Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Niezły wybór ale bardziej skłaniałbym się w kierunku OCZ Agility - lepsze wsparcie pod względem firmware'u i rzeszy użytkowników na forum ocztechnology.com, którzy poza benchmarkami zawsze coś mniej lub bardziej ciekawego wynajdą :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zastosowań ssd - ciekaw jestem testów Grimlocka,, będzie jakieś ostre obciążenie 'na zajechanie' ?:> to by pokazało jaka jest rzeczywista trwałość tych dysków,, z tego co czytałem kilka stron wyżej to raczej się każdy boi coś zapisać :P

Nie sądzę aby każdy się bał ;) Poza tym mniej więcej widmo czego się spodziewać jeśli chodzi o żywotność. Intel w swoim Datasheet (34nm product line) podaje minimalną żywotność = 5 lat przy zapisie 20GB / dzień. Ilość zapisanych danych można łatwo sprawdzić za pomocą Intel SSD Toolbox, u mnie:

 

Dołączona grafika

 

240 GB / 24 dni = 10GB, czyli wg producenta dysk powinien wytrzymać 10 lat przy takim obciążeniu.

Pozd.

lool1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonil do mnie kurier i dzisiaj bede mial juz zamowionego z Pixmanii Agility. Dwie sprawy: czytajac watek czy w ogole informacje w internecie wynika, ze z czasem wydajnosc dysku SSD spada. Czy jest to proces nieodwracalny czy jest to kwestia jakiegos resetu co wiaze sie z utrata danych i stawianiem systemu od nowa? Drugie pytanie o TRIM w W7: system ponoc sam wykrywa obecnosc takiego dysku. Czy w praktyce oznacza to, ze nie trzeba juz przeprowadzac zadnej optymalizacji systemu pod katem SSD czy dodatkowo i tak zaleca sie jakies tweaki ktore standardowo kazdy posiadacz powinien przeprowadzic? Aha i czy da sie wgrac nowy firmware przed postawieniem systemu?

 

Wydajność spada, bo komórki które już wcześniej miały dane, przy następnym zapisie muszą zostać najpierw wyczyszczone, co zajmuje dodatkowy czas. Stąd ten spadek wydajności. Można zerować programami, np. HD Tune Pro ma chyba taka możliwość. Drive Cleaner podajże też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy niet ;)

SSD największy wzrost wydajności da nie w domu a w multi-user, tego w domu się nie wykorzysta i porównywanie przyrostów % w multiuser i dowolnym domowym zastosowaniu mija się z celem, rząd wielkości...

 

Łączenie wielu się przyda, ale pod strumieniowo to raczej raid ze zwykłych hdd bo czasy dostępu nie mają znaczenia i potrzeba innych pojemności,, przepustowość, raw power ;)

 

Co do zastosowań ssd - ciekaw jestem testów Grimlocka,, będzie jakieś ostre obciążenie 'na zajechanie' ?:> to by pokazało jaka jest rzeczywista trwałość tych dysków,, z tego co czytałem kilka stron wyżej to raczej się każdy boi coś zapisać :P

Dwa razy niet

 

Multi user - oczywiście - ale jakie ma to znaczenie dla użytkowników tego wątku? Z domowego punktu widzenia należy przedstawiać fakty, bo zdecydowanie więcej jest takich użytkowników tutaj. A dla takiego użytkownika ważne jest żeby dysk nadążał z ilościami zapytań od kilku programów które user używa.

A ztym dyski SSD świetnie sobie radzą.

 

Co do obróbki video to wiadomo że HDD jest bardziej opłacalny a i nie ustępuje tu wydajnością. Z tym że nie doczytałes albo nie zrozumiałeś w ogóle przesłania moich słów. Powtórzę, chodzi mi o wyolbrzymianie znaczenia prędkości podawanych przez HDTach lub HDtune. Dla systemu i aplikacji ważne jest jak dyski radzą sobie z małymi plikami.

 

Ja o trwałość sie nie martwię o czym wiele razy pisałem. Dyski maja trzeci system, razem z tym nowe instalki gier, pliki tymczasowe sa na systemowym.

