Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

[...]Niestety problem z subeditem mnie wkurza, po wywaleniu WMP (którego też bym chciał) obraz jest jakiś taki ziarnisty.[...]

We właściwościach subedita musisz wyłączyć kompozycje pulpitu i nie będzie problemu. Edytowane przez Peet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po miesięcznym korzystaniu z RC podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Pierwsze co zauważyłem to brak jakiegokolwiek BSOD, gdy na viście z niewiadomych przyczyn używając FF itp. występował 1-2 razy na 1-2 dni. Niestety problem z subeditem mnie wkurza, po wywaleniu WMP (którego też bym chciał) obraz jest jakiś taki ziarnisty. Wkurza mnie również, że pomimo wyłączonego cleartype w niektórych miejscach czcionka wygląda jakby była włączona ta opcja, przez co niestety tekst jest mniej czytelny. Również znaki diakrytyczne w niektórych programach nie są wyświetlane. Z grami miałem problem tylko w jednej grze z gameguardem, ale wystarczyło podmienić jeden plik i wszystko śmiga. Najśmieszniej jest to, że pewnego dnia zniknął mi pulpit, tzn. tapeta została, można tworzyć nowe foldery itd. lecz na pulpicie nie ma żadnej ikony, a poprzez eksplorator cała zawartość jest wyświetlana. Wyjąłem wczoraj 4GB ramu, bo potrzebowałem do innego kompa i co najlepsze pograłem w pewną nowość i później przypadkiem zauważyłem, że jadę tylko na 2 GB ramu.

ppm na pulpicie > Widok > zaznacz Pokaż ikony pulpitu ;) Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie po raz wtóry zapytam: CO ZROBIĆ, ŻEBY MIEĆ DŹWIĘK STEREO NA WSZYSTKICH GŁOŚNIKACH I DŹWIĘK DTS, bo już mnie dobija ten system, na xp nie miałem problemów? Dźwięk 5.1 mam tylko w filmach z takim dźwiękiem. Chcę mieć chociaż stereo x2, no i ten dźwięk dts. Mam na panelu sterownia głosników tylko Dolby Digital. Sprzęt jak w sygnaturze, pomoże mi ktoś? Win 7 x64 (7100 z oficjalnej strony), kodeki po kilku różnych zostawiłem CCCP, playery to KMP player, vlc player, all player. Co ciekawe na wszystkim oprócz KMP mam pixelowaty obraz, na KMP mam normalny, wygładzony. EDIT: jakoś udało mi się zmusić mp3 do grania na 5.1. Ale DTS jak nie mam tak nie mam :(

Edytowane przez majki84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie po raz wtóry zapytam: CO ZROBIĆ, ŻEBY MIEĆ DŹWIĘK STEREO NA WSZYSTKICH GŁOŚNIKACH I DŹWIĘK DTS, bo już mnie dobija ten system, na xp nie miałem problemów? Dźwięk 5.1 mam tylko w filmach z takim dźwiękiem. Chcę mieć chociaż stereo x2, no i ten dźwięk dts. Mam na panelu sterownia głosników tylko Dolby Digital. Sprzęt jak w sygnaturze, pomoże mi ktoś? Win 7 x64 (7100 z oficjalnej strony), kodeki po kilku różnych zostawiłem CCCP, playery to KMP player, vlc player, all player. Co ciekawe na wszystkim oprócz KMP mam pixelowaty obraz, na KMP mam normalny, wygładzony. EDIT: jakoś udało mi się zmusić mp3 do grania na 5.1. Ale DTS jak nie mam tak nie mam :(

A co sie tak systemu uczepiłeś? Przecierz to nie od tego zależy. Jak coś jest stereo to gra stereo to oczywiste. Jak chcesz zrobić wielokanałowo to sterowniki karty dźwiękowej musza mieć taką funkcje... w Winampie jest plugin rozdzielający sygnał na 5.1, a w filmach np kodek AC3 ma opcje prologic

