Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Mój brat właśnie gra w grida na 7100 bez żadnych trybów zgodności itp. Po prostu działa.

za to NWN2 nie działał, wywalał błąd o braku akceleratora graficznego. Pomogło podmienienie dxdiagn.dll na pochodzący z visty.

z NWN 2 podmiana pliku też mi pomogła ale za każdym razem po wyjściu z pierwszej lokacji crash :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, mam pewne problemy z udostepnianiem drukarki w Win7.

 

Na kompie mam bulid 7100 x64, ojciec uzywa WinXP Pro 32bit. O ile z sama widocznoscia w sieci problemu nie ma, to przy probie dodania drukarki w XP wyskakuje komunikat, ze serwer nie zawiera odpowiednich sterownikow. Probowalem w Win7 dodac sterownik z plyty instalacyjnej (w opcji "dodatkowe sterowniki" w zakladce udostepnianie) ale Win7 nie chce go lyknac twierdzac, ze plik nie pasuje czy jakos tak.

Drukarka to Canon Pixma IP3000.

 

Jak rozwiazac ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś doświadczył strasnize długiego czasu oczekiwania na pojawianie sie komunikatów, np. tego pierwszego o język, itp , podczas instalacji? Bo mi strasnzie długo komp bez ruchu pozostawał kilkarotnie podczas instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem ogromne problemy z zainstalowaniem 7 przy 3 dyskach spietych w raid0. instalacja stawala 3-4 razy na kilka ladnych minut. przy czym zero objawow pracy kompa. jesli sie to powtorzy to bedzie to baaardzo dlugi proces instalacji. na dodatek zniknely mi pozniej partycje z konca maciory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też 7100. Zanim zabrałem się za samą instalację, miałem problem z RAIDem jako takim, to zreszta jest w wątku dedykowanemu mojej płycie (MSI P35 neo2-FR - http://forum.purepc.pl/Socket-423-478-775-...0#entry3306844). Szukając rozwiązania spotkałem się na oficjalnym forum MSI z podobnym przypadkiem, tyle że na Viście - czyli każdy monit o klucz,jezyk,czas,cokolwiek, powodował kilkuminutowe oczekiwanie bez znaków życia z kompa. Może to płyta, może RAID a może co innego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, mam pewne problemy z udostepnianiem drukarki w Win7.

 

Na kompie mam bulid 7100 x64, ojciec uzywa WinXP Pro 32bit. O ile z sama widocznoscia w sieci problemu nie ma, to przy probie dodania drukarki w XP wyskakuje komunikat, ze serwer nie zawiera odpowiednich sterownikow. Probowalem w Win7 dodac sterownik z plyty instalacyjnej (w opcji "dodatkowe sterowniki" w zakladce udostepnianie) ale Win7 nie chce go lyknac twierdzac, ze plik nie pasuje czy jakos tak.

Drukarka to Canon Pixma IP3000.

 

Jak rozwiazac ten problem?

 

Costi, zainstaluj drukarkę jako lokalną a nie sieciową, tworzysz tylko nowy port i w nim adres\nazwa drukarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dodaje drukarke na komputerze ojca, to w kreatorze wybieram "drukarka podlaczona do innego komputera", i dalej \\nazwa_kompa_w_sieci\nazwa_drukarki.

Jak mam inaczej to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, mam pewne problemy z udostepnianiem drukarki w Win7.

 

Na kompie mam bulid 7100 x64, ojciec uzywa WinXP Pro 32bit. O ile z sama widocznoscia w sieci problemu nie ma, to przy probie dodania drukarki w XP wyskakuje komunikat, ze serwer nie zawiera odpowiednich sterownikow. Probowalem w Win7 dodac sterownik z plyty instalacyjnej (w opcji "dodatkowe sterowniki" w zakladce udostepnianie) ale Win7 nie chce go lyknac twierdzac, ze plik nie pasuje czy jakos tak.

Drukarka to Canon Pixma IP3000.

 

Jak rozwiazac ten problem?

