Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

kingston v+ też jest na pb22-j

tu jest Firmware do dysków Samsunga http://www.samsung.com/global/business/sem...s/business.html

 

jako, że masz firmware VBM1801Q to musisz użyć firmware VBM1901Q , mój dysk był wyprodukowany dla Dell-a i na tym sofcie nie chciał się zaktualizować i musiałem użyć bootowalnego pendriva z DOS-em i softem aktualizacyjnym od Mushkin-a(Maindiag.exe ) i dopiero poszło szybko bez problemu, w razie co masz tu paczkę z twoim firmware + Maindiag.exe zrób tylko bootowalny pendrive z DOS-em i dodaj te pliki http://www.przeklej.pl/plik/mushkin-eu3-fw-rar-0009cs79u96u , dysk musi być w trybie IDE ( w AHCI nie za bardzo chce się aktualizować :) )

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIBOR dzięki

 

ten V+ nie ma trim ?

no akurat ten był kupiony od razu jak wyszły V+ i niestety nie ma TRIM ale mam nadzieje to zmienić :)

 

 

no i po aktualizacji

 

tak dysk wyglądał przed:

 

post-597-1265668638_thumb.jpgpost-597-1265668644_thumb.jpg

 

a tak po

 

post-597-1265668793_thumb.jpgpost-597-1265668663_thumb.jpg

 

obowiązkowo kopia danych bo updater ze strony samsunga (DSRD_2_1_0) wyczyścił dysk :)

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planujecie może zrobić temat: "SSD - co kupić"? Z przedziałami cenowymi, tak jak to jest w innych tematach "co kupić".

Przedziałów cenowych nie ma co robić, po prostu sa dyski które warto kupić a inne trzeba omijać szerokim łukiem.

 

 

Test dysku Crucial RealSSD-C300 z Sata 3 (6Gbps) na kontrolerze Marvel, max prędkości 355/215

 

A tak przy okazji ciekawostka, Intel we współpracy z Micronem (powołali do tego spółke) chcą w 4 kwartale tego roku wprowadzić 25nm kości NAND które mają byc większe/pojemniejsze i oczywiście tańsze. Ciekawe czy dopiero następny rok czy jeszcze ten przyniesie przełom pojemnościowo cenowy.

Koniec roku ma tez przynieść Intele 3 generacji o pojemnościach 160, 320 i 600GB.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok nie wiem czy to ważne...ale miałem problem i widzialem ze jeszcze jeden użytkownik kingstona 40gb tez go doświadczył a więc...chodzi o początkowy długi czas w czasie instalacji W7, tam z 10 min komp jakby wisi na ekranie z napisem setup

 

coż, albo no więc, po zmianie FW na Intela i uruchomieniu TRIM w FW ssd, ten problem zniknął(tak przypuszczam, ze to efekt zmiany FW, bo żadna inna zmiana nie nastąpiła...no moze oc proca o dodatkowe 400mhz, ale to przecie nie ma wpływu aż takiego)

 

cała instalacja, z bootowalnego pena flash voyager 8gb, zajeła może 15 min, z restartami, gdzie wczesniej było to chyba koło 30 min

 

nie wiem czy rzeczywiscie jest związek niemniej wczoraj i przedwczoraj bawilem sie ostro(kombinowałem z vLite przy obcinaniu instalki, kilka prob zaaowocowało spaczoną instalką) i za kadym razem instalacja szła gładko, w przeciwieństwie do 1 razu

 

btw polecam nie dzielic tego dysku/formatować za pomocą instalatora w7, bo wcina niepotrzebnie 100mb na jakąś ukrytą partycję, która potem zajeta jest w 10%...lepiej zamontowac, zformatowac dysk spod działającego systemu xp lub w7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gregu

Długi czas instalacji nie ma żadnego związku z SSD. Jest to kwestia instalator win 7 - sprzęt. Przeważnie pomaga wyłączenie kontrolera FDD w biosie.