Jak sterownik karty dźwiękowej ma opcje 3D to każdy sygnał dwukanałowy będzie rozdzielony na pozostałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - czy jeślibym zainstalował sobie Windows 7 64bit na sprzęcie E4400,2GB RAM (powiedzmy dokupiłbym jeszcze 2GB), to czy wtedy w trybie zgodności 32bit bedzie mi wszystko ładnie śmigać? Chodzi mi o wydajność, czy musiałbym jakiegoś Quada wsadzić? Chodzi mi oczywiście głównie o gry pisane pod systemu 32bitowe, bo rozumiem że 64bitowe aplikacje pod XP, takie jak Photoshop czy 3D Studio będa śmigać bez problemu, tak?

 

Pozdrawiam,

#

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - czy jeślibym zainstalował sobie Windows 7 64bit na sprzęcie E4400,2GB RAM (powiedzmy dokupiłbym jeszcze 2GB), to czy wtedy w trybie zgodności 32bit bedzie mi wszystko ładnie śmigać? Chodzi mi o wydajność, czy musiałbym jakiegoś Quada wsadzić? Chodzi mi oczywiście głównie o gry pisane pod systemu 32bitowe, bo rozumiem że 64bitowe aplikacje pod XP, takie jak Photoshop czy 3D Studio będa śmigać bez problemu, tak?

 

Pozdrawiam,

#

Nie tylko quad nie ma tu nic do rzeczy ale i 32bit aplikacje też. Na 64bit systemie działają wszystkie 32bitowe w zupełnie normalny sposób.

Na 2GB też sobie system dobrze radzi jednak do gier 4GB nie zaszkodzi ;)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm i jesteś tego pewien na 100%, Rafa? Miałem kiedyś Windows XP 64bit i tam prawie nic nie chodziło ;). To nie jest tak, że architektura x64 jest zgodna z x86. Albo się mylisz, albo jak rozumiem, W7 ma wbudowana jakąś zajefajna maszynę wirtualna, która emuluje 32bity i wszystko zajebiście chodzi, tak ? Ja się raz mocno sparzyłem systemie 64bit, dlatego pytam, a nie chce mi sie instalowac OSa 2 razy. Juz dzisiaj walczyłem z takim jednym kompem i nie chce mi sie powtarzac tego ;).

 

AAaa i jeszcze w sumie tak troche w pierwszym moim poście w tym wątku ukryłem tak jakby przypadkiem w sumie 2 pytania - bo chodzi mi o 2 rodzaje kompatybilności naraz. O kompatybilność W7 64bit z aplikacjami pisanymi dla Windows XP 32bit. Czyli nie tylko architektura, ale też OS :).

Pzdr,

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z 64 bitami to właśnie były za czasu XP, od Visty już nie jest to problematyczne, jedynie ze sterami coś czasem nie grało. Ogólnie z programami niema żadnych problemów.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo jak rozumiem, W7 ma wbudowana jakąś zajefajna maszynę wirtualna, która emuluje 32bity i wszystko zajebiście chodzi, tak ?

Jakie emuluje?

 

Win 7 ma identyczny podsystem WoW64 jak w Viscie i XP(Server 2003). Tam nie ma zadnej emulacji. Emulacje to masz conajwyzej korzystając z XP Mode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie emuluje?

 

Win 7 ma identyczny podsystem WoW64 jak w Viscie i XP(Server 2003). Tam nie ma zadnej emulacji. Emulacje to masz conajwyzej korzystając z XP Mode.

My bad ;), faktycznie jest interpreter, który przełącza ALU z obsługi 64bitowych instrukcji na 32bitowe. Nie ma więc tutaj czegoś takiego jak emulacja, zresztą użyłem złego określenia, bo chodziło mi generalnie o zasadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale generalnie jest tak jak wszyscy tu piszemy, więc nie szukaj dziury w całym :)

Dobra już dobra, nie szukam ;). Troche sobie poczytałem o WoW i nie moge się nadziwić, że MS naprawde niezłe rzeczy robi. Respekt im za to. Widze, że w końcu poszli po rozum do głowy i faktycznie W7 weźmie większość rynku i nie powtórzy wielkiej porażki Visty.

