Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Deneb | Heka | Calisto

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Nic ciekawego ten proc. Ostatnio na Fudzilli robili undervolting sporej ilości proców AMD i rezultaty były niezłe. Wątpie żeby ten model różnił się czymkolwiek innym niż niższym napięciem, na większe OC bym nie liczył. No i mnożnik zablokowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie żeby ten model różnił się czymkolwiek innym niż niższym napięciem, na większe OC bym nie liczył. No i mnożnik zablokowany.

Wiesz, gdyby sie dało, to by dali od razu niższe TDP - według mnie doskonalą cały czas proces technologiczny i to jest niejako skutek uboczny - bo głównie to AMD chce jak najszybciej dobić do 3.6 GHz - czują już pewnie na plecach oddech Core i5, które, jak sądzę, da AMD sporego łupniaka.

 

PS: Kiedy AMD chce przejść na 32 nm? Q1 2010?

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, gdyby sie dało, to by dali od razu niższe TDP - według mnie doskonalą cały czas proces technologiczny i to jest niejako skutek uboczny - bo głównie to AMD chce jak najszybciej dobić do 3.6 GHz - czują już pewnie na plecach oddech Core i5, które, jak sądzę, da AMD sporego łupniaka.

 

PS: Kiedy AMD chce przejść na 32 nm? Q1 2010?

Raczej i5 nie zabierze rynku amd. Nie będzie wydajniejsze od i7 a PII x4 niewiele ustępują w grach i7. Co tego nowa podstawka, czyli nowe droższe płyty i nowe droższe wentylatory, oraz brak możliwości instalowania ddr2 a teraz ddr3 drożeją, choć do tego czasu może się odwrócić. Natomiast w zastosowaniach profesjonalnych intel wyprzedza znacznie AMD (są wyjątki) i tu premiera kolejnego procesora tego nie zmieni.

Raczej i5 zagrozi procesorom z podstawki 775 i będzie konkurować z nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, dawno nic na forum nie pisalem ale krecic nie przestalem :P

Sprzetu troche sie uzbieralo, wiec krecenie rozpocząc nalezalo.

 

Platforma:

ASUS M3A79-T DELUXE

AMD Phenom II X3 710 0904

Gigabyte MA770T-UD3P

4x1GB Crucial 1066 D9

2x1GB Transcend 1800 CL8

Jakis tam dysk i zasilacz 620W

 

Na poczatek zabawa na powietrzu, max valid 4147MHz. Wyniku wrzucac nie bede bo nie ma sensu.

 

Następnie zacząłem zabawe w SPI:

 

1M@4030MHz

Dołączona grafika

 

32M@3965MHz

Dołączona grafika

 

 

Niestety na Asusie max napiecie dla proca to 1.55, na moda czasu nie bylo wiec Asus wyladowal w kacie.

Przyszedl czas na Gigabyte. Na sam poczatek napiecie ~ 1.6V i valid okolo 4200@air jednak to i tak było mało.

Po wstepnym rozeznaniu sie z pamięciami zamontowałem FC.

Napiecie spod biosu 1.65V i valid 4770MHz

 

SPi 1M@4576Mhz

Dołączona grafika

 

 

Powyzsze wyniki to wg HWbota

#1st CPU-Z

#1st SPi 1M

#1st Spi 32M

 

W wprime sie nie bawilem z racji tego, ze pierwsze miejsca to wyniki na CPU z odblokowanym rdzeniem, moja sztuka tego nie potrafila :(

 

Wyniki nie sa jakieś super, jednak ja z krecenia jestem zadowolony biorac pod uwage, że na K10 kręciłem pierwszy raz. Celem zabawy było zapoznanie sie z platforma. Niestety na OC mialem nieco ponad 1 dzien, w tym czasie musialem rozpracowac Asusa M3A, Gigabyta, Transcendy (pierwsze w zyciu DDR3...) no i oczywiscie Phenoma II. Wynik 32M robiony na powietrzu, niestety czasu nie starczylo na dopracowanie Phenoma z DDR3 ani na poprawke przy uzyciu DDR2 i FC.

 

Podziekowania dla Milansa za zorganizowanie sprzetu do zabawy :)

 

BTW

Moze jutro, jak mi sie bedzie chcialo, pod FC pojdzie x2 250, dzis odpalilem go na doslownie 5 minut i valid 4088MHz@air

Edytowane przez Sardyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe wyniki, jeszcze jak by full stable 4ghz było to procesk wymiata. Obecna cena 405zł mniam. I 200zł za AII240.

A co sądzicie o OC PII x3 705e? Ma wyższe dopuszczalne temperatury i jakie? Warto dodać do tej wersji 25zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafikaPlatforma AMD Dragon, cały czas przechodzi pewne fazy rozwoju, czy nawet stopniowej ewolucji. Co miesiąc dostarczane są nam nowe sterowniki poprawiające wydajność w grach, a już niedługo będziemy świadkami premiery nowej serii kart graficznych. Tym razem, jednak nie o akceleratorach jest mowa, a o nowym procesorze AMD, który od dnia dzisiejszego będzie mógł poszczycić się mianem flagowego modelu wyznaczającego wydajność po stronie „zielonych”. Czy różnice względem Phenom II X4 955 Black Edition są zauważalne, czy to jedynie kosmetyka? Jak nowość od AMD wypada na tle konkurencji? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem w dniu światowej premiery Phenom II X4 965 Black Edition.

