Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem SSD 64 GB żeby postawić na nim system i.... Jeszcze mam 17 GB do zapełnienia a jeszcze wszystkich sterowników nie zainstalowalem. Cienko bedzie. PS. Oczywiście widać i czuć różnice przy wystawianiu systemu. Strzała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ty tam instalujesz, u mnie partycja systemowa C ma 25 GB. A zajete mam 17,60 GB, wolne 6,78 GB...

 

Windows 7 x86-64, plik wymiany 2 GB mam na partycji D, obie partycje C i D sa na SSD.

 

Hibernacja wylaczona, czyli 4 GB w moim przypadku mniej.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź folder "Windows\SoftwareDistribution", jeżeli instalowałeś aktualizacje systemowe; wyłącz/ogranicz ilość miejsca używanego przez Przywracanie systemu, potrafi zeżreć sporo miejsca. Wyczyść foldery temp :).

Win7 HP 32bit, wszystkie aktualizacje, do tego antywirus (Avira), kilkanaście różnych programów, jakiś syf na pulpicie, plik wymiany włączony (rozmiar regulowany dynamicznie), hibernacja wyłączona. Efekt? "38,9 GB wolnych z 59,5 GB" :D.

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Crucial'a M4 64GB równo rok. Może kogoś zainteresują wyniki po takim czasie użytkowania. Przez ten rok stoi na nim cały czas ta sama instalacja systemu Windows 7, jest 10 GB wolnego miejsca. Dysk spisuje się cały czas rewelacyjnie - nie zauważyłem spadku właściwości z biegiem czasu, co zdają się potwierdzać testy ASSD po wgraniu najnowszego firmware'u:

post-101353-0-14456400-1335880212_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy...

 

Mój Intel G2 80GB ma już przepracowane prawie 19000 godzin , nigdy go nie czyściłem do zera Secure Erase ... takie wyniki pokazują smarki ? (czy ok ? )

Dołączona grafika

 

Teraz stoję przed potrzebą reinstalacji win7 i zastanawiam się żeby tego nie zrobić... Problem mam tylko taki że nie mam alternatywnego dysku hdd z którego mógłbym odpalić Windows-a... ? Da rade to jakoś ominąć ? Nie można zrobić czyszczenia SSD Intela z jakiegoś bootowalnego dysku ? Jedynie Intelowski SSD Toolbox ? :/

 

 

 

Dzięki za info

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu ja dołączyłem do posiadaczy SSD. System rzeczywiście przyspieszył, programy uruchamiają się błyskawicznie. Na HDD było wolniej, lecz też szybko.

Na dodatek kupiłem dysk z przesyłką za 360 zł, a dwa dni później pojawiły się w komputroniku prawie 40 zł taniej. <_<

Dysk był nówka - zero włączeń i przebieg zero godzin. Musiałem wgrać tylko najnowsze firmware, co pod systemem zajęło 2 min.

Poniżej zrzut z benchmarka po zainstalowaniu systemu i aplikacji.

 

Zainstaluj stery od ahci wyniki się poprawia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy...

 

Mój Intel G2 80GB ma już przepracowane prawie 19000 godzin , nigdy go nie czyściłem do zera Secure Erase ... takie wyniki pokazują smarki ? (czy ok ? )

[obrazek]

Teraz stoję przed potrzebą reinstalacji win7 i zastanawiam się żeby tego nie zrobić... Problem mam tylko taki że nie mam alternatywnego dysku hdd z którego mógłbym odpalić Windows-a... ? Da rade to jakoś ominąć ? Nie można zrobić czyszczenia SSD Intela z jakiegoś bootowalnego dysku ? Jedynie Intelowski SSD Toolbox ?

Samo sformatowanie partycji przed instalacją win 7 powoduje wyczyszczenie wszystkich komórek. Ale jak widać dysk jest w świetnej kondycji i nie wiem czemu chcesz mu robić Secure Erase.

 

A tak z ciekawości ile masz tam Host Writes?

 

 

EDIT

Świerzy test SSD na Marvellu w najpopularniejszych pojemnościahc 64 i 128GB -> http://www.tomshardware.com/reviews/plextor-m3-crucial-m4-octane-performance-pro,3178.html

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo sformatowanie partycji przed instalacją win 7 powoduje wyczyszczenie wszystkich komórek. Ale jak widać dysk jest w świetnej kondycji i nie wiem czemu chcesz mu robić Secure Erase.