 

 

SGJ, skoro W7 ma ten sam interpreter co w XP64, to czemu tam nic nie chodziło dobrze a tu chodzi? Bez zaczepki, bez agresji - zwykłe pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo miałes uszkodzoną instalacje systemu?

 

Windows 7 działa identycznie jak Vista nazywana przez niektórych "wielka porażką"... W koncu to tylko kilka zmian w systemie.

Vista jest oparta na mocno zmodyfiowanym jądrze z Windows Server 2003. Windows XP x64 to w rzeczywistosci Windows Server 2003.

Wnioski z powyzszego łatwo wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo miałes uszkodzoną instalacje systemu?

 

Windows 7 działa identycznie jak Vista nazywana przez niektórych "wielka porażką"... W koncu to tylko kilka zmian w systemie.

Vista jest oparta na mocno zmodyfiowanym jądrze z Windows Server 2003. Windows XP x64 to w rzeczywistosci Windows Server 2003.

Wnioski z powyzszego łatwo wyciągnąć.

To wiem, pytam się dlaczego nie chodziło,bo nie miałem uszkodzonej wersji. Zresztą kilka dni temu mój współlokator,grafik nie zdzierżył i wywalił XP 64bit, bo nic nie chodziło - miał wirtualny system 32bitowy, żeby coś mu tam chodziło, a na 64 miał pracować.( photoshop,3ds) Nie dał rady i nie dziwie mu się. On tez nie miał uszkodzonego OSu. W mojej firmie, gdzie pracują naprawdę dobrzy programiści tworzący produkt dla takich firm jak Subway, jakoś NIKT nie używa Visty i wszyscy zgodnie na nią narzekają. Zresztą tak samo jest w QA - tam jak przychodzi do testów na Viście, to każdy nagle jest chory;). OS to nie tylko jego możliwości, ale też ergonomia użytkowania, która pozwala wykorzystać te możliwości. Vista tego nie miała. Nie zmienisz liczb - ile jest zainstalowanych systemów Vista w PL? 167tyś? Chyba jakoś tak.... w porównaniu do ponad miliona egzemplarzy XP, który ma 7 lat ;). Naprawde. Vista musi być świetnym systemem!

 

Sorry za offtopic :).... ale po zmontowaniu 2 kontrolerów oraz problemów z nimi związanych, naprawdę chciałbym dostać rzetelną informację i oszczędzić sobie podobnych przygód, kiedy będe za pare dni robił swojego kompa. Możliwe, że macie racje, ale skoro widzę po własnym doświadczeniu, po *ku####3 z pokoju obok, że XP64 nie działało i zastanawiam się jak to będzie z W7, a Wy mi mówicie, że przecież to to samo co X64, więc będzie działać, to troszeczke zgłupiałem.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienisz liczb - ile jest zainstalowanych systemów Vista w PL? 167tyś? Chyba jakoś tak.... w porównaniu do ponad miliona egzemplarzy XP, który ma 7 lat ;). Naprawde. Vista musi być świetnym systemem!

No XP w 2002/3 roku tez musiał byc super systemem skoro wtedy prawie kazdy uzywał jeszcze 98....

Zapomniałes wspomniec jeszcze o tym ze ponad 90% tych XP to piraty.

 

Zresztą kilka dni temu mój współlokator,grafik nie zdzierżył i wywalił XP 64bit, bo nic nie chodziło

XP 64bit? A to ciekawe jak zainstalowal w ogóle na PC wersje dla Itanium...

 

Jedyny problem z XP/Server 2003 x64 to był brak sterowników do wiekszosci sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No XP w 2002/3 roku tez musiał byc super systemem skoro wtedy prawie kazdy uzywał jeszcze 98....

