Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jak obecnie przedstawia się sytuacja z nowymi Sandforce'ami? Kumpel napalił się na Vertexa 3 240 GB i nie bardzo chce brać nic innego. Czy ten nowy soft wyeliminował w końcu problem BSOD'ów?

Edytowane przez H3ex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem intel g2 160GB do laptopa jest sens dzielenia go na partycje powiedzmy 5X GB i 100GB?? Czy lepiej nie dzielić dysków SSD

 

Jedyny sens to utrzymanie porządku na dysku.Wiadomo,jedna partycja to większe predyspozycje do szybkiego powstawania śmietnika :wink: .Po prostu zrób jak Ci wygodnie i do czego jesteś przyzwyczajony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem intel g2 160GB do laptopa jest sens dzielenia go na partycje powiedzmy 5X GB i 100GB?? Czy lepiej nie dzielić dysków SSD

 

Jedyna korzyść to zachowanie danych na drugiej partycji przy formatowaniu C. Problem fragmentacji danych w zasadzie nie ma znaczenia na SSD.

 

 

EDIT

Jak wydajność używanego Agility 3 spada wraz z czasem w porównaniu do Vertexa 3 i Vertexa 3 MAX IOPS.

LINK

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Real World Advanced - Data on Drive - OCZ Technology Vertex 3 SSD 120GB and 240GB Review | [H]ard|OCP

 

Co sie dzieje z Vertexem po zapelnieniu danymi (ciekawe jak z innymi dyskami)

 

Ponoc ta strona i opis problemow z Agility 3 kosztowaly [H] nie przyslanie Revodrive do recenzji.

 

edit: jakis ninja mnie ubiegl, ehh za dlugo pisalem posta :)

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny sens to utrzymanie porządku na dysku.Wiadomo,jedna partycja to większe predyspozycje do szybkiego powstawania śmietnika :wink: .Po prostu zrób jak Ci wygodnie i do czego jesteś przyzwyczajony.

 

Ja mam wręcz odwrotnie ... większy porządek i wygoda przy jednej partycji. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna korzyść to zachowanie danych na drugiej partycji przy formatowaniu C. Problem fragmentacji danych w zasadzie nie ma znaczenia na SSD.

 

Dla lubiących porządek i właścicieli Siódemki: http://www.techit.pl/Artykuly/Instalacja-Windows-7-na-wirtualnym-dysku-VHD,3972.html

Owszem poza porządkiem i przechowywaniem partycji np. C: w jednym pliku, trzeba też zwrócić uwagę na dwie potencjalne wady: gdy z góry ustalimy rozmiar pliku .vhd od razu zajmujemy np. 50GB. Gdy wybierzemy dynamiczny wzrost pliku .vhd wydajność spadnie o około 10% - ja tego nie zauważam, nie ma przycięć ani spowolnień.

 

 

A teraz już na temat:

 

Przyjrzałem się wymienionemu w temacie: Kingston 2.5'' SSD Now V+100 96GB - cenowo jest dość atrakcyjny pod względem powierzchni. W sam raz do notebooka jeśli ktoś oszczędnie obchodzi się z wolnym miejscem. Cena około 485 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się wymienionemu w temacie: Kingston 2.5'' SSD Now V+100 96GB - cenowo jest dość atrakcyjny pod względem powierzchni. W sam raz do notebooka jeśli ktoś oszczędnie obchodzi się z wolnym miejscem. Cena około 485 zł

 

A powiem więcej, korzystanie z dysku to czysta przyjemność. Od kilku dni przenosiłem na niego dane, robiłem różne operacje na plikach (dużo małych i klika dużych, w większości skompresowane) i wszystko przebiega bardzo sprawnie, płynnie bez zacinek a transfery które widze są całkiem przyjemne dla oka.

Dysk na prawdę nie ma się czego wstydzić.

 

 

A tak z subiektywnego porównania pomiędzy C300 a m4 - w zasadzie odczucia identyczne pod względem wszelkich uruchomień aplikacji. Różnice z zapisu są lekko widoczne przy odinstalowywaniu aplikacji, kasowaniu plików (i tu dopiero widać większą przewagę nad Intel G2 80GB).

Jak pisałem wcześniej Sata III niczego nie wnosi bo zapis i tak jest maksymalny na Sata II a tak wysoki odczyt w sumie do niczego nie jest potrzebny (poza kilkoma wyjątkami) i przede wszystkim nie odczuwalny w codziennym używaniu dysku.

Będzie to miało sens gdy dyski zaczną osiągać zapis powyżej możliwości Sata II. Oczywiście losowy mam na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a coś takiego jak : Adata AS599S-64GM-C

 

Mam poprzednią wersję czyli S595Turbo. Chce go do lapka eepc wrzucic i przejsc na coś lepsiejszego. Preferowana pojemność 60-120GB, nad budżetem się zastanowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś SSD do notebooka Asus K52F, budżet w okolicach 500 zł. Pojemność jak największa ale myślę że rozsądne minimum to 80GB.

