Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak da sie ale jednak producenci nie gwarantuja ze dane beda bezpieczne z tym ze osobiscie nie spotkalem sie z przypadkiem zeby cos mialo sie stac nie tak.

 

W przypadku OCZ to zależy od modelu ...

 

W modelu Vector "Flashing your SSD should not result in data loss. However, OCZ recommends you back up your data as a precaution before proceeding."

 

ale

 

"Vertex 4, Agility 4, Octane and Petrol are destructive firmware flashes. Proceeding with a firmware update will result in complete loss of data on the SSD"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozesz wyjasnic dlaczego za rok chcialby sprzedawac dysk SSD ktory bedzie pierdyliard* razy wolniejszy od najnowszych konstrukcji i wart bedzie (nie zaleznie od "przejechania") garsc gruszek?

 

*hiperbola - srodek stylistyczny

 

Trawienny spokojnie mysle że dyski niezależnie od szybkości zawsze na allegro cieszą się niezmienną popularnością, nawet te małe wolne adaty czy kingstony (o ile właściciel nie rzuci zaporowej ceny) są warte dobrą setkę, sam swego czasu chciałem kupić i używki tańsze o może 20% od nowego Dołączona grafika

 

sybic "przejechany" niby dlaczego, jesli SMART jest wzorowy prócz ilości zapisu to na pewno pójdzie jak woda bez obaw,legendy o zużyciu zostawmy pierwszym generacją SSD Dołączona grafika

Edytowane przez TSRules

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk używany od połowy stycznia:

 

 

 

Jakoś go nie oszczędzam.

Bo i po co, od tego jest.

 

Dla porównania dysk którego nie oszczędzam w niczym, mnóstwo gier testuje i programów, ciągle cos tam pobieram na niego (torrent itp).

 

Działać działa przestanie kupie inny nowy Dołączona grafika

post-4543-0-51777400-1364927433_thumb.png

Edytowane przez sts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

@sybic:

Niby dlaczego miałby być przejechany?

Wcześniej o wiele intensywniej (pełne szyfrowanie i odszyfrowywanie) używałem M4 i owszem, miał problem, ale nie związany raczej z tym użytkowaniem. Opisywałem go w tym temacie i kto czytał wie, że Crucial wymienił bez zająknięcia.

 

@Trawienny:

Po roku M5P zrobi się nagle sporo wolniejsze?

Bez jaj... przesiadłem się z M4 128 GB i różnicy nie zauważyłem za bardzo... no może jak się z partycji na partycję przewala duże pliki, to faktycznie leci te 400 MB/s zamiast np. 120 MB/s, ale w lapie to rzadkość. Używałem go przez 1,5 roku, a gdy go kupowałem to nie był wcale nowością totalną, były zresztą już wtedy dyski z o wiele szybszym zapisem.

Wniosek: to nie idzie do przodu aż tak, jakby się można było spodziewać. Ok, w zastosowaniach typu serwery, NAS itd. to SSD mieszają coraz więcej, ale u konsumentów... nieodczuwalne. Na M5P zmieniłem ze względu na to, aby mieć 1 dysk zamiast dwóch, no i szyfrowanie już na poziomie dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sybic:

Niby dlaczego miałby być przejechany?

 

Mnie nie musisz tłumaczyć, ale potencjalni kupcy będą na to uczuleni. Dysk o przebiegu 2T może być już dla nich przejechany i możesz go już nie sprzedać w dobrej cenie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

@up:

No dokładnie ;)

 

Ja nie rozumiem dzisiejszego podejścia do sprzętu. Ludzie kupują np. SSD i liczą, "paczą", oszczedzają... ludzie kupują smartfony i wyłaczają wszystko aby napisać, że 3-4 dni im trzyma na baterii. Bezsens i hipokryzja totalna.

