Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

O ile ostatnie dwa FW nie zmieniły nastawów to:

 

"The Vertex 4 does support idle time garbage collection, but at very low priority. The drive must be idle for at least an hour for the background GC to kick in...

If you don't leave the drive alone long enough to trigger the idle GC, as soon as 85% of the blocks on the drive are used up the Vertex 4 will automatically trigger its garbage collection algorithms."

 

Ja widać trzeba naprawdę dużo czasu w idle.

Trim za to działa znakomicie ale rozumiem że używasz systemu nie obsługującego go?

 

Niestety dysk na razie musi pracować pod XP... . Jeżeli dobrze zrozumiałem to godzina jest jakimś minimum, więc chyba 1.5 h dziennie powinno wystarczyć na porządki... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.crucial.c...eting_m500.aspx

 

960GB ladnie sie prezentuje.

 

Endurance 72TB total bytes written (TBW), equal to 40GB per day for 5 years

 

Przy takiej pojemności to trochę mało mi się wydaje. Chyba, że to taka "gwarancja" słowna, szacowana, i wytrzyma realnie wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam dysk 128GB Samsung 830, niestety program Samsung Magician nie wygrywa dysku Dołączona grafika

A chciałem sprawdzić czy mam najnowszy firmware. Dysk zakupiony pod koniec roku 2012. Czy może mieć już najnowszy firmware?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz podłączony do jakiegoś "innego" kontrolera zamiast Intela lub AMD? Np Marvell

 

Endurance 72TB total bytes written (TBW), equal to 40GB per day for 5 years

 

Przy takiej pojemności to trochę mało mi się wydaje. Chyba, że to taka "gwarancja" słowna, szacowana, i wytrzyma realnie wiecej...

 

Raczej podaje się minimalną wielkość.

Jednak zwróć uwagę na to że niezależnie od pojemności, ilość danych zmieniających się dynamicznie przeważnie zmieści się na 128GB dysku. Reszta to zwykle dane statyczne. Zawsze coś leży nam na dyskach i tylko czasem to odczytujemy. Te dane nie generują zapisów.

W domowym komputerze 72TB to ogromna wielkość. Nawet 36TB OCZ Vectora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się wstrzymasz kilka tygodni to będzie testowany wyżej, najnowszy Crucial M500 480GB mSata.

Instalował kolega jakieś sterowniki?

Mam win7 64bit. Żadna wersja nie widzi dysku Dołączona grafika

 

Odpowiedz na moje pytanie, może to jest rozwiązanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile ostatnie dwa FW nie zmieniły nastawów to:

 

"The Vertex 4 does support idle time garbage collection, but at very low priority. The drive must be idle for at least an hour for the background GC to kick in...

If you don't leave the drive alone long enough to trigger the idle GC, as soon as 85% of the blocks on the drive are used up the Vertex 4 will automatically trigger its garbage collection algorithms."

 

Ja widać trzeba naprawdę dużo czasu w idle.

Trim za to działa znakomicie ale rozumiem że używasz systemu nie obsługującego go?

 

Czy dla Vertex 3 też to obowiązuje? Chodziło wszystko bajerancko, a od wczoraj uruchamianie systemu trwa zdecydowanie dłużej, niektóre programy też zaczęły się ślimaczyć. Jak ma wyglądać takie idle - pozabijać jakieś procesy oprócz zamknięcia uruchomionych aplikacji? Da się jakoś wymusić działanie GC w dowolnym momencie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz na moje pytanie, może to jest rozwiązanie Dołączona grafika

 

Przepraszam nie zauważyłem, Posiadam płytę Gigabyte MA770-UD3. Zainstalowałem sterowniki AMD.

Jeśli potrzeba zrobić jakieś zrzuty ekranowe proszę napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że płyta ma jeden kontroler, AMD, Sata II, więc problem leży gdzieś indziej. Podejrzewam, że po odinstalowaniu sterownika sata od AMD Magician zacznie działać (na sterach M$). Sprawdź przy okazji czy masz AHCI w biosie włączone (zamiast IDE).

 

Sprawdź na stronie Samsunga jaki jest najnowszy firmware, a potem w np. CrystalDiskInfo jaki Ty masz, gdyby powyższe nie działało.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój mostek południowy to AMD SB700 - nie jest najwyższych lotów niestety.

 

Czy dla Vertex 3 też to obowiązuje? Chodziło wszystko bajerancko, a od wczoraj uruchamianie systemu trwa zdecydowanie dłużej, niektóre programy też zaczęły się ślimaczyć. Jak ma wyglądać takie idle - pozabijać jakieś procesy oprócz zamknięcia uruchomionych aplikacji? Da się jakoś wymusić działanie GC w dowolnym momencie?

 

Akurat dużą zaletą SandForce jest świetna praca nawet bez Trim. Zwykłe idle wystarczy. Tylko wyłączone same aplikacje.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze raz. Warto się przesiadać z Cruciala C300 64 GB na coś lepszego. Dodam że dysk ma dziwne spadki wydajności w odczycie ciągłym. Z 320 potrafi spaść do 170. I to sprawdzałeem nawet przy pustym dysku podłączonym pod inny system na tej samej płycie. Wgrywałem najnowszy Firmware. Dysk jaki mnie interesuje to 128 OCZ Vertex 4, Plextor 128GB 2,5'' SATA SSD M5 PRO lub Samsung 840. Chce sklonować obecny system na nowy dysk. C300 raczrej sprzedam no i oprócz systemu zainstalowałbym tam steama, bo na zwykłym HDD muli się niemiłosiernie mimo ze defragmentowany systematycznie.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" W ciągu ostatnich trzech miesięcy jeden z dużych producentów podniósł ceny swoich dysków SSD niemal o 100 procent."

 

Ciekawe jaki to producent, że nazwy nawet nie podali. Ja tam jakoś podwyżek u głównych graczy robiacych ssd nie widzę. Do tego art nie ma podanego źródła. Fajna papka marketingowa ^^ W szczególności ten dopisek, że samsung i apple pamięci od wszystkich producentów wykupują :lol:

 

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ocz ?

 

Był okres, gdy vertex 4 128gb był po 360-370zł...

 

Ja po teście m500 wkurzyłem się i kupiłem m4 256gb

 

 

jakby ktoś reflektował to 128gb m4 z siga poleciał do działu sprzedam Dołączona grafika

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich wymuszonych przez MS aktualizacjach W7 kazde uruchomienie systemu poprzedzane jest sprawdzaniem spojnosci danych. Ktos ma podobnie lub ma jakis pomysl na rozwiazanie tego problemu? Wczesniej nie bylo zadnych, nawet najmniejszych problemow.

 

I jeszcze jedno pytanie, wartosci Ultra DMA CRC w smart spadaja po wyeliminowaniu problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem padł mi dyk SSD PATRIOT zgłasza się dość dziwnie jako JM-Loader drugi Patriot działa ok

dodam że oba były w RAID-0 tylko na system polatały razem parę lat i...... może ma ktoś jakiś pomysł czy uda się go odratować ??

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...