Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U270 wypas sprzęt, w WoWa się już nawet pewnie da pocinać hehe

Sęk w tym, że netbook byłby pokroju Twojego U90 (-> sygnatura) - jak bardzo wzrósł komfort pracy po włożeniu do niego tej 40tki? I ile RAMu w nim masz, bo to też dość istotne, oraz jaki system? 30GB Kingstona ma kolega w stacjonarce, nawet przyzwoicie mu to chodzi ale na dość dobrym sprzęcie i win7.

 

W U90 miałem 2gb ramu i system win xp, swap wyłączyłem i wszystko śmigało ok, komfort ppo włożeniu ssd był super system ładował się prawie tak szybko jak win7 na stacjonarce z podpisu, każdy zainstalowany program odpalał błyskawicznie z racji szybkiego ładowania z dysku, podejrzewam że smiało mógłby konkurować w odpalaniu pdf czy office z pentium dualcore z zamontowanym tradycyjnym dyskiem, nawet mimo tego że na płytach z atomem jest zainstalowany stary kontroler sata ich7 który zaniżał wyniki względem p67 czy nawet ich10, kingston40gb którego miałem był czyszczony raz na 2miechy ccleanerm i nie wykazywał spowolnień czy zacięć pod win xp, jak byś chciał to jest na sprzedaż w tej chwili na gwarancji w agito bez badów za 200zł mogę odstąpić, taniej nie sprzedaje w najgorszym wypadku skończy jako szybki start dla bad company 2 i battlefield 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno montowałem Kingstona 96GB w starym ok 5 letnim lapku HP z Athlonem 64 1.8GHz. W połączeniu z win7 + 2GB ram sprzęt dostał super skrzydeł.

Oczywiście im nowszy mocniejszy sprzęt tym ogólne wrażenie jeszcze lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki soft diagnostyczny jest dostepny/polecacie do m4? jest cos w stylu intel/ocz toolbox/samsung magician? lub w ogole jakikolwiek soft, np. by sprawdzic, ile GB zostalo zapisane na dysku w trakcie jego "zycia", plus inne wazne parametry? crucial zrobil cos takiego w ogole, ew. jakis nadajacy sie soft 3rd-party?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno montowałem Kingstona 96GB w starym ok 5 letnim lapku HP z Athlonem 64 1.8GHz. W połączeniu z win7 + 2GB ram sprzęt dostał super skrzydeł.

Oczywiście im nowszy mocniejszy sprzęt tym ogólne wrażenie jeszcze lepsze.

 

Ulepszyłem laptopa - Vertexa 2 miałem przy T7300 (2 GHz, 4MB L2), natomiast Cruciala m4 mam przy T9300 (2.5 GHz, 6MB L2). W obu wypadkach 4GB RAM. O ile w poprzedniej konfiguracji efekt bardzo mnie zaskoczył (pozytywnie oczywiście), tak po wymianie Vertexa na Cruciala i procesora na mocniejszy jestem bardziej niż zadowolony. Szybsze bootowanie nawet identycznym taktowaniu jak T7300. Podsumowując: prawie czteroletni laptop może przeżywać "drugą młodość" i być wciąż użyteczny, szybki. W momencie zejścia Vertexa i ponownej przesiadce na HDD było strasznie wolno, nawet po wymianie procesora. SSD uzależnia :).

---

Czy po wgraniu firmware 0009 do Cruciala m4 wystąpiły u kogoś z was problemy ze stanem wstrzymania? Po wybudzeniu pojawia się BSOD, podobnoż w starszych FW nie było problemów (z forum Cruciala). Dysk od razu po nabyciu wyposażyłem w 0009, więc nie zdążyłem tej kwestii przetestować, miał 0002.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :)

Czy po wgraniu firmware 0009 do Cruciala m4 wystąpiły u kogoś z was problemy ze stanem wstrzymania? Po wybudzeniu pojawia się BSOD, podobnoż w starszych FW nie było problemów (z forum Cruciala). Dysk od razu po nabyciu wyposażyłem w 0009, więc nie zdążyłem tej kwestii przetestować, miał 0002.