Kupiłem SSD bo jest szybki, to trzeci mój dysk tego typu (Kingston SSDNow V+100 -> M4 -> M5P) i pieniędzy nie wydawałem po to, aby go oszczędzać. Tak samo smartfona ładuję codziennie, bo służy mi jako terminal (bynajmniej nie do gier).

 

Oczywiście można sobie kupić Porsche i wrzucić do garażu "żeby się nie zarysował", no ale...

A zresztą, niech każdy robi jak chce. Wątpię abym ten dysk używał krócej niż 1,5 roku, 2 lata... 256 GB to dla mnie astronomiczna pojemność - uwierzcie, nie każdy ma tony filmów, muzyki czy gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jak go będziesz sprzedawał (pewnie za rok) to potencjalny kupiec powie ci : przejechany.

 

I co? Ma 'oszczędzać' dysk przez rok - półtora po to, żeby dostać za niego ile - 50zł więcej? 100zł?Kupować dysk za kilka stów i nie wykorzystywać jego możliwości po to, żeby stracić na jego odsprzedaży 50-100zł mniej? Sorry, ale to jak kupować designerską kanapę za 15000zł i oblec ją w foliowe pokrowce.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nie przesadzajmy, że trwałość jest bez znaczenia. Owszem, super że tam sobie wymieni ktoś po 2 czy 3 latach jak mu padnie, ale ja np. lubię wiedzieć, że jeśli coś kupuję to jest to dostosowane do sposobu w jaki to użytkuję i że to co robię nie jest na granicy wytrzymałości sprzętu, a ja nie wstaję rano i się nie zastanawiam, czy to już dzisiaj mi padnie dysk czy dopiero jutro. Innymi słowy lubię mieć komfort i zakładać, że nie padnie, dopóki nie zestarzeje się "moralnie". Jeśli ktoś kupuje jeden SSD i już patrzy jaki kupi zaraz następny, bo ma takie widzimisię że lubi mieć zawsze nowości pod maską - i zmienia sprzęt średnio co pół roku, to zgoda, nie ma co się zastanawiać nad trwałością. Ale jeśli ktoś inwestuje w sprzęt na parę lat, to już ma znaczenie, czy dysk starzeje się szybko czy wolno i jak jest na to starzenie podatny, oraz co robić żeby starzał się mniej. Z tym, ze akurat zgadzam się, że nie ma co specjalnie oszczędzać dysku z myślą o tym żeby go potem dobrze sprzedać, to akurat nie ma większego sensu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nie przesadzajmy, że trwałość jest bez znaczenia. Owszem, super że tam sobie wymieni ktoś po 2 czy 3 latach jak mu padnie, ale ja np. lubię wiedzieć, że jeśli coś kupuję to jest to dostosowane do sposobu w jaki to użytkuję i że to co robię nie jest na granicy wytrzymałości sprzętu, a ja nie wstaję rano i się nie zastanawiam, czy to już dzisiaj mi padnie dysk czy dopiero jutro. Innymi słowy lubię mieć komfort i zakładać, że nie padnie, dopóki nie zestarzeje się "moralnie"...

I ten komfort jest. Dyski są (!) dostosowane do tego co robimy na co dzień.

Nikt nie powiedział że trwałość jest bez znaczenia.

 

Tylko nie którzy wpadają w histerię bez żadnych podstaw!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADATA firmware 5.07a dla SSD na SandForce 22xx (SX910, SX900, SP900, SP800, S511, S510, S396.)

 

"Version 5.0.7a improves TRIM performance, which affects the drives' write speeds. The firmware is also said to fix other "minor issues," although the company didn't detail them. The firmware is available as both the EEPROM binary image, and as an updater for popular operating systems." źródło Guru3D

 

http://www.adata-group.com/index.php?action=ss_main&page=ss_content_driver&lan=en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam po długiej przewie

Nie zaglądam od dawna na forum .Nie mam ochoty na zakładanie osobnego wątku i zaśmiecania forum Dołączona grafika

