Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - mam ok 900PLN które chce przeznaczyć na SSD - czytam i czytam i im bardziej zagłębiam sie w temat i testy tym jestem mniej zdecydowany jaki konkretnie model sobie kupić... wiem, że moje pytanie jest niżej krytyki z punktu widzenia kultury forumowej bo nie ten dział ale jestem już zdesperowany a właśnie tutaj w tym topiku najszybciej jakiś fachowiec mi cos podpowie bo jesteście non stop "na fali" o SSD.

Dysku SSD potrzebuje jako nośnik dla systemu win7 + gry - bo przeznaczenie kompa to: serfowanie po www, granie i filmy czasem jakiś office - żadnych pro przeznaczeń - tylko domowa rozrywka i relaks

aha - bardziej zależy mi na wydajności niż na pojemności

Edytowane przez mglysty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie. Kilak dni temu dostałem nowego kompa i tak jak pisałem założyłem dwa SSD Intel 160GB GEN II + inne klamoty ale chodzi o SSD. W skrócie - JA PIER..... Katalog z 320 zdjęciami o wadze około 600kb sztuka ,zaznaczone - pokaż duże ikony - i przewijam sobie ekran i wsyztsko jest wyświetlane w czasie rzeczywistym :) ZERO CZEKANIA. Kopiowanie katalogu z 400 zdjeć z USB memory stick na dysk SSD NIE TRWA ANI SEKUNDY !! Zaznaczasz klikasz kopiuj i MASZ !! Dla mnie super. Nie żałuje ani grosza na tego potworka co kupiłem :) Dla wszystkich co zastanawiają sie nad SSD - WARTO i nie tylko jako dysk systemowy, WARTO równiez jako dysk do pracy. NAPRAWDĘ TO DZIAŁA :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja zapytam Kolegow obeznanych mocno w temacie, ale polka minimalnie wyzej : rzedu 300 € - czyli okolice :

 

OCZ Vertex 120GB, 2.5", SATA II (OCZSSD2-1VTX120G)

Patriot Torqx 128GB, 2.5", SATA II (PFZ128GS25SSDR)

G.Skill Falcon 128GB, 2.5", SATA II (FM-25S2S-128GBF1)

 

Mniej wiecej takie typy na chwile obecna. celem jest uzyskanie jak najlepszej responsywnosci systemu i wygody korzystania.

Ale jesli Intel G2 wystarczy to tez sie bede cieszyl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poplątałeś fakty - to Intel G2 jest półką wyżej ;) Chyba nie znasz wszystkich modeli, seria M 80GB, 160GB i seria V 40GB.

 

 

Przy okazji wszystkie te typy wyżej to jeden i ten sam dysk z inną naklejką :lol2:

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poplątałeś fakty - to Intel G2 jest półką wyżej ;) Chyba nie znasz wszystkich modeli, seria M 80GB, 160GB i seria V 40GB.

Przy okazji wszystkie te typy wyżej to jeden i ten sam dysk z inną naklejką :lol2:

 

To juz nie lapie calkiem...:

 

Intel X25-M G2 Postville 80GB, 2.5", SATA II odczyt : 250MB/s • zapis: 70MB/s jakies 190€

OCZ Vertex 60GB, 2.5", SATA II (mniejsza pojemnosc) odczyt: 230MB/s • zapis: 135MB/s dwa razy wiecej cache ok. 150€

Patriot Torqx 128GB, 2.5", SATA II (wieksza pojemnosc) odczyt: 260MB/s • zapis: 180MB/s • Cache: 64MB ok. 305€

 

pomijajac pojemnosc, Patriot wg. danych ma najwyzszy zapis i odczyt, potem OCZ i Intel G2.

A Intel jest najlepszy? Czy moze to inny model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model dobry. Wybierając SSD zwracaj uwagę na kontroler, a nie liniowy odczyt/zapis. Wybór nie jest taki prosty, że przelecisz kilka testów/stron producenta i już masz odpowiedź. O szybkości działania systemu decyduję kontroler, a konkretnie ilość operacji wejścia/wyjścia i szybkość zapisu małych plików. W tych kategoriach Intel jest nie do pobicia. Indilinx (wszystkie podane prze Ciebie dyski są na nim oparte prócz Intela oczywiście) jest dość starą konstrukcją i pomimo niezłych parametrów (liniowy odczyt/zapis) kuleje w istotnych kategoriach (iops, małe pliki). Jedynie Sandforce może powalczyć z Intelem (i nie zawsze udaję się nawiązać walkę), ale zupełnie inna półka :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz nie lapie calkiem...

 

No nie łapiesz :razz:

 

Uzupełniając wypowiedź chemiczny_ali

Dołączona grafika

No to który jest szybszy? Informacje od producentów można między bajki włożyć. Inaczej mówiąc - bujać to my a nie nas :lol:

Zwróć uwagę jak słabo wypadają HDD, i gdzie te ich 100MB/s pytam?

Poza tym zapraszam na pierwszą stronę...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupelniajac odpowiedziedz, to ile razy bedziesz zachwalal random write, ktory nie ma najmniejszego znaczenia dla zwyklego uzytkownika i do niczego nie jest potrzebny. Ile mozna jeszcze o tym sluchac? Naprawde tak ciezko pokazac inne atuty tego SSD? Wiele razy bylo o tym. To co jest najwazniejsze to jest RANDOM READ. To on ma najwiekszy wplyw na prace naszego systemu. Zgadza się?