 

A tak z ciekawości ile masz tam Host Writes?

 

 

EDIT

Świerzy test SSD na Marvellu w najpopularniejszych pojemnościahc 64 i 128GB -> Marvell-Based SSDs From Corsair, Crucial, OCZ, And Plextor: Tested : Differentiating With Marvell's SSD Controllers

 

tak to wygląda... :) w każdym bądź razie fakt, dysk się dobrze prowadzi od nowości .

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to wygląda... :) w każdym bądź razie fakt, dysk się dobrze prowadzi od nowości

Całkiem ładne 11.64TB danych. Ciekawe co mówi na to SSD Life pro :)

 

Właśnie sprawdziłem sklep Cruciala i niestety na polske liczą sobie sporo za przesyłkę. A na wyspy za darmoche... Szkoda bo cena podobna do tej z Amazona.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładne 11.64TB danych. Ciekawe co mówi na to SSD Life pro :)

 

Właśnie sprawdziłem sklep Cruciala i niestety na polske liczą sobie sporo za przesyłkę. A na wyspy za darmoche... Szkoda bo cena podobna do tej z Amazona.

 

Dołączona grafika

 

jak dla mnie wystarczy... :)

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponujcie jakis szybki dysk SSD 120GB w cenie do 150 Funtow

chce na nim zainstalowac W7 - BF3 i parenascie programow ,wszystko powinno zajac 70-80 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

OCZ pomimo posiadania bardzo bogatego portfolio dysków SSD, absolutnie nie zasypia gruszek w popiele, a wręcz przeciwnie - stale poszerza swoją ofertę o nowe nośniki. Największy rozgłos spośród wszystkich urządzeń z logo tego producenta zyskała seria Vertex, która jako jedna z pierwszych wprowadziła na rynek kontrolery SandForce 1200 oraz SandForce 2200. Ostatnia odsłona miała jednak spore problemy ze stabilnością, co okazało się chorobą wieku dziecięcego trawiącą praktycznie każdy SSD bazujący na tejże technologii, ale sytuacja została już podobno opanowana dzięki nowemu firmware. Niemniej zepsute powietrze nadal zalega wokół SandForce 2281, zaś każdy producent doskonale zdaje sobie sprawę, że taka wtopa odciska straszliwe piętno na wizerunku i jego naprawa może potrwać latami. Zapewne był to jeden z kilku czynników, które pchnęły OCZ do decyzji o zmianie kontrolerów we flagowej serii Vertex 4. Czy następcy słynnych Vertex 3 okażą się szybsi, tańsi oraz bardziej niezawodni? Jako pierwsi w Polsce i jedni z nielicznych na świecie mieliśmy okazję przetestować OCZ Vertex4 128GB (VTX4-25SAT3-128G), czyli najbardziej sprzedażową wersję nowych nośników...

Test OCZ Vertex 4 128GB - Szybkie, niezawodne i przystępne SSD?

 

Testów OCZ Vertex 4 było już trochę, ale głownie wersji 256-512 GB, które do najchętniej kupowanych raczej nie należą. Nam udało się wyrwać model 128GB i zestawić go z Crucial M4 128GB oraz Samsung SSD 830 128GB i dorzucić w procedurze jeszcze jeden bardzo ciekawy pomiar z Crysis 2 - miłego czytania :>

 

Widzę że ceny OCZ Petrol ładnie spadają i taki 128GB już od 469zł jest a 64GB wersja jest nawet tańsza od OCZ Vertex Plus.

I teraz pytanie gdzie te obiecane testy na PurePC :) szczególnie zachowanie dysków z asynchronicznymi pamięciami. Bo jak to zwalnia o połowę po wypełnieniu danymi to już trzeba się zastanowić czy warto.

Chce zauważyć że nigdzie jeszcze nie ma pełnych testów Petrola i redakcja ma szanse być pierwsza ;)

 

Gdybym mógł wrzucać SSD przed innymi artykułami, to dawno wyczerpałbym sprzęt do testów :) Niestety, trzeba jakoś równoważyć ramówkę... Powiem w tajemnicy, że wyniki Petroli mam od dawna, ale Vertex 4 wypchnął je na późniejszy termin :> Sporo artów o SSD czeka też w „zamrażarce”.

