Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi o backupy, mia działać i tyle.

Tego to można oczekiwać o wahadłowcu który lata w kosmos, rozruszniku serca i kilku jeszcze niewielu urządzeniach na świecie. Rozsądniej od razu założyć że sie może przydarzyć.

Najwyżej co możemy to wybrać model/marke/serie o jak najmniejszym % awaryjności i mieć nadzieje że się uda. Tak jest z dosłownie każdym urządzeniem zbudowanym przez człowieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego to można oczekiwać o wahadłowcu który lata w kosmos, rozruszniku serca i kilku jeszcze niewielu urządzeniach na świecie. Rozsądniej od razu założyć że sie może przydarzyć.

...

 

Co do wahadłowca, to mógłbyś się zdziwić. Ich konstrukcja była tak trudna do unowocześnienia, że pod koniec okresu używalności części do wahadłowców były poszukiwane na złomie, a urządzenia psuły się wyjątkowo często. W szczególności pięć komputerów pokładowych, którym musiały wychodzić takie same wyniki, bo inaczej start był odkładany. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , krótka piłka- 60-64GB: samsung 470 czy Vertex plus? bo w tej chwili oba w podobnej cenie sa... skłaniałbym się do samsunga... ew może coś innego? wolałbym nie przekraczać 300zł.

 

Tu nie ma się nad czym zastanawiać - oczywiście że Samsung 470

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki ....

gdyby ktos byl zainteresowany dobrym , naprawde malo uzywanym ssd

to zerknijcie na moj podpis ...

 

ja mialem go w swoim macbooku pro 15 calowym , ktorego uzywalem do przegladania www ..

 

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, M4 wymiata jeśli chodzi o "4K" a Samsung w tych większych "K". Nie bardzo czaję co to za rzeczy, domyślam się że to coś związane z plikami.

 

Mam rozumieć, że Crucial jest lepszy w małych plikach od Samsunga czyli w codziennym korzystaniu ?

 

Inaczej - który z tych dysków jest lepszy jako dysk systemowy ?

Edytowane przez Piospi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy przy zakupie 470 dostane moze przejsciowke zeby dysk gdzies wsadzic do budy? Czy musze kompletowac osobno.

 

Bo na razie zastanawiam sie jak mam zamontowac 470 samsunga do cheifteca z podpisu.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Cytując :

 

Najtańszy rozsądny zakup: - OCZ Vertex Plus 60GB CENY - Od 263zł nowa/stara (starszy kontroler) propozycja firmy OCZ, bazujący na starszej technologii dysk oferuje przyzwoite parametry w dobrej cenie

Od 330zł - Crucial m4 (C400) 64GB CENY - następca świetnego C300 bazujący na nowej rewizji tego samego udanego kontrolera Marvel, nr 1 w tej kategorii pojemności

Od 395zł - Samsung 830 Series 64GB CENY - bardzo udana konstrukcja własna Samsunga, jeden z najszybszych SSD na rynku

Od 458zł - Intel 320 Series (G3) 80GB CENY - choć nie należy do czołówki wydajności to zdecydowanie najmniej awaryjny

Posiadam sata 2 i interesuje mnie czy :

-Wszystkie te "dyski: które są zacytowane pojadą na sata 2. (wiem niektóre są tylko na sata 2)

-Jeśli tak to czy mogli byście mi zapodać jakie każdy z nich miałby parametry u mnie? bo niestety nie wykorzystają swojego potencjału sata 3

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Posiadam sata 2 i interesuje mnie czy :

-Wszystkie te "dyski: które są zacytowane pojadą na sata 2. (wiem niektóre są tylko na sata 2)

-Jeśli tak to czy mogli byście mi zapodać jakie każdy z nich miałby parametry u mnie? bo niestety nie wykorzystają swojego potencjału sata 3

 

Pozdrawiam

 

Intel 320 i Crucial m4 działają bezproblemowo na SATA 2 i osiągają całkiem niezłe wyniki. Screen z Intela, oraz z Cruciala (mam przyjemność posiadać oba, w różnych komputerach). Podobno na kontrolerach AMD bywa gorzej, ale wrażenia będą i tak niepomiernie lepsze niż przy używaniu HDD :).

Sam mam dylemat - czy Vertex Plus 120GB za niewygórowaną kwotę będzie dobrym wyborem do padła #1 z sygnaturki?

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy, ale w FAQ tego wątku nie zauważyłem.

Kupiłem do firmy Cruciala m4 128GB, niestety nie ma do niego dołączonego żadnego softu do migracji systemu bez jakiejś cudacznej przejściówki (która zapewne kosztuje ładnie i nie wiem czy jest wogóle dostępna, soft nazywa się GIG III/IV). Do samsunga podobno dodawany jest Norton Ghost 15 (pytanie tylko czy do każdego), Samsung Recovery Solution może mi przenieść sam goły system bez programów i plików użytkownika. Nie chciałbym tu wchodzić w dywagacje że system się powinno stawiać od początku itp... W tym przypadku musi być przeniesiona całość, nie mam czasu na zabawę w instalację gołego systemu a potem przenoszenie 30GB poczty szefa.

 

Proszę o skierowanie do jakiegoś programu kompleksowo przenoszącego OS z jednego dysku na drugi. Najlepiej freeware, lub w pełni funkcjonalne demo na kilka dni. Jeśli SSD się przyjmie to może wynegocjuję w firmie licencję na Ghosta lub Acronisa; czy dema tych programów są w pełni funkcjonalne?

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy, ale w FAQ tego wątku nie zauważyłem.