Żadnych cache przeglądarek itp w ogóle mi do głowy nie przychodzi przenosić. Jedynie pobieranych danych z netu nie wrzucam na systemowy ale robię tak od lat od czasów hdd bez względu na ssd.

Niezły wybór ale bardziej skłaniałbym się w kierunku OCZ Agility - lepsze wsparcie pod względem firmware'u i rzeszy użytkowników na forum ocztechnology.com, którzy poza benchmarkami zawsze coś mniej lub bardziej ciekawego wynajdą :)

Czasem to firmware ma błędy, czasem aktualizacja powoduje strate danych...także nie przeceniałbym tego faktu :)

 

EDIT

OCZ idzie po bandzie; wypuścili nową 3.5" serie Colossus, dyski o pojemności 128GB, 256GB, 512GB i 1TB

Prędkości 260/260

http://www.techpowerup.com/108544/OCZ_Tech...5_SSD_Line.html

Pewnie ceny też będą rewelacyjne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa te dyski sa dostepne w pixmanii od ponad 2 miesiecy. Teraz jest premiera modelu 1TB. Nie wiem czemu tak wszedzie pisza. Pewnie ktorys serwis przy tlumaczeniu lub przepisywaniu tego newsa sie pomylił a inne to kopiuja.

Edytowane przez siwydym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Halfi

Mają wysokie IOPS (wg danych producenta) ale testów niezależnych wciąż brak w sieci więc trudno w tej chwili wyrokować co będzie szybsze.

Intel to z pewnością cały czas świetny wybór.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to firmware i jak z zapelnieniem? Bo ja robilem testy na postawionej windzie i dysku zawalonym w 80%, zapewne moglo to miec jakis wplyw... Z 2giej strony patrzylem na testy Grimlock'a jego g2 160gb i tam wynik np as ssd byl jeszcze 2x gorszy niz u mnie... skad te rozbieznosci? :-?

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 2giej strony patrzylem na testy Grimlock'a jego g2 160gb i tam wynik np as ssd byl jeszcze 2x gorszy niz u mnie... skad te rozbierznosci? :-?

U mnie kontroler SATA pracuje w trybie Native IDE. Intelowi G2 bardziej służy AHCI co widać po wynikach w sieci. Nowy firmware poprawił wyniki co widać po screenshotach.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada ta sama, jak sa komórki które musza być zerowane przed zapisem a nie zostało to zrobione wcześniej przez Trim to spowolnienie będzie.

Ale generalnie do 15-20% spadku jest nie odczuwalne w praktyce tylko w benchmarkach.

 

 

Ja wczoraj poszedłem po bandzie, znalazłem watek na forum OCZ że ludzie do swoich dysków gen.I ładowali firmware od SuperTalent bo OCZ a ni żaden inny producent nie daje do nich wsparcia. Wielu było zadowolonych a wgrywali do serii Solid, Core V1 i V2 i Patriotów. No to i ja zaryzykowałem flash na swoich G.Skill'ach i mam teraz nowy firmware z lipca :) Zgodnie z zapowiedzią miał być spadek wydajności ogólnej czyli kosztem zapisów sekwencyjnych ale miały niemal zniknąć przycięcia i duża poprawa w operacjach na najmniejszych plikach.

Na razie potwierdziły sie niektóre spadki a ATTO zanotował ogromny wzrost wydajności w plikach do 8kB.

Musze więcej potestować żeby wyczuć różnice pod względem komfortu pracy. Powrotu do starego firmware już i tak nie mam :)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to firmware i jak z zapelnieniem? Bo ja robilem testy na postawionej windzie i dysku zawalonym w 80%, zapewne moglo to miec jakis wplyw... Z 2giej strony patrzylem na testy Grimlock'a jego g2 160gb i tam wynik np as ssd byl jeszcze 2x gorszy niz u mnie... skad te rozbieznosci? :-?