Zapomniałes wspomniec jeszcze o tym ze ponad 90% tych XP to piraty.

 

 

XP 64bit? A to ciekawe jak zainstalowal w ogóle na PC wersje dla Itanium...

 

Jedyny problem z XP/Server 2003 x64 to był brak sterowników do wiekszosci sprzetu.

Bo 98SE też było na swoje czasy bardzo dobrym systemem i też 90% jak nie 98% tamtych systemów w PL było piratami. Jeśli chodzi o XP64 to mówię oczywiście o wersji Professional x64Edition.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam bardzo wkurzający numer na 7100.

Jeśli dam stan uśpienia, to po pobudce jest bsod. W Viście działało bez problemu, a tu niestety nie.

Jeżeli był w stanie uśpienia tylko przez chwilkę, to udzi się noramlnie. Ale jeśli przespał się dłużej, tak co najmniej 10 minut - bsod.

Ze sprzętu to płyta Gigabyte GA-P35-DS3L, zasilacz delta DPS-400MB-1, 4 kości ramu i e6300@2,8

Dodam, że hibernacja działa dobrze.

Ktoś ma jakiś pomysł, co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może któryś sterownik nieprawidłowo reaguje na ten stan. U mnie też nie działa uśpienie przy tym samym sprzęcie które na Viście było bez zażutu.

Dlatego musze całkowicie wyłączać i czekam na sterowniki lub/i ostateczną wersje systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Mam już jakiś czas windows-a 7.

Kilka dni temu w moim routerze zablokowałem wyświetlanie nazwy sieci. (tzn. połączenie nastą pi dopiero po wpisaniu nazwy)

Na 2 innych komputerach jest dobrze (windows xp i vista)

A na winie 7 połączenie po wpisaniu nazwy (SSID) działa chwile i po kilku minutach się rozłącza a po chwili znów się włącza jest to trosze denerwujące.

Nie wiem co mam zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Mam już jakiś czas windows-a 7.

Kilka dni temu w moim routerze zablokowałem wyświetlanie nazwy sieci. (tzn. połączenie nastą pi dopiero po wpisaniu nazwy)

Na 2 innych komputerach jest dobrze (windows xp i vista)

A na winie 7 połączenie po wpisaniu nazwy (SSID) działa chwile i po kilku minutach się rozłącza a po chwili znów się włącza jest to trosze denerwujące.

Nie wiem co mam zrobić??

Włącz na nowo rozgłaszanie SSID. Jego ukrywanie nic nie daje, jak ktoś wie jak szukać to i tak znajdzie.

Pzdr,

 

Uruchamiał ktoś może na W7 64bit Americas Army 3.0 beta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy "Half Life 2 : The Orange Box, Polska edycja" pójdzie na Windows 7? O ile się nie mylę to korzysta ze "Steam" (jeszcze nie miałem do czynienia ze Steamem). W7 x64.

Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy "Half Life 2 : The Orange Box, Polska edycja" pójdzie na Windows 7? O ile się nie mylę to korzysta ze "Steam" (jeszcze nie miałem do czynienia ze Steamem). W7 x64.

Ja gram czasem w CS'a 1.6 przez STEAM i nie ma żadnych problemów ani z leciwą grą ani ze SETEAM, także i z HF2 nie powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orange Box chodzi bez problemów. Z tym, że ewentualnie może być problem (ale nie musi) z samą podstawką HL2, która ma tryb 64bit. U mnie rozwiązaniem pod Vistą było uruchomienie z parametrem "-32bit". Na W7 miałem to samo ustawienie, nie sprawdzałem jak chodzi bez niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brat właśnie gra w grida na 7100 bez żadnych trybów zgodności itp. Po prostu działa.

za to NWN2 nie działał, wywalał błąd o braku akceleratora graficznego. Pomogło podmienienie dxdiagn.dll na pochodzący z visty.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...