Kupiłem do firmy Cruciala m4 128GB, niestety nie ma do niego dołączonego żadnego softu do migracji systemu bez jakiejś cudacznej przejściówki (która zapewne kosztuje ładnie i nie wiem czy jest wogóle dostępna, soft nazywa się GIG III/IV). Do samsunga podobno dodawany jest Norton Ghost 15 (pytanie tylko czy do każdego), Samsung Recovery Solution może mi przenieść sam goły system bez programów i plików użytkownika. Nie chciałbym tu wchodzić w dywagacje że system się powinno stawiać od początku itp... W tym przypadku musi być przeniesiona całość, nie mam czasu na zabawę w instalację gołego systemu a potem przenoszenie 30GB poczty szefa.

 

Proszę o skierowanie do jakiegoś programu kompleksowo przenoszącego OS z jednego dysku na drugi. Najlepiej freeware, lub w pełni funkcjonalne demo na kilka dni. Jeśli SSD się przyjmie to może wynegocjuję w firmie licencję na Ghosta lub Acronisa; czy dema tych programów są w pełni funkcjonalne?

 

Osobiście do przeniesienia systemu użyłem jednego z narzędzi polecanych na forum Cruciala:

http://www.macrium.com/reflectfree.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Dostałem komputer na 2-3h i musiałem reagować zanim pojawiły się te odpowiedzi. Poradziłem sobie narzędziem darmowym (do użytku domowego) o nazwie xxclone. Wszystko poszło PRAWIE bez problemów, z jednym pozostałem do chwili obecnej. Całość wyglądała tak:

1) podpiąłem SSD (M4 128GB) do laptopa (sataII) pobrałem soft na komputer docelowy. Dyski w laptopie to samsung 640GB (recovery, system (c, 230GB), dane(d, 200GB+)) oraz SSD (e, 118GB).

2) W xxclone wybrałem pierwszą opcję "backup the entire volume from scratch". Źródło c:, target e:. Nie zmieniałem nic w opcjach zaawansowanych (wszystkie pola odznaczone). Kliknąłem start - przegrywał dane (~70gb) przez ponad godzinę. Program się zamknął, uruchomiłem go ponownie. Zgodnie z poleceniem programu (w zakładce Cool Tools) kliknąłem make bootable i zaznaczyłem wszystkie trzy pola. Na partycji nowego systemu (e:) widziałem wszystkie przegrane pliki z obecnego c:.

3) Tutaj pojawił się problem, bo mimo ustawienia w xxclone trybu bootable, po restarcie nie dodało mi linijki nowego systemu operacyjnego do bootloadera, a po zmianie priorytetu dysków na SSD jako pierwszy, laptop uraczył mnie komunikatem o braku BOOT\BOOTMGR czy jakoś. Ciepło mi się zrobiło, bo szef wrócił, siadł obok i patrzył mi na ręce.

4) pobrałem EasyBCD i dodałem ręcznie linijkę z nowym systemem do bootmanagera. Po restarcie mogłem wybrać już dysk SSD do zabootowania. Windows zaczął się ładować, ale pojawił się czarny ekran, że system jest ponownie uruchamiany po błędzie i wybrałem "uruchom system normalnie". System wystartował, uruchomił się xxclone i zapytał czy litery dysków zostały podmienione. Nowy system na e: został nazwany c:, a stary e:. Jako d: wciąż była widziana partycja dane.

 

System śmiga aż miło, allign ustawiłem wcześniej. Jedyny szkopuł jest taki, że jeśli bym postanowił odpiąć stary hdd, to sam ssd nie zabootuje. Podejrzewam że jest to związane z tym, że bootloader nie siedzi na C: dysku HDD tylko na ukrytej partycji lub recovery laptopa. Ustawienie opcji braku okna z wyborem systemów nic nie daje - po restarcie pojawia się boot selector. Zainstalowałem EasyBCD na SSD i niestety nic to dalej nie dało. Ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiedzcie tak na szybko czym sklonowac moja 40stke na nową 160tke ? Drugi dysk musi byc na USB lub eSata ze wzgledu ze akcja bedzie odbywac sie na laptopie

Ghost 11.5 z pakietu Hirens nie widzi dyskow w trybie DOS a w trybie MiniXP nie uruchamia sie :/

 

Edit : juz mi E57 pomogl :lol2:

 

Ja mam cos takiego na wersji 15, mini xp jest jakby okrojony (nie ma w nim narzedzi) a w trybie dosowym ghost zaczyna sie ladowac i jest czarny ekran z migajacym podkrelsnikiem. Co z tym zrobic? Dysk to 128 samsung pm830.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Oświec mnie :)

 

Bez urazy, ale czy Ty też należysz do tych, co mają bana na Google? Wystarczy wpisać:

 

vertex 4 review

http://www.anandtech.com/show/5719/ocz-vertex-4-review-256gb-512gb

http://www.tomshardware.com/reviews/vertex-4-everest-2-benchmark,3172.html

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/52963-ocz-vertex-4-512gb-ssd-review.html

Edytowane przez Lancer
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy przy zakupie 470 dostane moze przejsciowke zeby dysk gdzies wsadzic do budy? Czy musze kompletowac osobno.

 

Bo na razie zastanawiam sie jak mam zamontowac 470 samsunga do cheifteca z podpisu.

 

Położyć gdziekolwiek, tu się nic nie rusza, pozycja pracy mu zwisa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej prowizorka sprawdza się najlepiej :lol2: :lol2: :lol2:

 

Bez urazy, ale czy Ty też należysz do tych, co mają bana na Google? Wystarczy wpisać:

 

:P ale ileż można analizować tych testów wykresów itd, prościej przecież zapytać :D a tutaj raczej można uzyskać odpowiedź z pierwszej ręki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...