Myślałem nad Samsungiem z tej aukcji: SSD 128GB MLC 2,5" SATA-2 SAMSUNG + SDHC 8GB (1690839300) - Aukcje internetowe Allegro

Transfery w miarę ok. Osobiście jeżeli chodzi o SSD to zatrzymałem się na... Intelu X25-V 40GB (chociaż jako dysk w stacjonarnym daje sobie bardzo dobrze radę) :).

 

A może lepszym wyborem będzie nowy Intel 320 80GB? Jakoś mam zaufanie do Intel'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jakiś czas temu mój Vertex 2 wpadł w "panic state", ja to mam pecha :oops:.

Trzeba się zebrać i oddać do serwisu. Jak dostanę nowy/odblokowany, nastąpi przesiadka na Cruciala M4. Żałuję, że na początku go nie nabyłem. Przez chwilę myślałem też o 1TB HDD, ale za bardzo spodobały mi się korzyści płynące z technologii SSD.

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam się do kupna dysku SSD do Netbooka z AMD APU E350.

Przeczytałem kilkadziesiąt ostatnich wypowiedzi z tego wątku i zastanawiam się nad:

Kingston 2.5'' SSD Now V+100 96GB (Serial ATAII, 180MB/s;230MB/s) 450zł oraz

Dysk Crucial M4 SSD 64GB 2,5' SATA III 415/95 MB/s 400zł

 

Nie ukrywam, że Crucial bardziej mi odpowiada, ale ma tylko 64GB, a ten Kingston dużo nie odbiega jeśli chodzi o parametry, a ma "aż" 96GB. Nie zależy mi na Sata III, bo chyba żaden netbook nie ma aktualnie sata III.

 

Co sądzicie o tym Kingstonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo Kingston SVP100S2/96G albo Intel 80GB G3

Na pewno nie ten Samsung z aukcji.

 

Z ciekawości - czemu nie owy Samsung? Też się rozglądam za nowym dyskiem do lapka (bo obecny umiera) i w sumie zależy mi przede wszystkim na maksymalizacji pojemności przy jednoczesnej minimalizacji ceny ;) Osiągi stoją na drugim miejscu (możliwości przeciętnego SSD będą wystarczające).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie, czy ktos robil moze testy po zainstalowaniu systemu? Osobiscie jestem troche rozczarowany. Nie dosc ze moj Agility 3 64GB wypada gorzej w testach praktycznych to okazuje sie ze po okolo 2tyg uzytkowaniu wyniki testow spadly o okolo 50%. Dysk jest zapelniony w okolo 58%. Ogladalem juz powyzsze linki z testow Agility/Vertexow, moje testy tez to potwierdzaja, a czy moglby ktos sie pokusic o testy innych dyskow np Cruciala M4 czy jest podobnie. Bo na ta chwile jestem na etapie odstawienia OCZ a zakup Cruciala 128GB M4.

 

moje winiki:

post-100421-0-76867700-1310056613_thumb.jpg

post-100421-0-09561200-1310056640_thumb.jpg

post-100421-0-97342000-1310056651_thumb.jpg

post-100421-0-62087100-1310056661_thumb.png

Edytowane przez CleaneR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie, czy ktos robil moze testy po zainstalowaniu systemu? Osobiscie jestem troche rozczarowany. Nie dosc ze moj Agility 3 64GB wypada gorzej w testach praktycznych to okazuje sie ze po okolo 2tyg uzytkowaniu wyniki testow spadly o okolo 50%. Dysk jest zapelniony w okolo 58%. Ogladalem juz powyzsze linki z testow Agility/Vertexow, moje testy tez to potwierdzaja, a czy moglby ktos sie pokusic o testy innych dyskow np Cruciala M4 czy jest podobnie. Bo na ta chwile jestem na etapie odstawienia OCZ a zakup Cruciala 128GB M4.

 

 

Litosci ile mozna pisac, ze dyski OCZ to crap nie wart swojej ceny?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - czemu nie owy Samsung? Też się rozglądam za nowym dyskiem do lapka (bo obecny umiera) i w sumie zależy mi przede wszystkim na maksymalizacji pojemności przy jednoczesnej minimalizacji ceny ;) Osiągi stoją na drugim miejscu (możliwości przeciętnego SSD będą wystarczające).

 

Nie żeby był jakoś bardzo zły ale w obliczu dzisiejszych ofert na rynku wypada bladawo. Szczególnie pod względem wydajności. Jak koniecznie ma być 128GB w tej cenie to i tak nie masz wyboru. Choć czasem zdarzają sie super atrakcyjne ceny nowszego Samsunga 470 w wersji OEM który jest o wiele lepszym zakupem.

Albo 96GB Kingston o którym ostatnio więcej mówimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 : przejrzyj sobie ten temat jest tu all wliczając testy...

przeczytalem caly watek, ale wiekszosc testow jest na czystym dysku robiona.

 

po 2 : te testy robiłeś na sata1 ? czy sata2 ?

