Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie czasem aero samo sie wyłącza nie wiem czemu ;] Tzn przełącza sie automatycznie na basic i nie da rady zmienic przez jakis czas a później znow wskakuje na aero. Miał ktoś podobny problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałem problem z zainstalowaniem Win7 na HP nx6310 - znany problem ze sterownikiem CD/DVD. Zainstalowałem w końcu z pendrive'a ale pojawił się kolejny problem. Nie działa mi lewy klawisz Ctrl oraz wszystkie funkcyjne tzn. Fn+ .... Najciekawsze, że lewy Ctrl działa tylko wtedy gdy razem z nim wcisnę Fn. Troszkę to kłopotliwe bo lewy Ctrl jest bardzo przydatny. Ma ktoś pomysł co jest tego przyczyną ?

w biosie wyłącz "swap ctrl & fn buttons"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel ma podobny problem. Ma lapka HP NX7300 (c2d, 2gb ramu, 10gb hdd) i komputer mu świruje. Wcześniej miał xp, który mimo, że byl bardzo zadbany cholernie zwalniał. Włączanie komputera zajmowało bite 10 minut, a np jak na pulpicie wyskakiwały ikonki to jedna po drugiej i zajmowło to 10 sekund. Postawiłem mu 7 7100 i byłem pewny, że reinstalka to naprawi, i było dobrze na chwile i znów zaczęło się to samo. Próbowałem wszystkiego. Smart w normie, transfer danych w normie, wirusów zero. Wczoraj usunąłem eseta, bo to jedyny program który był na obu systemach i być może mógłby zrobić takie kuku, ale to też nie pomogło.

 

Najdziwniejsze jest to, że czasem problem występuje od samego początku bootowania i już wtedy zanim pokaże się pulsujący znaczek windy mija kupa czasu, zanim winda skończy się ładować mija drugie tyle, a potem zamiast "zapraszamy" jest "czekaj" przez minutę

Czasem bez wyraźnego powodu komputer startuje bezproblemowo i działa tak długo i dopiero po kilku restartach jest kicha, a czasem działa długo dobrze a zacznie zwalniać bez restartu.

 

Podczas mulenia dysk nie mieli za dużo, ale jak próbuje coś robić i następuje spowolnienie, to sama akcja powoduje więcej mielenia niż powinna. Poza tym użycie procesora jest bliskie 100% choć w taskmgr nie ma żadnego procesu, który by tyle pożerał, a jak jest to jest nim sam taskmgr 0o. Kto jest na tyle masta, żeby mi pomóc, bo ja pierwszy raz w takiej sytuacji wymiękam.

Dla mnie to ewidentnie problem sprzętowo sterownikowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pewien problem, chyba nie był tutaj poruszany. Żaden program nie chce się uruchomić po ustawieniu zgodności z którymkolwiek z systemów. Po uruchomieniu nic się nie dzieje a program znajduje się w procesach. Potrzebne mi to do kilku aplikacji i nie wiem co poradzić ;). System postawiony wczoraj, wersja x64 ze strony MS. Wcześniej na siódemce nie miałem takiego problemu, może jakaś aktualizacja naknociła? może ktoś sprawdzić u siebie? jakieś rady? ;)

Edytowane przez arczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pewien problem, chyba nie był tutaj poruszany. Żaden program nie chce się uruchomić po ustawieniu zgodności z którymkolwiek z systemów. Po uruchomieniu nic się nie dzieje a program znajduje się w procesach. Potrzebne mi to do kilku aplikacji i nie wiem co poradzić ;). System postawiony wczoraj, wersja x64 ze strony MS. Wcześniej na siódemce nie miałem takiego problemu, może jakaś aktualizacja naknociła? może ktoś sprawdzić u siebie? jakieś rady? ;)

Nie wyłączałeś czasem jakiś usług systemowych? U mnie była podobna sytuacja z programem "Paint Shop Pro" jak wyłączyłem usługę "serwer".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat po raz kolejny (i mam nadzieję ostatni) oczyściłem z zapędów pirackich.

Powtarzam to po raz ostatni. Pisać można o następujących wersjach Windows 7:

- BETA (build 7000)

- RC (7100)

- innych (wypuszczonych do Sieci oficjalnie przez firmę Microsoft)

Pisanie o dowolnych innych wersjach (pirackich) oraz ogłaszanie ich dostępności i podawanie nazw, będzie bez pytania nagradzane procentami, w skrajnych wypadkach banem.

Nie chcę więc widzieć więcej tekstów w stylu:

"wyciekł build 7xxx DVD.torrent.bla.bla", "instalował ktoś build 7yyy?" czy "nie działa mi urządzenie X na build 7zzz".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może dla rozluźnienia nieco zagęszczonej atmosfery zapytam czy zna ktoś może jakiś fajny programik/plug-in do wyświetlania pogody w polskich miastach?

