Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ale glownie to system Ci wykonuje operacje ktore trzeba przyspieszyc, nie gra czy program. Po co Ci gra na SSD ? Zeby lewel raz na jakis czas sie załadował szybciej? Szkoda zapychac tak drogiego gigabajta jakimis grami. A Office czy Photoshopa zmiescisz wiec nie widze problemu. Ja na 40tce mam system i wszystkie programy poza grami. I jeszcze mi zostaje srednio 10GB wolnego. A mam 40tke.

 

Gry Bethesdy, szczególnie z podmienionymi teksturami, zyskują na SSD, bo tam sporo loadingów jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie zmieniłem 2 dyski z sygnatury na samsunga 830 128gb, boosta jakiegoś specjalnego nie czuć ale za to miejsca jest sporo, i gry z origin bez problemu mi się mieszczą na ssd a i wolnego miejsca nie brakuje, generalnie jak coś kupować nowego to raczej powyżej 100gb tym bardziej że za swojego samsunga dałem 590zł

 

No to troche malo oplacalny interes, ssd tylko jako dodatkowe miejsce :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w biosie mam ultra dam 5 a nie 6 na crucial m4 64gb AHCI wlaczone jest wydajność mi spada przez to ? HDD maja 6 ustawione a sdd na 5 jedzie win 7 uruchamia się od naciśnięciu przycisku w obudowie 47 sek trochę długo jak na SDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w biosie mam ultra dam 5 a nie 6 na crucial m4 64gb AHCI wlaczone jest wydajność mi spada przez to ? HDD maja 6 ustawione a sdd na 5 jedzie win 7 uruchamia się od naciśnięciu przycisku w obudowie 47 sek trochę długo jak na SDD.

 

Jak masz w ustawieniach sata w biosie opcje JOT PLUG to ją załacz i zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w biosie mam ultra dam 5 a nie 6 na crucial m4 64gb AHCI wlaczone jest wydajność mi spada przez to ? HDD maja 6 ustawione a sdd na 5 jedzie win 7 uruchamia się od naciśnięciu przycisku w obudowie 47 sek trochę długo jak na SDD.

 

 

U mnie łacznie 24-25s z czego bios zajmuje 15s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalujcie sobie ten sterownik i zróbcie test w AS SSD a przed instalacją też przetestujcie.

Potem można porównać wyniki i będzie wiadomo czy warto czy nie to instalować.

U mnie nie warto, sterownik ms ahci działa troche lepiej a i w stestach też lepsze wyniki wychodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokupowali SSD by się brandzlować nad syntetykami. Gratulacje.:lol2:

 

Chyba na tym opiera się cały świat "OC"

Dwóch geeków +4l azotu+ komp+ syntetyki= WOW

 

Imho dramatyzujesz, oczywiście w realu tego nie odczujemy, ale zawsze jest kwestia świadomości....

mało to razy człowiek ściągał najnowszego biosa....mimo iż nie miał takiej potrzeby? Bo wewnętrzny głos go do tego zmuszał:)

PC to taka platforma gdzie ciągle się coś sprawdza, testuje, konfiguruje....aż do osiągnięcia najlepszego rezultatu.....(totalne przeciwieństwo konsol:P)

Prosty szybki syntetyk może nam powiedzieć czy jest wszystko ok ze sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja właśnie postawiłem na nowo system, wcześniej latał na iastor.sys tera na ms...i nie widzę różnicy prócz jednej, jakaś kombinacja sterowników poprzednio zaowocowała 2 dodatkowymi procesami i ikoną w traju, więc się zastanawiam, czy jest sens obciążać biednego procka....:)

 

Na poważnie - nie robi mi to różnicy więc na razie olewam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD uzależniają i niestety potrzebuje kolejnego ;)

 

Tym razem zupełnie inne wymagania.

Potrzebuję czegoś do mojego laptopa (Toshiba A300-14T). ICH7, ale AHCI jest więc pod tym kątem nie ma problemu.

Dysk ma być jak najtańszy i jak najmniejszy(system+aplikacje to u mnie MAKSYMALNIE 2-3GB, a dane w postaci plików *.c i makefile nie są zbyt duże ;)). System obsługuje TRIM (Linux+ext4).

 

Osobiście znalazłem:

GoodRam SSD 30GB 2.5 SATA2 MLC PLAY

Lubię firmę, cena wydaje się ok, po szybkim przeszukaniu net-a narzekań na ich SSD-ki też jakoś nie ma(zachwytów też nie ;)), mógłbym odebrać osobiście w Techplanet(też duży plus).

 

Czy są jakieś przeciwwskazania (lub tańsze dyski 16GB?:)).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Większość użytkowników poszukujących sprawdzonego sposobu, aby przyspieszyć działanie swojego komputera, zwykle sięga po szybszy procesor, kartę graficzną albo więcej pamięci operacyjnej. Tymczasem od niemalże dekady wąskim gardłem każdego typowego peceta jest talerzowy dysk twardy, który ogranicza jego potencjał i sprawia, że przesiadkę na nową platformę odczuwamy tylko w przypadku gier. A przecież większość z nas spędza długie godziny na pisaniu, przeglądaniu zawartości komputera, kopiowaniu, buszowaniu w sieci itp., gdzie mocne GPU lub CPU prawie w niczym nie pomaga. Tutaj potrzeba dysku SSD najlepiej połączonego z magazynem w postaci HDD, co potwierdzi chyba każdy użytkownik takiej konfiguracji. Producenci pamięci masowych wraz z wprowadzeniem Intel SRT na chipsetach Z68 zrozumieli, że muszą dostosować ofertę do potrzeb aktualnego runku, zaś najwięcej „wynalazków” do zaoferowania posiada OCZ. Dziś przetestujemy jeden z nich, czyli RevoDrive Hybrid 1TB, będące niecodziennym połączeniem SSD i HDD, wykorzystujące RAID 0 oraz interfejs PCI-Express.

Test OCZ RevoDrive Hybrid 1TB - HDD, SSD i RAID w jednym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...