Skocz do zawartości
Zwykły User

Dziwaczne Przepisy, Podatki, Ustawy...

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz nasz kraj nie zaleją stare auta ale z wysokich roczników,których warsztaty na zachodzie nie podejmą się naprawiać.

Składane z dwóch lub kilku aut ale liczy się rok produkcji.

Zresztą u nas i tak kupuje się stan licznika i rocznik a nie faktyczny stan auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje,ze nie ma takiej opcji.

Kilkadziesiąt procent osób zostanie bez samochodu bo nie będzie ich stać na zapłacenie podatku a tym bardziej na zakup nowego auta.

Albo to znowu jakaś ściema z góry skazana na nie powodzenie robiona pod publike.Zostanie zawetowana a notowania rządu pójdą w górę :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka opcja i jej uzasadnienie nazywa się "większymi wpływami do budżetu", a oficjalnie "dbałością o ekologię".

 

Dlaczego nie wejdzie? Wejdzie. Oczywista nie "zamiast" akcyzy, tylko równolegle do niej. Akcyza pozostanie na swoim miejscu, kto normalny zarżnie kurę znoszącą złote jajka. Strusie.

 

Co zaś do zasadności owego podatku - bulszit i kaka, bo zadbany Mercedes W123 będzie kopcił mniej, niż Gulf TDI z rozwalonymi pompowtryskami, poskładany z pięciu i przeturlany ze trzy razy. Ale "rocznik to jest rocznik", jak słusznie wyżej zauważono :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka opcja i jej uzasadnienie nazywa się "większymi wpływami do budżetu", a oficjalnie "dbałością o ekologię".

 

Dlaczego nie wejdzie? Wejdzie. Oczywista nie "zamiast" akcyzy, tylko równolegle do niej. Akcyza pozostanie na swoim miejscu, kto normalny zarżnie kurę znoszącą złote jajka. Strusie.

 

Co zaś do zasadności owego podatku - bulszit i kaka, bo zadbany Mercedes W123 będzie kopcił mniej, niż Gulf TDI z rozwalonymi pompowtryskami, poskładany z pięciu i przeturlany ze trzy razy. Ale "rocznik to jest rocznik", jak słusznie wyżej zauważono :>

W cywilizacji są badania techniczne, które przekroczenie norm dyskwalifikują pojazd.

U nas to rzeczywiście szopki by były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta... 3 kafle co roku.. ludzie nie jezdza tak drogimi samochodami ktore tyle kosztuja... wystarczy spojrzec na civici czy bmki... o gulfach nie mowiac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to wejdzie to życzę tym zrzuconym z Księżyca posłom, żeby ich na widłach z Wiejskiej wynieśli.

Za chwile oprócz tego, że będziemy płacić za paliwo (co oczywiście jest nieźle opodatkowane + akcyza) to jeszcze za każdy km zrobiony autkiem. A coś czuję, że dróg i autostrad lepszych nie będzie.... Oni ten kraj z torbami puszczą....

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to wejdzie to życzę tym zrzuconym z Księżyca posłom, żeby ich na widłach z Wiejskiej wynieśli.

Za chwile oprócz tego, że będziemy płacić za paliwo (co oczywiście jest nieźle opodatkowane + akcyza) to jeszcze za każdy km zrobiony autkiem. A coś czuję, że dróg i autostrad lepszych nie będzie.... Oni ten kraj z torbami puszczą....

... a potem przyjdą Niemcy, wykupią za pięć euro swoje dawne wschodniopruskie marchie, pobudują co trzeba, posprzątają cały pieprznik i pojawi się szansa na normalne życie. Nie wiadomo jaki los czeka Generalną Gubernię, czyli dawny zabór rosyjski, ale perspektywy nie są najlepsze.

Wadą takiego rozwiązania kwestii "polnische Wirtschaftu" jest to, że przypełznie też od czorta Turasów i innych pastowańców. Cóż, nie ma nic za darmo :>

 

Dziwi niejednego, że czyta co czyta? Mnie dziwi to, co się w tym kraju wyprawia od wielu już lat.