 

Testowałem Pertola 128GB również zapełniając w 30/60/90% i bazując na naszej procedurze testowej, to prawie żadnego spadku wydajności nie zanotowałem, acz tylko dorzucałem do puli kolejne paczki z plikami.

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak z awaryjnością tych Vertexów 4 ?? Zapewne wyjdzie to po kilku miesiącach jak ludzie zaczną je używać. Swoją drogą jedyne czym OCZ może w tym momencie błysnąć to CENA na tle konkurentów. I oczywiście awaryjność ale to wyjdzie później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością będzie mniej dziwnych sytuacji, niż przy SF, a to już samo w sobie jest plusem. Vertex 2 zawiódł mnie srogo (BSODy + na koniec panic state), poszedłem w Cruciala :D.

Czekam na kolejne artykuły dot. SSD, może nastąpią interesujące roszady przed planowanym ulepszeniem peceta :D.

Caleb, podziękowania za ciężką pracę, Twoje publikacje przyjemnie się czyta i są wysoce pożyteczne :).

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb, podziękowania za ciężką pracę, Twoje publikacje przyjemnie się czyta i są wysoce pożyteczne :).

 

A dziękować, staramy się, staramy :>

 

Pomozcie w wyborze : Corsair 128GB Performance Pro Vs Samsung 830 128GB

pierwszy ciut drozszy ale chyba tez szybszy ?

 

Zajrzyj do testu OCZ Vertex 4 - tam masz obydwa dyski SSD przetestowane, a w podsumowaniu trochę o tym co warto kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testów OCZ Vertex 4 było już trochę, ale głownie wersji 256-512 GB, które do najchętniej kupowanych raczej nie należą. Nam udało się wyrwać model 128GB i zestawić go z Crucial M4 128GB oraz Samsung SSD 830 128GB i dorzucić w procedurze jeszcze jeden bardzo ciekawy pomiar z Crysis 2 - miłego czytania

Dobra robota. Dział SSD już ładnie dojrzewa! Wiesz czego mi jeszcze brakuje do szczęścia...czekam na to ;)

A co do OCZ, to jedno co mi się od razu rzuciło w oczy to to że jak chcieli tuszować niewydolność SandForce to pokazywali testy z ATTO. Jak chcą pokazać żę Vertex 4 jest wydajniejszy od 3 to pokazują tabelki z AS SSD :rolleyes: Nie ma jak manipulacja nieświadomym użytkownikiem.

 

Sporo artów o SSD czeka też w „zamrażarce”.

 

Wszędzie ta polityka :)

 

Testowałem Pertola 128GB również zapełniając w 30/60/90% i bazując na naszej procedurze testowej, to prawie żadnego spadku wydajności nie zanotowałem, acz tylko dorzucałem do puli kolejne paczki z plikami.

Byłoby ciekawie gdyby to głównie SandForce słabo wypadał w parze z pamięciami asynchronicznymi.

 

Ale jak tu dziś kupować Petrola jak m4 jest zaledwie 8€ droższy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

z jakimi ofertami zagranicznych sklepów internetowych warto się zapoznać w związku z planowanym zakupem Crucial'a M4 128GB/256GB. Czy jest coś w stanie pobić brytyjskiego Amazon'a z darmową wysyłką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co możesz zrobić, zainstalować sterownik AHCI Intel Rapid Storage Technology i umieść screena z wynikiem. Może polepszy może pogorszy wynik u mnie pogorszyło musiałem odinstalować.

Porób te optymalizacje co wymieniłem w tamtym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Z tematu SSD odpadłem już dawno temu (choć moje stare OCZ dale mi służą) i z racji tego że zbliżam się do etapu modernizacji mego PC mam szybkie pytanko:

 

Co lepsze pod względem wydajności: 2x Intel 520 SSDSC2CW060A3K5 (2.5", 60GB, SATA/600) czy 2x Samsung SSD830 MZ-7PC064D (2.5", 64GB, SATA/600) ?

 

Podziękował z odp. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze pod względem wydajności: 2x Intel 520 SSDSC2CW060A3K5 (2.5", 60GB, SATA/600) czy 2x Samsung SSD 830 MZ-7PC064D (2.5", 64GB, SATA/600) ?

 

1x Samsung SSD 830 128GB albo Corsair Performance Pro. Edytowane przez Caleb
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...