Polecam poczytaj wątek o win 7. 100MB partycja jest zarezerwowana dla systemu i gdyby nie była potrzebna to by jej instalator nie tworzył choć ona ma głównie znaczenie dla HDD. Jednak nie przynosi żadnej straty dla nas użytkowników SSD.

U mnie instalka z płyty DVD tez zajmuje 15min o ile nie zapomne (po resecie) wyłączyć w biosie niepotrzebny kontroler.

 

Na dniach chce brac ssd. Dla pewnosci - biorac to kupuje na 100% to samo, co Intel G2?

http://www.adata.com.tw/EN/product_show.php?ProductNo=AX25M

Nie koniecznie

...Well-constructed by 10 Parallel Channel Architecture with 50nm MLC ONFI 1.0 NAND, the A-DATA X25-M series SSD achieves remarkable...

To raczej świadczy o G1. Z drugiej strony parametry zapisu dla modelu 160GB świadczą o zmienionym firmware (100MB/s)...jak dla mnie trudno powiedzieć. Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że działa. Chodzi o przyspieszenie na hdd - zarezerwowane początkowe najszybsze obszary dysku...

 

Chyba rzeczywiście bzdury...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale bzdury wypisujecie :lol2:

 

ciekawe poco mi kilka plikow systemowych, ktore zajmuja kilka MB w najszybszyn obszarze dysku??

 

partycja 100Mb jest tworzona na potrzebe programu BitLocker szyfrujacego dysk, bez ktorego nie bedzie dzialac, tak samo zreszta jak wiekszosc programow tego typu.

 

FDD jesli nie mamy w kompie to oczywiscie w biosie trzeba wylaczyc bo przy instalacji windy sa potem takie kilkuminutowe przestoje ( system szuka FDD i nie moze znalezc )

i to nie jedyna taka sytuacja kiedy to sie dzieje. FDD nie dziala w trybie PnP wiec nawet jak jest wlaczony w biosie a fizycznie go niema to system i tak mysli ze jest i jest widoczny w men. urzadzen.

taka nalecialosc z przed ponad 20 lat, bo sprzet juz archaiczny.

 

pozdro

Edytowane przez siwydym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intele X25-M.

 

Jak to w końcu jest z tym Trim`em w RAIDzie. Można jakimś narzędziem to przetestować? Wgrałem Intel Rapid Storage, ponoć daje on obsługę Trim ale ludzie różnie gadają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim programem można wyzerowć dysk SSD aby odzyskał pierwotną wydajność ? Na kilku forach znalazłem info ,że najlepiej to robić pod Linuxem ( lub z płyty bootowalnej) ale u mnie jakoś nie widzi dysku lub robię coś źle - mam GParted Live i PMagic 4.8 . A może lepiej użyć softu Samsunga DSRD 2.1.0 lub Mushkin-a Maindiag.exe ?

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu instalowałem na świeżym Intelku 40GB Win7 x64 i ziomal ukradł te 100MB.

Ale jak to się mówi "windows to tępa bestia", więc usunąłem dużą partycję i rozszerzyłem to 100MB na całość - poszło bez tworzenia nowych dodatków... i system of coz działa bez zarzutu. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim programem można wyzerowć dysk SSD aby odzyskał pierwotną wydajność ? Na kilku forach znalazłem info ,że najlepiej to robić pod Linuxem ( lub z płyty bootowalnej) ale u mnie jakoś nie widzi dysku lub robię coś źle - mam GParted Live i PMagic 4.8 . A może lepiej użyć softu Samsunga DSRD 2.1.0 lub Mushkin-a Maindiag.exe ?

VIBOR jak ci działa trim to zapełniasz dysk do oporu i kasuje dane - np. FreeSpaceCleaner z opcją FF - dzięki czemu czyści komórki, mój x25-m na samym początku miał wynik w as ssd benchmark 421, potem po używaniu go troche spadł do 380, po użyciu tego programiku podskoczył do 417

 

Jak to w końcu jest z tym Trim`em w RAIDzie. Można jakimś narzędziem to przetestować? Wgrałem Intel Rapid Storage, ponoć daje on obsługę Trim ale ludzie różnie gadają...