 

BLANTMEN - 3 kafle za to, że ośmielasz się posiadać dobro luksusowe, jakim jest u nas samochód. Od luksusu płaci się podatki, nie wiedziałeś o tym?

Edytowane przez jonas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 kafle za to, że ośmielasz się posiadać dobro luksusowe, jakim jest u nas samochód. Od luksusu płaci się podatki, nie wiedziałeś o tym?

Wróćmy do akcyzy na krawaty i śliniaki :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debilizm niektórych ustaw sięgnął dna... i się przebił. :mur:

 

Swoją drogą jak się ma ta ustawa (projekt) do aut z LPG/CNG? O ile mi wiadomo, to te paliwa emitują trochę mniej szkodliwych substancji.

 

IMO ta ustawa nie przejdzie. Na pewno nie w tej postaci, nie z tymi stawkami, bo by ich ludzie pomidorami pozabijali.

 

Poza tym co by zrobili z tymi wszystkimi samochodami?? Polska zamieniła by się w jedno wielkie cmentarzysko samochodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróćmy do akcyzy na krawaty i śliniaki :mur:

I komputery - po pincet rocznie od egzemplarza. Przeca nie każdego stać na komputer, więc musi być dobrem luksusowym. Laptopy po tysiaku.

I telewizory większe niż 26" - wyższe rozdzielczości to rozpusta i burżuazyjne wymysły. Specjalne komisje już szykują odpowiednio wyskalowane taśmy miernicze.

I żarówki mocniejsze niż 60W (analogowe) lub 21W (kompakty) - to rzecz jasna w imię ekologii.

I jeszcze coś dla tych cholernych kredyciarzy, przez których cały kryzys i bieda dla szarego Kowalskiego. Dopier...lić draniom jakimś domiarem czy podatkiem katastralnym, a co. Albo dwoma.

Jasne że musi być kapytalyzm

Ale bogaczy oddać pod straż

Rąbnąć podatkiem, domiar dowalić

Tym co należy dole odpalić

Wszystkim po równo dodać do gaż

Nasz wyzysk ludzkom musi mieć twarz

I zdumiewająco wielu nie widzi w tym nic nienormalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

Jakoś tak to leciało:

 

- Co to jest komunizm?

- Wyzysk człowieka przez człowieka.

- A kapitalizm?

- Na odwrót...

Jaka jest różnica pomiędzy komunistą a nie-komunistą ?

Komunista to ktoś kto przeczytał dzieła Marksa i Engelsa.

Nie-komunista to ktoś kto je zrozumiał.

 

EOT.

 

ps. a co do tego qasi-podatku to kogoś mocno pojeba*o w tym pożal się boże sejmie.

Jak tak dalej pójdzie to się znowu jakaś re(e)wolucja chyba pojawi bo to już przerasta pojęcie absurdu i głupoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to przejdzie, to nagle sie okaze, ze strajkowac zacznie najliczniejsza grupa spoleczna w Polsce - kierowcy. I bedzie smiesznie, jak pod sejmem w jednym szeregu stana rolnicy, gornicy, lekarze i prawnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a potem przyjdą Niemcy, wykupią za pięć euro swoje dawne wschodniopruskie marchie, pobudują co trzeba, posprzątają cały pieprznik i pojawi się szansa na normalne życie. Nie wiadomo jaki los czeka Generalną Gubernię, czyli dawny zabór rosyjski, ale perspektywy nie są najlepsze.

Wadą takiego rozwiązania kwestii "polnische Wirtschaftu" jest to, że przypełznie też od czorta Turasów i innych pastowańców. Cóż, nie ma nic za darmo :>

 

Dziwi niejednego, że czyta co czyta? Mnie dziwi to, co się w tym kraju wyprawia od wielu już lat.

 

BLANTMEN - 3 kafle za to, że ośmielasz się posiadać dobro luksusowe, jakim jest u nas samochód. Od luksusu płaci się podatki, nie wiedziałeś o tym?

No nie nazwałbym mojego dyliżansu dobrem luksusowym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to przejdzie, to nagle sie okaze, ze strajkowac zacznie najliczniejsza grupa spoleczna w Polsce - kierowcy. I bedzie smiesznie, jak pod sejmem w jednym szeregu stana rolnicy, gornicy, lekarze i prawnicy.

