Skocz do zawartości
ath

Shattered Horizon

Rekomendowane odpowiedzi

W styczniu tego roku w sieci pojawiła się wiadomość, która zelektryzowała część społeczności graczy - firma Futuremark, znana dotychczas jako twórca programu 3DMark poinformowała o uformowaniu własnego studia deweloperskiego. Od tamtej pory czekaliśmy na zapowiedź pierwszej produkcji Futuremark Games Studio, i w końcu doczekaliśmy się. Panie i panowie, nadciąga Shattered Horizon.

 

Akcja gry osadzona została w klimatach rodem z SF. Podczas prac wykopaliskowych na Księżycu, zdarzył się nieprzewidziany wypadek - nastąpiła eksplozja, w wyniku której przestrzeń wokół Ziemi wypełniła się ogromną ilością kosmicznego "gruzu". O pozostałości surowców toczą walkę pozostali przy życiu górnicy oraz astronauci uwięzieni na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Powrót na Ziemię jest niemożliwy z powodu szczątków kosmicznych dryfujących wokół planety, konflikt zamienia się więc w walkę na śmierć i życie.

 

Shattered Horizon to wieloosobowy FPS, w którym gracze walczą o przetrwanie w zerowej grawitacji. Plusami gry ma być całkowita wolność przemieszczania się, jak również proste i intuicyjne sterowanie. Otoczenie wymusza stosowanie specjalnych strategii i taktyk, nieznanych wcześniej z gier oferujących "normalną" grawitację. Gra oferować ma również zapierającą w piersiach grafikę i efekty wizualne, jednak jak zapewniają twórcy, również gracze niedysponujący "potężnymi" komputerami będą mogli rozkoszować się rozgrywką, choć oczywiście bez graficznych fajerwerków.

 

Niestety, data wydania Shattered Horizon nie została podana, ale już teraz zapraszamy Was do odwiedzenia jej oficjalnej strony, gdzie znajdziecie m.in. odnośnik do trailera prezentującego grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy po każdym quescie będzie wyświetlany wynik w punktach futuremark.

Do tego min&max FPS, czas renderowania sceny, podczas loadingu kazdorazowo bench HDD i pamieci a im slabsze CPU tym nizsza inteligencja przeciwnikow :D

A prawde mowiac boje sie ze bedzie to plytkie przepakowane physxem padlo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jeżeli ta gra bedzie reprezentować coś poza cudną grafiką to może w to wejde. Tym bardziej ze to w miare coś nowego (0 grav FPS ;)).

Bedzie - kosmiczne wymagania :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Do tego min&max FPS, czas renderowania sceny, podczas loadingu kazdorazowo bench HDD i pamieci a im slabsze CPU tym nizsza inteligencja przeciwnikow :D

A prawde mowiac boje sie ze bedzie to plytkie przepakowane physxem padlo...

Jak będzie to chociażby taki ładniejszy odpowiednik Alpha Prime to i tak będzie można raz przejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze mną było to samo kilkanaście minut i wywaliłem to coś , ale znam też osoby którym gra się spodobała :wink: .

masz kolejną do kolekcji :) gra jest bardzo zróżnicowana, mi to się spodobało ale zostawmy AP :)

 

czekałem tylko na niusa o grze od futuremark :D ale nie oczekuję nic innego jak chorych wymagań... <_<

 

EDIT:

czytałem ale i tak nie sądzę aby jednak coś innego niż kilka scenek im się udało. gra to nie tylko lokalizacja i piękne jej przedstawienie...

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie się z tym zapoznałem (w momencie pisania posta wyżej jeszcze NDA nie było).

 

Powiem wam tylko panowie tyle, na sprzęcie z podpisu średnio 25FPS, z AAx8 14. Gra wygląda koszmarnie to tak przy okazji, nie wiem czemu tak zamula. No i przede wszystkim kilka rzeczy, które irytują to totalna nieznajomość praw fizyki przez twórców (jeśli chodzi o poruszanie się w kosmosie, o ogień itd).

 

Nie polecam, zagrałem dzisiaj pierwszy i ostatni raz chyba.

 

Screenów wrzucić nie mogę także...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Oczywiście na ustawieniach LOW jest cos mniej wiecej 35-50 FPS max. Ale jak jestem sam na serwerze ;) Jak jest 30 osób to zazwyczaj 19-35 FPS.

 

Na ustawieniach na max razem z AAx8 jest coś koło 15 fps zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w Czechach nad morzem.

 

http://img143.imageshack.us/img143/710/sha...izon2009090.jpg

 

http://img386.imageshack.us/img386/710/sha...izon2009090.jpg

 

http://img44.imageshack.us/img44/710/shatt...izon2009090.jpg

 

http://img513.imageshack.us/img513/710/sha...izon2009090.jpg

 

Gwiazdy mi powiedziały że jeśli chodzi o grafikę to wszystkie detale są na high.

 

ps

Te czarne paski to oczywiście cenzura (nicki).

 

Goście z Futuremark talentu do robienia gier to nie mają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lypa Panie lypa, kiedyś to przynajmniej potrafili zrobić grafikę, że łeb urywało przy samej dup... mimo że gów... to chodziło, a teraz nie dosyć że gów... chodzi to i tak samo wygląda.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...