... na SATA3. W/g testow czystego dysku ATTO wszystko sie zgadza i osiaga max 496/527MB, ale juz zapleniony max zapis to 420 przy danych nieskopresowanych. Na CrystalMark zobaczysz ze juz slaby zapis jeszcze sie pogorszyl i to o polowe.

 

po 3 : po jakimś czasie jakiś spadek zawsze będzie i to przy każdym teście...

Tak wiem, ale czy to bedzie 50% czy 10-20% to jednak spora roznica.

 

Michaelius: odpusc sobie takie komentarze... przede wszsytkim kompletnie nic nie wnosza do tematu, po drugie nadal uwazam, ze dyski OCZ Agility 3/Vertex 3 sa dobre, ale nie bardzo dobre jak je OCZ reklamuje. Inna sprawa, to za szybko pokusilem sie o zakup, po przeczytaniu jednej, czy dwoch recenzji w ktorych go wychwalali. To ze sa z nimi problemy... poszukaj na forach innych firm, tez maja problemy.

Moj system chodzi szybko, max 18s start, kazda aplikacja tylko klikniecie i otwarta, zamkniecie systemu 4-5s. Mozliwe, ze niewiele odczuje roznicy jesli zmienie na np M4, ale chodzi mi o to ze skoro zdecydowalem sie na zakup takiego dysku ktory jednak do najtanszych nie nalezy, chcialbym by pracowal tak jak tego oczekuje. Dlatego, jesli inne dyski tez beda mialy spadek o okolo 50% po zapelnieniu w 50% odpuszcze sobie wymiane, bo nie bedzie sensu.

Edytowane przez CleaneR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne inne dyski nie mają takiego spadku. Ba, nawet Vertex nie ma tego spadku jaki ma Agility. Jakbyś czytał uważniej znalazłbyś, ten wątek był poruszany i to całkiem niedawno na forum.

Ja bym tego nie kupił (choć początkowo wydawało mi sie że będą hitem). Mnie nie kręcą te 550MB/s i tego typu bajki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam c300 zakupiony w lutym i póki co trzyma praktycznie cały czas te same parametry, co odpale CDM to ~265, ~260, ~35, ~200, zapis ~135

dodam ze tylko sata2 ale mi to nie przeszkadza, w porónaniu do poprzednika(intel/kingston 40gb) jest sporo szybszy w odczycie, ciut szybszy w zapisie -patrząc jak sie na nim instalują progsy/gry

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie trochę świeżego mięska - test OCZ Vertex 3 60 GB, 120 GB i 240 GB, zaś do tego jeszcze model 120 GB MAX IOPS.

 

Dołączona grafika

<p>Zupełnie niedawno zaprezentowaliśmy Wam najnowsze dyski SSD Intela z serii 510, które dysponując kontrolerem Marvell 88SS9174 BKK2 oraz interfejsem Serial ATA 6.0 GB/s, zostały jednymi z najszybszych na rynku. Niemniej już w momencie ich premiery było praktycznie pewne, że dominacja „niebieskich” nie potrwa długo, bowiem zza horyzontu wyłaniał się powoli jego główny konkurent. Chodzi oczywiście o SandForce 2000 czyli pełnoprawnego następcę bardzo popularnego SandForce 1200, wykorzystywanego w niezliczonej ilości modeli takich firm jak OCZ, Corsair, G.Skill, TeamGroup czy RunCore. Kolejna generacja tego kontrolera. to przede wszystkim wprowadzenie obsługi interfejsu Serial ATA 6.0 Gb/s oraz jeszcze większe prędkości zapisu i odczytu w modelach high-endowych. Rodzina dysków OCZ Vertex 3 już korzysta z dobrodziejstw SandForce 2000, postanowiliśmy więc rzucić okiem na całą gamę tych urządzeń w trzech najpopularniejszych rozmiarach 60/120/240 GB oraz dołożyć jeszcze model 120 GB z linii MAX IOPS.</p>

<p class="rteright"><b>Autor:</b> Caleb - Sebastian Oktaba</p>

 

TEST OCZ VERTEX 3 60 GB, 120 GB, 240 GB i 120 GB MAX IOPS - PUREPC.PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie, czy ktos robil moze testy po zainstalowaniu systemu? Osobiscie jestem troche rozczarowany. Nie dosc ze moj Agility 3 64GB wypada gorzej w testach praktycznych to okazuje sie ze po okolo 2tyg uzytkowaniu wyniki testow spadly o okolo 50%. Dysk jest zapelniony w okolo 58%. Ogladalem juz powyzsze linki z testow Agility/Vertexow, moje testy tez to potwierdzaja, a czy moglby ktos sie pokusic o testy innych dyskow np Cruciala M4 czy jest podobnie. Bo na ta chwile jestem na etapie odstawienia OCZ a zakup Cruciala 128GB M4.

 

moje winiki:

 

M4 128 GB, systemowy, zapełniony w około 55%, po prawie miesiącu użytkowania. Firmware 0001, system raczej zaniedbany.

post-153908-0-99703000-1310131654_thumb.png

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...