Generalnie rozpatruje zakup ssd do mego kompa gry itp tematy mnie nie interesują na tym dysku, przede wszystkim chodzi mi szybkość pracy przy programie P.S

I tu moje pytanie jaki dysk byście polecili do moich podzespołów w rozsądnej cenie, widać w stopce że nie jest 1 młodości lecz nie zamierzam go wymieniać przez najbliższe 2 lata Dołączona grafika

No najważniejsze cena to maksimum 400 pln

 

http://www.ataniej.p.../50940/produkt/

 

Dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez dobry_chlopak666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam po długiej przewie

Nie zaglądam od dawna na forum .Nie mam ochoty na zakładanie osobnego wątku i zaśmiecania forum Dołączona grafika

Generalnie rozpatruje zakup ssd do mego kompa gry itp tematy mnie nie interesują na tym dysku, przede wszystkim chodzi mi szybkość pracy przy programie P.S

I tu moje pytanie jaki dysk byście polecili do moich podzespołów w rozsądnej cenie, widać w stopce że nie jest 1 młodości lecz nie zamierzam go wymieniać przez najbliższe 2 lata Dołączona grafika

No najważniejsze cena to maksimum 400 pln

 

http://www.ataniej.p.../50940/produkt/

 

Dziękuję i pozdrawiam

 

tego goodrama se podaruj ;)

 

bieri Samsunga 840 120GB, a jeszcze lepiej Plextora M5S 128GB omijaj raczej Kingstona V300 bo uważam że jak chcesz dysk na dłużej to warto dołożyć do dwóch pierwszych co napisałem

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może doświadczenia z dziwnym działaniem sv200 kingstona? U mnie co jakiś czas wyrzucał podczas startu naprawę systemu plików, na innym kompie (chipset z75) z zainstalowanym na nim win8 komp przestaje go widzieć co jakiś czas- do tej pory jak go przyniosłem do mnie i wrzuciłem jako bootujący to startował, naprawiał system plików i winda ruszała.Teraz nie jest widziany jako urządzenie bootujące, choć smart wygląda OK i działa normalnie jako drugi dysk. To wersja z już poprawionym firmware E120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może doświadczenia z dziwnym działaniem sv200 kingstona? U mnie co jakiś czas wyrzucał podczas startu naprawę systemu plików, na innym kompie (chipset z75) z zainstalowanym na nim win8 komp przestaje go widzieć co jakiś czas- do tej pory jak go przyniosłem do mnie i wrzuciłem jako bootujący to startował, naprawiał system plików i winda ruszała.Teraz nie jest widziany jako urządzenie bootujące, choć smart wygląda OK i działa normalnie jako drugi dysk. To wersja z już poprawionym firmware E120.

 

Właśnie mam podobne problemy jak Ty - smart nic nie pokazuje ;-( a komputer zalicza zwisy lub przycina się - zmiana dysku na "zwykły" i wszystko działa ;-(

Objawy zaczęły się pojawiać po 7 miesiącach użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się jaki orientacyjnie potrzebny jest czas dla VERTEX4 aby garbage collection zrobił swoje ??

Mam dość intensywnie używany dysk i zdażyło mi się już kilka razy, że praktycznie spowolnił do 0... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się jaki orientacyjnie potrzebny jest czas dla VERTEX4 aby garbage collection zrobił swoje ??

Mam dość intensywnie używany dysk i zdażyło mi się już kilka razy, że praktycznie spowolnił do 0... .

 

O ile ostatnie dwa FW nie zmieniły nastawów to:

 

"The Vertex 4 does support idle time garbage collection, but at very low priority. The drive must be idle for at least an hour for the background GC to kick in...

If you don't leave the drive alone long enough to trigger the idle GC, as soon as 85% of the blocks on the drive are used up the Vertex 4 will automatically trigger its garbage collection algorithms."

 

Ja widać trzeba naprawdę dużo czasu w idle.

Trim za to działa znakomicie ale rozumiem że używasz systemu nie obsługującego go?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...