Lancer a ile danych masz na dysku ?? ja miałem podobnie niestety objaw nie działa trim'a u mnie w raid - raid zapełniony w połowie

 

post-597-1266083276_thumb.jpgpost-597-1266083400_thumb.jpg

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale wydaje mi się, że na stronie Kingstona jest od dobrego tygodnia o tej serii info. Znalazł kto, jaki kontroler będzie w środku?

Teraz pytanie: obecnie mam Ocz Agility 64GB i chodzi pod Vistą HP x64 (system chodzi miodzio :wub: ) i teraz dumam, by się pobawić W7 pod SSD i porównać, czy będzie taka widoczna różnica między HD a SSD (bo przy Viście oczywiście jest ;) ) Mój główny system chcę zostawić tak jak jest a po skończonej zabawie, może bym tego SSD wstawił do lapika (pewno wersja 128GB).. Kingstona 40GB jakoś ciężko mi znaleźć (mały stan na sklepach) i teraz ta nowa seria Kinga - skoro zastosowali TRIM, czyli można sądzić, że nie będzie z nimi tak źle jak z pierwszą serią? Druga seria jest oznaczona SNV425 i takiego oznaczenia mam szukać przy ew. kupnie jeżeli się sprawdzą?

I ostatnie pytanie (z serii głupich :oops: ) by zrozumieć tak do końca koncepcję wydajności SSD oraz tego, czemu polecacie Kinga i Intela pod system - O wydajności dysku SSD świadczy ilość operacji na sek? popularne IOPS'y i na to mam zwracać uwagę?

No i co osiąga Agility (dawno nie używany CC):

post-127757-1266149426_thumb.jpg post-127757-1266149432_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co chcesz porównywać pomiędzy Vistą a 7??? Wszystko będzie śmigać dokładnie tak samo...to sa niemal takie same systemy! (poza funkcjonalnością i zoptymalizowaniem pracy)

Kingstony to z pewnością te o których mówiliśmy kilka tygodni temu, zbudowane ze współpracy z Toshibą.

 

Nie tylko sama ilość IOPS ale także losowy zapis i odczyt 4KB plików. To właśnie na tym polu konstrukcje Intela tak wymiatają.

 

Agility to najbardziej opłacalny SSD o pojemności 120GB (i w ogóle z dysków na Indlinx).

 

 

BTW Udało mi się sprzedać moje JMicrony :D chyba wypije za to!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich, jest to mój pierwszy post na tym forum. Bardzo proszę o pomoc w uzyskaniu informacji czy ktoś orientuje się jakie SSD montuje dell do swoich desktopów ? Przyszła pora na wymianę komputera i wybrałem Alienware Area 51 w dość dobrej konfiguracji i 2 x 256GB SSD ale podobno nie da rady lub nie mają w Dellu i dają 1 x 512GB ale nie chce powiedziec jakiej jest to firmy dysk. Co ciekawe to cena bardzo dobra bo wymiana z dysku 640GB na 512GB SSD kosztuje około 3200zł. Może ktos wie jakie dyski sa dawane w DELLU bo nie chce jakiegoś śmiecia mieć :) Komputer jest kupowany w Anglii i na infoliniach czy pomocy technicznej nic nie wiedzą :) NAPRAWDĘ :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak szczerze to po co Ci to wiedzieć? Przecież wiadomo jakie dyski sa dobre na rynku i takie możesz sobie kupić.

Przynajmniej nie ma ryzyka że dostaniesz jakiś shit. Takie firmy ładują to co dla nich najbardziej opłacalne.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak szczerze to po co Ci to wiedzieć? Przecież wiadomo jakie dyski sa dobre na rynku i takie możesz sobie kupić.