Hmm Ja miałem to samo z pixmą mp610 na 2 kompach z win7 jak na jednym zainstalowałem stery z płytki a nie win update. Spróbuj podać mu stery pobrane ze strony canona jak o nie prosi. Teraz używam sterów z wupd i jak podłączałem drukarke, to poprostu laptop pobrał te stery po sieci z dekstopa i wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważniejsze są punkty czy w fps'y w grach? Sprawdź wydajność w nich (grach) i jak zanotujesz spadek wydajności to dopiero wtedy podnoś temat.

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak różnica jest niewielka , ten system to vista ile razy można powtarzać. Przechodząc na niego musisz liczyć się z tym , że benche i gry będą działały wolniej.

Jedne wolniej, drugie szybciej, nie ma reguły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak różnica jest niewielka , ten system to vista ile razy można powtarzać. Przechodząc na niego musisz liczyć się z tym , że benche i gry będą działały wolniej.

...krowie placki...

 

Zestaw z sygnaturki, przejście z XP Pro 32 bit na 7 64 bit => +10 fps w World of Warcraft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

...krowie placki...

 

Zestaw z sygnaturki, przejście z XP Pro 32 bit na 7 64 bit => +10 fps w World of Warcraft.

Sprawdz Mirrors Edge :) juz strata :) Sprawdz GTA4 i gry , ktore siorbia proca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...krowie placki...

 

Zestaw z sygnaturki, przejście z XP Pro 32 bit na 7 64 bit => +10 fps w World of Warcraft.

To nie zasługa systemu a najpewniej lepiej dopracowanych sterowników pod Viste/7 :) Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dodaje drukarke na komputerze ojca, to w kreatorze wybieram "drukarka podlaczona do innego komputera", i dalej \\nazwa_kompa_w_sieci\nazwa_drukarki.

Jak mam inaczej to zrobic?

Zamiast sieciowej dodaj lokalną, Add Printer > Local > New Port > Local Port > Name new port

\\DESKTOP(nazwa kompa pod którym jest drukarka)\t610(sieciowa nazwa drukarki)

 

Sterowniki instalujesz normalne dla systemu na którym dodajesz drukarkę, to jedyny sposób dla mnie i plotera pod win7.

Edytowane przez Beerd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że 32b aplikacja będzie chodziła szybciej pod 64 niż 32b ? :)

Kupilem ta grafe od kumpla a on na Win7 mial 26k

 

Ważniejsze są punkty czy w fps'y w grach? Sprawdź wydajność w nich (grach) i jak zanotujesz spadek wydajności to dopiero wtedy podnoś temat.

To nie ma znaczenia czy fps czy punkty. Lubie 3dm i lubie dla samego siebie podwyzszac sobie wynik. Poza tym CPU score w 2k6 jest tez nizszy.

 

To i tak różnica jest niewielka , ten system to vista ile razy można powtarzać. Przechodząc na niego musisz liczyć się z tym , że benche i gry będą działały wolniej.

2k to spora roznica w 3dm 2k6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...krowie placki...

 

Zestaw z sygnaturki, przejście z XP Pro 32 bit na 7 64 bit => +10 fps w World of Warcraft.

Nie osłabiaj mnie , jak chcesz to mi podać ogromną liste gier , które działają dużo słabiej na Viscie/Win7

 

To nie zasługa systemu a najpewniej lepiej dopracowanych sterowników pod Viste/7 :)

Raczej nie , po prostu jest kilka gier , które działają lepiej na viscie. Ale reszta działa dużo słabiej , chociażby Street Fighter Bench z AA*16 - czyli proc nie ma znaczenia , działa ok 25% słabiej na viscie. Do tych gier , co lepiej działają na viscie to można zaliczyć - Cryostasis dx9 , FarCry 2 Dx10(ale lagi na myszce) , Stalker i tyle. Większość gier traci od 15% do 50% i nic tego nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam znowu problem z W7. Wyszły nowe Catalysty 9.6 i oczywiście napalony "zwiększoną" wydajnością owych sterowników , zabrałem się do instalacji. Stare stery odinstalowałem, przeczyściłem DriverCleaner, nowe sterowniki z oficjalnej strony zaciągnietęte, rozpakowały się, daje install ____ i koniec, nic się nie dzieję :[ Zostałem bez sterowników, próbowałem różnych sposobów na instalacje w końcu dałem sobie spokój i ściągnąłem Catalyst 8.6. Co się okazało? Też się nie chcą zainstalować! Jedyny sterownik ekranu jaki poprawnie się ściągnął to ten przez Windows Update -.- Po tym ostatnim zabiegu i tak nie mogę zaktualizować sterowników do najnowszych 9.6 ani żadnych innych ze strony AMD. Jakieś pomysły na ten bubel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie to samo, Driver Sweeper jest rozwijany przez Guru3D, pierwsza wersja wyszła dopiero w 2007r.

