyg.

TO nie są czasem odpady po 550?

 

AHA. Jak ktos by byl zainteresowany to na allegro wystawiony jest moj slynny F3 windsor X2 4600+ ;)

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: Dobre :damage_wall:

Co mnie obchodzi valid, mnie interesuje stabilna praca na co dzień. Mając mnożnik 15 możesz bez problemu podkręcić PII do 4.5GHz, ale do tego to już trzeba mieć LC, bo na powietrzu nie da rady. Jako, że większość ludzi którzy podkręcają ma chłodzenie powietrzne, także 945 starczy do osiągnięcia 3.8GHz. Jak były zablokowane mnożniki, to ludzie sobie radzili, a teraz jak jest możliwość kupna procka z odblokowanym, to wszyscy przekonują jaka to zaleta przy podkręcaniu. Może przy ekstremalnym tak, ale do domowego użytku nie robi to żadnej różnicy. No chyba, że ktoś jest tak leniwy, iż nie zasięgnie jakiejkolwiek wiedzy i bez kręcenia mnożnikiem nie jest wstanie nic zrobić.

A nie grzeje się bardziej mostek po podkręcaniu z zablokowanym mnożnikiem wzgl. podkręcania z odblokowanym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...