Wiec pokaz prosze wykres random read dla 4kb i watpliwosci chetnych do zakupu odrazu sie rozwieja.

pozdro.

 

PS. nowe Intel Rapid Storage do zassania

http://www.station-drivers.com/page/intel%20raid.htm

Edytowane przez siwydym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie wszystko co mialo dobry random write mialo tez dobry random read wiec nie duza roznica ;)

 

Ale tak z ciekawosci czy ktos mial Vertexa i Intela w kompie i bylby w stanie wyczuc roznice w codziennym uzyciu ?

 

Bo tak u siebie to o ile widze roznice miedzy Kingstonem 40 a Warpem sprowadzaja sie do ciut szybszy loadingow windowsa i braku stutteringu.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System chyba też sporo zapisuje małych plików, bez znaczenia to nie pozostaje.

 

System bardzo malo zapisuje. Sa to ilosci marginalne nie majace zadnego wplywu na wydajnosc. Wez jeszcze pod uwage fakt robienia optymalizacji systemu specjalnie pod SSD, ktore prawie do zera ograniczaja zapis na dysku.

 

@Michaelius

Warp jest jednym z pierwszych SSD dostepnych na rynku i w porownaniu do Kingstona 40Gb dzieli je dwa lata i ogromna przepasc technologiczna. Gdyby nie stuttering roznice bylyby ledwo odczuwalne.

Ja na codzien uzywam Vertexow i wiele razy mialem mozliwosc wymiany na Intele, ale z racji tego ze zajmuje sie edycja video to wysoki zapis liniowy jest u mnie bardzo pozadany i ich nie zmienilem.

Mialem wiele razy u siebie Intela 160GB G2 i w porownaniu z Vertexem w codziennym uzytkowaniu nie jestem w stanie wyczuc , ktory jest szybszy. Ale jak juz wczesniej wspomnialem w edycji video Vertex jest nieporownywalnie szybszy i na wielu znanych stronach wszystkie testy to potwierdzaja.

Za dwa lata wiekszosc z nas zapomni i nie bedzie chcialo slyszec o Kingstonie 40Gb a takze o Intelach G2 no i oczywiscie o Vertexach rowniez. Za pare miesiecy beda dominowac SATA3 6Gbps. Niestety ale technika idzie do przodu nieublagalnie.

pozdro

Edytowane przez siwydym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej przepraszam że cie tak uraziłem

Dołączona grafika

Czy teraz już ok?

 

 

EDIT

Ciekawy test, pojedynek najtańszy Intel 40GB kontra najnowszy najtańszy Kingston 30GB. Oba w cenie 125$

Przy okazji jest info że w 4 kwartale tego roku pojawi się Intel V o pojemności 80GB i 25nm pamięciach NAND.

 

EDIT 2

Aby już nigdy więcej nie irytować kolegi siwydym a przy okazji ułatwić poszukującym dysku umieściłem oba wyniki random test na 1. stronie.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"The latest: Intel® RST 9.6 will be released this week which includes TRIM support for SSDs. It will support TRIM with SSDs in an AHCI configuration, or with the RAID controller enabled and the SSD is used as a pass through device. An example of this use case is for users that want to use the SSD as a boot drive but still be able to RAID multiple HDDs together to allow for large protect data storage – a great use for the home theater PC. TRIM support for SSDs in a RAID configuration is under investigation and is not included in Intel® RST 9.6."

 

źródło

Jeszcze tylko raid z SSD pozostaje ale już jest nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Intel 40GB ma już przepracowane 1012 godzin:

 

 

 

post-16542-1269381768,98_thumb.png

 

 

 

Jestem szalenie zadowolony z zakupu SSD, przyspieszenie systemu jest niesamowite!!

 

Ostatnio posypał mi się system na SSD, wiec zabootowalem z HDD (F3), różnica w działaniu jest miażdżąca...

 

Jeśli ktoś się nadal waha to polecam z całego serca.

 

Dodam tylko ze nie robiłem żadnych optymalizacji oprócz wyłączenia hibernacji i uśpienia... Page File pozostawiłem na ssd.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. oprócz wyłączenia hibernacji i uśpienia... Page File pozostawiłem na ssd.

 

Ale cz nie używasz hibernacji czy miałeś z tym jakiś problem,

Dla mnie hibernacja jest bardzo ważna , ponieważ mogę wieczorem zamknąć system z wszystkimi otwartymi aplikacjami i otwartymi dokumentami a następnego dnia mogę dalej kontynuować pracę,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy mam, pierwsza to czy polecacie jakiś sklep gdzie można by kupić Intela 40GB, czy brać najtańszy? Druga kwestia, możecie sprawdzić taką kwestię ( ogólnie do użytkowników ssd ) - odpalacie ff i np. z 20 zakładek od razu. Czy lekko przycina aż dogra do końca? Można to zauważyć po obracającym się kółeczku w czasie wczytywania stron. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zamówię 30gigowy wypust kingstona, także opiszę co i jak.

Chciałem brać intela, ale ciężko mi dopłacać 1/4 ceny. Po reckach które przeczytałem jestem raczej pozytywnie nastawiony do tej konstrukcji.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...