 

Ja czyścicieli sterów nie używam odkąd przejechałem się na Driver Cleanerze w zeszłym roku. Trzeba było przywracać system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Driver Cleaner użyłem dopiero, gdy za pierwszym razem nie chciała się instalka włączyć. Pomyślałem, że może syf pozostawiony po resztkach starych sterów mu przeszkadza. No ale to nie pomogło. Driver Cleaner nie jest winowajcą. A tak btw. to pod Win7 jakiego "odkurzacza" miałbym użyć? :P

Edytowane przez B4zyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zainstalowałem sobie 64 win 7 .... liczyłem na coś fajniejszego....

 

Miałem nadzieję, że zajęcei ramu spadnie, niestety bez rzadnego uzasadnienia zajmuje około 1GB..... bez żadnych dodatkowych antywirusów itd....

 

rozczarowanie......

 

Co do interfejsu, do brakuje mi jedynej fajnej rzeczy z Visty.... przełączania pomiędzy okienkami w widoku 3D...... kółkiem myszy.....

 

No nic z finalną przesiadką czekam na DX11

 

P.S. Siedzę na XP...

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramu zajmuje proporcjonalnie do dostępnej ilości, mi na lakpu gdzie mam 2 gb, zajmuje około 700 - 800 mega, na kompie gdzie mam 1 gb, zajmuje 300 mb. W końcu ram jest po to, żeby go używać, a nie, żeby leżał odłogiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zainstalowałem sobie 64 win 7 .... liczyłem na coś fajniejszego....

 

Miałem nadzieję, że zajęcei ramu spadnie, niestety bez rzadnego uzasadnienia zajmuje około 1GB..... bez żadnych dodatkowych antywirusów itd....

 

rozczarowanie......

 

Co do interfejsu, do brakuje mi jedynej fajnej rzeczy z Visty.... przełączania pomiędzy okienkami w widoku 3D...... kółkiem myszy.....

 

No nic z finalną przesiadką czekam na DX11

 

P.S. Siedzę na XP...

Mi tam działa bez problemu. Mysz G9. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam znowu problem z W7. Wyszły nowe Catalysty 9.6 i oczywiście napalony "zwiększoną" wydajnością owych sterowników , zabrałem się do instalacji. Stare stery odinstalowałem, przeczyściłem DriverCleaner, nowe sterowniki z oficjalnej strony zaciągnietęte, rozpakowały się, daje install ____ i koniec, nic się nie dzieję :[ Zostałem bez sterowników, próbowałem różnych sposobów na instalacje w końcu dałem sobie spokój i ściągnąłem Catalyst 8.6. Co się okazało? Też się nie chcą zainstalować! Jedyny sterownik ekranu jaki poprawnie się ściągnął to ten przez Windows Update -.- Po tym ostatnim zabiegu i tak nie mogę zaktualizować sterowników do najnowszych 9.6 ani żadnych innych ze strony AMD. Jakieś pomysły na ten bubel?

Miałem podobny problem, z tą różnicą że nie wyrzucałem starych sterów (9.5) tylko nakładałem jedne na drugie. Podczas instalacji pasek postępu zatrzymał się gdzieś tak ~1/3, wyłączyłem instalatora przez Menadżera zadań, restart, ponowne uruchomienie instalatora i wszystko poszło bez szemrania.

 

Co do interfejsu, do brakuje mi jedynej fajnej rzeczy z Visty.... przełączania pomiędzy okienkami w widoku 3D...... kółkiem myszy.....

U mnie na MX1000 działa bez żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...