Autor: Marcin "ryba" Rywak

ODNOŚNIK DO PUBLIKACJI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z architekturą AMD Phenom II jesteśmy już zapoznani, dlatego tym razem nie przeprowadzaliśmy dogłębniejszych testów. Procesor przyśpieszył nieznacznie, jednak sprawdzimy, na ile poprawiło to jego wydajność na tle konkurencji. Zapraszamy więc na kolejną stronę, która aż kipi od programów mierzących wydajność jednostki. Procesor przyśpieszył nieznacznie, jednak sprawdzimy, na ile to poprawiło jego wydajność na tle konkurencji.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gruncie rzeczy dobrze dobrana konkurencja bo 9770 musi tu reprezentować podkręconego q9550, jednak cenowo to q9550 jest konkurentem nowego phenoma. W takim razie także i on przydał by się w zestawieniu dla osób, które kręcić nie zamierzają. Tak właśnie pozycjonował bym ten procesor, dla osób wymagających wysokiej wydajności bez OC za rozsądną cenę z gwarancją upgrade do kolejne generacji na tej samej płycie głównej i pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze pisze, 965 ma podwójny kontroler i działa na obu podstawkach z pamięciami ddr2 jak i ddr3.

To może by napisał w tabelce że też na AM3, spójrz na nią 955 jest na AM2+/AM3 na 965 na AM2+ o kompatybilności z AM3 pisze dopiero później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam problem.

Otoz zmienilam platforme z 939 San Diego 2,4 na AM2+, a konkretnie:

Phenom II X2 550

Asrock AOD790 GX

GoodRam Pro 2x2GB

 

grafa stara Galaxy 7900GS

zasilka Huntkey 350 W

 

Komputer dziala zupelnie normalnie bez zadnych scin ale problemy pojawiaja sie w grach. Przy starej konfiguracji gry typu Far Cry 2, Silent Hunter z zainstal. GWX 3.0 chodzily dobrze, nie przycinaly sie, teraz jest dramat.

Bez wzgledu czy podkrece procesor na 3.4 (wiecej na razie nie probuje bo musze zmienic chlodzenie)czy zostawie na 3.1 gry chodza tak samo mulascie.

NIe ukrywam, ze platforma byla wymieniana wlasnie po to, zeby zobaczyc roznice w grach.

 

Czy ktos ma jakas idee co moze byc grane?

pzd

A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak system zainstalowany na nowo,

stery z plyt + najnowszy do grafy.

 

Dual Core opti nie ale sprobuje.

 

 

hmmm niestety ale dual core raczej nie dodal mocy :sad:

 

macie moze jeszcze jakies pomysly bo mi sie cos wydaje, ze sie za moment okaze ze wywalilam kase w bloto zmieniajac platforme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Tak właśnie pozycjonował bym ten procesor, dla osób wymagających wysokiej wydajności bez OC za rozsądną cenę ...

X4 965 nie jest jakiś super drogi ale nie jest na dzisiaj dla oszczędnych podobnie jak Q9650.

Dzięki wejściu X4 965 ceny X4 945 95W i X4 955 BE stają się coraz bardziej

przystępne i konkurencyjne bo X4 945 jest tańszy od Q9400 a X4 955 BE tańszy od Q9550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X4 965 nie jest jakiś super drogi ale nie jest na dzisiaj dla oszczędnych podobnie jak Q9650.

Dzięki wejściu X4 965 ceny X4 945 95W i X4 955 BE stają się coraz bardziej

przystępne i konkurencyjne bo X4 945 jest tańszy od Q9400 a X4 955 BE tańszy od Q9550.

Dla osób potrzebujących dużej wydajności bez OC...

 

Z reszta się zgadzam. Ale dodaj jeszcze 905e. Na dobrej płycie OC tego procesora będzie zbliżone do reszty rodziny. Mnożnik 12,5 jest trochę niski ale jeżeli płyta daje stabilne HTT 300MHz to mamy już 3750MHz na rdzeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytań odnośnie Phenoma II X4. Po pierwsze możecie mi powiedzieć który z poniższych procesorów będzie bardziej opłacalny do oc?:

AMD Phenom II X4 945 TDP 95w ( rozumiem że nie ma różnicy w oc względem wersji z TDP 125)

AMD Phenom II X4 955 BE

 

Pytam bo za pare dni zamierzam nabyć któryś z powyższych modeli razem płytą Gigabyte MA790XT-UD4P :) No chyba ze polecacie inna mobo... w podstawowym modelu UD3P niestety bardzo nie odpowiada mi wtyczka zasilania umiejscowiona pod chłodzeniem procesora dlatego myśle o modelu UD4P...

Pamięci GoodRam 2x2GB 1333MHz CL9 powinny chyba wystarczeć?

Edytowane przez SinRock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...