 

Nie, żadnych problemów - wstaje za każdym razem bez szemrania.

 

rafa sugerujesz ze tak szybko sie "zdegradują" ?

 

Tak sobie zażartowałem bo u mnie żaden dysk nigdy nie gościł dłużej niż 18 miesięcy. Nawet mój ulubieniec Intel 80ka już ma kupca i czeka na montaż. Zastąpił go Plextor m2s 128GB a więc również Marvell - cena była taka że szkoda było nie kupić. Tak więc teraz mój obecny stan to dwa dyski na tym samym kontrolerze ale różnym FW i pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po wgraniu firmware 0009 do Cruciala m4 wystąpiły u kogoś z was problemy ze stanem wstrzymania? Po wybudzeniu pojawia się BSOD, podobnoż w starszych FW nie było problemów (z forum Cruciala). Dysk od razu po nabyciu wyposażyłem w 0009, więc nie zdążyłem tej kwestii przetestować, miał 0002.

 

Miałem fabrycznie firmware 0001, od razu po zakupie zrobiłem upgrade do 0002 a niedawno do 0009. W żadnym przypadku nie wystąpiły problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie zażartowałem bo u mnie żaden dysk nigdy nie gościł dłużej niż 18 miesięcy. Nawet mój ulubieniec Intel 80ka już ma kupca i czeka na montaż. Zastąpił go Plextor m2s 128GB a więc również Marvell - cena była taka że szkoda było nie kupić. Tak więc teraz mój obecny stan to dwa dyski na tym samym kontrolerze ale różnym FW i pamięciach.

 

Hmm niby tak, tylko sprzedaż dysków jest niesamowicie upierdliwa, a w zasadzie nie sama sprzedaż a samo ich przemielenie programami czyszczącymi by permanentnie usunąć dane.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad dołożeniem do lapa SSD. Procek to P9300 C2D 2.26ghz, sata 2 obsługiwana. Na tapecie są OCZ Vertex plus 64gb, samsung 64gb, crucial M4 64gb, albo kingston 96gb. Czy odczuję pomiędzy nimi jakąkolwiek różnicę w wydajności w normalnych aplikacjach biurowych? Czy wobec tego wybór sprowadza się do OCZa Vertex plus, albo kingstona 96gb?

 

EDIT:

poszperałem w sieci, recenzje Vertexa na neweggu niezbyt pozytywne. Zaryzykuję Kingstona.

Edytowane przez kamusial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszperaj na stronie głównej purepc.pl i na naszym wątku (nawet kilka ostatnich stron) ;)

Kingston da ci największą pojemność + dobre transfery sekwencyjne. Na laptopie nie zauważysz zbytnio różnicy bo czasem nie czuć ich na mocnej stacjonarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy wystąpił komuś problem z podłączeniem vertexa 2e do kontrolera Marvell?

(sprzęt jak w stopce)

Podłączyłem i menedżer dysków go widzi ale nie można nic z nim zrobić.

Po podłączeniu do kontrolera intela wszystko wraca do normy i dysk funkcjonuje prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym się dowiedzieć czego nie powinno się robić na dysku ssd, żeby wydłużyć jego żywotność. Zastanawiam się czy np:

 

jak zainstaluje program do konwersji plików wideo na dysku ssd, ale folder docelowy ustawie na dysk hdd to będzie ok?

lub

program do odtwarzania muzyki/filmow będzie zainstalowany na ssd, a oglądane filmy/słuchana muzyka będą znajdowały się na dysku hdd.

czy też

przeglądarka zainstalowana na dysku ssd będzie miała jakiś negatywny wpływ na jego działanie.