Przynajmniej nie ma ryzyka że dostaniesz jakiś shit. Takie firmy ładują to co dla nich najbardziej opłacalne.

ale nie mam wyboru jak kupuje komputer danej firmy. Mam niemiłe doświadczenia ze składakami i komputerami z jakiś tam sklepów komputerowych. Nie twierdze że są wszyskie złe ale jakoś mam pecha :) Mam w swojej firmie 12 desktopów i 6 laptopów i jak narazie nawet te najzyklejsze firmówki śmigają a topowe składaki padają bo to się karta przegrzewa a to dyski twarde tak "Zenek" zapakował że zero wentylacji a to zasilacz zasłaby itd itd. Komputery mają pracowac i każda awaria to kłopot dletego wole jakąś tam firmę. Z Dell mi się dobrze pracuje bo jak coś juz zepsuje to ostatnio nawet laptopa dostałem na czas naprawy bez opłat i to całkiem dobrej konfiguracji nówke w pudełku :) Ale wracając do tematu :) może ktos coś wie co Dell może pakowac bo dostałem odpowiedź

Hi David

We don’t have information about it but these are best of its kind sold by Dell.

Regards

Vandana Nalla

 

i tak jest wszędzie :), gdzie by sie nie zwrócić. Mam tylko nadzieje że modele 512GB sa w miare świeże i beda dość dobrej jakości ale chętnie bym się dowiedział co dostanę zanim za to zapłacę :)

 

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich, jest to mój pierwszy post na tym forum. Bardzo proszę o pomoc w uzyskaniu informacji czy ktoś orientuje się jakie SSD montuje dell do swoich desktopów ? Przyszła pora na wymianę komputera i wybrałem Alienware Area 51 w dość dobrej konfiguracji i 2 x 256GB SSD ale podobno nie da rady lub nie mają w Dellu i dają 1 x 512GB ale nie chce powiedziec jakiej jest to firmy dysk. Co ciekawe to cena bardzo dobra bo wymiana z dysku 640GB na 512GB SSD kosztuje około 3200zł. Może ktos wie jakie dyski sa dawane w DELLU bo nie chce jakiegoś śmiecia mieć :) Komputer jest kupowany w Anglii i na infoliniach czy pomocy technicznej nic nie wiedzą :) NAPRAWDĘ :)

pozdr. dawmac

To akurat wiadomo jaki to bedzie dysk - NAJTAŃSZY.

Jak spojrzysz na skapca najtansza 256 z kontrolerem innym niz jmicron kosztuje 2.5k pln. W takie cuda by 512 tej klasy kosztowala 3200pln to chyba nawet wyborcy Platformy Obywatelskiej nie uwierzą ;)

 

@Raptor - ten Samsung to tak 5k pln wychodzi dla klienta, za 3200 to chyba by go musieli ponizej ceny zakupu sprzedawac.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat wiadomo jaki to bedzie dysk - NAJTAŃSZY.

Jak spojrzysz na skapca najtansza 256 z kontrolerem innym niz jmicron kosztuje 2.5k pln. W takie cuda by 512 tej klasy kosztowala 3200pln to chyba nawet wyborcy Platformy Obywatelskiej nie uwierzą ;)

 

@Raptor - ten Samsung to tak 5k pln wychodzi dla klienta, za 3200 to chyba by go musieli ponizej ceny zakupu sprzedawac.

Dla mnie też jest to dziwne co do ceny ale mam od nich podaną specyfikacje całego komputera i podaną cene na całość i róznica między zestawem z HDD 640 a SDD 512 ( jedna sztuka 512 ) wychodzi około 3200zł a wiadomo że 640 kosztuje niewielkie pieniądze. Jestto oferta z DELLa, bezpośrednio z ich strony. Nie chce zaśmiecac tematu i wklejać całej specyfikacji komputera bo głównie mi chodzi o to czy za taką kwotę można dostac 512GB SDD a jeśli tak to co to może być bo 3 dni walcze z nimi aby mi podali dokładnie model ale nikt nic nie wie :) Dowiem się jak go dostanę :) Fakt z emoż emają taniej te dyski bo np. do Laptopa za dwie 256 SDD liczyli mi niecałe 700 funtów dopłaty do jakiegoś zwykłego dysku HDD, Ja tam nie mam nic przeciwko aby tanio kupic ale często tanio = byle co.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...