 

Ten widget od MS pisze mi ciągle, że w Gdańsku jest 13'C :/ A np. taki z accuweather nie jest z 7-ką kompatybilny i się wywala mimo różnych kombinacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jeszcze ma problem z cichym audio przy karcie Audigy to ta paczka http://rapidshare.com/files/222494596/Audi...ortPack_2_0.exe u mnie rozwiązała problem ;)

Stery przeznaczone do Audigy, Audigy2/ZS, Audigy4 są w niej wszystkie programy Creative'a: EAX Console, Audio Console etc.

dobrze jeszcze jest zmienić jakość na: 24 bit, 48000 Hz (studio quality) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stało się coś strasznego! Zniknęła mi cała partycja D! Z wszystkimi moimi plikami! Nawet tym programem się nie bawiłem bo nie wiedziałem co mam zrobić. Zacząłem instalować Simsy 3 a tu BS. Włącza się komp od nowa a tu partycji nie ma :( Co jest ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stało się coś strasznego! Zniknęła mi cała partycja D! Z wszystkimi moimi plikami! Nawet tym programem się nie bawiłem bo nie wiedziałem co mam zrobić. Zacząłem instalować Simsy 3 a tu BS. Włącza się komp od nowa a tu partycji nie ma :( Co jest ?!

Jak sims 3 pirackie to się nie dziw, w wielu wersjach dodają syfy, żeby ludzie sobie popsuli system i całkiem słusznie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie co zrobić aby móc oglądać filmiki w przeglądarkach na stronach www - np. teledyski na onet.pl. W tej chwili w FireFox, a co gorsza w Operze pisze w miejscu filmu aby pobrać wtyczkę. Jak w to kllikam to próbuje pobrać Windows Media Player 11 co się nie udaje, zresztą Windows Media Player jest zainstalowany przecież razem z systemem. Youtube działa, ale mi chodzi o te filmiki np. na onet - w wiadomościach dają czasem filmy. W7 RC x64.

Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sims 3 pirackie to się nie dziw, w wielu wersjach dodają syfy, żeby ludzie sobie popsuli system i całkiem słusznie. :)

No właśnie gra jest org, co prawda sąsiada ale org to org :wink: Udało mi się odzyskać dane programem TestDisk ale partycji wciąż nie ma :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stało się coś strasznego! Zniknęła mi cała partycja D! Z wszystkimi moimi plikami! Nawet tym programem się nie bawiłem bo nie wiedziałem co mam zrobić. Zacząłem instalować Simsy 3 a tu BS. Włącza się komp od nowa a tu partycji nie ma icon_sad2.gif Co jest ?!

 

Simsy to zło, oryginalne czy też nie ;)

 

A może po prostu usunęła Ci się litera partycji i wystarczy nadać nową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jeszcze ma problem z cichym audio przy karcie Audigy to ta paczka http://rapidshare.com/files/222494596/Audi...ortPack_2_0.exe u mnie rozwiązała problem ;)

Stery przeznaczone do Audigy, Audigy2/ZS, Audigy4 są w niej wszystkie programy Creative'a: EAX Console, Audio Console etc.

dobrze jeszcze jest zmienić jakość na: 24 bit, 48000 Hz (studio quality) ;)

 

Kurcze,wszystko cacy,poza jednym,jak wlaczylem mp3 to gra ciszej,glosniej i tak caly czas.Pewnie cos w kodekach mam poprzestawiane,musze pokombinowac.Ale teraz gra glosno :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gra jest org, co prawda sąsiada ale org to org :wink: Udało mi się odzyskać dane programem TestDisk ale partycji wciąż nie ma :/

Czy w systemowym menagerze dyskow nie widac partycji? Może litere trzeba na nowo przypisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simsy to zło, oryginalne czy też nie ;)

 

A może po prostu usunęła Ci się litera partycji i wystarczy nadać nową?

Hehe, nie są takie złe :D

 

A co do tej litery dysku to w managerze dysków wygląda to tak:

 

post-154825-1244611219_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny mod taskbara: Ktoś zauważył, że najechanie myszką na ikonkę a kliknięcie na nią powoduje to samo- rozwinięcie menu z miniaturkami, więc postanowił zrobić ten element nieco bardziej wydajny:

 

1. http://windows7center.com/windows-7-tips/s...e-in-windows-7/

 

To zmienia czas rozwinięcia miniaturek po najechaniu na nie myszką na "od razu"

 

 

2. http://windows7center.com/windows-7-utilit...skbar-overlord/

 

To powoduje, że kliknięcie lpm na ikonke przenosi do pierwszej miniatury w kolejce, w zależności od upodobań można pobrać drugą wersję w której oprócz tego kliknięcie powoduje zamknięcie wszystkich okien zamiast utworzenie nowej instancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety dziś przy filmie 720p znów freez na jakieś 2-3minuty (na poprzedniej stronie opisywałem problem), po czym wszystko wróciło do normy. Stery do chipsetu zainstalowane. Wrzucam coś z HD Tune, niby wszędzie ok, ale nie wiem jak to interpretować:

post-115227-1244652944_thumb.png

 

Error scan za długo trwa, ale robiłem ostatnio i było wszystko ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...