... i wtedy prezydent dobrodusznie zawetuje ustawę, a "niedobrego" urzędnika/posła odwoła. I już będzie +2%. Trzeba zbierać- wybory idą wielkimi krokami.

 

No nie nazwałbym mojego dyliżansu dobrem luksusowym ;)

Ty nie. Ale Twoje zdanie nie ma żadnego znaczenia. Kto inny o Tobie decyduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. Coś w tym może być. Jedna osoba przeczyta i prześle link 10 innym znajomym, zaś każdy z nich kolejnym 10 i tak portal zgarnie kupę szmalu za reklamy dołączone do artykułu typu "prima aprilis"... tylko, że 1 kwietnia jest tylko raz w roku.

 

Ad. 2. Zacznijmy od tego, że ktoś kto wymyślił/zasugerował taki projekt nie powinien mieć władzy i prawa głosu poza własnym domem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zerknąć na poniższy wykres. Połowa ceny paliwa to haracz państwowy. Do tego dochodzi przymus ubezpieczenia OC, opłata za rejestrację auta, przeglądy i inne opłaty obowiązkowe. Dodatkowo nim kupimy paliwo to zarobiona gotówka, którą płacimy za paliwo też już zostaje opodatkowana podatkiem dochodowym. Nie wspomne o VAT-cie na płyny, części, usługi w warsztacie, itp.

Wynika z tego że PONAD 80% kosztów utrzymania auta to podatki!

 

A teraz jeszcze ten nowy pomysł :mur: :mur: :mur:

post-7032-1240008478_thumb.jpg

Edytowane przez Pigmej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie jestem na kursie prawa jazdy. Powiedzmy, że w wakacje poracuje na myjni, za miesiac dostane 1600 zł. I co ? Kupiłbym opla kadeta i nawet nie moge go ubezpieczyc, bo :

 

Wysokość składki do zapłaty: 2183 zł

Mhawhahwhawha :lol2:

 

Do tego doliczmy dla panstwa 3 tysiace na ekologię :* Już ostrzę widły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zmniejszamy podatek, kasujemy akcyzę oraz opłatę i nagle ludziom żyje się o niebo lepiej. Spadają ceny praktycznie wszystkiego i jest pięknie. Ale się rozmarzyłem...

Należy zlikwidować podatek dochodowy i akcyzę. Natomiast VAT ustalić na jednym poziomie np. 15% na WSZYSTKO (zero zwolnień itp). Jeśli do tego dorzucimy likwidację ZUS i dobrowolne ubezpieczenia to już jesteśmy w raju. I nawet mi nie będzie przeszkadzało jak politycy co jakiś czas coś ukradną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zerknąć na poniższy wykres. Połowa ceny paliwa to haracz państwowy...

E, tak to było, teraz goła benzyna to ~1zł.

Nie mówiąc już o tym całym pitoleniu o szkodliwych gazach. Ktoś tu jest poważnie opóźniony (w tym gronie jest też Obama). Global Warming dawno hucznie odwołano - tak im się liczby z rzeczywistością zaczęły rozjeżdżać, że nie mieli wyjścia biedaki. IMO próba zbicia politycznego kapitału. Chociaż licho ich wie.

 

Chodziło mi o konkretnie ten wpis (końcówka) - późno było, wstałem wyłączyć pompę od pieca, dogrzewamy się bo Globcio nie daje rady <_<

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie jestem na kursie prawa jazdy. Powiedzmy, że w wakacje poracuje na myjni, za miesiac dostane 1600 zł. I co ? Kupiłbym opla kadeta i nawet nie moge go ubezpieczyc, bo :

 

Wysokość składki do zapłaty: 2183 zł

Mhawhahwhawha :lol2:

 

Do tego doliczmy dla panstwa 3 tysiace na ekologię :* Już ostrzę widły ;)

Weź sobie jako drugiego właściciela kogoś z rodziny ze zniżką 60% :) Moje OC dzięki temu wynosi ~350 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...