 

 

Czy dla uniknięcia problemów, na ssd trzymać tylko system a reszte na "zwykłym" dysku?? Chociaż z drugiej strony, po to się kupuje taki dysk, żeby wszystko szybciej działało i był krótszy czas dostępu.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyglada "secure erase" w przypadku ssd i ogolnie pamieci flash? Czy tak jak w hdd tez zapisuje/nadpisuje sie kazdy sektor dysku/pamieci? Chodzi mi o sytuacje np. przed sprzedaza dysku - czy programy typu "secure erase", te ktore uzywa sie do hdd, nadaja sie tez do ssd, czy tez potrzeba innych, specjalnie obslugujacych ssd/flash, ze wzgledu na inna(?) zasade dzialania bezpiecznego wymazywania komorek pamieci ssd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz kozie śmierć (a raczej już któryś raz z kolei ;) ): A-Data i Intel będą mieli towarzystwo w postaci OCZ Vertex'a Plus 60GB :)

 

Jak będzie robił problemy to pogłówkujemy w tym topicu jak je rozwiązać ;)

 

jak wyglada "secure erase" w przypadku ssd i ogolnie pamieci flash? Czy tak jak w hdd tez zapisuje/nadpisuje sie kazdy sektor dysku/pamieci? Chodzi mi o sytuacje np. przed sprzedaza dysku - czy programy typu "secure erase", te ktore uzywa sie do hdd, nadaja sie tez do ssd, czy tez potrzeba innych, specjalnie obslugujacych ssd/flash, ze wzgledu na inna(?) zasade dzialania bezpiecznego wymazywania komorek pamieci ssd?

 

Jeszcze nie szukałem takiego softu ale jedno jest pewne - szukaj takiego, który jest zoptymalizowany pod kątem algorytmów zwiększających żywotność komórek NAND Flash (SSD zawsze zapisuje najpierw komórki o najmniejszym liczniku zapisanych danych) i wymazywania danych także z obszarów zapasowych SSD (spare area).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Corsaira F60. Po przesiadce z P45 na P67 zauważyłem spadek wszystkich prędkości odczytu o kilka-kilkanaście MB, martwić się tym? Niby wszystko działa podobnie ale jakiś tam niedosyt maniaka cyferek jest ;)

Edytowane przez arczowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytani o AHCI, wiem że w tym wątku pojawiło się wiele wypowiedzi na ten temat, niestety wcześniej za mało o tym poczytałem, i nie wiem czy nie zrobiłem czegoś źle. Mianowicie zainstalowałem Win7 nie wybierając wcześniej tej opcji AHCI w biosie, teraz jak ją włączyłem (W biosie mojej M3A770DE na 1 lub 2giej stronie, mam do wybory Load IDE, linijka niżej Load coś tam, i Load AHCI, wybrałem, zapisałem, coś jeszcze powinienem?) następuje blue sreen w czasie podnoszenia windy. Co mogę zrobić aby to odkręcić? Na razie udało mi się wgrać soft, i wyniki są następujące:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"In sequential transfers, Samsung's 830 really shines. For the average desktop user, that's great news. Very few applications and consumer usage models are bound by random I/O."

 

Nieźle sobie Samsung poczyna :gitarzysta:

 

Ciekawe jakie będą ceny ...

 

UPDATE

 

Kolejne recki.

 

Samsung 830 Series 256GB SSD Launch - opisane są też pobieżnie funkcje Magician 2.0

 

Na stronie 9 testy rzeczywiste - kopiowanie plików LINK

 

Samsung 830 256GB SATA 3 SSD Review – Make Way For Incredible Performance & Lower Prices

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mi się wszystko pokręciło, naczytałem się testów i dalej nie wiem - Cruciala M4 128GB brać czy Intel 510 128GB. Sprawa ceny jest pomijalna, chodzi o najlepsza wydajność (gry, obróbka video)

 

Gry - Crucial m4

Obróbka Video - będzie przewaga Intela 510

 

I co teraz jest dla Ciebie priorytetem? :)

Na szczęście z nowym FW0009 Cruciale zyskały teraz rewelacyjny transfer liniowy więc wybór jest oczywisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...