Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nastepujace pytania:

 

Mam windows 7 wgrany na czysto (7100) i chce sciagac uaktualnienia. Niestety gdy wlaczam aktualizacje to postep caly czas jest na 0%.

Czy jest jakis sposob by to ominac?

 

I kolejne pytanie - w zasadzie to jest nowy komputer, wiec zdac sie na microsoft i wgrywac stery z win update, czy z plyt dostarczonych przez producenta?

Chodzi o plyte glowna itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do plyty glownej, konkretnie czipsetu windows update i tak ci nie znajdzie sterow. wiec pozostaje zainstalowac cos od producenta. to samo grafa ten windowsowski WDW driver to se mozna wsadzic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam takie pytanie:

 

Mam Win7 64 bit i w kompie 4 GB ramu. W ustawieniach jest napisane, że jest 4 GB ramu lecz 3 GB używa.

Włączyłem już PAE (maksymalna ilość pamięci) + MPF (Memory remap feature) i nic to nie dało.

 

Ma ktoś jakieś inne pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potestowałem przez pare dni. nawet wygląda dobrze. nie miałem problemów na starym laptopie. niestety oprogramowanie ms oceniam bardzo nisko. btw. dziekuje koledze, ktory podal linki do x86_64 firefoksa. myslalem, ze mozilla nie prowadzi supportu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, porąbały mi się polskie litery. Podczas instalacji dałem omyłkowo angielski zamiast polski ale w opcjach zmieniłem na:

 

Dołączona grafika

 

Pisać po polsku z polskimi fontami mogę, ale np. wiadomości w AQQ czy komunikaty systemowe nie mają polskich fontów :/

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam takie pytanie:

 

Mam Win7 64 bit i w kompie 4 GB ramu. W ustawieniach jest napisane, że jest 4 GB ramu lecz 3 GB używa.

Włączyłem już PAE (maksymalna ilość pamięci) + MPF (Memory remap feature) i nic to nie dało.

 

Ma ktoś jakieś inne pomysły?

Co to znaczy że używa 3? Może jeszcze żadna z używanych przez ciebie aplikacji więcej nie potrzebowała...

 

Odpal orthosa na teście pamięci i obserwuj obciążenie ramu w menegerze zadań. Jestem pewien że wszystko ok.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy że używa 3? Może jeszcze żadna z używanych przez ciebie aplikacji więcej nie potrzebowała...

 

Odpal orthosa na teście pamięci i obserwuj obciążenie ramu w menegerze zadań. Jestem pewien że wszystko ok.

 

Spójrz:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka płyta główna? Myśle że to coś w biosie i niezależne od systemu.

Asus P5B Premium.

 

W sumie mi to nie przeszkadza, komputer jest bardzo wydajny, nie widzę, żeby np. GTA IV się zacinało czy coś.

Skoro widzi 4 GB, a dostępnych jest 3 GB, to zapewne reszta jest przeznaczona na kartę graf. lub dysk - z tego co wyczytałem na innych forach.

 

Z resztą to jest Windows 7 RC, więc różne rzeczy mogą się dziać, no nic, dzięki za info ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z dźwiękiem w windows 7 x64

 

Problem wygląda tak że po restarcie nie ma dźwięku

pomaga zmiana formatu domyślnego na jakikolwiek inny ale po restarcie to samo

spotkał się ktoś z czymś takim ? Problem na początku nie występował po pewnym

czasie się dopiero pojawił. Sprzęt z podpisu, sprawdzałem różne wersje sterowników

i nie pomogły.

Edytowane przez ODOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus P5B Premium.

 

W sumie mi to nie przeszkadza, komputer jest bardzo wydajny, nie widzę, żeby np. GTA IV się zacinało czy coś.

Skoro widzi 4 GB, a dostępnych jest 3 GB, to zapewne reszta jest przeznaczona na kartę graf. lub dysk - z tego co wyczytałem na innych forach.

 

Z resztą to jest Windows 7 RC, więc różne rzeczy mogą się dziać, no nic, dzięki za info ;)

Nie doczytałes do końca ;) Byłoby tak gdyby to była wersja 32bit.

Jeśli jest 64bit to MUSI widzieć cały ram i go wykorzystywać. Wyłącz MPF.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus P5B Premium.

 

W sumie mi to nie przeszkadza, komputer jest bardzo wydajny, nie widzę, żeby np. GTA IV się zacinało czy coś.

Skoro widzi 4 GB, a dostępnych jest 3 GB, to zapewne reszta jest przeznaczona na kartę graf. lub dysk - z tego co wyczytałem na innych forach.

 

Z resztą to jest Windows 7 RC, więc różne rzeczy mogą się dziać, no nic, dzięki za info ;)

Opcja w biosie na 100%. Poszukaj w tematach o Asus'ach na forum, ewentualnie przestudiuj bios. Jest na 100% coś co trzeba zmienić i wtedy się pojawi cały ram do użytku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałes do końca ;) Byłoby tak gdyby to była wersja 32bit.

Jeśli jest 64bit to MUSI widzieć cały ram i go wykorzystywać. Wyłącz MPF.