Firmware to samo, co u Ciebie. Zapełnienie 20GB. Tryb AHCI

IMHO różnice wynikają z ilości danych, kontrolera i pewnie w jakimś tam minimalnym stopniu z reszty gratów.

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmware to samo, co u Ciebie. Zapełnienie 20GB. Tryb AHCI

IMHO różnice wynikają z ilości danych, kontrolera i pewnie w jakimś tam minimalnym stopniu z reszty gratów.

Mój Intel G2 to dziewica pod względem użytkowania. Od momentu wyjęcia z pudełka wrzuciłem kilka małych plików + benchmarki. Niższe wyniki to w 100% zasługa nie skonfigurowania kontrolera w tryb AHCI. Naprawdę nie mam czasu się tym zająć - ale bardzo ciekawi mnie jak to będzie na AHCI. Aż pojawi się prawidłowy firmware. Niezle bym się wkurzył gdyby wcięło dokumenty zanim zrobiłbym backup albo aktualne dane.

 

Co do firmware'u SuperTalent - jeśli są na JMicronie B to może zaryzykuję kiedyś na A-Dacie SSD 300 Series ;)

Czy po wgraniu firmware'u ST giną dane?

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś może czy można gdzieś dostać u nas w PL intela 80/160gb ? w komputroniku pusto, jedyny na allegro znalazlem, może ktoś widział te dyski w jakimś internetowym sklepie ???

Intel seria M 80GB i 160GB tylko z nalepką Kingston

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...erial_ATA_.html

http://www.komputronik.pl/index.php/produc...erial_ATA_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do firmware'u SuperTalent - jeśli są na JMicronie B to może zaryzykuję kiedyś na A-Dacie SSD 300 Series ;)

Czy po wgraniu firmware'u ST giną dane?

To dotyczy tylko wersji B. Tak zmiana FW niszczy dane. Ja użyłem wbudowanego w win 7 tworzenia obrazu partycji którą potem ponownie odtworzyłem. Cała operacja nie zajęła wiele.

 

 

@Fine czytałeś w ogóle na co odpisywałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy to komputronik ma taka marze, czy kingston drukuje swoje nalepki, dodaje stowke do ceny i sprzedaje dalej :D 

 

wie ktoś może czy można gdzieś dostać u nas w PL intela 80/160gb ?

http://www.tions.pl/-c-0/intel-x-25ssd-80gb-sata-2-5-mlc-ssdsa2mh080g2c1

 

http://www.dobry24.pl/index.php?p69159,intel-x-25-m-ssd-80gb-sata-2-5-mlc-ssdsa2mh080g2c1

 

http://www.lidertechnic.pl/14260/INTEL_X_25_M_SSD_80GB_SATA_2_5_MLC_SSDSA2MH080G2C1.html

 

wg opisow wszedzie dostepne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc i linki do sklepow. bede probowal :) widzę ze dostępne sa 80gb wersje, jeszcze walczę ze soba, czy wziąć 80 czy 160.

 

mam jeszcze jedno pytanie, na czym polega roznica ?

 

SSDSA2MH080G2C1

 

SSDSA2MH080G2R5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam . co myslicie o tym dysku warty zachodu ? oczywiscie tylko na system win 7, cena przyzwoita ale moze to jakis bubel ?

 

Dysk Patriot Warp V2 SSD 2,5" 32GB SATA2

Dysk 1. generacji. Przeszukaj ten wątek znajdziesz więcej informacji.

 

Lepiej poszukaj Kingston 40GB lub chociaż Kingston V+ 64GB

 

@Halfi

SSDSA2MH080G2R5 to dysk w niebieskim pudełku (jak procesory) wraz z uchwytem do przymocowania w 3.5" zatoce.

TUTAJ fotki tego

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa wszystko dyski 1. generacji.

Poczytaj ten wątek od początku a dowiesz się wszystkiego na temat różnic. Jest tylko jeden taki 40GB dysk więc nie potrzeba znać dokładnie modelu. Jednak może być trudno go znaleźć w PL. Ten 64GB V+ (ten "+" jest bardzo ważny) łatwiej. Chyba w komputronie go mieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...