MPF - a cóż to takiego? ;> Nawet na googlach znalezc nie moge ;P

 

 

Opcja w biosie na 100%. Poszukaj w tematach o Asus'ach na forum, ewentualnie przestudiuj bios. Jest na 100% coś co trzeba zmienić i wtedy się pojawi cały ram do użytku :)

oO to mnie teraz zadziwiłeś. Szukałem już wszędzie, w BIOSie, na forach różnych, w instrukcji od płyty gł. i nic.

No to ja już sam nie wiem co jest :x

 

e/

 

Może to, że mam ust. w biosie napięcie 2.0 V i 833 MHz na ram? Z resztą, wyżej ustawione już nie wstają po restarcie.. (cały komp nie wstaje)

Edytowane przez Endurance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MPF - a cóż to takiego? ;> Nawet na googlach znalezc nie moge ;P

...

Mam Win7 64 bit i w kompie 4 GB ramu. W ustawieniach jest napisane, że jest 4 GB ramu lecz 3 GB używa.

Włączyłem już PAE (maksymalna ilość pamięci) + MPF (Memory remap feature) i nic to nie dało...

Ja tez nie... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie... ;)

Ok sorry, mój błąd ^^ Chodziło oczywiście o MRF, skojarzyłem Remap i nie wiedziałem o co chodzi ;)

Tak czy inaczej - nie wiadomo dalej jak pozbyć się tego błędu ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podalem w charakterze ciekawostki, ani mnie to ziebi, ani grzeje.

 

Swoja droga, MS rozwaza alternatywe w postaci dostepnego podczas instalacji ekranu, na ktorym bedzie mozna sobie wybrac domyslna przegladarke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podalem w charakterze ciekawostki, ani mnie to ziebi, ani grzeje.

 

Swoja droga, MS rozwaza alternatywe w postaci dostepnego podczas instalacji ekranu, na ktorym bedzie mozna sobie wybrac domyslna przegladarke.

No, ale powiedz czy to nie brzmi komicznie. Co do powyższego newsa to Microsoft ma zamiar całkowicie wycofać IE z UE.

 

Komisja Europejska ustosunkowała się do informacji rozesłanej przez Microsoft do producentów sprzętu, w której korporacja ogłasza nową edycję Windows 7 "E" pozbawioną przeglądarki Internet Explorer.

 

Mogłoby się wydawać, że usunięcie Internet Explorera z Windows to sukces wieńczący odwieczne boje władz antymonopolowych całego świata. Okazuje się jednak, że nie do końca tak jest. Komisja Europejska oceniła takie działanie jako... "krok wstecz" na rynku detalicznym, choć jednocześnie przyznała, że rozwiązanie to wygląda lepiej na rynku nowych komputerów. Według Komisji, to właśnie razem z nowymi komputerami Windows kupuje 95% użytkowników i nie mając w ogóle IE będą oni mogli polegać na producentach sprzętu, którzy bezpłatnie otrzymają Internet Explorer i mogą do woli preinstalować zarówno tę, jak i inne przeglądarki według własnego uznania.

 

Dla pozostałych 5% użytkowników Komisja proponuje jednak pozostawienie przeglądarki w systemie i zapewnienie możliwości wyboru - choć na razie nie wiadomo jeszcze, jak taki wybór miałby wyglądać. Co ciekawe, z decyzji Microsoftu o usunięciu Internet Explorera nie jest zadowolona Opera. Z całą pewnością taki model nie zadziała - komentuje Hakon Wium Lie, CTO norweskiej firmy.

Nie pytajcie mnie jak użytkownicy bez przeglądarki ściągną tą, którą im odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że niemożność dołączania SWOJEGO oprogramowania do SWOJEGO systemu jest chora.

W szczególności, że część programów wymaga IE do działania a wersja 8 jest już całkiem znośna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbujesz nowe buildy sidek i na serio tak jest? Jak to w ogóle mierzysz? Bo ja ciągle na legalu na 7100 jadę i ciągle jest dobrze, więc nie wiem o czym mówisz. Jak nie możesz wyjaśnić, bo nasze stare, dobre Prawo i Srawiedliwość nie pozwala, to się odezwij na pw, bo mnie ciekawi co jest grane.

Pozdr ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po miesięcznym korzystaniu z RC podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Pierwsze co zauważyłem to brak jakiegokolwiek BSOD, gdy na viście z niewiadomych przyczyn używając FF itp. występował 1-2 razy na 1-2 dni. Niestety problem z subeditem mnie wkurza, po wywaleniu WMP (którego też bym chciał) obraz jest jakiś taki ziarnisty. Wkurza mnie również, że pomimo wyłączonego cleartype w niektórych miejscach czcionka wygląda jakby była włączona ta opcja, przez co niestety tekst jest mniej czytelny. Również znaki diakrytyczne w niektórych programach nie są wyświetlane. Z grami miałem problem tylko w jednej grze z gameguardem, ale wystarczyło podmienić jeden plik i wszystko śmiga. Najśmieszniej jest to, że pewnego dnia zniknął mi pulpit, tzn. tapeta została, można tworzyć nowe foldery itd. lecz na pulpicie nie ma żadnej ikony, a poprzez eksplorator cała zawartość jest wyświetlana. Wyjąłem wczoraj 4GB ramu, bo potrzebowałem do innego kompa i co najlepsze pograłem w pewną nowość i później przypadkiem zauważyłem, że jadę tylko na 2 GB ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...